[Pomoc] Problem z save'ami

Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Masz rację... Do drugiego scenariusza nie udało mi się przez sejwy dobrać, ale i tak przeżyłem wielką przygodę grając w oba scenariusze A, a to już coś.... W Extreme battle grałem, ale niezbyt mnie wciągnęło, podobnie jak BM z "jedynki".
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
PiXel
Posty: 8
Rejestracja: sob 16 lut, 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: PiXel »

Probowalem juz wszystkich sposobow (rowniez opisanych w tym temacie) i za nic nie moge wczytac stanu gry...

Wydaje mi sie, ze stan gry jest zapisywany poprawnie bo plik z danymi bez problemu zapisuje sie w wybranym katalogu i porownujac go z plikami (seve'ami) pobranymi w sieci jest podobny.

Gdy probuje wczytac stan to na liscie w miejscach plikow z seve'ami (utworzonymi przeze mnie oraz tymi z sieci rowniez) widac puste pole a gdy klikne to wywala blad.

Pamietam, ze kiedys save'y dzialaly mi normalnie na PC, ale wtedy mialem starszy komputer (system ten sam czyli WinXPpro)...

Moze jeszcze ktos ma jakis pomysl ??
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

Ostatnio po formacie i zainstalowaniu SP2 (bo siedziałem na SP1 dotychczas) i mam ten sam problem... to udało mi sie skołować (of course legalnie) Biohazard 2 XP (japońska wersja RE2 przystosowana do pracy z XP) i wszystko działa bez zarzutu (tylko te krzaczki trochę kłują w oczy). No, ale co się nie robi dla Residentów :)
Leon_Claire
Posty: 4
Rejestracja: śr 10 gru, 2008
Lokalizacja: Strzałkowo

Post autor: Leon_Claire »

Da sie, tylko musisz zmienic sciezke zapisywania stanow gry z C:\Porgram Files...\Resident Evil 2 na C:\Resident Evil 2. Wtedy wszystko gra i buczy. Sam gram znow w ta gre, bez zadnych DOSBOXow, po prostu uruchomilem ja w trybie zgodnosci z W98, zmienilem sciezke save''ow i nie mam zadnych problemow. :rad1:
Degras
Posty: 99
Rejestracja: pn 18 lut, 2008
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Degras »

Dzieki chopie pomogles mi bardzo wreszcie da sie zapisac gierke<jupi> :smiech6: :rad2:
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Da sie, tylko musisz zmienic sciezke zapisywania stanow gry z C:\Porgram Files...\Resident Evil 2 na C:\Resident Evil 2. Wtedy wszystko gra i buczy. Sam gram znow w ta gre, bez zadnych DOSBOXow, po prostu uruchomilem ja w trybie zgodnosci z W98, zmienilem sciezke save''ow i nie mam zadnych problemow.
Trzeba było podać autora tej wypowiedzi ;)
Obrazek
Degras
Posty: 99
Rejestracja: pn 18 lut, 2008
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Degras »

I znowu mam problem....
Zapisuje gre Clarie... Widać ze sie zapisalo... Wyłączam gre Cd1 Clarie i zonk nie ma seyv'a;/
A jak właczam 2 plytke leona odczytuje wszystkie seyv'y;/ wlaczam clarie i gram scenariusz leona ;/
Jakas paranoja :P
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 19
Rejestracja: pn 30 cze, 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Seweryn »

Witam, mam mały problem z sejvami otóż po zainstalowaniu RE2 grałem se szczęśliwie i przechodziłem scenariusze, mam tamte sejvy tylko teraz nie mam pojęcia gdzie one są, nad maszyną w menu load pisze że w C:program files/re2 a ja nie mam takiego folderu nigdzie, co więcej gra wczytuje sie jakby z płyty, nie wiem co robić pomóżcie... :dead:
G ... G-Virus
Jill Valentine
Posty: 156
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Chicago/Illinois/USA

Post autor: Jill Valentine »

Użyj opcji szukaj na pc.
Powinno się znaleźć.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Masz Windows'a Viste? Jeśli tak to folder znajdziesz prawdopodobnie w AppData --> Local --> VirtualStore --> Program Files --> re2. Wyszukiwarka znajdzie ten folder. AppData jest folderem ukrytym który znajduje się tam gdzie foldery z muzyką, obrazami, dokumentami itp.
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 19
Rejestracja: pn 30 cze, 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Seweryn »

