Wrażenia z filmu

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Wrażenia z filmu

Post autor: WESKER-DL »

Wysłany: Dzisiaj 16:01
Też podchodzę sceptycznie ale na ostatni (tak myślę) chcę iść. Poza tym mam wolne i trochę czasu :)

Edit. Właśnie jestem świeżo po seansie 3D Imax.

Ostatni rozdział Resident Evil wizji Andersona wypadł zdecydowanie......dobrze :) w porównaniu do ostatniej części mamy całkiem ciekawy film, spójny i kompletny ale po kolei. Film zaczyna się wyjaśnieniem rdzenia fabuły, nie jest to zwykła retrospekcja w wyjaśnienie genezy Alice i wirusa i powiem Wam szczerze całkiem zgrabnie to wyszło.

Fabularnie jest zdecydowanie lepiej niż poprzednia część, ba tego Residenta stawiam zaraz po RE1 i RE2, serio podchodziłem baaardzo sceptycznie po gównianym Retribution a tutaj taka niespodzianka. Mila zagrała po staremu ale same scenerie, walki, akcja i ogrom nawiązań do pierwszego filmu cyklu Andersona naprawdę się podoba. Głównymi złymi są Isacc i Wesker chociaż ten drugi dość marginalnie natomiast jaki twist w całej serii na końcu się wyprawia to masakra ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Napewno zapamiętacie kilka scen, konkretnie je zrobili: pomkeszczenie baaardzo dobrze znane z części pierwszej, walka na czołgu, turbina, kostnica ikońcówka, serio jest dobrze.

Muzyka tym razem świetnie pasuje do scen walk i ambientowych momentów, tutaj jak najbardziej na plus. Minusy to słabo nakreślone postaci drugo planowe (oprócz znanej już Claire) choć jedna osoba nawiązuje do charakterystyki Chrisa Redfielda z RE6. Zresztą jeden przeciwnik jest również wyjęty z gier. Natomiast jak wspomniałem niektóre postaci są z kosmosu i chyba zabrakło czasu filmu na ich rozwinięcie. Efekty 3d są i jeżeli macie wybór to bierzcie wersję 3d.

Podsumowując tak jak Anderson swoją serię napiszę, że miło się zdziwiłem tym jak Paul zamknął serię, to już koniec i cieszę się, że w takiej formie a nie w gorszej. Film pełen akcji, ciekawych nawiązań do według mnie najlepszej pierwszej części a przede wszystkim spójny do samego końca. Film do obejrzenia i polecenia, klimat Andersona z delikatnymi błędami.

Ocena 7/10

Plusy:

- spójność i zakończenie serii
- czasem niezły klimat z równie klimatycznym OST
- akcja (pasująca do reżysera)
- co producer - Kobayashi
- ost

Minusy:

- typowa akcja która nie każdemu przypadnie do gustu
- słabo nakreślone postaci drugo planowe
Ostatnio zmieniony sob 25 lut, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

Jako wieloletni fan serii i pewnie niektórym z was znany obrońca tychże filmów na tym forum w latach 2010 - 2012 haha stwierdzam podobnie jak Wesker DL że ten film jest JAK NA TĘ SERIĘ bardzo dobry!

Ekstra zakończenie, super wyjaśnienia i nareszcie historia zatoczyła koło. Oczywiście poryczałem się kiedy
Spoiler!
.

Wszystko jest na wyższym poziomie niż w częściach 2, 4 i 5.... ACZKOLWIEK NIESTETY kamera trzęsie się jak chora psychicznie (shaky cam) w sekwencjach akcji, to trochę smutne bo naprawdę nic nie widać jak się leją.

Poza tym wszystko super. Wg mnie jest to trzeci film pod względem jakości w calej serii: 1, 3, 6, 2, 4, 5.

Mimo wszystko polecam bo nie będzie już okazji pójść do kina i zobaczyć swoje ulubione dwa słowa Resident Evil na ogromnym ekranie w 3D ;)
Moje Umbrellowe oko na ciebie patrzy (O_O)
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Wasze opinie, to chyba ten promil pozytywnych komentarzy na temat tego filmu w internecie. Bo niemal wszędzie jest równany z ziemią za beznadziejną historię i tragiczne sceny akcji z trzęsącą się kamerą, która ma niwelować amatorszczyznę.

