Jak ocalała Ada (zainfekowanie wirusem)?

Pawlak92
Posty: 44
Rejestracja: sob 04 paź, 2008
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: Pawlak92 »

bodek pisze:
....Pamiętacie tego potwora ,który wyglądał jak Mr.X po mutacji? Może to faktycznie on i jak wyszedł z tego zbiornika...
Chodzi Ci o Mr. X level 2?? który powstał po kąpieli w zbiorniku z jakąś mutagenną substancją. Koleś pojawia się na końcu scenariusza B. O tego ''potwora'' Ci chodzi??


O jakich ludzi Weskera Tobie chodzi?? Hunk i jego trzej kumple?? Mi się zdaje że on zginęli z rąk Birkina.
Do 1 :
Tak o właśnie tego Mr.X mi chodziło...
Co do 2:
Hunk i jego trzej kumple (zawsze myslałem ,że w kanałach było 4 i Hunk) to nie byli ludzie Weskera. Umbrella nie wiedziała wtedy ,że on żyje ,a on działał sobie spokojnie w cieniu. Hunka i reszte wysłała Umbrella ,której Wesker nie był już człowiekiem ,a wysłała ich do odbicia G wirusa o czym zresztą wiesz.
Dla jednych seria RE to rzez zombiech czy innego mięsa. Ale tylko ci , którzy interesują się jej historią i fabułą są prawdziwymi jej fanami...
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Historia Mr. X'a i ludzi Weskera jest dla mnie trochę ''pusta'' i niewiarygodna, nie ma żadnych dowodów że ktoś, oprócz głównych postaci, tam jeszcze był. Wesker, na moje oko działał by sam, nie bawił by się w takie rzeczy jak ekipa do obrony czy zwiadu. Wesker działał po cichu, w cieniu, żeby nikt z zewnątrz ani osób trzecich nie wiedział że przeżył i coś knuje.
Więc jak Wesker już miał być w Laboratorium to tylko sam.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Pawlak92 pisze:Hunk i jego trzej kumple (zawsze myslałem ,że w kanałach było 4 i Hunk)
Nie mamy pewności co do liczebności oddziału HUNKa, opuszczając kanały i kierując się do 'rendez-vous point' HUNK ignoruje błagania członków swego oddziału o pomoc, więc możliwe, że był to oddział większy niż mogłoby się wydawać.
Ostatnio zmieniony wt 07 paź, 2008 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 2 razy.
Pawlak92
Posty: 44
Rejestracja: sob 04 paź, 2008
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: Pawlak92 »

Też prawda ale w międzyczasie pojawiają się tam głosy ostatniej audycji radiowej i różnych ludzi wołających o pomoc, więc może było ich więcej ale to nie koniecznie ta sama grupa ,mogli to być ludzi Umbrelli lub członkowie UBCS pozostali przy życiu...

Bodek - to ,że Wesker wysłał ludzi wiemy z jego raportu ,który jest łatką większości dziur w fabule ,Ada tak sama wstać z martwych nie mogła ,chyba ,że miała wira ,szkoda ,że Wesker w rozmowie z nią w UC o tym nie wspomniał. Skoro nie wspomniał nie mamy pewnośći ,że miała ,mogło ją równie dobrze postawić na nogi coś innego ale ktoś, lub coś jej w tym pomóc musiało. Więc właśnie podstawiłem własny cykl wydarzeń jak dalej mogło się wszystko potoczyć jeśli Wesker wysłał swoich ludzi do Raccon ,a wysłał ,bo Wesker w biurze z laptopem mówi o samobójcy ,którego śmiercią Ada była zaskoczona - a trzeba iść do tego miejsca ,więc pewnie to gościu od ewakuacji oddziału Weskera ,który jak także wiemy z raportu przybył po G wirusa wyrzuconego przez Leona , jednak Hunk był szybszy. Oni jej mogli zaaplikować wirusa na rozkaz Weskera albo sama go wzieła jednak ta odmiana wirusa (albo ta sama tylko inaczej działająca na kobiety) dała jej super zwinność ,a nie siłę jak u Weskera.

