REmake - petycja

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

REmake - petycja

Post autor: WESKER-DL »

Któż z nas nie marzył o REmake'u RE2, który w sercach wielu jest najlepszą odsłoną serii Resident Evil. Hirabayashi z Capcomu ostatnio stwierdził, że jeżeli fani będą się domagać rzeczonego odnowienia RE2 to firma będzie pomownie rozważać taką opcję a więc powstała już stosowna petycja i jako fan serii apeluję do Was abyście korzystali (i to nie jest prośba hehe)

Pod tym linkiem znajduje się petycja:
http://www.petitionbuzz.com/petitions/resi2remake

Jeżeli korzystacie z FB to lubić, udostępniać itd:

https://www.facebook.com/RemakeResidentEvil2


Barry Norris - A ja, jako moderator, skończyłem z apelowaniem, byś poprawił interpunkcję. Jeśli masz alergię na przecinki, to nie używaj zdań wielokrotnie złożonych. +1 do ostrzeżeń. Będzie więcej, jeśli nie zaczniesz pisać w zrozumiały sposób.
Ostatnio zmieniony czw 11 paź, 2012 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 4 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
JackHammer
Posty: 295
Rejestracja: sob 24 paź, 2009
Lokalizacja: Pyrkenstadt

Post autor: JackHammer »

Barry Norris - CUT! Takie potwarze wymieniajcie sobie na podwórku, przy piaskownicy, a nie na forum. A za tak przepełnionego słodyczą posta dostajesz nie jeden, a dwa warny, bo to nie pierwszy raz się zdarza, że odnosisz się w ten sposób do kolegi z forum. Szanujmy się, wszyscy jesteśmy użytkownikami forum na równych prawach i każdy ma możliwość pisania, co mu się podoba, oczywiście jeśli nie łamie przy tym regulaminu.

Barry - To może być OST, nawet dwa, ale chciałbym żeby WDL i inni ludzi wiedizeli co myślę o bezsensownym zachowaniu WDL. Skoro wszyscy mamy równe prawa, to ja chce prawa swobody wypowiedzi - możesz ją ocenzurować, ale chce aby jej sens został zachowany - bo od dłuższego czasu widzę GŁUPOTĘ pewnych zachowań pewnych osób i mam tego dosyć. Skoro się wzajemnie szanujemy, to chcę abyś uszanował moje zdanie i wlepił mój post, nawet w wersji ocenurowanej. Ja wiem że od czasu do czasu rzucę jakimś bluzgiem, ale nie bierzcie tego tak personalnie. Jeżeli aż tak cię to zagryzło w oczy, to przykro mi, ale tak wygląda moje zdanie, i chciałbym aby zostało zachowane na forum. Dziękuję, pozdrawiam.
JackHammer

Barry Norris - Jak już napisałem - każdy ma wolność wypowiedzi, pod warunkiem przestrzegania regulaminu. Cały post był wycieczką osobistą w stosunku do innego usera, dlatego nie było co zostawić.
Ostatnio zmieniony sob 29 wrz, 2012 przez JackHammer, łącznie zmieniany 5 razy.
OMG I'TS SONIC RAINBOOM!!!!!!
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

A ja podpisałem. Pewnie nic z tego nie będzie bo niejedna petycja w tej sprawie już była, niemniej jeśli okazałoby się, że zabrakło 1 głosu do przeforsowania projektu to bym się pociął ;D Nic mnie to nie kosztuje, a może akurat coś się urodzi ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Pewnie, każdy głos jest bardzo ważny więc warto promować tego rodzaju petycje, również na innych serwisach. Wiele portali typowo "growych" podłapało temat i już widać efekty pomocy oraz chęci na tego typu projekt ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

A jak byście widzieli taki remake? W sensie jak powinna być przedstawiona mechanika gry? Capcom ma podążać tą bardziej nowoczesną ścieżką, z kamerą TPP i celowaniem z nad barku wprowadzonymi w RE4, czy jednak taki powrót do starych założeń? Statyczne ujęcia kamer, brak możliwości celowania, powolne zombiaki, pre-renerowane tła itd?
W przypadku pierwszej części nie mieli z tym żadnego problemu, bo zwyczajnie nie było RE4, czy teraz taki powrót do pierwotnych założeń nie zostałby przypadkiem odebrany jako cofnięcie w rozwoju?
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Również się wpisałem. Sprawa pewnie okaże się niewypałem, ale jeśli jakimś cudem się uda to będę miał satysfakcję, że przyłożyłem do tego rękę :). W dodatku nic mnie to nie kosztuje.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

