Jak ocalała Ada (zainfekowanie wirusem)?

Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Ad.2. Wirusa G.

Ad.3. Zamieniłaby się w ślicznego mutanta. Może zostaliby parą z Birkinem i razem założyli nową wesołą rodzinkę :P.

Ad.4. Akurat o samym Weskerze to prawdopodobnie wie od Claire. A jeśli chodzi o Adę to może słychać było różne plotki o tym, że żyje, ma się dobrze i pracuje dla Weskera. W RE 4 wie już że nie może jej ufać i pewnie był na nią wściekły, za to, że go oszukała. Z resztą nie wiem jak wy, ale ja przez całą grę widziałem, że mają się ku sobie. Niestety oboje mieli się na baczności, bo pracują dla różnych stron.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Szakal pisze:Ad.3. Zamieniłaby się w ślicznego mutanta.
A co jeśli okazałoby się że Ada jest jak Wesker i jest idealnym nosicielem wirusa?
Szakal pisze:A jeśli chodzi o Adę to może słychać było różne plotki o tym, że żyje, ma się dobrze i pracuje dla Weskera. W RE 4 wie już że nie może jej ufać i pewnie był na nią wściekły, za to, że go oszukała.
Ale nawet jak tak jest, to człowiek i tak zostaje poruszony takim faktem gdy spotyka kogoś, kogo uważał za zmarłego. Nie ważne czy chodzą plotki czy nie. Atu po prostu chłodne przyjęcie.
Saladyn pisze:Ad.3. W większości przypadków wirus przyspieszał regeneracje ran - Ada gdyby była zarażona, nie miała by blizny.
To czemu zombie są obdrapane i mają rany?
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

J.Krauser pisze:A co jeśli okazałoby się że Ada jest jak Wesker i jest idealnym nosicielem wirusa?
Nie grałem w RE 5, ale z tego co kojarzę to Wesker chyba powstał z probówki? Zatem jego DNA połączyło się z wirusem w sposób w jaki normalne ludzkie DNA nie może.
J.Krauser pisze:Ale nawet jak tak jest, to człowiek i tak zostaje poruszony takim faktem gdy spotyka kogoś, kogo uważał za zmarłego. Nie ważne czy chodzą plotki czy nie. Atu po prostu chłodne przyjęcie.
Leon nie jest już nieopierzonym nowicjuszem jak w RE 2, lecz doświadczonym tajnym agentem. Widok Ady na pewno nim wstrząsnął, ale nie daje tego po sobie poznać, obawiając się, że ona znów może go wykorzystać.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

J.Krauser pisze:
Saladyn pisze:Ad.3. W większości przypadków wirus przyspieszał regeneracje ran - Ada gdyby była zarażona, nie miała by blizny.
To czemu zombie są obdrapane i mają rany?
Dlatego że żywych wirus mutuje, a martwych wskrzesza :)
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: Patriota_1988 »

Powiem tak Ada mogła też przeżyć według mnie w taki sposób,a mianowicie jak spadała przez barierkę do szybu to niżej mogły być jakieś śmieci czy coś na co spadła i tak przeżyła :smiech6: :rad8:
Awatar użytkownika
maluchman
Posty: 30
Rejestracja: pt 16 mar, 2012
Lokalizacja: Raccoon City
Kontakt:

Post autor: maluchman »

Przeżyła dzięki drapnięciu w A i B poprostu przebudziła się po walnięciu w rdzeń i użyła FAS'A a potem się opatrzyła (FAS'A miała bo chyba w A gdy nią chodzimy to w eq ma FAS'a)
PlayStation 4
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Polecam obejrzeć raporty Wesker'a tam znajduje się odpowiedź (spoiler: tak ma to związek Z Albertem, króry był wtedy w Raccoon ;))
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
maluchman
Posty: 30
Rejestracja: pt 16 mar, 2012
Lokalizacja: Raccoon City
Kontakt:

Post autor: maluchman »