A propo Wesker chyba mówi o tym samobóju tak:
''W rozpaczy stracił swój rozum i wybrał śmierć. Był słaby!''
Czyli pewnie z nim rozmawiał ,a to był jeden z jego ludzi ,Wesker powiedział ,że nie wyśle drugiego heli albo coś takiego, bo są do niczego (Adzie pomógł dając zdalnie grapple guna przez fakt ,że miała G wirusa przy sobie) i facet nie wytrzymał...
Ostatnio zmieniony wt 07 paź, 2008 przez Pawlak92, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla jednych seria RE to rzez zombiech czy innego mięsa. Ale tylko ci , którzy interesują się jej historią i fabułą są prawdziwymi jej fanami...
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 31
Rejestracja: wt 26 sie, 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: stefan »

Ada spada.
Powiedzmy że do wody czy na coś miękkiego ( rośliny ).
Leon wyrzuca G-Virus do tego szybu ...
Być może sample wirusa spadło obok Ady / rozbiło się na niej , a skoro wiadomo wirus ma cechy wskrzeszające , to kto wie , może Leon tak ją uratował.
Potem jakoś mogła się z tego szybu wydostać , skontaktować z kimś , kto ją uratował.
Być może Ada miała cechy że wirus nie zamienił ją w zombie , tylko wskrzesił jako normalnie myślącego człowieka.
Taka moja koncepcja :)
Mój tata to Nemesis.
A gdzie mama ?
Pawlak92
Posty: 44
Rejestracja: sob 04 paź, 2008
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: Pawlak92 »

Gdyby nie to ,że ten wirus każdego zmieni w coś Birkino - podobnego , to bym ci uwierzył ,bo kiedyś ja sam niewiele wiedziałem ogladając scenario A , zrobiło mi się żal Leona i pomyślałem , że tak ją uratował. :smiech5: Zreszta Ada sama w UC mówi w biurze:

''Jeżeli sam T-wirus to spowodował ,to co by się stało gdyby G się rozprzestrzenił???''
Czyli sama się go boi , więc raczej mała szansa...
Ostatnio zmieniony wt 07 paź, 2008 przez Pawlak92, łącznie zmieniany 2 razy.
Dla jednych seria RE to rzez zombiech czy innego mięsa. Ale tylko ci , którzy interesują się jej historią i fabułą są prawdziwymi jej fanami...
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Mi się wydaje, że jeśli chodzi o Ade to prawidłowa wersja jej scenariusza to B. W przeciwieństwie do Shery (A), ale to jużinny temat. Nie wydaje mi się, by wirus G był w Adzie. Gdyby tak to nie miałą by problemu z uwolnieniem się z węzłów Sadlera w 4, nie dałaby mu się pokona itp. Jest zwykłą kobietą. A rana cięta na jej brzuchu (scren art z re3) powstała raczej na skutek ran jakie odniosła w scenariuszu B.
Stay Punk
Pawlak92
Posty: 44
Rejestracja: sob 04 paź, 2008
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: Pawlak92 »

Ona nie dała mu się pokonać -to on walnął ją żądłem w plecy gdy nie patrzyła - a jak miała się uwolnić z więzów nieprzytomna ? Leon dopiero ją obudził gdy nożem przeciął linę.
Dla jednych seria RE to rzez zombiech czy innego mięsa. Ale tylko ci , którzy interesują się jej historią i fabułą są prawdziwymi jej fanami...
Awatar użytkownika
Ash Valentine
Posty: 23
Rejestracja: pt 15 sie, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ash Valentine »

At the same time
at the same place
You have to survive
this nightmare
to know the true end.


