[Pomoc] Jak uruchomić na nowszych PC?

Buczo
Posty: 3
Rejestracja: czw 04 lis, 2010
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Buczo »

Spodziewałem się, że i mnie spotka wkońcu jakiś problem z tym felernym residentem na PC... Mianowicie w momencie gdy zauważam Leona na monitorze w pokoju z monitorami ^^ gra się zcina :/ Zgodność ustawiona, save i wszystko działa bez zarzutów z żadnymi filmikami nie było problemów... Ostatni save jaki zrobiłem jest jeszcze przed aligatorem :pff2: Może ktoś jest w stanie coś zaradzić bo normalnie liczyłem na jakis rekord czasowy a tu taki zonk... Chce się upewnić czy mam racje, iż jest to poprostu błąd gry spowodowany przez Przeszamaną już wielokrotnie płytkę z Re2..

!! Problem rozwiązany o dziwo wystarczyło zmienić kartę na Voodoo RUSH i wybranie ostatniej opcji rozdzielczości mianowicie "Launch on 640x480 window but game running on 320x240 !!
Ostatnio zmieniony pt 19 lis, 2010 przez Buczo, łącznie zmieniany 1 raz.
Patyk1986
Posty: 1
Rejestracja: ndz 31 lip, 2011
Lokalizacja: bstok

Niecodzienny problem z RE 2, help.

Post autor: Patyk1986 »

Witam

Postanowilem sobie odswiezyc po latach RE 2.Przeszedlem wczoraj 1szy scenariusz Claire.Zapisalem gre a potem zaczalem scenariusz Claire B(load).
I co dalej ? Moim oczom ukazal sie Leon zamiast Claire.Sa filmiki z Claire i smiesznie to wyglada kiedy widze przed soba dwoch Leonow.Moze to nie byloby takie denerwujace gdyby nie fakt, ze po podniesieniu jakiejkolwiek broni Claire(bow, grenade launcher)wywala z gry.
Moze ktos tutaj pomoc ?
Awatar użytkownika
Birkin_Pl
Posty: 32
Rejestracja: ndz 06 lis, 2011
Lokalizacja: Olsztyn

Problem Resident Evil 2 Animacje

Post autor: Birkin_Pl »

Witam jak jest taki sam temat to przepraszam mam taki problem w re2 na pc.Gra chodzi płynie aż do czasu animacji jak wczytuje jakąś animacje gre stopuje na gdzieś około:15sec i tak za każdym razem też tak samo jak włączam esc-a.Mam nowy komp wiec to nie wina starego kompa.

Szakal: Przeniosłem. Na przyszłość rozejrzyj się trochę po danym dziale zanim założysz nowy temat.
Ostatnio zmieniony pn 09 sty, 2012 przez Birkin_Pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Unagi
Posty: 2
Rejestracja: ndz 22 lip, 2012
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Instalacja - instrukcja

Post autor: Unagi »

Po własnej przygodzie z instalacją RE2, chciałbym podzielić się kilkoma punktami, które dla siebie przygotowałem na przyszłość.
Mój sprzęt: Windows XP SP2, Pentium IV 1.6 GHz, 768MB DDR SDRAM, Radeon 9600PRO, Dźwięk CMI8738/C3DX
----------------------------------------- INSTALACJA -------------------------------------------

