Ogólne dyskusje

Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Ogólne dyskusje

Post autor: Mr_Zombie »

Capcom zapowiedziało właśnie nowy film CGI. Na razie nie podano podtytułu, stąd tak enigmatyczny temat ;)

Obrazek

Data: 2017

Producent wykonawczy: Takashi Shimizu (odpowiedzialny za film Ju-on)
Reżyser: Takanori Tsujimoto
Muzyka: Kenji Kawai
Scenarzysta: Fukami Makoto

Studio CGI: MARZA Animation Planet

Potwierdzone postaci: Leon, Chris, Rebecca

Obrazek

Źródło:
http://www.marza.com/news/article/35
https://twitter.com/SEGA_OFFICIAL/statu ... 7593786368
Ostatnio zmieniony pt 04 sie, 2017 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
SroQ
Posty: 14
Rejestracja: pn 15 sie, 2011
Lokalizacja: Sopot

Post autor: SroQ »

Czekam.

Damnation i Degeneration były fajne, ale miały w sobie zdecydowanie za mało horroru. W tym przypadku nazwisko reżysera dobrze wróży, w końcu dostarczył nam bardzo konkretne Ju-on.

A - ten nowy film jest jednocześnie rebootem wszystkich dotychczasowych ekranizacji.
Ostatnio zmieniony czw 15 paź, 2015 przez SroQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No właśnie warto podkreślić dwi rzeczy związane z tym projektem:

1. Całkowity reboot
2. Only Cgi

Pierwszy punkt spoko ale cgi już nie koniecznie mi się podoba
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Nie chciało im się zrobić Rebooto serii to robią reboot w wersji CGI. ...co tam czekam :smiech1:
Ps Swoją drogą to jakaś moda,Sly Cooper oraz Ratchet & Clank również mają rebooty w wersji CGI (choć z ratchetem to troszkę inna sytuacja )
Ostatnio zmieniony pt 23 paź, 2015 przez PSKING, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Jak zwykle czekam :D. Degeneration i Damnation bardzo mi się podobały i są to jedyne filmy z nazwą RE które da się spokojnie obejrzeć hehe. Zastanawia mnie tylko czemu to będzie reboot i co w posiadłości będzie robił Leon heh :P. Czekam na więcej info no i oczywiście trailer.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Będzie wszystko na zasadzie nowego Ratchet & Clank, może nawet C. podkradł pomysł(sprawdź sobie).
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez PSKING, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Podtytuł będzie Vendetta, troszkę więcej newsa:

https://residentevilxtreme.wordpress.co ... animada-2/
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Szkoda, że premiera zapowiedziana dopiero na 2017. Capcom w tym roku powinien jak najwięcej cisnąć z RE. Fakt, że nadchodzi Umbrella Corps i RE 2: Remake ale liczę na megatonę podczas E3.
Awatar użytkownika
DeeAy
Posty: 69
Rejestracja: sob 25 sie, 2012
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: DeeAy »

Różnie to może być z tym E3, wiele osób liczyło że Capcom wyskoczy z jakąś bombą na 20 lecie a tu tylko wywiad z jednym z twórców :/ Osobiście czekam z niecierpliwością na nowy film.
Ostatnio zmieniony ndz 27 mar, 2016 przez DeeAy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

W kinach zapewne się nie uświadczy więc standardowo nabędę na blu ray a co do 20-lecia to faktycznie biednie, podciagąją pod to porty Re6,5,4 i UC, motyw darmowy, przeceny wszystkich Residentów. Jeszcze mogliby dołożyć jakiś nowy filmik z RE2 Remake ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

To że mamy dwudziestolecie, nie znaczy że wyskoczą z jakąś bombą. Inne serie także jakoś specjalnie nie świętowały. Ale i tak sądzę że coś będzie bo to poprostu już czas.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Też mam takie przeczucie, coś wisi w powietrzu. Mam wrażenie, że lada dzień otrzymamy petardę a na czas oczekiwania powrót do RE6 na PS4. Nowa zabawka Leona z Vendetty też daje radę, no i darmowa reklama firmy tych świetnych maszyn.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

