Co zobaczymy w Umbrella Chronicles?

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 30
Rejestracja: ndz 28 paź, 2007
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamillo »

AdaM555 pisze:Mam pytanie, czy to od nas bedzie zalezec gdzie isc, czy tez konsola bedzie naszymy automatycznymi nogami a my tylko bedziemy naparzac??
Jak to w takich grach bywa, i jak widać na trailerach niestety naszym zadaniem będzie tylko strzelać... Tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

A mi się właśnie wydaje, że będziemy mieli większe pole manewru. Zwróć uwagę na walkę np. na windzie w pociągiem prowadzącą do laboratorium (tę z RE2). Postać rusza się w zależności od ataku stworów. Unika ich, ucieka. Ja stawiałbym jednak na to, że my będziemy prowadzić postać (choć w pierwszych trailerach rzeczywiście wyglądało to jak "po sznurku...")
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

extra! Ada bedzie w UC :)
Stay Punk
Awatar użytkownika
Vocap
Posty: 162
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: ROndom

Post autor: Vocap »

video walktrough, mega spoilery: http://www.youtube.com/view_play_list?p ... 808382DCEB

mam nadzieję,że jeżeli jest jakiś problem z tym linkiem ,tym razem ktoś mi wyjaśni dlaczego, a nie usunie go tak, jak cały topic w dziale UC ,bez ostrzeżenia, jakby nigdy nie powstał.
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Też mnie ciekawi dlaczego temat założony przez Vocap'a poszedł do kosza... Domyslam sie kto za tym stoi :P Dośc ciekawe niektóre fragmenty wyglądają
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Karol155-7
Posty: 26
Rejestracja: ndz 18 lis, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Karol155-7 »

Mam pytanie, czy bedzie mozna dobro wolnie chodzic po planszach? czy bedzie to sterowane jak w House of the dead?
Awatar użytkownika
Vocap
Posty: 162
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: ROndom

Post autor: Vocap »

Będzie tak jak w House of the Dead, ale czasem natrafimy na rozwidlenie i będziemy musieli wybrać czy iść w prawo czy w lewo ;P.

Jeżeli chodzi o ten walktrough to obejrzałem cały i powiem tylko,że fabuła zawodzi, ale to tylko moja opinia :smiech6:

Co do gameplay'a to się nie wypowiem, bo nie grałem ;]
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Spoila nie oglądałem, ale z tych filmików które widziałem wcześniej wydaje mi się, że będziemy sami chodzić o planszy. Ruchy postaci były zbyt przemyślane strategicznie, żeby były zaprogramowane z góry. Reagowały na ruch przeciwników. A jeśli jest tak jak mówisz - ruch jest "po sznurku" - wtedy ruch przeciwników też musiałby być z góry ustalony, żeby wyeliminować np. możliwość ataku od tyłu, a co za tym idzie każda rozgrywka, każde podejście do gry będzie identyczne.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Vocap
Posty: 162
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: ROndom

Post autor: Vocap »

Nie mamy kontroli nad postacią, ale kamera lata tak, aby imitować skradanie się(np. wychylanie się zza rogu), albo bieg postaci kiedy uciekają, ale trzeba zaznaczyć, że nie mamy kontroli nad tym. Jest to tak zrobione,że podczas oglądania wydaje się,że można sterować bohaterami ;). Ot taka sztuczka.

Jeżeli chodzi o atakowanie od tyłu: kiedy bijemy potwora i postać nagle się odwraca(bo tak ustalił Capcom ;p) ale potwór jeszcze żyje, nic nam nie zrobi. Martwimy się tylko o ustrojstwo,które widzimy.