Ada przeżyła wg. mnie dzięki Wirusowi G (Została nim zarażona gdy Birkin ją zaatakował w windzie do labu.
No to byłoby tak:
Ada "kona" w rękach Leosia, gdy Leoś wychodzi ona wstaje dzięki podarunkowi od Birkina, a w międzyczasie obandażowuje się. Idzie do labu po Antidotum (Taki sam jaki dostała Sherry) idzie windą na dół, wchodzi na górę i rzuca G. Launchera :rad11:
PS. W Scenariuszu Ady w RE6 Ada mówi że odwdzięczy się Sherry i Jake'owi za to co zrobili jej ich ojcowie (Czyli dzięki Birkinowi przeżyła, a Weskerowi no... znalazła pracę :) )
Pozdrawiam , Maluchman
Ostatnio zmieniony wt 04 lut, 2014 przez maluchman, łącznie zmieniany 1 raz.
PlayStation 4
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Ciekawi mnie, który scenariusz Leona uchodzi za kanoniczny. W przypadku scenariusza "A" Ada raczej nie miałaby zbyt wielkich szans na przeżycie (postrzał w plecy, a potem upadek z takiej wysokości? no wayyyy), więc bardziej bym się skłaniał do wersji "B", gdzie została mocno poturbowana przez Mr.X. Tutaj też byłoby to trochę naciągane, bo w końcu "zmarła" na oczach Leona, no ale przypadki śmierci klinicznej nie są niczym niespotykanym, więc... resztę dopowiada Raport Weskera na spółę z bonusową kampanią Ady w Darkside Chronicles.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Temat już przewałkowany na wszystkie możliwe sposoby
http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=1777
Leoś
Posty: 1
Rejestracja: pt 25 kwie, 2014
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Leoś »

Ohh... Ja wiem jak zgineła! Pamiętacie w tej windzie, kiedy jechaliśmy do labolatorium? Birkin Ostro przywalił Adzie. Możliwe, że się zaraziła, a Wesker ją potem odnalazł i wyleczył. innych cudów nie było. No, może... Leoś po 21 pisze bzdury. :D
Awatar użytkownika
Lestat
Posty: 35
Rejestracja: śr 07 gru, 2016
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lestat »

Moja skromna interpretacja. Ada spada z mostu w laboratorium i gdzieś tam na dole szybciej bądź wolniej sobie dogorywa. Znajduje ją Wesker, aplikuje wirusa, który ratuje jej życie, lecz nie przemienia ją w potwora, a następnie Wesker przeciąga słodką Adę na swoją stronę. Jak wiemy Wesker nie ma w zwyczaju bezinteresownie pomagać innym.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Pomijając twoją interpretację, nie zrobił tego bezinteresownie. Pracowała dla niego w czasie Re4.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Lestat Twoja interpretacja odnajduje małe potwierdzenia, nie tylko w grach ale w różnego typu artach więc ja również taką opcję zakładam. Aczkolwiek zgadzam się z ps'em odnośnie jej nie do końca bez interesowności co zresztą udowodniła już a Jack Krauser dość szybko to wychwycił.
Ostatnio zmieniony śr 14 gru, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Akurat wątku ze spadającą Adą nie brałbym za pewnik. Co za problem napisać że potem to był klon albo jakoś ją odratowali?
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

O rany, Ada po prostu jako superszpieg, miała ukryty w szmince spadochron. Ot i cała filozofia. A Wy się zastanawiacie nie wiem nad czym...:P
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Ja się nie zastanawiam. Ja to wiem :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=1777

Diadem wyjaśnił sprawę już dawno temu, nie kontynuujcie już tutaj tego wątku, chyba że gra pozwoli nam poznać nowe fakty :)
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Właśnie. To Resident Evil, Japońska seria gdzie postać którą gramy jest chłodzącą artylerią. Naprawdę jakikolwiek problem stanowi że nie wiadomo jak Ada przeżyła upadek? Serio?
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Ja tam nie widzę problemu. Fikcyjne postacie mogą przecież ginąć i ponownie wracać do życia tyle razy ile zechcą. W ogóle największy problem serii to fakt, że bohaterowie nie giną. Taki Leon mógłby przecież bohatersko ginąć pod koniec każdej części ze swoim udziałem, a potem bez słowa wyjaśnienia pojawiać w kolejnej odsłonie. Dodałoby to serii dramaturgii.
Złe oko moderacji czuwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2”