[Ankieta] Która wersja najlepsza?

Awatar użytkownika
eRyahXa0S
Posty: 158
Rejestracja: pn 12 mar, 2007
Lokalizacja: Silent Hill

[Ankieta] Która wersja najlepsza?

Post autor: eRyahXa0S »

Witam po dłuższej przerwie. Chciałbym się zapytać, jaką wersję RE 2 polecacie do nabycia i przejścia? Która wersja jest możliwie najpełniejsza (najwięcej trybów do odblokowania?) i wobec tego, czym się różni od standardowej wersji z PSX? Oczywiście, jeśli wersja z N64 miałaby coś dodatkowego w porównaniu do wersji PSX (czy innej), kosztem trybu 4th survivor, to prosiłbym o wspomnienie o tym.
Ostatnio zmieniony ndz 14 paź, 2012 przez eRyahXa0S, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

Wersja na gamecube'a zdecydowanie. Odrobinę lepsze tekstury + wszystkie dodatki.
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Można jeszcze dodać, że nie trzeba zmieniać płyty, bo pliki Claire i Leona są na jednej.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Nie zapominajmy że na PC mamy wszystkie dodatki + poziom hard. Są też małe bonusy takie jak losowe headshoty czy też możliwość strzału w ekran. :rad10:
Ostatnio zmieniony śr 05 lis, 2008 przez bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

bodek pisze:Nie zapominajmy że na PC mamy wszystkie dodatki + poziom hard. Są też małe bonusy takie jak losowe headshoty czy też możliwość strzału w ekran
Tak ale, mogą zdarzać się problemy związane z posiadaniem...za nowego kompa :D np. u mnie graficznie wygląda trochę hmm dziwnie....Ok ważne że chodzi ale np:
są dziwne błędy w otoczeniu i tak oto niektóre dwuwymiarowe elementy, które np "odstają"
( tzn mogą w jakiś sposób zasłonić naszą postać jak meble, lub jakieś tam urządzenia) są pokryte dziwnymi pionowymi i poziomymi paskami :/ nie jest jakiś przeogromny mankament ale nieco wnerwia - poza tym mogą też być zonki tego typu że filmiki wyświetlające się w pomniejszeniu tak że wyświetlane są tylko na górnej połowie ekranu, a czasem w ogóle. Hehe wszystkie te problemy miałem u siebie na kompie, a ostatni nowy sprzęt jaki tam wkładałem to oklice 2003 roku :D . Ostatecznie przeniosłem się na konsole z RE2 i raczej też polecałbym Nintendo Game Cube.
Awatar użytkownika
Varrok
Posty: 418
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Flotsam Island

Post autor: Varrok »

nemesisdestro pisze:
bodek pisze:Tak ale, mogą zdarzać się problemy związane z posiadaniem...za nowego kompa :D
Nie zapomnijmy że RE2 na PC ma dziwne problemy z zapisem gry - u mnie wciąż nie można się zapisać :P Jestem za GameCube'ową wersją
Awatar użytkownika
Lestat
Posty: 35
Rejestracja: śr 07 gru, 2016
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lestat »

Posiadam pierwsze trzy części zarówno na PC jak i na PSX i moim zdaniem wersje PC są sporo lepsze. Tekstury wydają mi się być lepsze, rozgrywka jest szybsza, płynniejsza, dźwięk jest lepszej jakości, można pomijać animacje z otwieraniem drzwi oraz nie brakuje bonusów. Powiem tak, kiedyś grałem w RE wyłącznie na PSX, ale po nabyciu wersji PC nie wróciłbym do PSXowych Residentów. Wbrew panującym powszechnym opiniom nie jest wcale trudno odpalić RE 1-3 na PC nawet na najnowszych maszynach z najnowszymi systemami operacyjnymi. Wystarczą odpowiednie łatki (choćby te oficjalne), odpowiednie ustawienia (przede wszystkim ustawienie zgodności z Win95) i wszystko śmiga idealnie.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

A sprawdzałeś wersję na Gamecube'a? Ja ową posiadam i wydaje mi się, że też jest spoko dopracowana.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Na GCN to wyszło w normalnych pudelkach? Było to jakoś ładniejsze?
Przecież Gamecube miał grafikę lepszą od PS2, a te gry były na tamten czas już niemiłosiernie brzydkie.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Zwykły port. Ale są tacy, którzy widzą w tym "wygładzone krawędzie", "ostrzejszy obraz" i inne tego typu slogany

Zresztą zaraz na pewno się wypowie potwierdzając to co piszę. Zawsze się wypowiada. Nawet jeśli miałby tylko sparafrazować to, co napisali przed momentem inni. Ale musi jeszcze przecież potwierdzić swoim autorytetem w postaci znaczka jakości, bo bez niego to co inni napisali nie ma racji bytu - ot, bełkot maluczkich.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
TheMitu97
Posty: 159
Rejestracja: sob 23 mar, 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: TheMitu97 »

