Jak powinniśmy odbierać Resident Evil: Umbrella Chronicles..

Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Jak powinniśmy odbierać Resident Evil: Umbrella Chronicles..

Post autor: Leon. KennedY »

O co mi chodzi moi drodzy... A no to, ze Capcom troche nam pozmienial, chodzimy we dwoch, postacie spotykamy w innych miejscach, Richard walczy z wezem w miejscu ostaecznej konfronatcji, co troche nam wyklucza to, co widzielismy w jedynce ( spotkanie ), Nemesis to niby ten sam Nemesis, ale jednak sie rozni od tego z RE3, ale juz pal licho jego przemiany, ale miejsce konfrontacji powala. Rowniez postacie w dosc tajemniczy sposob poznikaly jak chodzby Barry... I tutaj jestem ciekaw czemu Capcom calkowicie pozbyl sie tej postaci... No i chyba na koncu Rebecca powinna z Chrisem i Jill odleciec, aby przezyc... Zatem moje pytanie jest bardzo proste: Jak powinnismy odbierac to wszystko co nam zostalo ukazane w Umbrella Chronicles??
Ostatnio zmieniony wt 09 paź, 2012 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Capcom już tak ma, że nie lubi się trzymać faktów...

Ja na RE:UC pod względem wydarzeń patrzę jak na dodatek wnoszący parę ciekawych rzeczy do fabuły, które nie kłócą się z tym co wiedzieliśmy do tamtej pory.

Tak jak wskazałeś gra ma jednak swoje fabularne wady niestety. Najlepiej moim zdaniem nie zwracać na nie uwagi mówiąc sobie: "I tak wiem jak było naprawdę ;) ".

Ta gra nie była pisana dla fabuły. To tylko celowniczek...
Gdyby nie kilka drobnych smaczków fabularnych, które gra wniosła + wątek rosyjski to można by ją zakwalifikować tak samo jak Gaiden niestety, czyli niebędącą częścią fabuły serii.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

RE UC to kronikarskie streszczenie serii. Niektóre fakty celowo zostały inaczej podane niż te, które znamy z czołowych części, ponieważ mają tylko nasuwać pewne skojarzenia (np. kiedy Rebecca w pociągu podnosi z ziemi pijawkę, wtedy jest skojarzenie, że w Zero były pijawki). To był celowy zabieg twórców, sam podtytuł wszystko wyjaśnia. Dokładnie zaplanowano natomiast nowe wątki, m.in. w Rosji czy ucieczka Wesker'a z rezydencji. UC nam wszystko streszcza.
Ostatnio zmieniony pt 08 sty, 2010 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Mnie to tam wkurza jak sie zmienia cos co juz bylo nam dane zobaczyc i szczerze, to nie widze dobrego powodu dlaczego Capcom tak postapil... Rozumiem streszczenia tego co juz widzielismy i drobne sceny, ktore mialy nam sie skojarzyc z tym co juz widzielismy, tak jak pijawki... Ale pozmieniac spotkania, sceny akcji itp... Glupie i tyle. No, ale z drugiej strony Diadem dobrze napisal i wlasnie tak odbieram ta gre.

PS: Ciagle drazni mnie miejsce walki Rebeccy i Richarda oraz ich spotkanie z Jill i Chrisem. Powinno to byc idelanie odzwierciedlone.
Ostatnio zmieniony wt 12 sty, 2010 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 2 razy.
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Dla mnie UC jest grą do zabawy, masterowania, oraz nie powiem, rzuciła trochę światła na niektóre sprawy.
Wpadam 40-60 min i mam zrobione całe RE 0, nie wyobrażam sobie ślęczeć 5 godzin ( tak jak w oryginale) i tylko celować do zombie, ponieważ dla mnie po prostu było by to nudne. Dla tego rozumiem, że twórcy skrócili grę jak tylko mogli i jak najbardziej to akceptuję.

Scenariusze które to mieliśmy już okazję zagrać w wersjach pudełkowych, czyli 0,1 oraz 3 traktuję z przymrużeniem oka, cała reszta to już fabularna uczta dla fana.
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ja odbieram bardzo pozytywnie zarówno UC jak i TDC. Gra jest głównie skierowana dla Fanów (jeżeli chodzi o fabułę) więc lekkie zmiany wychodza na plus, główne wątki są podtrzymane co cieszy. Nie zdzierżył bym zmian, które rzucały by inne światło na poprzedniczki. Wyjaśniono wiele istotnych kwestii (Lisa Trevor, Wesker). Bardzo podoba mi się sposób narracji (UC - promotor Wesker, TDC - Leon) podany w świetny sposób. Dodatkowo masa dokumentów do poczytania, naprawdę każdy fan powinien miec w swojej kolekcji te części świetnie uzupełniają podstawową serię a dodtkowo są skarbnicą wiedzy.
Ostatnio zmieniony śr 13 sty, 2010 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

To fakt. Sam bylem mega podjarany odkrywajac kolejne nieznane mi dokonca niuanse ze swiatA RE :rad10:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Umbrella Chronicles”