REmake - petycja

Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Tak, tylko Ty powiedziałeś, że WOLAŁBYŚ taką reedycję. A to bez sensu. Każdy już zna RE2 i jak będzie chciał to odpali je sobie na szaraku albo PS3. A Remake to inna bajka...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Wystarczyłby taki jak RE1, odnowiona pod względem praktycznie wszystkiego, choć rdzeń pozostał ten sam.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Mari
Posty: 32
Rejestracja: śr 29 lut, 2012
Lokalizacja: ta pewność?

Post autor: Mari »

Remake RE2 to genialny pomysł, zwłaszcza jak już wspomniał WESKER-DL, coś jak z RE1, z tym, że kosztowny ten pomysł patrząc z perspektywy firmy. Mi się wydaje, że petycja niewiele tutaj da, więcej dałyby np. preordery wstępne, lub(teraz powstaje tak wiele gier przygodowych) otwarcie zbiórki na Kickstarterze. Wtedy Capcom nie musiałoby praktycznie wykładać żadnej kasy na takie przedsięwzięcie, o ile fani byliby na tyle szczodrzy co chętni do zagrania, no ale skoro przygodówki są w stanie w ten sposób zebrać fundusze to legendarny dla wielu Resident dwójka nie dałby rady? Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że takie odświeżenie ujrzy światło dzienne. Petycje tego typu lepiej jest podpisywać, to niczego nie gwarantuje, wiem, jednak na pewno nie zaszkodzi, ma szansę jedynie pomóc lub nic nie zdziałać, a i ciężar to przecież żaden, niech wiedzą przynajmniej, że są fani, którym nie jest taki projekt obojętny.
juniper
Posty: 15
Rejestracja: wt 02 paź, 2012
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: juniper »

Petycje raczej dużego wpływu nie mają na takie rzeczy... Może się tam podpisać trylion osób ale to dla Capcomu żadna gwarancja że się uda więc czemu mają się w to pakować skoro mogą wtopić... Widziałem podobne petycje odnośnie spolszczenia Skyrim'a na konsole, podpisała się kupa osób i nic z tego nie wyszło...
Ostatnio zmieniony śr 03 paź, 2012 przez juniper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mari
Posty: 32
Rejestracja: śr 29 lut, 2012
Lokalizacja: ta pewność?

Post autor: Mari »

Przyznaję Ci rację, również spotkałem się już z wieloma petycjami, które nic nie zdziałały(a w zasadzie to te, które coś zdziałały wręcz nikną w ogromie niepowodzeń), jednak jak wspomniałem, to żaden ciężar żeby się podpisać, daje to przynajmniej jakiekolwiek świadectwo zainteresowania. Co myślisz natomiast o Kickstarterze?
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Petycje nie szkodzą ale są swoistym sygnałem ale lepiej w takiej formie, niż żadnej. Do Capcom'u takie info z pewnością dotrze a to już początek rozmyślań bo na ich konfie zostanie to poruszone. Niech wiedzą, że mają fanów i niech o nich dbają ;).

Nie wiem czy pamiętacie ale właśnie REmake jedynki opierał się na głosach fanów, która część serii jest najlepsza i najbardziej klimatyczna, wypadło właśnie na jedynke. Odległe czasy ale ten aspekt dobrze pamiętam :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
juniper
Posty: 15
Rejestracja: wt 02 paź, 2012
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: juniper »

Mari pisze:Co myślisz natomiast o Kickstarterze?


szczerze mówiąc myślę że też tym się za wiele nie wskóra, musiała by tam się uzbierać taka suma która nam się nie śni :P
Awatar użytkownika
Mari
Posty: 32
Rejestracja: śr 29 lut, 2012
Lokalizacja: ta pewność?

Post autor: Mari »

Skoro tak uważasz to polecam poczytać nieco o tym ile uzbierali twórcy na przygodówki dużo mniej rozpoznawalne niż seria Resident Evil :rad13: Moim zdaniem, jeżeli twórcy chcieliby pewną kwotę uzbierać w ten sposób, byłaby ona na tyle duża, że na pewno pokryliby jeżeli nie całość, to większą część projektu, tym bardziej, że to miałaby być taka sama tylko odświeżona gra, a nie nowa produkcja kalibru RE6, mogę się mylić ale uważam, że byłby to krok we właściwą stronę.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Tak, tylko Kickstarter musi wyjść od samego Capcomu, który chce zrobić Remake i przygotowuje się do produkcji i potrzebuje kasy. Gdyby to fani założyli taką zbiórkę, byłoby to daremne, a każdy grosz wyrzucony w błoto, bo nie wiedziałbyś na co tak na prawdę wpłaciłeś.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Mari pisze:Skoro tak uważasz to polecam poczytać nieco o tym ile uzbierali twórcy na przygodówki dużo mniej rozpoznawalne niż seria Resident Evil
Ha, a weź pod uwagę nazwiska tych twórców - Schaffer jest co najmniej jedną z ikon branży :)