Takie słowa zaczynają Leona B. Jak myślicie dlaczego? Mi się wydaję, że to jest oryginalny scenariusz. Zresztą uważam, że scenario B jest bardziej rozwinięty, ma więcej wątków.
Dla mnie wygląda to tak jakby Capcom bardziej się na nim skupił przy tworzeniu RE2.
Ale to tylko moje domysły :P
Awatar użytkownika
Komura
Posty: 65
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Komura »

Mi też bardziej pasuje scenariusz B i chyba nie tylko mi, skoro Capcom wybrał sobie moment śmierci Ady jako intro do Umbrella Chronicles. Wszystkie te wersje ze spadaniem w scenariuszu A wydają mi się trochę pogmatwane, bo nawet jeśli spadła by do jakichś ścieków to raz - musiały by być odpowiednio głębokie by Ada nie zaliczyła dna :smiech7: , a dwa - do poziomu z pociągiem, z miejsca, które wszyscy dobrze znacie był kawał i ciut, więc nawet upadek do najgłębszego oceanu by jej nie pomógł się uratować.

Wracając do scenariusza B przyjmuję sobie jedną, trochę irracjonalną wersję: Ada po bliskim kontakcie z panelem kontrolnym i późniejszym wykitowaniu, znalazła w sobie odrobinę siły i użyła na sobie super-cudowny-spray :smiech3: po czym opatrzyła się i ruszyła w stronę wyjścia, przy czym po drodze pomogła nieco Leonowi w anihilacji tego gestapowca - Pana X :rad5:

Aha! Jeszcze dodam nieco w kwestii Jej nadzwyczajnej zwinności w RE4 bo chyba o tym też tu była mowa :smiech7: . Przecież przedział czasu pomiędzy "dwójką" a "czwórką" to 6 lat. W międzyczasie Ada przechwycona przez Weskera mogła spokojnie się do tego czasu wyszkolić pod tym względem. Z resztą Leon też nie próżnował i ze zwyczajnego gliniarza stał się agentem rządowym :okulary3: . Nie widzę sensu wtykania na siłę Adzie jakiegoś tam wirusa...
"It's up to us to take out Umbrella...!"
Steam: Komurka696
PSN: Komurka696_PL
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Ja mam swoją koncepcje na ten temat.
Ada w RE4 posiada pewną interesującą zabawkę, wiecie już o co mi chodzi ? :smiech6:
Powiedzmy, że Ada użyła swojej tajemniczej zabawki, bezpiecznie sprowadziła się za jej pomocą na ziemię, następnie ktoś ją przejął i po całej filozofii.

Necraria: A próbowałeś chociaż czytać ten temat? Już na końcu pierwszej strony jest wzmianka o grapple gun.

[ Dodano: 31 Maj 2009 01:42 ]
Wybacz majster. Skoro inni wpadli na to, no to ja mam inną koncepcje do dodania.
Ada w RE4 pokazuje nam, że jest przebiegłą lisicą i w sumie nie zdziwiłbym się gdyby miała udawać wielce osłabioną, tylko po to żeby zwiać. Aktorstwo + Maszynka = Escape.
Ostatnio zmieniony sob 30 maja, 2009 przez r123x, łącznie zmieniany 2 razy.
wiecol_ino
Posty: 1
Rejestracja: wt 23 cze, 2009
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: wiecol_ino »

Witam wszystkich. Wg mnie scenariusz Residenta jest mocno nie dopracowany. Po 1 - sam wesker został zabity przez Tyranta w 1 czesci. Po 2- Ada zginęła w RE 2. Jednak Capcom tworzac zupelnie nowa gre ( resident evil 4 i 5 ) chcial zarobic wykorzystujac jej tytul. I aby nowy Resident mial cos wspolnego ze starym - na sile ożywił postacie które od dawna nie żyją. Nie zdziwcie się jak w resident evil 35 zostanie ozywiony sprzedawca ktorego zagryzly zombiaki w sklepie z bronia w RE 2 :D
Awatar użytkownika
B!oh@z@rd
Posty: 97
Rejestracja: śr 19 gru, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: B!oh@z@rd »

