Emulacja

Awatar użytkownika
Szczur17
Posty: 20
Rejestracja: pn 05 maja, 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szczur17 »

Moglibyśmy to uczynić,Panowie z Camcomu pewnie wzieli by to pod uwagę i poczynili jakieś kroki właśnie w kierunku Pc'towania...
Bo szczurzo jest umieć śmiać się z siebie! :D
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Wydawanie gier to wielki biznes, a decyzja na jaką platformę wyjdzie dana gra to jeszcze większy biznes.
Dlaczego gry pojawiają sie na konsole, a dopiero potem są ewentualnie przenoszone na PC? Odpowiedź jest prosta. Każdą nowość zagorzali fani serii kupią, a przy tym... muszą kupić konsole i w ten sposób rozkręca się biznes nie tylko "gierkowy", ale i "konsolowy". Nie twierdzę, że wydawcy gier za każdym razem potajemnie dogadują się producentami konsol, ale na pewno jakieś kontakty w tych sprawach są.

Na PC wydawanie gier przynosi mały zysk, przez rozwinięte piractwo przede wszystkim. Wersje na PC (nielegalną) zdobyć najłatwiej, więc wcale mnie nie dziwi, że Capcom chcąc zarobić wydaje niektóre tytuły tylko na konsole.

Jest jednak jeszcze coś takiego jak "wyeksploatowanie rynku". Załóżmy, że minął jakiś czas od wydania gry np. RE:UC na konsole. Fani kupili gierkę, kupili konsolę, przeszli grę i odłożyli ją na półkę. Gra się starzeje, fani już jej nie kupują, bo mają inne, nowsze produkcje, nie koniecznie z tej samej serii. I dopiero w tym momencie wydanie wersji na PC jest opłacalne (trzeba zagospodarować tą część rynku graczy, którzy z różnych względów nie grają na konsoli).

Czy RE:UC wyjdzie na PC?? Od strony technicznej to pewnie żaden problem, zależy to wszystko tylko od tego czy się to Capcomowi opłaci finansowo czy nie. Jeżeli uznają, że potencjał RE:UC się nie wyczerpał i nie został odpowiednio sprzedany na konsole, to wtedy może podejmą próbę sprzedania tego produktu na PC. Musi to jednak nastąpić w niedługim czasie, bo jeżeli odłożą tą decyzję, to gra zestarzeje się i na zawsze pozostanie już tylko pozycją konsolową. Capcom nie zaryzykuje wydania starocia na PC.

Pamiętajmy też o tym, że jesteśmy fanami RE i na sprawę gier z tej serii patrzymy z innej perspektywy. Ja bym RE:UC kupił na PC nawet gdyby wyszło za 3 lata, ale czy przeciętny gracz, dla którego Resident Evil to tylko jedna z wielu gier zrobiłby to samo?? Chyba nie...

A co sie tyczy pisania petycji, to chyba nie ma to większego sensu. Specjaliści z Capcomu na pewno obserwują rynek i jeżeli dojdą do wniosku, że opłaci się RE:UC na PC to je wydadzą, a jeżeli dojdą do wniosku, że to nie wypali, to nawet tysiące maili od fanów ich do tego nie przekonają.
Awatar użytkownika
Szczur17
Posty: 20
Rejestracja: pn 05 maja, 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szczur17 »

właściwie to masz racje,nie zastanowiłam się nad tym.
Jednak wciaż będe w głębi serca wierzyć w te gry na PC'tak,tak miło mi w tym żyć,że nie chce z tego wyłazić :D
Bo szczurzo jest umieć śmiać się z siebie! :D
Awatar użytkownika
Bravo Team
Posty: 20
Rejestracja: sob 09 sie, 2008
Lokalizacja: Stankowice

Post autor: Bravo Team »

Wiekszosc RE predzej czy pozniej na PC trafiala wiec jest szansa .W kazdym badz razie o Wii moge pomarzyc (nie tylko ja) wiec licze ,ze Capcom o PC nie zapomni.
Awatar użytkownika
Bravo Team
Posty: 20
Rejestracja: sob 09 sie, 2008
Lokalizacja: Stankowice

Post autor: Bravo Team »

Nie mowie o czyms typu RE survaivor czy gaiden bo niewiele wnosily do fabuly.Mowilem raczej o tych "wazniejszych " typu 1,2,3,4.
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Szczerze mówiąc do 4 wiele do fabuły nie wniosła(kilka fajnych smaczków, gdzie reszta wrzucała tych smaczków więcej) :P Ale zgaduje, że chodzi o te WAŻNE czyli, że z numerkiem. Hmm...ale Code Veronica nie wyszła, a dla fabuły jest ważna. Zero i Remake też nie wyszło.

