[Pomoc] Jak uruchomić na nowszych PC?

Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

[Pomoc] Jak uruchomić na nowszych PC?

Post autor: Tyrantx »

Help!!!
jak prawidłowo uruchomić Resident Evil 2 PC na nowszych pecetach!?, czytam helpy innych ludzi i wygląda na to że sporo osób gra na wersji pc,a ja mam z nią problemy...
gra się instaluje i wszystko ok,tylko jak zaczynam grać to animacja klatkuje.......
Mam":
Pentium4 3 ghz hp
1gb ram
gforce 6600 gt (pci express)
win.xp servis pack 2
Pomocy! proszę,wersja pc ma hard i parę innych nowych detali na których mi zależy.....
STARSSss.......
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Spróbuj uruchomić gre w zgodności z Windows 95 może to coś pomoże.
Awatar użytkownika
blind227
Posty: 64
Rejestracja: pn 26 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: blind227 »

a ja mam wersje dvd i nawet na viscie moim monstrum smiga hahah
a co do starej wersji dxdiag i wyłącz przyspieszenie dzwiekowe i takie tam bajery
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

blind227 pisze:a ja mam wersje dvd i nawet na viscie moim monstrum smiga hahah
a co do starej wersji dxdiag i wyłącz przyspieszenie dzwiekowe i takie tam bajery
fajnie,powiedz gdzie można zdobyć wersję dvd re2 pc(pierwszo słyszę)
albo dogadajmy się,widzę że też jesteś z wawy :rad7:
STARSSss.......
Awatar użytkownika
blind227
Posty: 64
Rejestracja: pn 26 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: blind227 »

Oki dogadamy sie num gg masz w moim profilu
tutaj takich spraw nie bedziemy poruszac bo tu jakoś ramki mają uszy :)
chyba wiesz o co mi chodzi


Głos z tostera: Jesli jest to nielegalna kompilacja, to masz racje, ze tu nie miejsce do poruszania tej kwestii...
SOULBLEED
Posty: 2
Rejestracja: sob 12 maja, 2007
Lokalizacja: Tychy

Re: [Pomoc] Jak uruchomić na nowszych PC?

Post autor: SOULBLEED »

Tyrantx pisze:Help!!!
jak prawidłowo uruchomić Resident Evil 2 PC na nowszych pecetach!?, czytam helpy innych ludzi i wygląda na to że sporo osób gra na wersji pc,a ja mam z nią problemy...
gra się instaluje i wszystko ok,tylko jak zaczynam grać to animacja klatkuje.......
Mam":
Pentium4 3 ghz hp
1gb ram
gforce 6600 gt (pci express)
win.xp servis pack 2
Pomocy! proszę,wersja pc ma hard i parę innych nowych detali na których mi zależy.....
Mam ten problem z savemi a zmiana zgodności nie pomaga, ktos wie co jeszcze mozna zrobic?
only_1_post
Posty: 3
Rejestracja: sob 09 cze, 2007
Lokalizacja: prosto z RE2

Post autor: only_1_post »

- Co do uruchamiania zgodność powinna pomóc.

- Problem z save'ami: trzeba zmienić katalog zapisu (opcja dostępna w autorunie) na dowolny istniejący katalog znajdujący się BEZPOŚREDNIO na dysku. Jeśli planujemy trzymać savy w katalogu "savy" to dobra ścieżka wygląda:

C:\savy

albo

D:\savy

Ścieżka typu "C:\resident\supergiera\mojaulubiona\savy" jest zła, mogą być problemy

PS nie należy zapomnieć o dodaniu zgodności dla obu płytek bo mogą być jajca przy próbie odpalenia scenariusza B

- Co do klatkowania; czy chodzi o to że giera chodzi ok. 2x wolniej niż powinna? Jeśli tak, to znalazłem na jakimś forum fajną solucję: należy uruchomić w tle Windows Media Player i zostawić go chodzącego podczas grania. Nie wiem jaki ma związek, czary jakieś, ale u mnie dziala :rad13:

pzdr
Awatar użytkownika
eRyahXa0S
Posty: 158
Rejestracja: pn 12 mar, 2007
Lokalizacja: Silent Hill

Post autor: eRyahXa0S »

Zeby grac w Re2 (i jak domyslam sie 3) z mozliwoscia sejwu - jak sie zdaje - trzeba miec dysk w systemie FAT32, w innym wypadku NIE ma zadnej mozliwosci odczytywania sejwow.
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

Bzdura ja mam w NTFS'sie i mi chodzą normalnie.