mentos pisze:A jak byście widzieli taki remake? W sensie jak powinna być przedstawiona mechanika gry? Capcom ma podążać tą bardziej nowoczesną ścieżką, z kamerą TPP i celowaniem z nad barku wprowadzonymi w RE4, czy jednak taki powrót do starych założeń? Statyczne ujęcia kamer, brak możliwości celowania, powolne zombiaki, pre-renerowane tła itd?
W przypadku pierwszej części nie mieli z tym żadnego problemu, bo zwyczajnie nie było RE4, czy teraz taki powrót do pierwotnych założeń nie zostałby przypadkiem odebrany jako cofnięcie w rozwoju?
Z tego, co już wiadomo to Remake RE2 ma być podobny do RE1 (tak bynajmniej osoby, które tworzyły petycję opisały). Na FB również to podkreślali więc jest szansa na godny remake ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Remake RE2 fajna sprawa, nawet jakby mechaniką przypominał RE4 i nie wcisnęliby co-opa na siłę. Jednak prędzej nauczę moje kotki ryczeć jak prawdziwe tygrysice niż taki remake powstanie. Capcom nie słucha graczy.. Nie liczy się z feedbackiem więc czemu mieliby brać pod uwagę petycje.

Ale podpisałem. Nie wierze że coś to da ale co mi szkodzi.
Ostatnio zmieniony sob 29 wrz, 2012 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 1 raz.
One man forced to seek REVENGE
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Jak to powiedział Arnie w jednym z odcinków 13 posterunku: "Petycje są do d. zróbmy strajk" ;D .

Skoro nie wierzycie w sukces to po co podpisujecie ;) ? Ja nie podpiszę, bo wiem że to nic nie da. Taki remake mógłby powstać jakby się za to wzięli fani tak jak np. to było z Black Mesą w postaci modu i Capcom nie musiałby wyłożyć nic z kieszeni, a przy tym jeszcze zyskać. Tak samo myślałem jak powstała petycja w sprawie System Shocka 3 w 2001, a który do dzisiaj nie powstał.
Ostatnio zmieniony ndz 30 wrz, 2012 przez Salvin, łącznie zmieniany 1 raz.
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

JA podpisywałem petycje odnośnie stworzenia Resident outbreak file 3 na PS3 kilka miesięcy po premierze ps3 .
Petycje pod pisało kilkanaście tysięcy osób z całego globu.
Strasznie żałuje że nie ma na ps store ani file#1 ani file#2.
Te petycje nic nie dają aczkolwiek podpisze dla zasady .

Taka firma jak CAPCOM ma swoje plany wydawnicze , strategie i rozporządzony budżet na minium 2 -3 lata . jeżeli mieliby się zabrać za coś takiego bo powstała petycja zdąży nadejść kolejna Generacja konsol wideo . Całkowita zmiana planu założonego przez taką firmę przez jakąś petycje mogła by po prostu zaszkodzić firmie <aczkolwiek warto marzyć
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

1 głos, przez wzgląd na sentyment dla starych dobrych czasów i tą małą tlącą się jeszcze (ale ledwo) iskierkę nadziei, że Capcom zrobi jeszcze RE z prawdziwego zdarzenia, chociaż imo Salvin ujął sprawę najwłaściwiej.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Zadajmy sobie pytanie czy na pewno chcemy takiego Remake'a. Nawet jeżeli powstanie, skąd pewność, że nie będzie chłamem. Dobrze jest zastanowić się co chcielibyśmy widzieć w takim remake'u. Chcemy np powrotu archaicznego sterowania?

Swego rodzaju Remake'm "dwójki" był RE TDC. Widzieliśmy w nim stare lokacje, Leona, Claire, Sherry i HUNKa, uchwycono stare wątki a mimo to gra nie przypadła wszystkim do gustu. Była rozczarowaniem, choć miała być powrotem do korzeni, odkurzeniem starej koncepcji w nowszym wydaniu...

Czasem po wykopaniu trupa okazuje się, że on lekko... ekhm... śmierdzi. Jeżeli Remake'm zająłby się Capcom to coś na pewno by schrzanił.