PS: Survivor wyszedł na PC'ta, ale chyba tylko w Japonii?
Stay Punk
Awatar użytkownika
Bravo Team
Posty: 20
Rejestracja: sob 09 sie, 2008
Lokalizacja: Stankowice

Post autor: Bravo Team »

Nie o numerek (bo zero to tez numer;) .Remake to jedynka jakby nie spojrzec.Co do zero i CV to masz racje dlatego napisalem WIEKSZOSC a nie WSZYSTKIE .UC nawiazuje z tego co wiem glownie do czesci ktore na PC byly.
Co do survivor to nie wiem ale to i tak byla totalna klapa.
Awatar użytkownika
matheo
Posty: 49
Rejestracja: ndz 22 lip, 2007
Lokalizacja: Klin

Post autor: matheo »

"Raport Capcomu - koniec z ideą wyłączności, większe wsparcie dla PC " czyli re5 bedzie na PC!!! ;D to moze po petycji umbrella chronicles tez
matheo
Awatar użytkownika
Witek
Posty: 41
Rejestracja: pt 05 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City :(

Post autor: Witek »

Mógł byś podać jakiś link do tego raportu capcomu bo aż mi się wierzyć nie chce. Chętnie bym pograł w RE 5 a na zakup PS3 jakoś sie nie zanosi....
Awatar użytkownika
matheo
Posty: 49
Rejestracja: ndz 22 lip, 2007
Lokalizacja: Klin

Post autor: matheo »

to chyba bylo na gry-online.pl

Necraria: Duże literki proszę.
Ostatnio zmieniony czw 16 paź, 2008 przez matheo, łącznie zmieniany 1 raz.
matheo
Awatar użytkownika
Szczur17
Posty: 20
Rejestracja: pn 05 maja, 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szczur17 »

Barry pisze:Hmm... ciekawie by się grało myszką w tą grę. :rad11:
Hey Barry...niekoniecznie.Można nabyc pada na usb,albo wywlec z playstation 2 i przy pomocy odpowiedniego "zamieniacza" podłączyć do kompa. Myszka jest chyba ostatecznością....
Bo szczurzo jest umieć śmiać się z siebie! :D
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Tak, tutaj masz rację ale znaczna część graczy nie bawiła by się w podłączanie pada bo po prostu by go nie mieli albo by im się nie chciało... no może gdyby pad był sprzedawany razem z grą ? :rad11:
Awatar użytkownika
Szczur17
Posty: 20
Rejestracja: pn 05 maja, 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szczur17 »

z wytłoczonym logiem gry....d wdóch wersjach z padem i bez....to brzmi ciekawie!! :D

Recoil: Przyjrzyj się swoim postom przed wysłaniem i ew. popraw co nieco.
Ostatnio zmieniony pn 15 gru, 2008 przez Szczur17, łącznie zmieniany 2 razy.
Bo szczurzo jest umieć śmiać się z siebie! :D
Vergil5
Posty: 6
Rejestracja: sob 13 gru, 2008
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Vergil5 »

Powiem sczerze,że jest bardzo duża szansa na wyjscie RE:UC na peceta.Bo moim zdanie Capcom wypuszcza gry często na pc.
Awatar użytkownika
nemesis20010
Posty: 21
Rejestracja: sob 20 gru, 2008
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Post autor: nemesis20010 »

a nie wie nikt czy będzie ten tytuł na ps2

Recoil: Skąd bierzecie takie absurdalne pytania...?

PS. SHIFT poproszę.
Ostatnio zmieniony ndz 21 gru, 2008 przez nemesis20010, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blind227
Posty: 64
Rejestracja: pn 26 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: blind227 »

Co do grania w uc myszka to grałem na emu i powiem wam że całkiem całkiem :)
Szkoda że emu jeszcze nie do pracowane bo wiele razy gra sie zawiesza i zaczynam poziom od początku.
Ostatnio zmieniony czw 08 sty, 2009 przez blind227, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
balbin
Posty: 46
Rejestracja: pt 04 maja, 2007
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: balbin »

też gram na emu przechodzę aktualnie scenariusze z remake :) faza śmiga jak Kubica hehe tylko czasem mi głos z broni się wycisza jak gram :/
Awatar użytkownika
Hunk74
Posty: 40
Rejestracja: sob 14 lut, 2009
Lokalizacja: Las Szopów

Post autor: Hunk74 »

RE:Umbrella Chronicles na pc będzie raczej tylko w formie emulowanej , i jak na razie wszytko idzie w dobrym kierunku ponieważ emulator jest prężnie rozwijany a co za tym idzie nowe wersje pojawiają się co mniej więcej tydzień.
Dodam jeszcze że można zakupić oryginalnego wiilota oraz oryginalna grę i po odpowiedniej konfiguracji prawie normalnie grać na blaszaku.
Niestety wymaga to dobrego sprzętu czyli mocnego dwu rdzeni owca , 2-3 gb ram i przydał by się duży monitor minimum 20 ' .
Awatar użytkownika
balbin
Posty: 46
Rejestracja: pt 04 maja, 2007
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: balbin »

no fajnie śmiga doszedłem do rozdziałów z remaka i w pewnym momencie gra stoi w miejscu ktoś jeszcze tak ma ?? a co do sprzętu nie narzekam 4 rdzeniowy procek 4 giga ramu +1 giga w grafice wiec śmiga ładnie a czasem podłączam tv 30' lcd
Awatar użytkownika
Vocap
Posty: 162
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: ROndom

Post autor: Vocap »

Z tego co wyczytałem na forum dolphina, gra zatrzymuje się tak w kilku momentach (zawsze tych samych) i jedyne co mozna zrobić to ściągnąc save'a z późniejszego etapu rozrywki, ale tak chyba straci się spory kawałek fabuły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Umbrella Chronicles”