Umbrella Chronicles HD

euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

Mam dead space extration które też jest z wii , przeniesione i na ps3 wygląda o wiele lepiej :)

A co Residentów no to edytuje posta jak mi się ściągnie na dysk . :rad5:
Awatar użytkownika
Runii
Posty: 105
Rejestracja: sob 17 sty, 2009
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Runii »

Omg 99 zł to trochę za dużo i wydaje mi sie że przesadzili z ta cena rozumiem 69 zł ale 99
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Wiesz, jakby nie patrzeć są to dwie gry...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Runii pisze:mg 99 zł to trochę za dużo i wydaje mi sie że przesadzili z ta cena rozumiem 69 zł ale 99
W dzień premiery/aktualizacji PSN'u cena wynosiła 87zł, ale promocja dobiegła końca i trzeba dać 99zł. Szczerze? Płacimy 50zł za jedną grę, ale uważam iż warto kupić...
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

B@rt pisze:
Runii pisze:mg 99 zł to trochę za dużo i wydaje mi sie że przesadzili z ta cena rozumiem 69 zł ale 99
W dzień premiery/aktualizacji PSN'u cena wynosiła 87zł, ale promocja dobiegła końca i trzeba dać 99zł. Szczerze? Płacimy 50zł za jedną grę, ale uważam iż warto kupić...
Zgodzę się. Płacimy za dwie gry które nawet w chwili pisania tego postu na Allegro w wersji na Wii kosztują 100 za jedną sztukę.

Na mój gust to HD wygląd spoko. Ale ile ludzi, tyle opinii...
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Pobrałem z PSN'u i pograłem łącznie z 4h... Jestem zadowolony z zakupu, bo gra się bardzo przyjemnie na PS Move + 2gi kontroler. Nie sprawdzałem jak się gra na padzie i nawet nie mam zamiaru. :rad10: Boli jednak fakt, iż nie ma multi przez sieć. :pff2: Dorzucę jeszcze jakiś komentarz, gdy skończę obie części. ^^
Ostatnio zmieniony śr 04 lip, 2012 przez B@rt, łącznie zmieniany 1 raz.
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

No też mam ze 4 h ograne już, dosyć trudna ta gra ( o wiele bardziej niż dead space extraction ) , albo po prostu muszę się dopasować , ale nigdy żadna gra na easy nie sprawiła mi takiego problemu :P ( a przechodziłem wiele gier dead space na najciężych poziomach , RE5 tez na prof (udało mi się nawet z tą karykaturą ai ) ) .


Gry oceniam Bardzo pozytywnie , pod względem grafiki i tempa rozrywki ( QTE ).
Dobrze ktoś tu wspomniał : brak rozgrywki przez neta to duży minus :(
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Drugiej strony dodanie trybu online to dość poważna integracja w kod gry. Nie wiem jak na ten cały temat ciągłych konwentów starszych tytułów z Wii ma do powiedzenia Nintendo ale pewnie brak multi nie jest winą brakiem czasu programistów czy coś w tym stylu.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Runii
Posty: 105
Rejestracja: sob 17 sty, 2009
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Runii »

Ktoś się wypowie? jak sie gra na Padzie od PS3 ? bo nie posiadam move a mam chętkę kupić tego szuterka z PSN
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Runii pisze:Ktoś się wypowie? jak sie gra na Padzie od PS3 ? bo nie posiadam move a mam chętkę kupić tego szuterka z PSN
Da się grać ale żadna to frajda. W dodatku można mieć problemy na wyższych poziomach trudności chociażby z powodu prędkości z jaką się porusza celownik na analogu. Nie polecam takiej zabawy.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Runii
Posty: 105
Rejestracja: sob 17 sty, 2009
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Runii »

No wiec tak owszem da się grać na analogu ale tak jak kolega wyżej wspominał jest problem na wyższych poziomach trudności :smut7:
Awatar użytkownika
Zilla
Posty: 43
Rejestracja: sob 16 sty, 2010
Lokalizacja: jestem?