A co do reedycji... Nietrafiony pomysł, moim zdaniem. Po co podnosić do HD parę teksturek (oteksturowane obiekty w pierwszych trzech RE to naprawdę rzadki widok) i rysować od nowa renderowane lokacje, skoro można od razu narysować lokacje przynajmniej równie piękne jak w REmake? Jasne, wymagałoby to pewnego kapitału do zainwestowania, ale umówmy się - przy obecnych kosztach produkcji gry AAA (a RE2 na pewno łapałby się w tej kategorii) są to grosze. Grosze, które Capcom bardzo łatwo wyciągnąłby od fanów serii, dając im w końcu na pożarcie produkt, którego łakną od dawna. Rachunek jest prosty ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SyLaR
Posty: 79
Rejestracja: sob 07 lip, 2012
Lokalizacja: TESCO

Post autor: SyLaR »

Szczerze to jedyne co bym zremasterował w tym Re to modele postaci, broni, potworków, nowe animacje i efekty. Tła niekoniecznie, tak samo muzykę bym zostawił bo nie ma po co. Modele można by było brać z Darkside Chronicles.
Jill Sandwich:)
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

SyLaR pisze:Szczerze to jedyne co bym zremasterował w tym Re to modele postaci, broni, potworków, nowe animacje i efekty. Tła niekoniecznie, tak samo muzykę bym zostawił bo nie ma po co. Modele można by było brać z Darkside Chronicles.
Z tym, że tła w rozdzielczości rodem z PSX'a byłyby co najmniej koszmarnie brzydkie i nieczytelne przy obecnych rozdzielczościach, a skalowanie ich do wyższej rozdzielczości (+ panoramicznego trybu wyświetlania obrazu) byłoby takim samym strzałem w stopę, jak lokowanie pieniędzy w Amber Gold - zero pożytku, dużo strat. No i przy okazji właśnie panorama spowodowałaby konieczność odrestaurowania całości, bo fizyka ruchu postaci po takich tłach musiałaby ulec zmianie, żeby można było w ogóle przejść od jednego końca lokacji do drugiego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mari
Posty: 32
Rejestracja: śr 29 lut, 2012
Lokalizacja: ta pewność?

Post autor: Mari »

Bzdursky masz rację co do tych nazwisk, ale potem sam napisałeś, że Capcom dałby produkt, którego łakną fani więc szansa raczej byłaby. Resident Evil to nie byle marka, ona ma miliony fanów na świecie i z uwagi na to myślę, że miałaby szansę na siebie uzbierać, przynajmniej w jakimś stopniu.

J.Krauser - Tak właśnie napisałem, że to twórcy musieliby wyjść z taką inicjatywą. Co do zbiórki organizowanej przez fanów to nic nie mówiłem na ten temat bo uważam podobnie jak Ty, że byłaby to istna głupota.

Co do tych teł to zdecydowanie popieram Bzdursky'ego. SyLaR odpal sobie na próbę w jakimś emu PSX'ową wersję RE2 w jak najwyższej rozdzielczości i panoramie, choć to nadal te same klimatyczne tła, na dzisiejszych sprzętach wyglądają najzwyczajniej w świecie brzydko.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Mari pisze:potem sam napisałeś, że Capcom dałby produkt, którego łakną fani
Przeczytaj posta raz jeszcze - chodziło mi o REmake 2, taki z prawdziwego zdarzenia, a nie jakąś biedną reedycję ;)
Mari pisze:Resident Evil to nie byle marka, ona ma miliony fanów na świecie i z uwagi na to myślę, że miałaby szansę na siebie uzbierać, przynajmniej w jakimś stopniu.
Tak, aczkolwiek zwróć uwagę, że Capcom dysponuje wystarczającym kapitałem do realizacji projektu - nie muszą się uciekać do takich metod. Teoretycznie rzecz biorąc jeśli Capcomowi udałoby się uzbierać na Kickstarterze wystarczającą kwotę do zrobienia tej produkcji, to mielibyśmy wysyp developerów 3rd party, którzy poszliby w ślady Japończyków. Po co ładować kasę z własnej kieszeni w projekt, jak można zacząć żerować na graczach? Podejrzewam, że byłby to nowy trend w branży, niekoniecznie z gatunku tych pożytecznych.
Obrazek
Awatar użytkownika
SyLaR
Posty: 79
Rejestracja: sob 07 lip, 2012
Lokalizacja: TESCO

Post autor: SyLaR »

ja tam mowilem o remake na pc;p na moim starym stacjonarnym by była perfekcyjna

Bzdursky: byłeś upominany o schludniejsze pisanie postów? To już ostatnie ostrzeżenie, ktoś po mnie może nie mieć tyle cierpliwości.
Ostatnio zmieniony czw 04 paź, 2012 przez SyLaR, łącznie zmieniany 1 raz.
Jill Sandwich:)
Awatar użytkownika
Mari
Posty: 32
Rejestracja: śr 29 lut, 2012
Lokalizacja: ta pewność?

Post autor: Mari »

Ja cały czas mówię o remake'u :smiech6: reedycja mnie nie interesuje skoro mam już grę i mam na czym w nią grać.

