Resident Evil: The Final Chapter - Dyskusje ogólne

Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Cóż, film kierowany do widzów którzy czekają na kino akcji z domieszką zombie i jakiś mutantów. Dla fana RE ten film ma się nijak i nikt tego nie kryje nawet. Naprawdę nie wiem skąd w Was tyle ciekawości do tej produkcji. Do kina jak zawsze pójdę, ale to już według mnie za dużo :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Ciekawości... Tu nie ma ciekawości. Nie mam do tego filmu kompletnie żadnych oczekiwań. Widziałem już pięć części więc chcę zobaczyć i szóstą.
Jeśli naprawdę miałbym pochwalić w jakikolwiek sposób tą serię, to za to że podczas seansu nigdy mnie nie znudziła. Dopiero w piątej części powiedziałem po obejrzeniu ,,to już?". Jako tępa rozrywka te filmy sprawdzają się doskonale, a fakt że zawsze wyłapuje się sporo nawiązań do Re pomaga. Anderson nie robi adaptacji na siłę i chwała mu za to. Żeby nie było, to jest crap w którym jest masa debilizmów, to sam fakt że tak nisko oceniana seria , która w dodatku jest adaptacją gry dobiła do szóstej części, jest faktem niepowtarzalnym, i pokazuje że ludzie to lubią. Drugi taki ,,fenomen" może się nie zdarzyć.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Carlos po Apocalypsie zginął w Extinction. Sam zwiastun nawet może.być. Wizualnie za to świetnie. Mam nadzieję, że jakoś to fajnie zakończą. Ostatnia część to i ja zawitam do kina. Poprzednią odpuściłem, a byłem tylko na Afterlife. Nawiasem mówiąc to po 1 i 2 to w moim odczuciu najlepsza część.
Ostatnio zmieniony czw 11 sie, 2016 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Leon. KennedY pisze: Carlos po Apocalypsie zginął w Extinction.
Zombiakowi chodziło o przestrzeń pomiędzy końcówką Apokalipsy, a wydarzeniami z Zagłady, gdzie nie wiadomo dlaczego Carlos znalazł się przy Claire i reszcie.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Leon. KennedY pisze:Carlos po Apocalypsie zginął w Extinction.
Fakt, zapomniałem, że tam w ogóle był. >_>

Ale głównie chodziło mi o to, że wszelkie cliffhangery z filmów RE można o kant tyłka rozbić. Bo albo w międzyczasie kompletnie zmienia się koncepcja, albo aktorzy nie wracają, albo po prostu film udaje, że nic się nie stało.

Telepatyczne moce Alice z Apocalypse? Użyła ich tylko raz (albo dwa) w Extinction i tyle; nigdy nie zostało wyjaśnione skąd je miała, nigdy nie zostało wyjaśnione jak działają i czemu nie używała ich częściej. A w międzyczasie Jill gdzieś zniknęła wraz z Angie (jeżeli dobrze kojarzę, to chyba książka mająca być prequelem Extinction uśmierciła obie postaci - chociaż nie wiem, na ile te książki należą do kanonu filmowego uniwersum), Carlos nagle dołączył do grupy uchodźców, cały świat zaraził się wirusem, a morza i oceany wyschły.
Armia klonów? Zabita w Afterlife w pierwszych kilku minutach filmu. A, no i morza i oceany jednak nie wyschły.
Claire i Chris? Cóż, gdzieś sobie poszli w Retribution.
Ada, Leon i Jill? Cóż, gdzieś sobie poszli w The Final Chapter.

Chyba tylko Apocalypse konsekwentnie pociągnęło zakończenie z RE: Genesis bez żadnych zmian.
Ostatnio zmieniony czw 11 sie, 2016 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

Bycie fanem Resident Evil zacząłem właśnie od filmów w 2004 roku (wtedy obejrzałem jedynkę) i jak niektórzy z was mogą wiedzieć jeszcze kilka lat temu broniłem na tym tutaj forum tej zacnej marki... otóż NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO :). Co prawda nic już się nie udzielam, przez błąd z "access denied", ale z takiej okazji trzeba trochę obronić swoje ukochane filmy.