1. Zmień tryb zgodności aplikacji w obydwóch płytach na Windows 95.
2. Przy zmianie domyślnego folderu instalacji może wystąpić błąd "Unable to find file. Please reboot and try again.". Wystarczy przy każdym takim błędzie klikać "OK", nie przejmować się "Brakiem odpowiedzi" w "Menedżerze zadań" i cierpliwie czekać. Wybierz nową lokację i przejdź dalej.
3. Przy instalacji z drugiej płyty wybierz ten sam folder co w pkt. 2., zaznacz jedyny dostępny składnik (Leon data) i instaluj.
4.(A) Teraz z obojętnie której płyty uruchom menu startowe (tak, te które wyskakuje przy rozruchu płyty), kliknij "SAVE GAME FOLDER" i podobnie jak w pkt. 2., może wystąpić błąd "Unable to find file. (...)", należy go tak samo zignorować jak to opisałem wcześniej i cierpliwie czekać. Wybierz następującą lokalizację dla zapisów gry: "Partycja na której zainstalowałeś RE2":\residentevil2\, np. " C:\residentevil2\ ". Jak to zrobiłeś, przejdź do pkt. 5. Jeśli jednak nie udało Ci się wywołać okna, to jest na to rada, przejdź do następnego punktu 4.(B)
4.(B) Przejdź do \START\Uruchom "regedit". W Edytorze rejestru przejdź do \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\CAPCOM\RESIDENT EVIL2\. Po prawej wyszukaj rejestr "Save path", kliknij na niego PPM, wybierz "Modyfikuj", w nowym okienku, w linii "Dane wartości:" ustal lokalizację "Partycja na której zainstalowałeś RE2":\residentevil2\, np. " C:\residentevil2\ ".
5. Ponownie uruchom menu startowe gry i kliknij "OPTIONS". W pierwszej zakładce "Screen adjustment.", z listy "Device Setup" wybierz "Unknown card". "Screen Resolution" należy zignorować, o tym dlaczego, przekonasz się w "DODATKOWE KOMENDY".
W zakładce "Features" można wybrać "Graphic quality priority", a w liście wyżej wyszukać "SOUND QUALITY" i wybrać najlepszą jakość.
6. Miłych emocji!


---------------------------------- DODATKOWE KOMENDY ------------------------------------

F1 - Pauza (w czasie gry)
F2 - Ustawienia "Sprite i Enemy" (w czasie gry)
F3 - Ustawienia "Shadow" i "Mesh" (w czasie gry)
F4 - Inwentarz
F5 - Menu
F7 i F8 - Zmiana rozdzielczości i wyboru grania na okienku lub na pełnym ekranie
F9 - Wyjście z gry
F10 - Zatrzymanie
[center]Na wszelki wypadek wypiszę defekty jakie u mnie występowały po nieodpowiedniej instalacji:[/center]
- Niepłynne animacje np. podczas: przechodzenia przez drzwi, otwierania inwentarza = Źle wybrana karta przy "Device Setup" ≠ Wybranie "Unknown card"
- "Pikseloza" postaci = Ustawienie "Screen Resolution" na 640x480 ≠ Kombinowanie z F7 i F8 podczas rozgrywki
- Niemożność odczytu zapisu gry = Źle ustawiona lokalizacja "SAVE GAME FOLDER" ≠ Partycja na której znajduje się RE2:\residentevil2\"
Ostatnio zmieniony pn 23 lip, 2012 przez Unagi, łącznie zmieniany 3 razy.
"...is a state of total awareness. Only by achieving true unagi can you be prepared for any danger that may befall you."
-Ross Geller
Faniel
Posty: 2
Rejestracja: ndz 01 wrz, 2013
Lokalizacja: Lublin

Gra się przecina.

Post autor: Faniel »

Witam.
Kilka dni temu zakupiłem na allegro gierkę,właśnie chodzi o Residenta dwójeczkę.Wszystko było dobrze,wydałem parę drobnych na zakup i przesyłkę pocztą paczki.Termin przesyłki wypadał akurat na czas moich wakacji.Niby nic poważnego,ale może.Wracam po dwóch tygodniach do domu.Przeglądam projekt i można powiedzieć że wszystko było zgodne z opisem,zero rys,pudełeczko zadbane.Zasiadam przed komputerem po czym rozpoczynam instalację gry.Odziwo trwało niecałą minutę.Odpalam tryb Claire i już na samym początku scenki wstępnej zauważam dyskomfortujące duszenie. Podobnie w grze,czasami się przecina,czasami dusi,czasami są dziwne skoki.Gra jest oryginalna co do tego brak wątpliwości,a przynajmniej ufam swojemu sprzedawcy.W RE3 nie było mowy o takich sytuacjach,gra chodziła płynnie a więc myślę że wina nie leży po stronie podzespołów.Nie mam pojęcia,czy to jednak sprzedawca zawiódł czy może komputer jest zły...
Gram na Windowsie .Proszę o pomoc,chcę grać płynnie a nie z wyprowadzającymi z uwagi przecinkami.Co prawda da radę jakoś to przejść,no ale gra nie daje przyjemności.
Proszę o pomoc.Dziękuję i pozdrawiam. :smiech6:
Awatar użytkownika
Wladius666
Posty: 20
Rejestracja: sob 04 gru, 2010
Lokalizacja: CZ-ewa

