Resident Evil 1.5

Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Resident Evil 1.5

Post autor: Tyrantx »

prawdopodobnie nie , ale szkoda ,po obejrzeniu filmu zauważyłem parę fajnych patentów których zabrakło w re2 np:

1. bardziej przerażający birkin (coś jak nemesis łazi krzycząc sherry!!)
2.widać nóż u leona (liczony czyli prawdopodomnie maiły być inne białe bronie)
3.świetnie zrobione płonące zombie
4.fajna broń elzy (karabin automatyczny z długą lufą)
5.strzelnica!!! (vide re4)
pozatym świetne klimatyczne lokacje (bardziej mroczny klimat) ,i gierka zalatuje strasznie re 1 (prawdopodobnie mało ulepszony szkielet,engine z re psx) np:mniejsza ilość klatek i detali w stosunku do re2,sposób poruszania się,strezelanie z broni (shotgun) prawie identycznie jak re.
oczywiście re2 to mistrz ale przydałoby sie żeby capcom dodał gierkę jako bonus np do re5.(mam nadzieje że gra jeszcze istnieje gdzieś na dyskach capcomu.......chociaż była nieukończona,mikamiemu się niepodobała)
co o tym myślicie..? :rad10:
http://www.youtube.com/watch?v=1qAlyZXJm8Y&NR
Ostatnio zmieniony pn 26 lis, 2007 przez Tyrantx, łącznie zmieniany 2 razy.
STARSSss.......
Awatar użytkownika
HanPL
Posty: 103
Rejestracja: ndz 25 lut, 2007
Lokalizacja: Ja się tu wziołem ?

Post autor: HanPL »

Hmm..wygląda naprawde nieźle..
Kilka dobrych patentow nie wykorzystanych w Re2 a szkoda...
Klimat naprawde niezły
Tak jak mówi Tyrantx jak by dorzucili jako bonus do RE5 było by naprawde miło..
Awatar użytkownika
Eternal
Posty: 50
Rejestracja: śr 07 lut, 2007

Post autor: Eternal »

Bardzo wartościowy link :)
Z gry bije bardzo fajny klimat i wydanie jej z pewnością nie wyszłoby serii na gorsze :P
Dark Prince
Posty: 436
Rejestracja: pt 02 mar, 2007
Lokalizacja: G d z i e ś

Post autor: Dark Prince »

A jakiś ten Biohazard byłby nowoczesny. Ubrania postaci są tragiczne. Power Rangers to to przecież nie jest :/ . To samo tyczy się broni. "Maszynówy" w RE?? Chciałbym w to zagrać, ale wydaje mi się, że twórca miał rację. Bardziej strzelanka niż horror. A Birkin wcale nie jest straszniejszy. Śmieszniejszy powiedział bym :( . Słaba gra by to była...
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 60
Rejestracja: sob 24 mar, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hien »

Wygląda to mrocznie i surowo.
To mógłby być bardzo fajny RE, zapewne miałby o wiele cięższy klimat od finalnej wersji gry. Z tego co widze to gra było już na dość wysokim poziomie rozwoju. Pamiętam jak wiele wiele lat temu widziałem w jakiejś gazecie pierwsze screeny z RE2 i się podjarałem. Na tych screenach była jeszcze Elza.
Awatar użytkownika
Zaszczyk
Posty: 35
Rejestracja: sob 24 lut, 2007
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Zaszczyk »

Widzialem ten filmik wczoraj i moim wielkim marzeniem jest zagrac w te czesc :okulary3:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Hien pisze:. Z tego co widze to gra było już na dość wysokim poziomie rozwoju..
na początek Witam na Forum Snake Plissken (uwielbiam ten film ;))
No fakt praca była dość zaawansowana bo ponad 70% było już zrobione no ale jednym z powodów zawieszenia projektu była grafika która jednak Mikamiemu nie przypadła do gustu z tąd też później były opóźnienia z premierą RE2 (dawali nam wersje Demo ale to nie pełna wersja ;))
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

co ciekawe w re1,5 (czyli pierwszej wersji re2) miały być patenty wykożystane dobiero w re4..np:oprócz strzelnicy miały być kamizelki ochronne ,różne rodzaje..do tego miały być widoczne zniszczenia i zużycia ich po kolejnych obrywaniach od zombiaków...
kurcze mogli by udęstpnić fanom kod źródłowy czy coś w tym stylu..,napewno ktoś by się tym zajął :smiech6: ,eh..szkoda..,capcom please!!
STARSSss.......
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

kod źródłowy? Zapomni :rad2: Miejmy nadzieję że kiedyś np. do RE5 wyjdzie dodatek typu RE1.5 lub RE3.5
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 60
Rejestracja: sob 24 mar, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hien »