Ogólnie to 90% fanów gier je hejtuje bo przecież gry mają milion razy POWAŻNIEJSZĄ i LEPSZĄ fabułę (np.: klon Ady który rozmazuje się po całym statku i jest papką gumową i robi setki innych klonów - no to jest w sumie bardzo poważne i głębokie; 15 tyś. wybuchów w każdym rozdziale Resident Evil 6, itp itp), a cała reszta za fabułę lub/i jej brak i jednowymiarowe postacie.

W przypadku tej serii Paul W.S. Anderson wiele razy wrzucał sceny w scenariuszu przynajmniej, które rozwijały postaci (Jill miała więcej, Terri Morales miała więcej, w oryginalnym scenariuszu Terri była sprawcą upokorzenia Jill i czegoś tam, stąd były te gazety w pokoju Jill o zawieszeniu; w Retrybucji w ogóle było o połowę więcej character developmentu niż w finalnej wersji).

Niestety jest sobie taki pan co się zowie Jeremy Bolt który jest producentem tych filmów od jedynki i to on zawsze obcina sceny aby film nie przekraczał magicznej 1h30min. a pierwsze sceny które idą do skasowania to sceny z bohaterami i nadawaniem im większego sensu.

Co do niedociągnięć względem poprzednich filmów ZGADZAM SIĘ!, ale wyobraźcie sobie że w scenariuszu Afterlife, Claire i Chris mieli np retrospekcje do tego jak jeszcze razem byli w Raccoon City, a w Apokalipsie dowiadujemy się co się stało z Angie - Alice pod kontrolą Umbrelli ją morduje w placówce w Detroit (o której mowa jest w filmie, dlatego też Alice stamtąd ucieka). W Retrybucji były sceny nawet w zwiastunach a teraz są na wersji BluRay w dodatkach jak żołnierze zdejmują maski i po kolei widzimy One, Rain i Carlosa jako klony - do filmu niestety nie wrzucili, jest nawet kompletnie nowy poziom który też jest w dodatkach, mianowicie symulacja Berlina po której chodzi Alice z Adą i napotkają zombie klona Rain. Fani na imdb twierdzą, pomijając dziwną sterylność i czystość, że Retrybucja miała potencjał na bycie najlepszą częścią... no cóż, wiemy jak to się skończyło.

Co do pytań o niektóre wątki: Angela w uniwersum RE nie żyje, na początku Retrybucji Alice mówi co się działo z Jill - była porwana i wyprano jej mózg.

Rozumiem że te filmy mogą się nie podobać, są głupie to fakt - ALE TAKIE MAJĄ BYĆ. Każdy to wie że to ma być dobry film do popcornu. Błagam tylko nie plujcie na nie w kontekście tego że są kupą w porównaniu do zacnej fabuły gier z tej samej serii.

Co do zwiastuna. Z ciekawostek to Czerwoną Królową (czyli ta sztuczna inteligencja w formie czerwonej dziewczynki) gra prawdziwa CÓRKA Milli i Paula, Ever Gabo (swoją drogą słodko że w pierwszej części była sobie ona na wzór stwórcy wirusa, a potem jak się aktorka i reżyser spiknęli to teraz tak naprawdę ich córka gra ten komputer, niesamowite, jakby sami sobie wcześniej los przepowiedzieli).

Zwiastun ekstra, będzie kupa akcji powrót do Ula i Raccoon i laboratoria, Bloodshot, miliony zombie - czego chcieć więcej od filmu AKCJI? Bomba!

Już kończę obiecuję.

Dr Isaac z Zagłady
Spoiler!
A co do braku Chrisa Ady i Leona to
Spoiler!
Jest nowa obsada ze względu na mniejszy budżet (Retrybucja zarobiła mniej niż Afterlife), ale przynajmniej młodzi się wykażą a na dodatek są oni popularni w krajach, ponoć, z których pochodzą - a że Resident Evil zarabia na zagranicznym kinie a nie USA, to bardzo dobry chwyt marketingowy.