Post autor: Zilla »

W ogóle na ile ta gra starcza? W sensie całe HD Chronicles a nie sama, jedna część?
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Jeżeli chcesz odkryć wszystkie sekrety (w DSC jest ich znacznie więcej), to spokojnie killkadziesiąt godzin. Przy czym jest takie jedno osiągnięcie, graj 50 h czy tam ileś :roll: . Samo przejście obu częsci to kwestia kilku godzin.
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

U mnie
UCH: ponad 120 godzin
DSCH: mniej jak 20 godzin
Czyli łącznie jakieś 140 godzin :rad4:
---->www.pajacyk.pl<----
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

No w końcu, po kilku miesiącach, krok po kroku, nareszcie dobrnąłem do końca UC w wesji na PS3. I szczerze muszę przyznać, że gra jest dobra. Ba, nawet bardzo dobra. Pomijając trochę irytujących elementów (takie jak walki z bossami, na które czasem człowiek nie jest przygotowany), to grało się całkiem przyjemnie, i rzadko kiedy musiałem powtarzać jakąś sekcję (wyjątek to dwóch Ivanów na raz, przynajmniej póki nie dopakowałem Rocket Launchera na maxa, wtedy poszło z płatka). Miło było odwiedzić znajome lokacje, troszke mniej fajny jest fakt przeinaczania niektórych zdarzeń (wspólne chodzenie postaci, kiedy wiemy, że przecież normalnie to były one rozdzielone)- no ale jakoś trzeba było usprawiedliwić grę dla dwoch graczy. Boli tylko fakt, że nie dodano do tej wersji rozgrywki online, bo same rankingi i tak z pierwszymi dniami stały się okupowane przez wymiataczy z Japonii.

Same scenariusze nie nudzą, a wstawki filmowe wyszły świetnie- sama grafika zresztą też ma dosyć wysoki poziom. Co do dźwięków, to od nowa zaaranżowane stare motywy muzyczne rzucały się w ucho momentalnie.

Rozgrywka- miły fakt, że chcący zdobywać najwyższe oceny muszą się nieźle nakombinować- wymagająca ilośc headshotów i zniszczonych elementów, oraz zebranych dokumentów nie pozwala na przechodzenie gry "byle do przodu".

Mimo że to stara gra, to aż żałuję że nie miałem wcześniej ambicji zakupienia Wii dla tej pozycji, ale na szczęścię wersja na PS3 też daje radę- nawet na padzie :)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Znów jest w promo na PSN i znów mnie kusi... I tak mnie zastanawia, czy gramy samym movem czy padem tez? Pytam, bo mam nakładkę-karabin, która może zwiększyć feeling gry, ale jak trzeba też pada to będzie to to niewygodne... No i ciągle mam dylemat czy brać... Prawdopodobnie będzie to jedyna okazja na ujrzenie odnowionego posterunku.

Aha, czy mamy jakikolwiek wpływ na ruch kamery?
Ostatnio zmieniony pt 01 maja, 2015 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Jeżeli chodzi o pracę kamery, można tylko nieznacznie rozglądać się wkoło (w Wii służył do tego trigger na "gruszce").

Jeżeli masz okazję kupić w niższej cenie to kup :). Powrót w stare lokacje jest klimatyczny i pełen przyjemności z gry, jeżeli już wyczujesz kontroler. Jest to może tylko liźnięcie całego uniwersum ale to jedyne na co mogliśmy liczyć jeżeli chodzi o remake'i dwójki czy trójki ;). Te gry są dość proste, dla casuali wręcz - nie wiem czy zaliczasz się do grupy graczy, którzy nie mając pada w ręku nie "poczują" rozgrywki.

A Umbrella Chronicles zaliczany jest do jednego z najlepszych railshooterów wydanych na Wii. I ograłem tę grę na wszelkie możliwe sposoby. Polecam chcącym spróbować czegoś nowego ;).
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Może pytanie głupie, ale biorąc pod uwage RE5 całkiem na miejscu: czy strzelamy triggerem, czy przyciskiem move? :pff1:

Aha, a czy sterujemy tylko różdżką, czy padem/navi też?
Ostatnio zmieniony pt 01 maja, 2015 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Miałem(w sumie nadal mam na PS3).I również zastanawiałem się,czy można padem?Można i gra się wygodnie,przeszedłem tak całą kolekcję,mój kuzyn preferował różdzke,możesz grać tylko padem jak ja,można także padem + różdzką(strasznie niewygodne).A samo sterowanie padem jest jak Re5 ,bez nóg''.Co do samych gier to Umbrela Chronicles jest dobre i nawet ma chyba ze 3 kanoniczne scenariusze,ale gameplayowo oraz wobec historii DC jest niczym pełnoprawna odsłona Re,z historią Krauzera i Leona która jest jedną spójną kampanią(są jeszcze flashbacki z Re2 oraz twojego ukochanego CV :smiech5: ).Szczerze powiedziawszy sam kupił bym teraz tylko DC,ale jeżeli jest dobra cena zestawu to śmiało bierz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Czyli opcje są takie: samym padem lub pad + move? Nie ma opcji samym movem?
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Umbrella Chronicles”