Post autor: Wladius666 »

Gra nowa to nie jest wiedz nie licz że na wszystkich nowych sprzętach działać będzie w 100 % dobrze.Może podaj jaki masz sprzęt to bardzo by ułatwiło ludziom w rozwiązaniu twojego problemu.A dałeś plikom zgodność z systemem windows 98?
Faniel
Posty: 2
Rejestracja: ndz 01 wrz, 2013
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Faniel »

@up
Tak.
Podam w przyblizeniu swoje parametry od ktorych wszystko zalezy:
CPU: AMD sempron +2600 1.6ghz
GPU: ati radeon 3600 hd
RAM: 1.75 GB
Windows: XP Professional
zagroo
Posty: 3
Rejestracja: wt 17 maja, 2011
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: zagroo »

Tak mnie naszło na przechodzenie starszych części RE:) teraz się zastanawiam jaką wersje najlepiej grać na win7? normalnie pójdzie wersja na pc czy może lepiej przez emulator epsxe?
Awatar użytkownika
AmOn
Posty: 92
Rejestracja: ndz 13 paź, 2013
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: AmOn »

Wydaje mi się, że lepsza opcja, to emulator. Oczywiście jeżeli posiadasz pad do np ps3 :)
Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

Mi na Windows 7 64 bit zwykłe RE2 działa.
Edit Salvin ma jednak racje bo moje RE2 ma czasem błędy z tłami. Pojawiają się czarne Pasy na tłach.
Ostatnio zmieniony wt 17 gru, 2013 przez kamil12697, łącznie zmieniany 2 razy.
molte volte
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Proponowałbym raczej emulator. Z tymi starymi RE na PC to czasami jaja są. Oczywiście może chodzić, ale nie musi. Możesz spróbować, jak będą problemy to wtedy emulator. Ja dawno temu grałem w RE2 przez emu. Nie skończyłem co prawda, jednak to z powodu, że tak powiem niespecjalnie zachwycającej jakości artystycznej tej ... gry :P . Niemniej technicznie działała na ePSXe bezproblemowo. I będzie pewność, że save'y zawsze zadziałają.
krzys837
Posty: 62
Rejestracja: pn 24 gru, 2012
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: krzys837 »

Już to mówiłem, ale powtórzę używajcie emulatora "pSX". Na nim nie uświadczycie w re 2 nigdy żadnych błędów.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

zagroo pisze:Tak mnie naszło na przechodzenie starszych części RE:) teraz się zastanawiam jaką wersje najlepiej grać na win7? normalnie pójdzie wersja na pc czy może lepiej przez emulator epsxe?
Możliwe że w tym tygodniu będę miał możliwość przetestowania RE2 na moim Win 7, jak już mi się uda, dam znać jak poszło.

Nie mogę sobie przypomnieć, jak wygląda sprawa z wyborem opcji graficznych, ale w grach 3D z lat 90-tych bardzo często były do wyboru opcje takie jak Software i 3DFX. W tym pierwszym przypadku najczęściej trzeba się liczyć z paskudną grafą, ale generalnie bezproblemowym działaniem. Najlepsze wrażenia graficzne gwarantują opcje pokroju 3DFX/Glide, ale bez jakiejś nakładki/aplikacji "emulującej" układy sławnych niegdyś VooDoo może być ciężko. Poleciłbym przyjrzeć się(czyli jeśli masz, pobrać i zobaczyć, jakich aplikacji używają i w jakiej konfiguracji), jak robią to na GOGu, mam trochę gier stamtąd obsługujących tę opcję (Carmageddon, Incubation) i chodzą jak marzenie, co mi nigdy przy "ręcznych" próbach wykorzystywania aplikacji pokroju Glide Wrapper (czy jak się one tam zwały, nie pamiętam dokładnie :P) się nie powiodło. Przy czym zastrzegam, że nie pamiętam, czy RE 2 w wersji PC-towej ma jakieś opcje graficzne do wyboru.