PS. :SPOILER: :SPOILER: fani Barry'ego się zawiedzą, nie spotykamy go w całej grze - to jeden z przykładów cudownej fabuły :P:SPOILER: :SPOILER
Ostatnio zmieniony pn 19 lis, 2007 przez Vocap, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karol155-7
Posty: 26
Rejestracja: ndz 18 lis, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Karol155-7 »

Hmm to czy za taka liniowosc oplaca sie kupowac Wii z tym Residentem?
najaralem sie na ta gre, bo widzialem Raccoon itd(szkoda ze nie ma tez akcji w RE CV :smiech1: )czy moze to tak nie przeszkadza?
Czyli bedzie poprostu wybieranie drogi/drzwi do ktorych chce sie byc zaprowadzonym?
Ostatnio zmieniony pn 19 lis, 2007 przez Karol155-7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

To rzeczywiście zmienia postać rzeczy... No cóż - szybciej kupię PS3, bo kasę odłożoną już na Wii przeznaczę na Playa :)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Vocap
Posty: 162
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: ROndom

Post autor: Vocap »

Karol155-7 pisze:Czyli bedzie poprostu wybieranie drogi/drzwi do ktorych chce sie bym zaprowadzonym?
Trochę gorzej, drogę wybiera się CZASEM, nie przy każdych drzwiach. CZASEM natrafisz na rozwidlenie, wybierasz czy idziesz w prawo czy lewo i potem dalej prowadzą Cię po sznurku(albo raczej ciągną;p)

Jeżeli chodzi o Raccoon, to ja się rozczarowałem, są to trzy krótkie "plansze"(ulice, metro, posterunek policji) przeniesione prosto z Outbreak'ów. Jeżeli Capcom uzna te wydarzenia z odświeżonych RE0,1,3 to osobiście zapomnę o RE.

SPOILERY W DALSZEJ CZĘŚCI

Barry ani razu nie pojawia się w grze, nawet nie wsadzili go do zakończenia w czapterze "Mansion Incident".
RE3 to jakieś nieporozumienie. 1 część tego scenariusza jest żywcem przeniesiona z Outbreaka(ta sama trasa ucieczki,lokacje itp). Potem jest metro, które służy chyba tylko za pokazanie ładnego efektu światła przy używaniu latarki. Posterunek policji można podsumować dialogiem Carlosa i Jill: wysadzą miasto, musimy uciekać! I tyle, nie ma nic o Umbrelli, czyli szpitala i Dead Factory. Miałem uczucie,że robili to na odwal się,a szkoda . Potem mamy Umbrella's End i tu jest całkiem spoko.

Ja osobiście odradzam kupowanie Wii dla UC, fabularnie interesujące i nie kolidujące z timeline są tylko czaptery Weskera, Ady, Hunka, które można by streścić w jakimś krótkim filmiku.

No ale jeżeli ktoś chce pomachać celownikiem i pozabijać zombie, możecie atakować UC ;).
Ostatnio zmieniony czw 22 lis, 2007 przez Vocap, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Karol155-7
Posty: 26
Rejestracja: ndz 18 lis, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Karol155-7 »

No coz wedlug mnie to i tak lepsze niz RE 4, a to dla tego ze nie traktuje RE 4 za prawdziwego RE, wiec nawet ten Resident Evil:the Umbrella Chronicles bedzie lepsza rozrywka, bo ma zombie, moze fabula nie trzyma sie kupy, ale no coz, teraz juz jedynie sie spodziewam strzelania do zombie.
Ostatnio zmieniony śr 21 lis, 2007 przez Karol155-7, łącznie zmieniany 8 razy.
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Vocap pisze:video walktrough, mega spoilery: http://www.youtube.com/view_play_list?p ... 808382DCEB
Oglądałem część z tych filmików, i muszę powiedzieć że są niezłe :) Gra na pewno jest warta uwagi, jednak dla tych co posiadają Wii, bądź też mają go kupić NIE tylko dla 1dnej gry ;).
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Cóż ja też przysiadłem w końcu do kompa, by zapoznać się z tą częścią... Nie grałem oczywiście, ale obejrzałem filmiki, poczytałem opinie...
Ech... co by tu powiedzieć... mnie osobiście ta część ciekawiła z dwóch powodów:
- fabuły (jakże mogłoby być inaczej :) ), która miała nam wszystko wyjaśnić
- klimatu, który miał nas powalić po wpadce jaką był RE4