Po za tym witam po mojej długiej nieobecności :)
Awatar użytkownika
eRyahXa0S
Posty: 158
Rejestracja: pn 12 mar, 2007
Lokalizacja: Silent Hill

Post autor: eRyahXa0S »

Kamilos pisze:Bzdura ja mam w NTFS'sie i mi chodzą normalnie.
Doprawdy? I zapisujesz sobie sejwa na partycji z ntfs i mozesz odczytac? ;]
Awatar użytkownika
Czarek199410
Posty: 144
Rejestracja: pt 26 paź, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Czarek199410 »

Bzdura ja mam w NTFS'sie i mi chodzą normalnie
popieram kolegę mi też chodzi na ntfs'sie
Ostatnio zmieniony czw 31 sty, 2008 przez Czarek199410, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Śmigały na jednym i drugim systemie plików, wiem bo musiałem co chwile dysk zmieniac.
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

eRyahXa0S pisze:Zeby grac w Re2 (i jak domyslam sie 3) z mozliwoscia sejwu - jak sie zdaje - trzeba miec dysk w systemie FAT32, w innym wypadku NIE ma zadnej mozliwosci odczytywania sejwow.
Nie ma to napewno nic do rzeczy. A w 3 już napewno, ze względu na to że własnie na NTFS w nią gram ;)
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
Awatar użytkownika
ogurki
Posty: 68
Rejestracja: śr 07 lis, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ogurki »

AT ma racje zarówno RE2 jak RE3 na dysku w systemie NTFS chodzi i mogę odczytać Sejwy (tyle że w przypadku RE2 muszę przenieść je do np C:\save bo inaczej są szopki) Co do niskiej ilości fps to tylko Re2 robi problemy Na kopie z Vistą chodzi bez problemu ale już na kompie z XP mam pokaz slajdów
شممشؤا شم شنلاش
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

eRyahXa0S pisze:Doprawdy? I zapisujesz sobie sejwa na partycji z ntfs i mozesz odczytac? ;]
Oczywiście że mogę bez problemowo je odczytać. System plików tu akurat nie ma nic do gadania. Wystarczy zmienić miejsce zapisu save i ustawić zgodność np z Win 95 i wszystko śmiga pięknie.
ogurki pisze:Co do niskiej ilości fps to tylko Re2 robi problemy Na kopie z Vistą chodzi bez problemu ale już na kompie z XP mam pokaz slajdów
Spróbuj zmienić w Autorunie Options->Device Setup na "Unkown card" powinno pomóc ewentualnie pokombinuj z tym.
Ostatnio zmieniony pt 01 lut, 2008 przez Kamilos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Demilisz
Posty: 1
Rejestracja: pt 22 lut, 2008
Lokalizacja: Opole

Klatki w RE 2

Post autor: Demilisz »

Witam. Jest to mój 1 post więc spróbuje się postarać ale jak coś to mnie poprawiajcie :rad10:
OK Więc Zaczynamy :rad2:

Dziś pożyczyłem od kolegi RE 2 żeby przypomnieć sobie stare dobre dzieje za czasów Playstation, ale wystąpił u mnie ten sam problem co u paru użytkowników forum, jednakże odpowiedź na mój problem znalazłem w pliku README W FOLDERZE RE2:




If you find Resident Evil 2 runs slowly on your machine please choose
the NUMBER OF ENEMIES option in the OPTIONS/FEATURES menu and pick REDUCED.
Do the same for SPECIAL EFFECTS. This will make the game run more smoothly.
You may adjust this in-game by pressing the F2 key.
Additionally turn the SHADING to OFF in the same menu (F3 in-game).