Edit:Ok, jestem świeżo po próbie (dwa podejścia, najpierw pograłem trochę w "pierwszy" scenariusz Leona, potem w "pierwszy" Claire). Więc tak - paradoksalnie więcej problemów sprawiła mi... Instalacja. Chciałem bowiem zmienić lokację dla instalacji gry (dysk C: mam raczej zarezerwowany tylko dla systemu), niestety, co i rusz przy próbie zmiany folderu instalacyjnego (podobnie przy próbie zmiany folderu na save'a) wyskakiwał mi komunikat "Unable to find the file. Please reboot and try again." W końcu udało mi się jedynie zmienić katalog z save'ami (wcześniej zacinał mi się cały instalator).

I potem poszło bez większych problemów. Przy wykrywaniu narzędzia do wyświetlania wybrało mi Software Version (System Memory), rozdziałkę zmieniłem na 640x480 (maksymalna możliwa). Ze względu na nieprzystosowanie gry (oraz filmików) uświadczyłem na ekranie czarnych pasów po bokach (obraz nie był rozciągnięty "na całość" ekranu, ale nie odczuwałem dyskomfortu w rozgrywce). Jedno, co mnie trochę drażniło, to niekiedy "szumy" przy rozmowach, ale raczej wynikało to z jakości dźwięku w oryginale, a nie z problemów z działaniem na nowszym systemie. Grę testowałem na Windowsie 7 32 bit, z notebookiem (a więc teoretycznie z kartą graficzną, która mogłaby robić dodatkowe problemy w grach). Więc na moim casusie mogę powiedzieć, że właściwie żadnych problemów nie ma.
Ostatnio zmieniony śr 18 gru, 2013 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 3 razy.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

krzys837 pisze:Już to mówiłem, ale powtórzę używajcie emulatora "pSX". Na nim nie uświadczycie w re 2 nigdy żadnych błędów.
kal3jdoskop pisze: Przy wykrywaniu narzędzia do wyświetlania wybrało mi Software Version (System Memory), rozdziałkę zmieniłem na 640x480 (maksymalna możliwa).
I to są dla mnie powody, żeby używać ePSXe. Nie mam z reguły żadnych problemów na nim. RE2 śmigał normalnie, po prostu trzeba umieć go skonfigurować i tyle. pSX parę razy natomiast sprawiał kłopot. W Alien Resurrection bug związany z blokowaniem się drzwi i gra była nie do ukończenia na tym emu. I nie dało się tego naprawić. W Parasite Eve 2 też jakiś bug był pamiętam. Wersja PC RE2 zaś defaultowo wygląda dzisiaj już brzydko, przy 640x480 oczy bolą przy dłuższym posiedzeniu, a problemy jednak dalej są. Jakkolwiek mogę znieść niską rozdzielczość tekstur w takiej grze to niska rozdziałka ekranowa wyżera już oczy. Ewentualny kłopot z ePSXe jest taki, że trzeba znaleźć pluginy zgodne, a to nie jest problem, bo ePSXe jest ciągle rozwijany i nowe wersje są kompatybilne z nowymi systemami. Plugi są zazwyczaj już dołączane w paczce. Poza tym w przeciwieństwie do pSX ma możliwość dodatkowych ulepszeń graficznych, chociażby Shadery, Filtering texture, Hi-Res texture i filtrowanie filmów i parę innych jeszcze. Dzięki temu gry wyglądają zauważalnie lepiej. pSX sprawia, że gry prezentują się na najbardziej zbliżone poziomem do konsoli i nie da się nic z tym zrobić. Jasne, oldschoolowa grafa miała swój urok i nie mam z tym większego problemu na ogół, ale lubię też estetykę i jeżeli istnieje możliwość polepszyć sobie grafikę to to robię, bo przecież chyba oczywiste jest, że lepiej mieć ładniejszą grę. Dlatego dziękuję modderom za ich pracę i często moduję sobie stare gry pod grafikę, dzięki czemu zyskują wizualnie i zapewniają nowe doświadczenia po latach.

