Wykorzystanie Możliwości Wii

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Wykorzystanie Możliwości Wii

Post autor: WESKER-DL »

czyli temat o naszych inwencjach z wykorzytaniem tego wspaniałego urządzenia, które daje nam takie możliwośći ingerencji w świat RE


- możliwość mieszania ziół w czasie rzeczywistym (choć to mi się kojarzy z grami pokroju "kucharski nippon" no ale )

- przytrzymywanie drzwi i okien przed wlatującymi Zombiakami

- wydawanie komend

- kiedy Zombiak/Hunter czy inne stworzonko Capcomu złapie nas, my Wiilotem musimy się wyrwać zasłaniając twarz (coś w stylu boksu z gr Wiisport)

- kręcenie korbą/pokrętłem to podstawa

- zagadka ze zmazywaniem krwi z obrazu lub innego przedmiotu

- udoskonalone QTE znane z RE4

- no i oczywiście więcej zagadek z wykorzystaniem Wiilota
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Ha, juz nie wspominajac o motywach ofensywnych, w stylu przywalenie palka (besaball'em, gazrurka, itp), i inne sposoby destrukcji przeciwnikow (kopanie, przywalenie z piesci - w koncu by to moglo byc w naszej ukochanej serii), tak jak sie to robi mniej wiecej w rzeczywistosci :) To by byla moc :D (btw - podobnie ma byc w Ojcu Chrzestnym na Wii, looknijcie na te screeny - http://www.gameonly.pl/newsy/11063 ) :rad12:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No w Ojcu to jest kilka fajnych motywów, mam kilka Filmów z wersji Wii i takie smaczki jak trzymanie kolesia Wiilotem i Gruchą a potem ciśnięcie nim o szklaną szafę daje radę, takie coś na Wii napewno by się przyjeło, szarpanie się z Zombiakiem i odepchnięcie (no to podstawa ;))
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Niero
Posty: 116
Rejestracja: czw 15 mar, 2007
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Niero »

Kolejny gra, dla której warto będzie kupić Wii ;D
Skoro teraz kosztuje ok. 900 zł., to co będzie za rok?
A PSX jak kiedyś zszedł z ceny?
Wii za 200 zł - i like it! Ale ni schodzę z tematu... xD
Fajne by było dźganie nożem!! :D
Ostatnio zmieniony wt 10 kwie, 2007 przez Niero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Wii obecnie trzeszczy oficjalnie 1099zł ;)
A dźganie nożem to pomysł który wydaję mi się pewniakiem, bo aż się o to prosi, nawet w Deadly Silence był wykorzytywany i to nie mało się nim bawiłem
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Niero
Posty: 116
Rejestracja: czw 15 mar, 2007
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Niero »

Zaczną się pierwsze przypadki samookaleczenia Wiilotem xD
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

A wcale nie pierwsze bo już było głośno o okaleczeniach siebie oraz bliskich w tym sprzętow przez Wiilota a nawet powstały strony o tej tematyce

http://www.wiihaveaproblem.com/
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Siebie jak siebie ale sprzętu to już absolutnie nie rozumie. Przecież można tego pilocika przykleić na stałe do dłoni i sprawa załatwiona :P

Oczywiście żartuje ale faktycznie można sobie tym pilocikiem nieźle w domu narozrabiać :rad12:


Glos z tostera: Nie zniemiac tematu!
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Ciekawie prezentowałby się element z użyciem Self Defense Gun.Zombiak próbuje nas ugryźć a my za pomocą Wiilota wbijamy mu nóż w łeb albo wsadzamy granat w gębę, nie wspominając o paralizatorze.Zastanawia mnie czy Capcom powróciłby do kwestii Deadly Silence i stworzył dodatkowy tryb na miarę "Master of Knifing", przy użyciu Wiilota, to mogłoby się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Silver Shadow
Posty: 3
Rejestracja: ndz 01 lip, 2007
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Silver Shadow »

