Ciekawostki

Awatar użytkownika
TheMitu97
Posty: 159
Rejestracja: sob 23 mar, 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: TheMitu97 »

Odświeżę temat moim niedawnym odkryciem, albo i bugiem w RE 2 w wersji na PC. Nie wiedziałem zbytnio gdzie to umieścić, ale myślę, że pasuje to tutaj.
Grałem sobie jakiś czas temu w tryb Extreme Battle na pierwszym levelu Leonem. To co się stało miało miejsce na komisariacie policji, w pomieszczeniu z celami. Po wejściu do celi, w której przebywał Ben zostałem ugryziony przez dwa zombie jednocześnie! Bardzo się zdziwiłem tym faktem (bo możliwe jest to chyba tylko w RE Zero). Nie mogę tego w żaden sposób potwierdzić filmikiem, czy zdjęciem, gdyż stało się to dosyć szybko i nie udało mi się tego powtórzyć ponownie, więc musicie mi wierzyć na słowo. Czy ktoś miał taki przypadek jak ja?
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Na szafce nad wykrawającym się Marvinem jest napis JoJo.
Czy to nie jest nawiązanie do tego?
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/imag ... m-Mh6uC3Qu
Co więcej, Hideki Kamiya lubi tą mange.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

A odnośnie do RE6, o którym przed chwilą napisałem, RE2 broni się kapitalnie. Chciałem sobie powtórzyć przed premierą nowej odsłony.

Nie wiem gdzie to pisać, najbardziej nadawałoby się w dziale w RE3 na temat pozabijanych dechami drzwi, ale jednak ma to miejsce w RE2 (i nie pamiętam, aby ktoś o tym pisał). Otóż właśnie na posterunku jest podobny błąd logiczny jak cały posterunek RE3 w stosunku do RE2. Mowa o korytarzu, w którym przez okno wpadają ptaki. W scenariuszu A przechodząc tamtędy ptasiory wbijają się przez okno. W scenariuszu B dochodzimy do tego korytarza dużo wcześniej niż w A, a jednak w B szyby są już wybite, a ptasiory już na nas czekają.
Ostatnio zmieniony wt 10 lip, 2018 przez Recoil, łącznie zmieniany 2 razy.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Recoil pisze:Mowa o korytarzu, w którym przez okno wpadają ptaki.
Rozumiem że to korytarz który prowadzi do helipadu. Z tego co kojarzę to w scenariuszu A również nie widać żadnych śladów jak Mr. X na Selene robi wjazd na posterunek. To czasy kiedy twórcy takimi drobnostkami się nie zajmowi. Liczy się core historii a nie szczegóły :)

A co do desek. Marvin je pozdejmował :) Zamknął chałupę na klucz i poszedł odsapnąć...
Ostatnio zmieniony wt 10 lip, 2018 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Tak, Mr X też. Oraz metalowe kurtyny na oknach podnoszą się w B, zanim, zaciągniemy je w A, i zapewne jeszcze kilka innych rzeczy :smiech6:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Tylko o których scenariuszach piszesz? Bo chyba nie porównujesz scenariuszy: Claire A - Claire B, Leon A - Leon B?

Na internetach się kłócą która historia jest prawdziwa: Claire A -> Leon B czy Leon A -> Claire B.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Były o to spory i dyskusje i to jeszcze przed 2000 rokiem :rad10: ale odkopujecie w sumie wiadome tematy :rad1:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

RVRE pisze:Tylko o których scenariuszach piszesz? Bo chyba nie porównujesz scenariuszy: Claire A - Claire B, Leon A - Leon B?
Nie. W tym konkretnym przypadku Leon A - Claire B. Ale o ile pamiętam podobnie jest też w odwrotnej konfiguracji.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Ja uznaję że Claire A i Leon B to te właściwe wersje scenariuszy.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
TheMitu97
Posty: 159
Rejestracja: sob 23 mar, 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: TheMitu97 »

Tak samo jest w Claire A i Leon B, ale jeśliby wymieniać wszystkie tego typu niezgodności pomiędzy scenariuszami to można by książkę napisać :rad10:
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Z tego co pamiętam to była gdzieś kiedyś mowa że kanonicznie było Leon A, Claire B, na odwrót jeszcze chyba nie słyszałem. Mogę nawet później poszukać gdzieś info.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