18 Września zobaczymy prawdopodobnie pierwszy zwiastun/informacje na temat jedynego słusznego filmu na podstawie serii Resident Evil. Czekam z niecierpliwością :D.

http://www.capcom.co.jp/tgs/stage.html
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Dla mnie trochę szkoda że dostaniemy reboot/spin-off w wersji filmowej, zamiast kanonicznego filmu który się dzieje pomiędzy grami(6/7) tak jak w dwóch poprzednich.
Ale cóż, jeśli będzie dobry jak poprzednie to nie będę się czepiał. No i mam nadzieję że zrobią lepsze spotkanie Chris/Leon niż w Re6(niby było ok, ale mimo wszystko to nic specjalnego).
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

PSKING pisze:Dla mnie trochę szkoda że dostaniemy reboot
Prawda jest taka, że z rebootem ktoś puścił plotkę, która nie została potwierdzona. Przede wszystkim można się domyśleć po designie Leona, który wygląda na tego wyciągniętego żywcem z RE6. Do tego Chris i Rebecca w BSAA. Sam podtytuł Vendetta odnosi się z definicji do długoletniej walki Chris'a i Leona z bioterroryzmem. Przypomnijmy sobie końcówkę RE6 i już wszystko wiemy. Trzeba czekać na zwiastun i wszystkiego się dowiemy ;).
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Może to takie pożegnanie ze starymi postaciami? Albo zwyczajnie dają się nam nimi nacieszyć. Tylko ta Rebecca...
Nie została czasem wykładowcą? Ale ten design Leona faktycznie nie pasuje. W 1998 miał 20 lat. Za staro wygląda.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

A ja się cieszę, że będzie to reebot. Czekam na zwiastun z niecierpliwością, tylko błagam niech go puszczą już w 4k.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

WESKER-DL pisze:A ja się cieszę, że będzie to reebot.
Mogę prosić jakąś oficjalną notkę, ze strony Capcom'u, że to reebot? W sieci się tzk utarło, ale Capcom nie przedstawił oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Milczą jak nigdy :D
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

PSKING pisze:Może to takie pożegnanie ze starymi postaciami? Albo zwyczajnie dają się nam nimi nacieszyć. Tylko ta Rebecca...
Nie została czasem wykładowcą?
Nie, nadal pracuje dla BSAA. Jako wykładowca na uniwersytecie pracowała w sztuce, ale wówczas pełniła rolę tajniaka BSAA.
Ale ten design Leona faktycznie nie pasuje. W 1998 miał 20 lat. Za staro wygląda.
Jeżeli Vendetta będzia miała miejsce w 2017 (a ostatnimi czasy Capcom lubi umieszczać czas akcji w roku, w którym dana gra jest wydawana), to Leon będzie miał już na karku 40. (albo do 40. będzie się zbliżał).

Tak - od czasu Raccoon City minęło już (prawie) 20 lat ;), a postaci, nawet te wirtualne, się starzeją. Wystarczy zresztą spojrzeć na Claire w Revelations 2.
Ostatnio zmieniony sob 10 wrz, 2016 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 2 razy.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Tu stoję po stronie Chrisa93, nie ma tego oficjalnie tak ktoś palnął.
Z tego co pamiętam to przed premierą Potępienia nie było praktycznie info o fabule. I dobrze.
Rebecca w BSAA? Super, tylko wolęgrywalne powroty, ale to nie na temat :smiech3: .
Leon będzie w wieku Chrisa z Re6, Rebecca będzie miała 37. Jeśli to okaże się prawda, to jest to bardzo ciekawe. Najpierw widzimy ją jako osiemmastolatke, a tu nagle dwudziestoletni przeskok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Vendetta”