Pomysł z szerszym wachlarzem uzbrojenia do walki wręcz też popieram :) ,mogli by dodać też kij od krykieta albo parasol jak to było w filmie "Shaun of the dead" (stary ale jary :D polecam :) ).
Z miłości do perkusji, MARZE o tym by do rozwiązania jakiejś zagadki , trzeba by było wystukać melodie, a gruszka i pilot były by naszymi pałeczkami ;p
Uniki przed atakami w lewo i prawo , jak to miało miejsce we wspominanym już boxie na wii sports.
Motyw ze znalezieniem odtrutki dla Richarda w rezydencji Jak już się dorwiemy, to może mała zabawa w chemika ??:D:D
Więcej przedmiotów leczniczych jak bandaże( kręcimy wiilotem nad gruszka, jakbyśmy zakładali opatrunek...przegięcie wiem :P)
Jeśli będzie etap ucieczkowy, kontrolery do konsolki w roli naszych rak w trakcie biegu :P
Dobra teraz totalnie odlecę :P : miedzy etapami, odwiedzamy siłownie żeby „podpakować” postać a padziki w roli hantli :P

A tak to nic ciekawego, resztę moich oświeceń umysłowych juz wymieniliście :)
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Co do zagadek to powinni dać zrecznościowe z pełnym wykorzystaniem możliwości
Wiilot'a, nastawionych na logikę.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Logika logiką, ale ważne żeby były jakieś przestoje w akcji, może pomiędzy rozdziałami
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Ale ciekawe czy będzie możliwość wejścia do nwentarza chyba, że jak było pokazane na trailerach, postać mogła sobie zmieniać broń w trakcie rozgrywki, z lekami może być identycznie.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No albo jak w Outbreak'ach czyli w czasie rzeczywistym inwentarz
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

I takie cos wolałbym najbardziej, ale noż poajwi się w tej części?
tego nie wiem, w sumie mógłby tu znaleźć nie lada zastosowanie.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No ba, taki inwentarz nie dość że jest szybki w sensie używania, ba wręcz na Wii byłby jeszcze szybszy gdyz podobnie jak w Zeldzie mielibyśmy możliwość szybkiego przesuwania Crossem po ekranie i szybkie wybranie broni. Ostatnio coś cicho o Kronikach oby była to przysłowiowa Burza
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Zombi
Posty: 132
Rejestracja: sob 27 paź, 2007
Lokalizacja: Tibioland

Post autor: Zombi »

Jeżeli do gry zostanie dodany specjialny kontroler to czym będzie grał drógi gracz?? Na zdjęciach było widać tylko jeden kontroler w opakowaniu.
Big Daddy jest zły...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Zombi pisze:Jeżeli do gry zostanie dodany specjialny kontroler to czym będzie grał drógi gracz?? Na zdjęciach było widać tylko jeden kontroler w opakowaniu.
No wtedy druga osoba musi dokupić Wii Remote, jasne jak słońce
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Wiem, że to pytanie nie jest na miejscu, ale nie chciałam tworzyc kolejnego posta. Więc z góry przepraszam. A moje pytanie brzmi: co tak DOKŁADNIE będzie wymagała gra RE:UC, mam tu na myśli akcesoria.

I pytanie do Weskera-DL. Jak jesteś najwiarygodniejszym żródłem, to powiedz proszę; gdzieś przeczytałam, że Wii posiada w sobie "pamięc wbudowaną", czy to oznacza, że można zapisywac stany gier Wii bez możliwości karty pamieci do Wii.

Ps. Przyznaję się bez bicia, nie jestem za bardzo kumata z techniki
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Nie będzie wymagać nic ponad standard (chyba, że będziesz chciała grać na 2 osoby, wtedy będziesz musiała dokupić jednego pada/nunczako, jak zwał tak zwał). Czyli wszystko co niezbędne do gry masz w zestawie startowym (bo WiiZapper - czy jak on tam ma - ten imitujący pistolet ma tylko urozmaicić rozgrywkę o wrażenia symulujące strzelanie z prawdziwego gnata.

Wesker - Dark Life pisze:Dokładnie tak. Wii ma w sobie wbudowaną pamięć flash o pojemności 512 i na niej zapisujesz stan gry jak na zwykłej memorce.
Sorki Wes, nie mogłem się powstrzymać ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Umbrella Chronicles”