Jak ocalała Ada (zainfekowanie wirusem)?

PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Raczej by ją zabrało. Jeśli postać niby umiera i wraca to w końcu śmierć przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.
Choć przyznaje, rozumiem o co chodzi. Z wyjątkiem Weskera(i może Spencera, ale kogo on obchodzi) zawsze uśmiercają postaci tylko i wyłącznie z pojedynczych części. Wolą już je zostawić i odłożyć na wieki niż coś z nimi zrobić jak Carlos, Billy czy Sheva. Postaci które były grywalne! Tych z największym stażem ruszyć nie chcą bo to ich gwiazdy które mają przyciągnąć nas do kolejnych gier, filmów czy nawet komiksów. Apropos komiksów, kto czytał taką Marhave to wie co zrobiono tam z większością nowych postaci.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Ada mogła przeżyć upadek a wytłumaczenie może być stosunkowo proste.
Przerośnięta roślina która obrastała laboratorium a dokładniej to jego "dno".
Ada spadła na wielkie kłącza, co zamortyzowało upadek. Nie pamiętam jak lab jest ukazane w Outbreaku ale teoria ma realne szanse aby była prawdziwa.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Prosiłem, żeby nie kontynuować tutaj wątku "śmierci" Ady. Kolejny taki post = ostrzeżenie dla autora.

Tematów o pannie Wong jest chyba z 5 na forum, o co najmniej 2 za dużo. Jak ktoś ma coś nowego do dodania niech pisze w jednym z nich.

http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=1125&start=0
http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=92
http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=2934

Posty zostaną przeniesione.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Przeniosłem :).

by Deus Ex: Dzięki :rad12:
Raczej by ją zabrało.
Wiesz, że to był sarkazm...? :D
Ostatnio zmieniony sob 14 lip, 2018 przez Szakal, łącznie zmieniany 1 raz.
Złe oko moderacji czuwa.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Wyobraziłem sobie to jak w komiksach Marvela czy DC gdy śmierć nigdy nie ma znaczenia.
Na Ade mieli plan więc ją przywrócono w Re4. Jak przeżyła? To zagadka jak cała jej postać.
Nie widzę problemu ponieważ tego nie widzieliśmy, ale przypominam że dobrze widzieliśmy jak pewien Albert jest przebijany na wylot, został z wielką dziurą i we krwi, a mimo to wrócił w CV bez żadnego problemu, nie ważne w jaki sposób.
Wiem że to nie jest najlepszy przykład, ale Jill w Re5 też niby zginęła i nawet jeśli wróciła w tej grze to chciałbym zauważyć jak absurdalne było to wytłumaczenie.
Dlatego uważam że lepiej że zostawili to jak jest.

Więcej, gdy wyjdzie Re2 to najpewniej to będzie nowy kanon a stare Re2 odpadnie z historii (jak pierwsza część), także tu najpewniej zrobią to bardziej sensownie.
Ostatnio zmieniony sob 14 lip, 2018 przez PSKING, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Więcej, gdy wyjdzie Re2 to najpewniej to będzie nowy kanon a stare Re2 odpadnie z historii (jak pierwsza część), także tu najpewniej zrobią to bardziej sensownie.
Nie mogę powiedzieć tego na 100%, ale wydaje mi się, że RE:Remake nie spowodował, że "coś odpadło z historii" RE1.
Remake był po prostu bardziej rozbudowaną wersją RE1 z dodanymi nowymi wątkami i było to dobre, bo nic nie zburzono, a parę ciekawostek dodano.

Jeżeli chodzi o RE2 tutaj sprawa jest już bardziej pogmatwana, bo mieliśmy dwa scenariusze, z czego jeden uznawano za kanoniczny, a drugi nie. Teraz będą musieli jakoś sensownie przedstawić to na nowo i myślę, że żadnych ważnych wydarzeń nie pominą, tylko podobnie jak w Remake wyjaśnią nam co nieco więcej szczegółów, tak aby nie trzeba było sobie dopowiadać pewnych rzeczy, tylko zobaczyć je czarno na białym.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Ada jest postacią pokroju Barrego z pierwszej części gry :)
Nie wiadomo jak i skąd się tu wziął, ale jednak jest :)
To samo w przypadku Ady, ona po prostu potrafi pojawić się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. To jak z religią - pewnych rzeczy się nie tłumaczy :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

I tak stawiam że powstanie jakieś DLC z historią Ady. Nawet jeśli miałoby to być jak wydostała się z Raccoon.
Będzie po jednym scenariuszu więc to duża zmiana,będzie też tylko jedna wersja wypadku Ady.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

W Raporcie Weskera (Wesker Report) to on ją uratował, przynajmniej tak z niego wynika (chyba też kiedyś o tym pisałem z artworkiem)

Aha i przypominam jeszcze o scenariuszu Ady z Umbrella Chronicles bo też daje trochę światła na tamte wydarzenia:

https://youtu.be/ZzxM3KL9m9c
Ostatnio zmieniony ndz 15 lip, 2018 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Też o tym słyszałem. Zwłaszcza że Wesker był obecny podczas wydarzeń w Raccoon.
Dziwi mnie też dlaczego dla ludzi jest to takie zdumiewające że Ada akurat przeżyła.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Faktycznie temat trochę średnio ciekawy zwłaszcza, że to Ada a wiadomo jaka to postać i jak przerysowana. Kiedyś temat ciekawy ale właśnie po Raporcie Weskera i Kronik to chyba już wyeksploatowany.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Ja w tym poprostu nie widzę żadnej wielkiej tajemnicy.
Nie wiem, Wesker ją złapał, złapała się linką jak Leon gdy spadał na kolce w Re4.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Sorry ale wszyscy w błędzie jesteście.
Spoiler!
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Przecież to wszystko było powiedziane w Raporcie Weskera no i Ada dostała swój dedykowany rozdział w Umbrella Chronicles...
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Chronicles są kanoniczne(jak praktycznie wszystko w serii, za co też lubię Re), ale trzeba je traktować z przymrużeniem oka. Nie wszystko, bo niektóre scenariusze wpasowują się idealnie, ale inne nie do końca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2”