Z tym się zgodzę, że CAPCOM często ma luki w tych swoich scenariuszach, jednakże Wesker przeżył walkę z Tyrantem dzięki wirusowi od Williama Birkina, którego wszczepił sobie przed lotem do posiadłości ;) . Ada również przeżyła w RE2, co sugeruje scenariusz w Umbrella Chronicles :)
Awatar użytkownika
Ash Valentine
Posty: 23
Rejestracja: pt 15 sie, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ash Valentine »

wiecol_ino pisze:Witam wszystkich. Wg mnie scenariusz Residenta jest mocno nie dopracowany. Po 1 - sam wesker został zabity przez Tyranta w 1 czesci. Po 2- Ada zginęła w RE 2. Jednak Capcom tworzac zupelnie nowa gre ( resident evil 4 i 5 ) chcial zarobic wykorzystujac jej tytul. I aby nowy Resident mial cos wspolnego ze starym - na sile ożywił postacie które od dawna nie żyją. Nie zdziwcie się jak w resident evil 35 zostanie ozywiony sprzedawca ktorego zagryzly zombiaki w sklepie z bronia w RE 2 :D
To popisałeś się wiedzą.... ^^
Wesker przeżył atak tyranta z wiadomych powodów jakie przedstawił kolega wyżej,
Ada nie zginęła, bo..... jest w RE4? To już ten fakt, mówi, że któryś scenariusz jest prawdziwy.
Ja nadal stawiam na drugi scenariusz.
No i od kiedy RE 4 i 5 jest inną grą.. To, że ma drastycznie inny silnik od poprzedników nie oznacza, że jest inną grą. Już sam tytuł mówi sam za siebie...
MEDAL152
Posty: 15
Rejestracja: pt 19 wrz, 2008
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MEDAL152 »

A może to jest klon wiadomo do czego jest zdolna Umbrella.
Gram w resiednt evil od 1999 zaczynając od 2
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

hmmm
Ada raczej nie pracowała dla Umbrelli.
---->www.pajacyk.pl<----
MEDAL152
Posty: 15
Rejestracja: pt 19 wrz, 2008
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MEDAL152 »

Po przeczytani raportu weskera można wywnioskować że to wesker ją uratował. A HUNK był w drużynie Umbrelli. Wesker pracował w cieniu bo Umbrella myślała że nie żyje. No dobra Wiadomo że Wesker ją uratował.
Gram w resiednt evil od 1999 zaczynając od 2
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

Ok, podsumujmy, co wiemy o jej losach w Raccoon City... Jak wiemy z RE: UC, Ada przeżyła wybuch miasta dzięki pomocy Weskera... Natomiast z RE: DC wiemy, że scenariusz B z RE 2 był właściwym, dla jej śmierci... W RE:UC Ada wychodzi cała w bandażach, które najpewniej jeszcze miała, bo jak wiemy, opatrywała Leona... Była także zarażona wirusem G, czego w DC nie widać... Ada jest całkiem inną osobą w RE 2 i w RE: DC... W pierwszej przypomina taką tajemniczą, aczkolwiek całkiem normalną... W RE: DC jest ona bardziej "odlotową agentką" - rakieta w szmince, usypiacz w makijażu xD Nawet w RE 4 ma bombę w okularach, a szefem agencji jest Wesker... Zastanawiającym jest fakt, jakim cudem Ada mogła "zginąć" przy generatorze, a potem znaleźć się w kanałach, skoro jak wiemy, laboratorium zaraz wybuchło... Mr. X, jak wynika z RE: DC, także ginie dzięki pomocy Ady, słychać nawet jej głos, o czym wspomina Claire...

A więc jak mogła zrzucić Leonowi wyrzutnię, a chwilę potem, cała w bandażach chodzić po kanałach, jakby dopiero co odzyskała przytomność, mimo wybuchu podziemnego laboratorium, z którego wydostanie się na powierzchnię nie było wcale takie proste...

I jak wyleczyła się z odniesionych obrażeń?

Choć jak wiemy, w RE: DC jest kilka nieścisłości z RE 2, dlatego nie wiem, czy powinniśmy się sugerować wydarzeniami z tej gry, tłumacząc tajemnicę "śmierci" Ady...