Rzeczywiście mam Viste, i rzeczywiście savey były w AppData, dzięki wielkie, pozdro dla fanów Residenta :rad5:
Ostatnio zmieniony wt 28 kwie, 2009 przez Seweryn, łącznie zmieniany 2 razy.
Gluku
Posty: 3
Rejestracja: śr 04 lis, 2009
Lokalizacja: Baarn NL

Post autor: Gluku »

Bodek a gdy niema save w Appdata? Zrobielm folder re3 i nie pomoglo, moze musze jeszcze znienic sciezke zapisywania? (tylko jak to zrobic ...)
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Gluku, łącznie zmieniany 3 razy.
sonik
Posty: 1
Rejestracja: wt 16 lut, 2010
Lokalizacja: Raccon City

Post autor: sonik »

Witam
Potrzebuje save game z wersji RE2 na PC(najlepiej z koncowki gry), chodzi o scenariusz Leona aby potem moc przejsc na scenariusz Claire...pomoze ktos?
dzieki
Ostatnio zmieniony pt 19 lut, 2010 przez sonik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Ma ktoś save na PC ze scenariuszem HUNKA, Serka i Extreme Battle? Pograł bym a nie mam ochoty przechodzić wszystkiego :(
Awatar użytkownika
Runii
Posty: 105
Rejestracja: sob 17 sty, 2009
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Runii »

Witam dawno się nie udzielałem na forum mam pewien problem z Re 2 wersja na PC niestety nie działają mi save czy może mi ktoś podać jakaś ścieżkę poprawna jak to zrobić by gra widziała stan zapisu gry ?

Salvin: Przeniosłem Twojego posta do bardziej odpowiedniego tematu.
Ostatnio zmieniony wt 17 maja, 2011 przez Runii, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kuba Pajączek
Posty: 203
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: Kuba Pajączek »

Siemka. Kiedy próbowałem zapisać grę wszystko wydawało się w porządku(płytka Claire) jednak kiedy dałem load game nie wyświetlało nazwy save'a, ale dało się na niego najechać. Pokazywało wtedy, że jest to "leon data". Czy miał ktoś podobny problem i wie co robić?

Necraria: Zasadniczo cały temat o tym jest. Przeczytaj dokładnie, ze zrozumieniem, wypróbuj wszystkie podane w nim rozwiązania i jak dalej nie pomoże, wtedy pisz.
Ostatnio zmieniony wt 05 lip, 2011 przez Kuba Pajączek, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.byond.com/games/DarkerEmerald/TLC
Nowa wersja Resident Evil Online 2(zmieniona nazwa, wiadomo: kopyrajt-orajt).

"You can't spell "slaughter" without "laughter"!! Hahahahahaha!!!"
Kraker
Posty: 2
Rejestracja: pt 01 lip, 2011
Lokalizacja: Radom

Post autor: Kraker »

Chyba najlepszym wyjściem będzie po prostu granie na emulatorze (ja tak robię). :rad10:
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Ok, trochę odgrzeję temat.

Mam ten sam problem - zapisuję - wszystko jest ok. Chcę wczytać - plik jest niewidzalny, najeżdzam na niego to jest save Leona z Waiting Room i oczywiście nie działa.

Nie pomaga zmiana katalogu na bezpośredni na wierzchu dysku, nie pomaga zmiana kompatybilności windowsa. Nic.

Może po czasie ktoś znalazł jakiś magiczny sposób?

Czy to emulator, czy dosbox, czy jakaś nowa metoda, którą łaskawie mógłby opisać dokładnie, co i jak zrobić? Byłbym wdzięczny :)
Stay Punk
Awatar użytkownika
bogen
Posty: 7
Rejestracja: sob 07 maja, 2011
Lokalizacja: kraków

Post autor: bogen »

Mam pytanie jak zmienić kompatybilność windowsa? Tak aby save z Claire mi działał normalnie?
Grałem:
Resident Evil 0/3/4/5/Remake/Operation Raccoon City
Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 52
Rejestracja: sob 31 mar, 2012
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dimitri »

Witam :)
Mógłby ktoś zapodać sava ze wszystkimi odblokowanymi trybami? Już prawie miałem The to-fu survival, ale zrobiłem format i zapomniałem skopiować sava. :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2”