Samą petycję uznaję za bezsensowną i przyznam otwarcie, że wcale mi na tym nie zależy. Nie chciałbym się rozczarować. IMO jedyna nadzieja w graczach i ich zdolnościach w modyfikowaniu kodu starych pozycji.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Sam nie używam FB, ale paru kumpli tak i już ich zmuszam do podpisania, bo nawet jeśli to nic nie da, to warto spróbować!
Swego rodzaju Remake'm "dwójki" był RE TDC. Widzieliśmy w nim stare lokacje, Leona, Claire, Sherry i HUNKa, uchwycono stare wątki a mimo to gra nie przypadła wszystkim do gustu. Była rozczarowaniem, choć miała być powrotem do korzeni, odkurzeniem starej koncepcji w nowszym wydaniu...
Czy ja wiem czy takim rozczarowaniem? Klimat był dobrze uchwycony, stare miejscówki cieszyły jak nic, ładna grafa i szczerze... fajnie się w to grało. Dla mnie była to udana ciekawostka :smiech7:
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Deus Twoje wątpliwości są dla mnie jak najbardziej zrozumiałe i zgadzam się z tym spojrzeniem na sprawę, ale wiesz co? na chwilę obecną nic nas to nie kosztuje, tzn samo zagłosowanie, a jeżeli faktycznie, jakimś niewytłumaczalnym cudem Remake 2ki jednak się ukaże, to może jednak warto dać tą jedną szansę Capcomowi. Wielu ludzi czeka na właśnie na taką grę, czemu więc nagle odrzucić szanse skoro C niejako "daje" na możliwości powstania takiej gry? A co archaizmów, cóż wielu ludzi nadal gra w stare RE, Fallout'y, Diablo itp etc mimo właśnie tych archaizmów, pewnie, robią to najczęściej zatwardziali fani, ale co było by złego gdyby powstała w końcu gra dla ludzi dzięki którym ta seria nie skończyła się na pierwszej części? Poza tym nie wiadomo jak dokładnie duże zmiany miały by zajść w remake'u bo nie wierzę że gra pod względem gameplay'u będzie w 100% wyglądała jak RE przed 4ką ;)
Ostatnio zmieniony pn 01 paź, 2012 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Widzę, że z wymaganych 10tyś skoczyło do 15tyś. Bo co?
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

Podpisałem. Resident Evil 2 to zdecydowanie najlepsze RE w historii serii. Mimo, iż szanse są niemalże nikłe...jest jakiś promyk nadzei, dlatego warto spróbować. Nie sądzę, że Capcom ma nas kompletnie w duszy, owszem doi nas niesamowicie, ale mimo to jakoś tam szanuje nasze opinie, chodzi mi o to, że nas posłuchali i w RE 6 dostaniemy też horror, a nie tylko bezmózgą akcję. Kto wie, może kolejnym krokiem w stronę fanów, będzie Remake właśnie :D
Moje Umbrellowe oko na ciebie patrzy (O_O)
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

bodek pisze:Widzę, że z wymaganych 10tyś skoczyło do 15tyś. Bo co?
Bo ktoś od Capcomu chlapnął o możliwości powstania gry, której nie chce im się robić, na końcu dojadą do 1 gazilliona głosów byle by się nie udało tyle uzbierać he he he ;)
Ostatnio zmieniony pn 01 paź, 2012 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Deus Ex pisze:IMO jedyna nadzieja w graczach i ich zdolnościach w modyfikowaniu kodu starych pozycji.
Nie. Nadzieja jest w rynku przenośnych konsol jakimi są iPhone i Android. Jest wiele klasyków w AppStore i Google Play (w tym RE4, RE: Degeneracja i Merceneries VS.) więc czemu nie RE2. Wystarczy to przeportować, zrobić coś aby w miare wygodnie grało się po szkle i gotowe.

Chętniej bym łyknął taką re-edycje, bo by kosztowała maksymalnie 9 PLN zamiast 190 PLN w przypadku normalnego remake'a. A zysk dla Capcomu byłby jeszcze większy.
Ostatnio zmieniony wt 02 paź, 2012 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 1 raz.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Nie mowa o reedycji. Co komu po takiej, kolejnej już reedycji? Jest na NGC, jest na PS3. Nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby zobaczyć odnowione RE2 - piękne i przerażające ;D
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Recoil, a ile mamy reedycji RE4? Po Capcomie należy spodziewać się wszystkiego, a szczególnie absurdów.
One man forced to seek REVENGE
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil 2”