PSKING pisze:Z tego co pamiętam to była gdzieś kiedyś mowa że kanonicznie było Leon A, Claire B, na odwrót jeszcze chyba nie słyszałem. Mogę nawet później poszukać gdzieś info.
Leon A nie może być bo wówczas Ada zalicza pewnie jump'a na bańkę ;) A jak wiemy żyła sobie dalej i miała się całkiem spoks :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Tak na szybko przejrzałem temat i zdaje się, że tego nie było. Z obowiązku więc dodaję...
https://www.youtube.com/watch?v=6xg6_CtkoOI
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Podawałem gdzieś tu kanał z ciekawostkami, jest na nim pokazana masa ciekawostek których nie ma na forum. BiohazardGeek.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Ciekawostki

Post autor: Arc »

https://www.youtube.com/watch?v=OrPHNvgncpI

5h:36m46s - łączny czas
Resident Evil 2 Director Commentary with Hideki Kamiya

Na filmie właściciel kanału i speedrunner w jednym oraz obok ktoś z Capcom chyba no i Hideki Kamiya (po japońsku mówi a kolega tłumaczy). Ogrywają oba scenariusze , po jednym dla postaci.

Dopiero fragment obejrzałem ale fajne smaczki mogę zdradzić:

Słynna scena z lickerem na suficie miała być poszerzona o fragment jak lickier zeskakuje i odcina komuś głowę ale w tamtym czasie była jakaś fala morderstw na dzieciach w Japonii i postanowili tego nie dawać.
Strój Claire, ten z płomieniami na rękawach reżyser chciał jako standardowy ale musieli wybrać jaśniejsze barwy bo w niektórych miejscach gra jest za ciemna. Podobnie z Leonem, miał mieć bardziej mundur w czerń ale wyszedł w końcu niebieskawy.
Skąd imię Ada się dowiemy i różne pewnie też fajne rzeczy ;) jak wrócę to obejrzę do końca.
Jest tam jeszcze z RE3 podobny film.

Mogę tego typu materiałów dużo umieszczać jak chcecie.
Obrazek
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Ciekawostki

Post autor: PSKING »

Ja chcę, możemy podyskutować o tym. Wiem, leniwy jestem, ale nie chcę oglądać streama w całości.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Ciekawostki

Post autor: Szakal »

Ja też jestem leniwy :) . To dlaczego Ada :) ?
Złe oko moderacji czuwa.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Ciekawostki

Post autor: PSKING »

Pamiętam jak po wielu latach zobaczyłem w pierwszym Re, iż hasło do komputera brzmiało...eeee...spoiler? Ada właśnie. Dla mnie to było bardzo fajne nawiązanie, co powiązano z jej rzekomym chłopakiem.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Ciekawostki

Post autor: Arc »

Dokładnie PSKING i Szakal, chodziło o to hasło i chcieli nawiązać w taki sposób.
Oglądam dalej teraz dopiero :) Grać nie mogę chwilowo bo wczoraj przysnąłem na ręce i wiecie, że trzeba poczekać aż krew dopłynie, no dopłynęła ale jeszcze nie działa :D

Hideki wspomina, że postacie kobiece w pierwszych RE miały krótkie włosy bo były by sprzętowe i techniczne problemy (Claire ma związane z tyłu). Jedyną kobietą z długimi włosami jest martwa blondyna na stole Ironsa, ale jest martwa i się nie rusza więc dali jej długie :D poza tym, jest chyba renderowana?
I jak sobie przypominam model Bena miał długie włosy a raczej wielkiego dreda :)


Pomysł na nagrody za przejście bez saveowania w RE1 wziął się od Zeldy: Link to the past (ktoś z teamu tworzącego RE1 przechodził tą Zelde bez sejwowania a, że gra zliczała ilość zapisów z tego co mówią na filmiku więc myślał, że jak nie będzie zapisywać to coś dostanie w bonusie, nie dostał i się wkurzył za to więc zrodził się pomysł na zrobienie gry, która da coś graczom, za takie osiągnięcie - Rocket Launcher:)
Ostatnio zmieniony czw 20 lut, 2020 przez Arc, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2”