Spróbuje przetłumaczyć ten tekst po swojemu ale jak ktoś chce to go może przetłumaczyć lepiej na forum :smiech1:

Jeżeli twój Resident Evil 2 chodzi wolniej na twoim komputerze zobacz w OPTIONS/FEATURES LICZBE PRZECIWNIKOW i wybierz opcje REDUCED. Zrób tak samo w EFEKTACH SPECJALNYCH To powinno przyspieszyć grę. Jeśli będziesz już grał naciśnij F3 i daj opcje SHADING na OFF

Jak pisało tak i też zrobiłem i co się okazało ? ... U MNIE DZIAłA :smiech5:

Zobaczcie czy u was też to działa i napiszcie na forum :rad10:

Necraria: Ost za chwalenie się nielegalną kopią RE2. Zapoznaj się z regulaminem
Ostatnio zmieniony sob 23 lut, 2008 przez Demilisz, łącznie zmieniany 2 razy.
Stoker
Posty: 200
Rejestracja: wt 25 mar, 2008
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Stoker »

Właśnie odgarnołem z kurzu moje płytki z RE2 i odrazu je odpaliłem, płyty troche zmęczone biegiem czasu oraz dawnymi przeżyciami przed paru lat, dopiero po chwili załapały i zainstalowałem wg. mnie jedną z najlepszych części RE. Uporałem się z żółwim tempem przestawiając opcje, jednak mam problemy z zapisem gry. Nawet jak zmienie katalog na dysk C czy D i ścieżke np. C:\save\ to i tak jak zapisze i sprawdze czy gra się zapisała to i tak pokazuje mi stan "Leon_00_waiting room" mimo że gram narazie Claire i bez znaczenia czy to hall czy dark czy jaka inna lokacja, a i tak za chiny ludowe się niezaładuje... a z kolei jak chce nagrac bezpośrednio na dysk to mi się gra wyłąncza i wyskakuje do pulpitu :zmiesz2:

Edit: ustawiłem zgodnośc z Win98 i wszystko pięknie gra i odczytuje save'y :rad11: i
Ostatnio zmieniony sob 29 mar, 2008 przez Stoker, łącznie zmieniany 1 raz.
DZIĘKI ŻE O MNIE PAMIĘTACIE !!!
kamil111-16
Posty: 1
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008
Lokalizacja: Zawidów

Post autor: kamil111-16 »

Post przyklejony z innego tematu

Witam wszystkich jestem nowy na forum więc wybaczcie jeśli coś będzie nie tak, ale przejde od razu do rzeczy.Podczas próby uruchomienia mianowicie instalacja bez problemu (zainstalowałem na dycku E) savy też na dysku E "E:/Savy" i przy próbie odpalenia jest load "E:/savy" głos jest normalnie obrazu nie ma tylko ten napis, przy próbie uruchomienia w zgodności od windows 95 po 2000 wogule gra nie odpala pokazuje błąd. Prosze o pomoc :placz1:
Ostatnio zmieniony ndz 25 maja, 2008 przez kamil111-16, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Varrok
Posty: 418
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Flotsam Island

Post autor: Varrok »

Najpierw doradzałbym kupno orginału :P Piractwo na tym forum niezbyt się opłaca, a z takimi grami też czasem jest nie tak (errory)...
Ostatnio zmieniony ndz 25 maja, 2008 przez Varrok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

W sumie ja nowy nie jestem, ale już jest temat o grafice w RE2. :P

http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=984

Zanim moderator zamknie lub przeniesie temat.

Ja też miałem tego typu problem w Re1 na PC, ale problem dotyczył zgodności systemu. Więc polecam zacząć od karty graficznej i zgodności sys. Najlepiej gra się na konsoli. :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2”