Wesker - Dark Life pisze: na początek Witam na Forum Snake Plissken (uwielbiam ten film ;))
Hehe dzięki :) jesteś pierwszą osobą w sieci ,która rozpoznała avatar :D Wiedziałem ,ze fajni ludzi na tym forum siedzą ;)
Wesker - Dark Life pisze: No fakt praca była dość zaawansowana bo ponad 70% było już zrobione no ale jednym z powodów zawieszenia projektu była grafika która jednak Mikamiemu nie przypadła do gustu z tąd też później były opóźnienia z premierą RE2 (dawali nam wersje Demo ale to nie pełna wersja ;))
To tez wymaga odwagi od twórców gier ,żeby przy 70% powiedzieć "nie to jednak jest do dupy" i wszystko przewrócić do góry nogami.
Respect za to. Ale z drugiej strony jak sobie patrze na RE3 to mamy niemal identyczną sytuacje jak w przypadku RE 1.5. Podobieństwo do poprzedniej częście jest olbrzymie a nawet tła są w większości te same.
Myśle więc ,że może się Capcom złamią i da grywalną wersje jako bonus do RE5 albo jakiegoś limitowanego boxa dostepnego only in Japan.
A kod źródłowy to by była oczywiscie fajna sprawa ale jeszcze nie słyszałem o takim jaju ,żeby tego typu gigant świata gier zapodał fanom kod źródłowy do gry ,która oficjalnie nigdy nie ujzała światła dziennego. Pomarzyć można ale to chyba wszystko na co możemy sobie pozwolic ;)

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

obawiam że nie zobaczymy już re1,5 jako tytuł grywalny ponieważ odrzucił go sam Shinji Mikami ,podobno efekt prac nie pokrywał się z jego wizją nowego resi...
STARSSss.......
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No to już było wiadomo od poczatku, sam tak stwierdził i wydał RE2, aczkolwiek nie chce mi się wierzyć że tyle pracy poszło do śmietnika ;) gdzieś to musi być 8)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Capcom w istocie mógłby wydać RE1,5 jako dodatek do nowej części RE, np. do Umbrella Chronicles.Ogólnie jeśli ta część w rezultacie ukazałaby się to trafiłby się kolejny świetny RE.Kilka patentów naprawdę jest dobrych.Szkoda, że nie było wersji demo.No cóż tak to już jest, ale w branży gier wszystko jest możliwe. :smiech6:
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 78
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2007
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Dee Jay »

Jak dla mnie ta gra się nie ukaże nigdy. Capcom jakby chciał zrobiłby to dawno w formie jakiegoś bonusa na rocznice czy do nowej cześci a tak woli nam serwować jakieś słabe packi czy odpustowe figurki.
A co do re1,5 szkoda że nie zostało wydane. Mnie się pobobał ten klimat większy realizm pomieszczeń czy niektóre rozwiązania.
Nie wiem co nie podobało się w tym projekcie
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Dee Jay pisze:Nie wiem co nie podobało się w tym projekcie
-brak powiązania postaci z pierwszą częścią.
-zbyt duża ilość przeciwników na daną lokacje ( PSX po prostu był za słaby)
-nie spodobał się głównemu projektantowi (wystarczający powód) :rad11:
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 78
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2007
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Dee Jay »

Ciekawe więc jak się re4 spodobał twórcom :rad5:
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Z początku to chyba nie za bardzo, bo postanowili zacząć prace prawie od nowa, podobna historia była właśnie z RE 1.5 :rad11:
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Barry pisze: -brak powiązania postaci z pierwszą częścią.
To mogli po prostu zmienić Elzie nazwisko z Walker na Redfield i byłoby takie samo połączenie, jakie mieliśmy w RE2...
-zbyt duża ilość przeciwników na daną lokacje ( PSX po prostu był za słaby)
Nie tyle PSX był za słaby, ile po prostu twórcy nie potrafili wówczas jeszcze dobrze go programować. W RE3 nie raz są lokacje, w którym mamy masę zombiaków (scena przed elektrownią, gdy zombiaki się smażą), a mimo to gra wygląda dużo lepiej, niż RE2.
Nie mówiąc już o tym, że pomimo, iż może przeciwnicy byli bardziej kanciaści, jednocześnie byli dużo bardziej zróżnicowani. Grube zombie, chude zombie... na jednym z filmików zombiak ma nawet obgryzioną do kości jedno ramie (jest bardzo chude w porównaniu do drugiego). Zamiast tego dostaliśmy szereg identycznie wyglądających cywili (3 modele) i policjantów (dwa modele) :/.
-nie spodobał się głównemu projektantowi (wystarczający powód)
No, to niestety główny powód :/
Najlepsze jest to, że przez te wszystkie lata kolejne części czerpią garściami z patentów, które miały się pojawić już w RE 1.5. Np. psy, które skacząc na bohatera mogą go przewrócić (i wówczas się trzeba z nimi szarpać) były już w RE 1.5 (widać na jednym z filmików), a pojawiły się dopiero w REmake.

Przy okazji, filmik wart obejrzenia - niemalże wszystko, co wiadomo, o RE 1.5 (ok. 30min):
http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=70551
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Nie spodobał się Mikamiemu właśnie ze względu na słabą grafikę przypominającą RE1 i dlatego cały projekt, było kilka nowych patentów ale w sumie dobrze wyszło. Re2 zdetronizował konkurencje i w swoim okresie był najlepszy a żaden serwis sie do grafy nie dowalił
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 78
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2007
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Dee Jay »

Cieżko to okreslić w tej chwili. Może jakby poprawili grafę to RE1,5 byłby równie boski a może nawet lepszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2”