Bardziej tajemniczym jednak jest list Johna do niej - wynika z niego, że Ada bywała w laboratorium dość często... Czyżby na pewno nie miała przeszłości związanej z Umbrellą? Może naprawdę jest córką badacza korporacji (pamiętam, że ktoś wyskoczył z taką informacją)...
http://pawlotheatrum.bloog.pl/ Mój bloog, na razie eksperymentalny, ale zawsze xD
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Według mnie scenariusz Leon B jest poprawny jeśli chodzi o śmierć Ady.

1.W scenariuszu Leon A, Ada oberwała od Anette w łopatkę. Kula przeszła na wylot (przynajmniej to można zaobserwować po animacji. Spory kawał krwi poleciał) i mogła uszkodzić albo tętnicę, która znajduję się gdzieś pod pachą albo przejść przez płuco. Tak czy owak bez szans na przeżycie. Jeśli do tego dojdzie upadek z wysokości, to Ada ma pozamiatane i plama krwi gwarantowana.

2. W scenariuszu Leon B, bardzo zły pan pod pseudonimem Mr. X, cisnął naszą ponętną panią w czerwieni o rdzeń laboratorium. Tu szanse na przeżycie są większe. Na pewno siła uderzenia była mniejsza od siły przy upadku. Dodać też trzeba, że podczas momentu rozgrywki gdzie pomagamy Adzie przejść przez kanał wentylacyjny, napotyka ona Sherry. Dziewczynka upuszcza swój wisiorek i ucieka, po czym Ada go zabiera. Następnie gdy dochodzimy do momentu gdzie jest wielki aligator (czy tam krokodyl- nie znam się) Ada wyjmuje naszyjnik i go otwiera. W środku znajduje się próbka czegoś. Możliwe że był to jakiś wirus. Po czym obraz ciemnieje i słychać dźwięk spadających kropel. Więc mogła to sobie zaaplikować.

3. Podczas naszej wędrówki na platformie, niejaki William B. znany powszechnie jako doktorek Umbrelli, rani Ade i kto wie, czy nie zaaplikował jej jednego z wirusów. A wiadomo że Dr. Birkin miał w sobie cały alfabet :rad10: Mogła dzięki temu przeżyć (na to wskazuje epilog z RE3). Wielka rana na boku. Taką rane mógł zadać jej tylko Birkin. Od uderzenia w rdzeń byłaby wtedy na plecach.

4. Dziwne jest to że w RE4 podczas pierwszego spotkania na lini Leon - Ada, nasz rycerz w lśniącej zbroi jest niewzruszony widokiem Ady. Podczas rozmowy rzucił tylko chłodno "A więc to prawda że pracujesz dla Weskera." Trochę dziwne, że na widok swojej miłości, która to umarła w laboratoriach w Raccoon City nawet się nie wzruszył. Żadnego zaskoczenia. Jakby wiedział że Ada przeżyła. Interesowało go tylko to że Ada pracuje z kimś takim jak Albert.

5. Tutaj też jest możliwość ingerencji naszego pana w okularach przeciwsłonecznych. "Pomógł" Adzie wydostać się z Raccoon i ją "uratował". Napisałem te dwa słowa w cudzysłowie ponieważ Weskera przecież nie mogło tam być ale jakby wersja że Ada jest "zakażona" była poprawna, Albert chciałby za wszelką cenę dostać jej ciało z wirusem. Fakt że Albert jest "pracodawcą" Ady, można tłumaczyć tak że Wesker ją uratował, więc chciał by pracowała dla niego i spłaciła dług. Ale w RE2 też musiał ktoś ją wysłać dla konkretnego celu. Może to był Wesker... Historyjka że szuka swojego chłopaka jakośdo mnie nie trafia...

Są to oczywiście tylko moje domysły, więc niemożna traktować ich nader poważnie.
Ostatnio zmieniony wt 28 wrz, 2010 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 2 razy.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Ad.2. To była próbka wirusa ukryta w naszyjniku. Oczywista oczywistość.

Ad.3. W większości przypadków wirus przyspieszał regeneracje ran - Ada gdyby była zarażona, nie miała by blizny.

Ad.4. Weskera też nie spotkał, a o nim mówi. Wywiad :)

Ad.5. Przecież to wszystko jest wyjaśnione, po co te domysły?
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2”