No i jakie są moje wnioski??
Mam wrażenie, że Capcom mnie wystawił :)
Jeżeli to "coś" ma rozwiewać wątpliwości fabularne, to ja wysiadam... Kurcze... no... nic się nie wyjaśniło, a to co dodano jest gorsze niż fabuła z 2 i 3 części filmu...
Oni przecież więcej wycieli z historii RE0, RE1, RE3 niż wyjaśnili :( A ostatni etap w Rosji to już jest parodia westernu, wszystko przewidywalne i nic nie wnoszące...
Chyba każdy z góry, wie już od jakiegoś czasu, kto jest finałowym bossem... I cała gra jest taka przewidywalna.
Jednym słowem. Myślisz, że fabuła RE4 była najgorszym co do tej pory widziałeś?? Przygotuj się na RE:UC :(

Klimat
Tutaj to dopiero jest ból. Jak można to było tak zwalić... To co widać w ostatnich finałowych scenach... To miało mnie przerazić?? A może zaciekawić?? A może sprawić, żebym zadawał sobie pytania co będzie dalej??
Nic z tych rzeczy... najpierw patrzyłem na to z niedowierzaniem, a potem to już się śmiałem :) Gdzie tu jakaś dramaturgia, skoro Wesker jest zimny jak trup i wszystko robi na spokojnie... Nawet postać Weskera już psują... Capcomowi wyraźnie brakuje pomysłów.

Tak jak kilka postów wyżej napisał Vocap. Jeżeli chcecie kupić Wii specjalnie dla RE:UC NIE RÓBCIE TEGO...
Ostatnio zmieniony czw 06 gru, 2007 przez Diadem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
squallaz
Posty: 122
Rejestracja: wt 21 sie, 2007
Lokalizacja: Planet Earth

Post autor: squallaz »

Zamówiłem Residenta Umrella Chronocles 9 listopada w ultimie. Do teraz jej nie otrzymałem (zapłaciłem kartą) Dzisiaj zadzwoniłem do tych frajerów i jeden pajac powiedział mi że jeszcze nie mają tej gry i nie wiadomo kiedy będą mieć. A jak powiedziałem że rezygnuję z niej to powiedział że mam zadzwonić do biura i tam złożyć rezygnację. W biurze nikt nie odbiera. Co to za firma!!! Jeśli ktoś z was też tam zamówił to pewnie też sobie poczeka. Na IGN podają datę że w europie miała być 30 listopada. Szukałem związku z datą 5 grudnia i nic. O ćo chodzi jakby? Czy aby napewno się pojawił już ten tytuł. Ultima ma napisane że premiera była 5 grudnia i zamówienia są w trakcie realizacji. AKURAT!!! :zlosc2: :zlosc3: :zlosc4:
Na Allegro też jeszcze nie ma. W Media Markt i Empiku też nie mają.
Ostatnio zmieniony pt 07 gru, 2007 przez squallaz, łącznie zmieniany 3 razy.
The only thing that can defeat power is more power. That is the one constant in this universe.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ultimie to ty nie wierz, nigdy. kiedyś pytałem się o Metroida, no wkońcu mieli swój licznik do premiery :smiech2: a tu nie ma, później Zeldę Phantoma, również nie ma. Tam pracują sami frajerzy którzy graczy mają gdzieś, i na co te licznki do premiery?Idioci, nie polecam w tym sklepie zamawiać
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
squallaz
Posty: 122
Rejestracja: wt 21 sie, 2007
Lokalizacja: Planet Earth

Post autor: squallaz »