Wiem, że Capcom dysponuje takimi finansami, pytanie dlaczego owy remake nie powstaje, powodów może być wiele, można tylko spekulować. Mimo, że lubię, nawet bardzo ich gry, to wiem też dokładnie, że to sknery i zdziercy(kolejne reedycje Street Fighter IV), którzy potrafią żerować na portfelach fanów bez skrupułów. Być może szkoda im kasy na odnowienie RE2 bo myślą, że się nie zwróci, być może słabo sprzedał się remake jedynki(z tym, że był tylko na NGC), trudno powiedzieć. Pewnie masz rację o tym wysypie twórców na Kickstarterze, myślałem i o tym, z tym, że to remake, a nie jakaś nowa gra opatrzona marką firmy Capcom, coś dla fanów, więc stąd pomysł zbiórki, jednak jak słusznie zauważyłeś, głupio wyglądałaby taka akcja ze strony firmy będącej w posiadaniu sporego kapitału, po prostu rzuciłem taki pomysł po doświadczeniu jak wspomniałem zdzierstwa z ich strony(jako chociażby fan również wspomnianego SF) :smiech6:

SyLaR - tzn. chciałbyś żeby to był remake tylko pod Twoją leciwą stacjonarkę rozumiem :smiech6: U mnie takie tła wyglądałyby koszmarnie, pewnie większość osób dziś już siedzi na komputerach z hd i panoramą, i oglądaliby tę samą brzydotę co ja :rad13: Ale jeżeli wyjdzie na Twoje to i ja wówczas odpalę moją starą stacjonarkę :smiech3:
Angle4cor
Posty: 22
Rejestracja: pn 11 kwie, 2011
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Angle4cor »

Po głębszym zastanowieniu - jestem na nie. Resident Evil 2, to moim zdaniem najlepsza część serii. Dla mnie była niesamowita pod każdym względem i spędziłem przed nią kilkaset godzin, katując oba scenariusze. Uważam jednak, że CAPCOM w dzisiejszej dobie, aby pomóc w sprzedaży rzekomej reedycji tej gry, zmieniłby mechanikę gry na tę znaną z ostatnich części i całość nie wyglądałaby już tak samo, jak Remake pierwszej części (statyczne kamery, itd). Nie wiem, jak Wy, ale ja nie zniósłbym gry w RE2 z żałosnym celownikiem, wariującymi ujęciami z kamer i chowaniem się za jakimiś przeszkodami rodem z RE6...

Poza tym - jakiś RE na Wii pod wiilot posiadał chyba jakieś elementy z fabuły RE2.
parsley81 pisze:Oddałem głosik i jestem jak najbardziej za odnowioną wersją w stylu RE 0 lub RE REMAKE z GameCube lub Wii
Po co? Grafika obu gier jest na tyle dobra, że moim zdaniem nie trzeba tych gier podkręcać na nowe generacje konsol.
Ostatnio zmieniony śr 10 paź, 2012 przez Angle4cor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Angle4cor pisze:Poza tym - jakiś RE na Wii pod wiilot posiadał chyba jakieś elementy z fabuły RE2.
Owszem, RE: Darkside Chronicles. Ale to celownik na szynach i powrót na komisariat był tylko chwilowy. Nikt o zdrowych zmysłach nie uzna tego za Remake.

EDIT:

@WDL: Rzeczywiście, jak mogło mi to umknąć jako fanowi Outbreaków! Może dlatego, że w File 2 nie grałem tyle co w jedynkę :( Niemniej też nie jest to remake. Ale już jest blisko ;)
Ostatnio zmieniony czw 11 paź, 2012 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Najciekawsze odnowienie komisariatu z jakimś tam klimatem pojawiło się w scenariuszu Desperate Times z Outbreak'a file#2
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
parsley81
Posty: 33
Rejestracja: wt 26 lip, 2011
Lokalizacja: Toruń

Post autor: parsley81 »

:szok9: Oddałem głosik i jestem jak najbardziej za odnowioną wersją w stylu RE 0 lub RE REMAKE z GameCube lub Wii :2thumbs: :respekt:

Oby nie RE 2 z grafiką jak <cut> RE 4, 5 i RE 6, w którą nie grałem. Po prostu REMAKE 2 mi się nie spodoba i gdyby wcisnęli mi to na siłę, dali do ręki np. "weź se chłopie zainstaluj na PC albo odpal se na GC itd. itp." to bym nie chciał.
Wystarczy, że mam niedosyt po częściach 4,5 i prawdopodobnie będzie po 6, czytałem opinie graczy xbox\ps3.

Remake 2 AHHHHHHH....wyobrażam sobie dłuższą rozgrywkę, więcej pomieszczeń, mnóstwo zagadek, tych starych i nowe, o wiele lepszy poziom trudności gry niż w pierwotnej wersji, a ogólnie klimat.

Necraria: Pilnuj się ze słownictwem - czy to po angielsku, czy wykropkowane - nie ma znaczenia. Ilość emotek też można na spokojnie ograniczyć :roll:

Przepraszam za wczorajsze słownictwo, zresztą to wiecie jak obecne Residenty psują nastrój :smut4:
Ostatnio zmieniony czw 11 paź, 2012 przez parsley81, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil 2”