Każda wersja ma swoje plusy i minusy. Wersja gamecube posiada nieco lepszą grafikę (z wielkim naciskiem na "nieco"), możliwość ustawienia jasności i omijanie cutscenek w grze. Wersja PC ma pomijanie animacji drzwi, galerię artów i modeli z gry. Według mnie najlepsza jest jednak wersja Dual Shock na Plajstacje. Na emulatorze z pomocą opcji graficznych da się osiągnąć nawet niezłą jakość obrazu. Minusami są jednak brak omijania animacji otwierania drzwi i słabszy bit-rate dźwięku. Wersja PC jest dobra, gdy chcemy pobawić się w modyfikację gry (na PSX też można, ale jest to bardziej skomplikowane, na PC podmieniasz tylko plik i gotowe). Ale graficznie, według mnie jest brzydsza.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

PSKING pisze:Na GCN to wyszło w normalnych pudelkach? Było to jakoś ładniejsze?
Przecież Gamecube miał grafikę lepszą od PS2, a te gry były na tamten czas już niemiłosiernie brzydkie.
Tak, kupiłem wersje pudełkowe RE2 i RE3 i obie wyglądają lepiej niż wersja na Psx'a :)

Wersja na GCN ma bardziej wygładzone tekstury (na psxie widać alliasing), nawet RE3 na Gacka wygląda lepiej niż wersja na Dreamcasta :)
Ostatnio zmieniony śr 14 gru, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Wydawać tak wyglądające gry, na konsole z taką mocą to wstyd, nie wierzę że dopuszczono coś tak brzydkiego. Nie ma to jak Re0/Remake/4 obok czegoś takiego. Tym grą nie pomogło by nawet 4K.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

To jest port, a nie wstyd. Tak samo jak klasyki z PSX i PS2 na PS3. Nie ma się co doszukiwać w tym głębszej filozofii.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Lestat
Posty: 35
Rejestracja: śr 07 gru, 2016
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lestat »

Miał ktoś styczność z wersją Biohazard 2 od Sourcenext, która została wydana w 2006r. tylko na PC i tylko w Japonii? Podobno to ta wersja jest najładniejsza graficznie i zawiera:
– Easy Installation on Modern OS (Win XP/Vista/7/8
– Increased Resolution to 640×480
– Uncompressed Cutscenes (640×480 / 30 FPS)
– Japanese Original Mode with Hard Difficulty
– Arrange Mode with Nightmare Difficulty (same as western release)
– Extreme Battle Mode (Ada Wong & Chris Redfield playable)
– 4th Survivor & To-Fu Scenario already unlocked separately
– a Gallery with Rough Sketches
– a Gallery with Illustrations
– a Movie Viewer to watch all FMV sequences
– a Model Viewer to watch all character and monster models
Ciekawi mnie Nightmare Mode. Z tego co się orientuje można go zainstalować w standardowym RE2 na PC. Możliwe, że ten tryb był dostępny już wcześniej na którąś z konsol...

Istnieje też Biohazard 3 Sourcenext. W tą odświeżoną trójkę miałem okazję zagrać i moim zdaniem rzeczywiście wygląda ładniej od standardowej wersji PC.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

A według mnie najlepsza wersja RE2 to ta na konsolę Segi.
Z wielu powodów, ale głównym jest fakt, że wersja na DC to bezpośredni port wersji z PC.
Dzięki temu mamy tryb Hard, Galerie z artami i filmami, charakterystyczne menu konfiguracji klawiszy (pokój z lustrem). Do tego rozdzielczość 480p po VGA (Gamecube daje max 480i, a Wii nie pomaga bo Component też wysyła oryginalną rozdzielczość). Dla innych pewnie gadżet, ale ekranik na VMU pokazujący ilość naboi w aktualnie trzymanej brani i stan zdrowia. Oczywiście komplet dodatkowych trybów, ale dostępnych po przejściu gry (wersja japońska gry ma wszystko odblokowane na starcie). Minusy? Dwie płyty, miejscami ponoć brakuje ścieżki muzycznej (ale tego nie sprawdzałem) i dla osób które nigdy wcześniej nie grały na padzie od makaronu, lekko traumatyczne doświadczenie :D
A, i cenzura jest na ekranie umierania w postaci pojawienia się tylko napisu że właśnie "dednołeś".

A więc jeżeli ktoś ma wybór i chce mieć best of the best to wersja na makaron jest najlepsza.

PS. Ogólnie każda wersja gry ma swoje niuanse na danej platformie, dlatego chcę zebrać wszystkie wersje jakie się pojawiły :D

PS2. Grafika z GC nie jest lepsza od tej z DC. Sprawdzone osobiście!
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2”