Sam jeszcze nie widziałem, dlatego pytam: jest wyjaśniony brak Jill, Leona i Ady? Czy Anderson w swoim stylu olał temat, jak to zrobił choćby z Claire i Chrisem w Retrybucji.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

mentos pisze:jest wyjaśniony brak Jill, Leona i Ady? Czy Anderson w swoim stylu olał temat, jak to zrobił choćby z Claire i Chrisem w Retrybucji.
To jest nic. Ja chce wyjaśnień jakim cudem świat, który zamienił się w jedną wielką pustynie w trzeciej części, nagle w czwartej ma oceany i wielką pustynią nie jest.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Ja nic nie pisałem ale ten film to crap z dziką kartą do klubu średniego filmu klasy B.

Nie wiadomo co się dzieje, słabe efekty, logika filmu nie istnieje (patrz spoilery), i tak przewidywalny że nawet 'Trudne sprawy' czasem potrafią zaskoczyć. Da się obejrzeć, ale Resident Evil to już nie jest... No i najlepsze na koniec... (czytaj spoiler)

Spoiler!
Info o logice:
Spoiler!
Jak dla mnie ta część to taki 4,5/10.
Gdybym emocjonalnie nie był związany z tą serią, za nic na świecie bym nie poszedł na ten film. Jestem też obiektywny w ocenie gdyż to co pokazuje film jest po prostu słabe, naciągane i osobiście dziwie się że ktoś na to dał kasę by to nakręcić. No, ale tego się spodziewałem więc nie czuje się oszukany :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Spoiler!
A co do zakończenia przecież ewidetnie
Spoiler!
Tak jak pisałem na tle filmów Andersona z serii Resident Evil ten jest całkiem spoko ;)
Ostatnio zmieniony ndz 29 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Co do tego zakończenia to nie wiem czy to takie jasne....
Spoiler!
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Spoiler!
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Pamiętam, co nie znaczy że to nie jest powód (ewentualny) do nakręcenia kolejnej części ;)

Ale to tylko gdybanie... i furtki z których nie koniecznie trzeba używać.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Teraz można nakręcić restart serii. Nikt nie powiedział że to koniec filmów o RE. ;)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Teraz to niech Vendetta wyjdzie ;) a Anderson niech już zostawi tą serię i zajmie się inną :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

WESKER-DL pisze:zajmie się inną
Lepiej niech już zostawi ekranizacje gier dla lepszych.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

RVRE pisze:
WESKER-DL pisze:zajmie się inną
Lepiej niech już zostawi ekranizacje gier dla lepszych.
Uwe już też na emeryturę poszedł. Więc kto? :zmiesz9:
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Biorąc pod uwagę ogólną tendencję do nie najlepszego interpretowania gier na wielkim ekranie może lepiej, żeby nikt...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
squallaz_PL
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015
Lokalizacja: Planet Earth

Post autor: squallaz_PL »

Film dobry w porównaniu do drętwej trójki i czwórki. Efekty 3D 4DX dobre. Ocena 7/10.
Niby mogłaby być kolejna część, ale wszyscy ludzie którzy stali za rozprzestrzenieniem się wirus nieżyją włącznie z ciotą nieudacznikiem Weskerem. Czyli Alice tłuc może tylko resztę zombie i mutantów dopóki unieszkodliwi ich antidotum. Chociaż zawsze można wcisnąć że ktoś, gdzie tam przeżył wybuch Ula.
The only thing that can defeat power is more power. That is the one constant in this universe.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Film mało zarabia i chyba jednak będzie to koniec. W moim mieście RE niestety nie jest puszczane i chyba przez to odpuszczę, trochę szkoda... Przyjdzie mi dłużej poczekać na Final Chapter.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Lada moment wyjdzie na płycie ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

WESKER-DL pisze:Lada moment wyjdzie na płycie ;)
Si, filmy z niższej półki lub te które nie zarobiły tyle ile powinny szybko wychodzą na BR lub DVD (może tutaj coś zarobią ;).
Ostatnio zmieniony ndz 05 lut, 2017 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Generalnie brakuje mi tylko tego więc dla kolekcji i tak kupię chociaż mam nadzieję, że w wersji BR 4K.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

No świat trochę ratuję sprawę i ogólnie ponad 100 milionów dolarów już jest. Budżet to 40 milionów, a więc tak od 80 zaczynają zarabiać. Więc takiej wielkiej klapy nie będzie.
Lada moment wyjdzie na płycie ;)
Ale ja już chcę!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: The Final Chapter”