Ostatni smaczek,
Spoiler!
Kto wie może szykuje się
Spoiler!
Moje Umbrellowe oko na ciebie patrzy (O_O)
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Sam sobie dopowiedziałeś i odpowiedziałeś. Nikt normalny zwłaszcza na tym forum nie będzie krytykował filmu w oparciu o gry.
Jasne, to było na miejscu, ale lata temu. Przy dwóch częściach można było porównywać. Ale teraz to nie ma sensu bo to uniwersum samo w sobie.
Te filmy zasługują na krytykę, bo są zwyczajnie głupie. Idą na łatwiznę w wielu aspektach, dostajemy jakiś cliffhanger, idziemy do kina na następną cześć, a ti się okazuje że twórcy o tym zapominają.
Mówisz że te firmy mają takie być bo tp popcorniaki? Sorry, ale takie Avengers czy inne tego typu filmy również są popconiacami nastawionymi na rozrywkę, a są zrobione o niebo lepiej. I lepiej na siebie zarabiają.

Prawda jest taka że ja (i pewnienie tylko ja) mam sentyment do tej serii właśnie dzięki RE w tytule. Dzięki tym nawiązanią ogląda mi się to przyjemnie. W innym wypadku było by to dla mnie równie obojętne jak seria Underwood.

Co do różnych zapomnianych postaci itp.
Czy tylko ja pamiętam o planach odnośnie serialu? Pewnie powstanie jakiś ok. 10 odcinkowy w stylu Ash vs Evil Dead.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Prawda jest taka że ja (i pewnienie tylko ja) mam sentyment do tej serii właśnie dzięki RE w tytule. Dzięki tym nawiązanią ogląda mi się to przyjemnie. W innym wypadku było by to dla mnie równie obojętne jak seria Underwood.
Nie zapomne pierwszego Residenta jak i momentu w którym kumpel mi go przyniósł :smiech1: Film zrobił na mnie wrażenie i tylko jeszcze raz było tak samo, przy Apocalypsie :rad2: Zwłaszcza dwójka miała nam dać to czego tak bardzo chcieliśmy, a po naprawdę dobrej jedynce i świetnym zakończeniu, mogliśmy oczekiwać. Wyszło połowicznie... Reszta to tylko nawiązania mniejsze bądź wieksze.
Ostatnio zmieniony pt 12 sie, 2016 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Wiadomo, że z filmowego RE zrobił się typowy popcorniak. Do kina się przejdę bo w końcu to już ostatnia część.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Jeśli ktoś nie widział najnowszego trailera, który pokazuje znaczenie więcej to odsyłam pod link. Zapowiada się niezła kaszana :P.

https://www.youtube.com/watch?v=nPj9fol9o2k
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Chyba każdy na to liczy. Nie wiem dlaczego, ale chcę ttlko kolekcje Blu-Ray, nic więcej. Mam nadzieje że takowa się pojawi. Czekam na film tylko po to by go kupić...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

To mam tak samo, tylko tej będzie brakowało na blu-ray więc trzeba będzie skompletować a do kina iść bo wypada na ostatnią część :P
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Rzadko chodzę do kina, ale w sumie to dlaczego nie. W kinie doznania zawsze lepsze. Problem jest taki że jeśli nie wyjdzie jedna wielka kolekcja, to będę musiał kupować po kolei. A z tego co się orientuje to nie jest tak tanio.
No i oczywiście Vandette też kiedyś kupię :smiech1: .
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Premiera 27 stycznia a nigdzie nie ma w repertuarach, co jest grane? :D wycofali czy jak? :P
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

Mr_Zombie pisze:
LimaXa pisze: Gdzie do nędzy jest Jill, Leon, Ada, Chris?
Tam gdzie podziali się Jill i Carlos po Apocalypse bądź Chris i Claire po Afterlife. :P
Carlos umrzył na pustyni...
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Może polska premiera jest później? Ni mam pojęciam
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Na stronie cinema i helios niby widnieje data 27 a tu takie jaja, akurat mam wolne w piątek więc skoczyłbym do kina ale nawet nie mogę zrobić rezerwacji :smiech5:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Szukałem w necie i nic.
Sam chciałem iść na tego crapa do kina.
Od kiedy to czeka się do ostatniego dnia.
Nawet żadnych godzin, nic :pff2: .
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dobra już wszystko jest, pojawiły sie rezerwacje. Także jutro ocenimy to "dzieło" Andersona :)

Tylko zastanawiam się nad IMAX a 4DX, a tak z ciekawości napiszę, że Afterlife nie był w ogóle w opcji IMAXa i to w jego szczytnej formie ;)
Ostatnio zmieniony czw 26 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Ja jutro do IMAX cisnę w sumę na premierę ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: The Final Chapter”