I niech tylko ktoś spróbuje powiedzieć "pokolenie Crysisa" to :axe: . Podsumowując dla mnie pSX ssie z powodu braku konfiguracji grafiki.
Piotrhh
Posty: 3
Rejestracja: czw 07 lut, 2019

[PC] Problem z wyświetlaniem grafiki na Windows 10

Post autor: Piotrhh »

Witam

Mam problem z wyświetlaniem grafiki w Resident Evil 2 pod Windowsem 10. Problem polega na tym, że w niektórych miejscach widać czarne kwadraty zamiast grafiki. Na przykład w ekwipunku czy na początku gry jak widać ogień i dym to zamiast dymku jest czarny kwadrat. Próbowałem wszystkich kart w ustawieniach i nic. Grę odpalam w trybie zgodności z Windows 95. Patch 1.04 również nie pomógł. Moja karta graficzna to Nvidia Geforce gtx 1050. Da się to naprawić ? Poniżej zamieszczam screeny.

https://imgur.com/84HUvT8

https://imgur.com/a/CPOmkIi

Szakal: Temat dotyczący wersji PC już mamy. Przeniosłem.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: [Pomoc] Jak uruchomić na nowszych PC?

Post autor: Arc »

Ja mam takie ustawienia ale na systemie XP z Service Packiem 3
Z innym configiem miałem zgrzyty więc może to Ci pomoże.

tryb zgodności 98/Me

W opcjach gry:
W pierwszej zakładce "Screen adjustment" poniżej w "Device setup" mam ustawione "unknown card"
Niżej w "Screen Resolution" dałem "320x240 16 BitColor Full Screen", przy innym ustawieniu nie wykrywało mi folderu z save'ami.

Teraz ustawienia z drugiej zakładki, "Features". Na innych były różne bugi i babole:
Shading -> ON
Mesh Pattern As Alpha Blending -> "Alpha Blending"
Bilinear Filtering -> ON
Palette Change -> OFF
Sound -> ON
Sound Quality -> Low quality
Stereo/Mono -> Mono
Movie -> On
Special effects -> Standard
Number of enemies -> Standard
Perspective correction -> On

W opcjach już w samej grze Sound też daj Mono.

Ale najlepiej jak wspominano wcześniej, emulator ePSXe + bios i pluginy i grasz bez trosk :)
Obrazek
Piotrhh
Posty: 3
Rejestracja: czw 07 lut, 2019

Re: [Pomoc] Jak uruchomić na nowszych PC?

Post autor: Piotrhh »

Niestety u mnie nie pomogło. A Resident Evil na PSX nie posiadam. Na komputerze z Windows 7 działa bez zarzutu. Windows 10 już sobie nie poradził.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Pomoc] Jak uruchomić na nowszych PC?

Post autor: Bzduras »

Jeśli masz oryginalną wersję PC to możesz pobrać RE2 w wersji Sourcenext i dorzucić do tego fixa pod tytułem Classic Rebirth. Windows 10 nawet nie jęknie przy takiej konfiguracji, ostatnio przechodziłem wersję PC właśnie w ten sposób. Glitchy 0, problemów mniej niż zero :)
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Pomoc] Jak uruchomić na nowszych PC?

Post autor: RVRE »

Ja bym generalnie spróbował wyłączyć niepotrzebne rdzenie dla procesu gry w Task Managerze przed ściąganiem czegokolwiek.
Piotrhh
Posty: 3
Rejestracja: czw 07 lut, 2019

Re: [Pomoc] Jak uruchomić na nowszych PC?

Post autor: Piotrhh »

Bzdursky pisze: ndz 24 lut, 2019 Jeśli masz oryginalną wersję PC to możesz pobrać RE2 w wersji Sourcenext i dorzucić do tego fixa pod tytułem Classic Rebirth. Windows 10 nawet nie jęknie przy takiej konfiguracji, ostatnio przechodziłem wersję PC właśnie w ten sposób. Glitchy 0, problemów mniej niż zero :)
Czy Classic Rebirth nie jest do oryginalnego Biohazard 2 ? Dla wersji USA też działa ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2”