Wesker - Dark Life pisze:Ultimie to ty nie wierz, nigdy. kiedyś pytałem się o Metroida, no wkońcu mieli swój licznik do premiery a tu nie ma, później Zeldę Phantoma, również nie ma. Tam pracują sami frajerzy którzy graczy mają gdzieś, i na co te licznki do premiery?Idioci, nie polecam w tym sklepie zamawiać
No nie wiem. Z 7-8 lat temu zamówiłem u nich grę Parasite Eve. Mieli mi sprowadzić ją ze stanów za 300zł i zrobili to. Zapłaciłem za paczkę jak przyszła do domu. Wiele ryzykowali, bo mogłem się rozmyślić. Kij że nie mogłem w nią zagrać bo mój PSX czytał tylko oryginały PAL, ale pół roku później kupiłem Game Hunter'a i wkońcu mogłem zagrać w tę super grę.

Ale ciekawe jest też to że nie mają Residenta w Media Markt, Empiku ani żadnym innym sklepie internetowym. Nawet na Allegro. Jedynie na eBay'u można kupić. Co jest?
The only thing that can defeat power is more power. That is the one constant in this universe.
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

www.wirtus.pl i www.menago.com.pl ....tam są a na tym drugim jest pełno rzeczy re


no i jeszcze sklepgekon.pl tez ciekawy :)

tam jest najwięcej re
Stay Punk
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ultima od jakiegoś czasu robi ldzie w balona bo fakt kiedyś było inaczej, zamawiałem kilkanaście gier i GC swojego czasu i wszystko było wporzdku ale ostatnimi czasy totalnie sie zeszmacili i już tam nie kupuje szkoda moich nerwów, innym też odradzam


W Neo Plus Kroniki dostały 7.0/10, świetna recenzja swoją drogą, nasz znajomy Mielu opisał dokładnie jak sprawa wygląda choć pominął kilka szczegółów. W recenzji bardzo fajnie wszystko opisał, bardzo mi sie podoba, nie narzekał na niektóre elementy które były zarzucane przez niektórych, walka w co-op jest świetna i niezapomniana choć to akurat nie było z góry skazane na niepowodzenie bo wkońcu można we dwóch przemierzać Raccoon City 8) Można sobie to tylko wyobrazić jaki musi być być fajny klimacik, razem przeżywać tego Resa trzymając Wiilociki ;) Gra według większości jest trudna :) co mnie bardzo cieszy, roślinki są uzywane od razu, a spray regeneruje energię odrazu po wyczerpaniu się całej energi naszego bohatera. Kilka tekstów ze świetnej recki w Neo, bo teraz czekam na Extreme'a ;). Ogólnie ze recki można wyciągną takie plusy jak grafika jak na możliwości Wii jest dobra a nawet w niektórych lokacjach można się pozachwycać, długoś gry (no tutaj Capcom ma wielki plus ode mnie gdyż jak zapowiadali tak zrobili i gra jest naprawde długa, licząc oczywiście na nasze nie powodzenia gra automatycznie się wydłuża :). Sporo dodatków również cieszy niezmiernie. Celowanie jest świetne ale nie bez wad, kiedy mamy strzelić w mały punkt moga pojawić się małe problemy. Bonusowe misje mają Fanom przypomnieć znajome klimaty i złagodzić głód, ogólnie podsumowującym zdaniem w recenzji był tekst "Gra świateł nie mogła być lepsza,animacji też nie można nic zarzucić (wcześniej Mielu pisał o wysokiej interakcji z otoczeniem). Nie jest to jednak miss piękności, ale co to za różnica, najważniejsze, że znów można zastrzelić kilka zombiaków, W oczekiwaniu na RE5, warto!". Polecam przeczytać recenzje, naprawde mi sie podoba.

PS. W Japoni UC jest na drugim miejscu w sprzedaży zaraz po Mario Party DS co również cieszy ;)
Ostatnio zmieniony ndz 09 gru, 2007 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil: Umbrella Chronicles”