[Ankieta] Najlepszy wątek

Awatar użytkownika
Mazzi
Posty: 9
Rejestracja: czw 04 paź, 2007
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Mazzi »

najlepszy moment to byla koncowka gry kiedy w 2 scenariuszu mr X :rad5: rzucil ada w ten generator :D
Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 30
Rejestracja: ndz 28 paź, 2007
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamillo »

Szczerze, to cała gra była moim najlepszym wątkiem :) Tym, który jednak najbardziej zapadł mi w pamięć była śmierć Bena.
Awatar użytkownika
Jill_1995
Posty: 158
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jill_1995 »

Tak,cała gra była super :rad5: .Ale jeden wątek był dla mnie super...Mianowicie ten,w którym Ada umiera w scenariuszu B.Jej "pożegnanie na zawsze"z Leonem było nawet romantyczne. :smiech1:
"From yesterday, it’s coming!
From yesterday, the fear!
From yesterday, it calls him
But he doesn't want to read the message here"
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Najlepszy wątek?? Dla mnie the best była córka burmistrza... Grała trochę sztywno(hehe), ale Irons (tak się nazywał ten gruby wąsacz??) nadrabiał... No i jego podziemny pokoik, brrr... To dla mnie najlepszy wątek RE 2. No i kończy się happy endem, tzn zły grubas umiera...
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Najlepszy watek to dla mnie ukryta przygoda Hunka ^_^
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
niaa_maiden
Posty: 25
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: niaa_maiden »

Emocje w RE mają duży związek z muzyką, zatem wybieram wątek w fabryce (motyw Marshalling Yard - 2nd half jest kapitalny). Zaraz po nim jest ucieczka z laboratorium i towarzyszący temu utwór Escape from laboratory. Również pojawienie Mr. X na ekranie monitora w fabryce wywołało niemałe emocje :smiech6:
Awatar użytkownika
Angela
Posty: 189
Rejestracja: sob 31 maja, 2008
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Angela »

Według mnie najlepszym wątkiem jest cała gra, ma bardzo ciekawy klimat, dobra akcja i inne takie.
Ostatnio zmieniony czw 08 lip, 2010 przez Angela, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvel
Posty: 19
Rejestracja: pt 20 lut, 2009
Lokalizacja: Łaziska

Post autor: Yvel »

MNie najbardziej sie podobal filmik gdy komandosi w kanałach naparzaja w Birkina pieknie wszystkich wykancza i oczywiscie smierc Ady muzyka w tym momencie poprostu piekna
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Warto takze wspomniec o brawurowym zakonczeniu w scenariusz Leon B. Wspaniala muzyka i klimat (post pisze z PS3, wiec nie ma polskich znakow).
Awatar użytkownika
xBlazex
Posty: 120
Rejestracja: śr 10 gru, 2008
Lokalizacja: Sztum

Post autor: xBlazex »

Angela pisze:Według mnie najlepszym wątkiem jest cała gra, ma bardzo ciekawy klimat, ciekawa akcja i inne takie.

Zgodzę się, lecz moją uwagę zwrócił moment gdy Leon zjeżdża windą z tą lokomotywa i gdy tam jest walka z Birkin'em. Nie wiem dlaczego ale lubię ten monent.
Awatar użytkownika
Alastor
Posty: 33
Rejestracja: pt 26 lut, 2010
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post autor: Alastor »

Dla mnie najlepszym wątkiem był Leon/Ada oraz cała historia z komendantem posterunku, ukazanie jego zachowania i psychiki. Plus jego pokój w podziemiach, włos się jeżył na głowie. Podobał mi się również wątek z Mr. X, który przewijał się przez całą grę i grając pierwszy raz nie raz serce szybciej zabiło gdy zjawił się niespodziewanie, np. wyskakując ze ściany! I to dosłownie :P
Po raz pierwszy zakosztowałem śmierci, a śmierć gorzki ma smak, jest bowiem narodzinami, i strachem, i lękiem przed straszliwą nowością.
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Nawet nie będę się silił na oryginalność - zdecydowanie najbardziej rozwalił mnie wątek między Leonem i Adą. To wprawdzie były już czasy, kiedy gry miały świetne scenariusze, ale rzadko kiedy potrafiły być na tyle filmowo poprowadzone, żeby zrobić na graczach większe wrażenie. Resident Evil 2 robiło wrażenie. Moment kiedy okazało się, że Ada tak naprawdę jest szpiegiem, a następnie tragicznie "zginęła" to było coś niesamowitego - kwestie aktorów były niezłe, a muzyka dopełniała obrazu rozpaczy i goryczy. Wtedy (miałem coś koło 10 lat) pierwszy raz niemalże popłakałem się z powodu śmierci wyimaginowanej postaci. No i naprawdę współczułem Leonowi. Szkoda tylko, że tak marnie pociągnięto ten wątek w RE4.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Trudno byłoby mi wybrać jeden najciekawszy motyw z całego RE2.

Zaciekawiła mnie postać komendanta Ironsa, ale gdy jeszcze nie znałem szczegółowo fabuły, trudno mi było ocenić dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej.
Podobał mi się atak oddziału Hunka na laboratorium Birkina. Pewna swoich umiejętności jednostka USS dostała ostre lanie.

Wątek Leona i Ady też fajny, ale nie uznałbym go za najlepszy. Zawsze wkurzało mnie, że ta baba ciągle gdzieś znika, chociaż logika podpowiada, by była cały czas z Leonem.

Za najsłabszy motyw uznałbym dziennikarza Bena. Taki całkowicie bezbarwny, na jego miejscu mógłby być ktokolwiek inny i nic by to nie zmieniło.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Claire i Sherry też wypada bardzo ciekawie. Motyw zagubionej dziewczynki poszukującej rodziców okazujących się główną siłą napędową Umbrelli.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Niby tak, ale sporo graczy narzekało, bo grając Claire musieli "ciągnąć za sobą bahora". Wielu osobom podobał się "romans" Leona i Ady, a opiekuńcza historia Claire-Sherry dla większości była mniej wciągająca.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Nie kumam tych narzekań skoro wedle kodu gry Sherry nie byłą podatna na ataki. Tylko w sekcjach gdy to nią kierowaliśmy było już inaczej.

Co do historii Irons'a to też się zgadzam - bardzo fajny wątek. Sama jego osobowość byłą całkiem nieźle nakreślona jak na tamte lata. Piękne czasy...
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Nie cierpię niańczyć dzieciaków w grach, ale muszę się zgodzić, że wątek między Claire i Sherry był niezły. Mocno tragiczna historia małej dziewczynki i to uczucie, że jako Claire jesteśmy niejako odpowiedzialni za małą - dało się tym przejąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2”