[Pomoc] Problem z save'ami

Awatar użytkownika
Remi_GD
Posty: 28
Rejestracja: pn 12 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

[Pomoc] Problem z save'ami

Post autor: Remi_GD »

Odpalam Re2 pod WinXP SP2 i mam problem:
Gra działa w miarę dobrze, ale nie można save'ować.
Po zapisaniu gry i próbie załadowania jej komputer zapisanego wcześniej stanu gry poprostu nie widzi.

Miał ktoś coś takiego?
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Spróbuj zaznaczyc zgodność z Win98 bo masz na 100% Xp a tam występuje akurat taki problem ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
SOULBLEED
Posty: 2
Rejestracja: sob 12 maja, 2007
Lokalizacja: Tychy

Post autor: SOULBLEED »

Witam!!! Mam ten sam problem ale zmiana zgodnosci nie pomaga, ktos wie co jeszcze można zrobic?
Awatar użytkownika
Mostek
Posty: 52
Rejestracja: pn 14 maja, 2007
Lokalizacja: Putzig

Post autor: Mostek »

A spróbuj zaznaczyć 95 albo zaznacz resztę ptaszków
Serious Sam
Posty: 16
Rejestracja: ndz 13 maja, 2007
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: Serious Sam »

Miałem ten sam problem i stworzenie nowego folderu na dysku c: o nazwie RESIDENT_EVIL_2_SAVE pomogło. Tylko nie zapomnij ustawić w oppcjach gry miejsce sejwowania. ;]
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

[Pomoc]Problem z odtworzeniem save

Post autor: Kamilos »

Mam taki problem z odtworzeniem sejva z Claire po przejściu gry Leonem. Wrzucam płytkę z Claire i nie mogę wybrać żadnego save nawet tego z Claire, a po włożeniu płytki Leona ten Save mogę odtworzyć tylko że pewnie coś sie skopie i skończę z Shotgunem zamiast GL i zapewne nastąpią niepowołane skutki.

Edit:

Mam wersje na PC z ustawioną zgodnością na 95-tke i wszystko ładnie chodziło...

[ Dodano: 27 Cze 2007 22:13 ]
hmm rozumiem że nikt nie umie mi pomóc no cóż szkoda...
Ostatnio zmieniony śr 27 cze, 2007 przez Kamilos, łącznie zmieniany 1 raz.
son_goku
Posty: 1
Rejestracja: pt 17 sie, 2007
Lokalizacja: Z kątowni ;)

Post autor: son_goku »

Serious Sam pisze:Miałem ten sam problem i stworzenie nowego folderu na dysku c: o nazwie RESIDENT_EVIL_2_SAVE pomogło. Tylko nie zapomnij ustawić w oppcjach gry miejsce sejwowania. ;]
Mialem ten sam problem i probowalem juz różnych zabiegów ale tylko ten faktycznie pomógł :). Wielkie dzięki i pozdro ;)
saper99
Posty: 63
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: wziąc na piwo?

Post autor: saper99 »

też próbowałem zmieniać zgodność systemu i z przyśpieszeniem sprzętowym również się bawiłem...widać, że na PC tak juz jest ... :rad6:

[ Dodano: Pon Lis 12, 2007 10:48 ]
Sry, że tak post pod postem ale mam problem z save'ami na PC mianowicie ściągnąłem sobie z MWRC save żeby sobie przejść grę na luzie(nie chciało mi się normalnie:P) wlepiłem save Leona wszystko działało skończyłem grać i ściągnąłem save Claire wlepiam do folderu wchodze do gry i nie było tych save ...tak choćby Load Game był pusty a w folderze były save z Claire i z Leona i nic nie można było odczytać czy ktoś wie o co chodzi...:| bo ja się gubie w tym, że też tyle problemów ludzie mają z RE 2 na PC a na PSX nie .... :rad6:
Ostatnio zmieniony pt 09 lis, 2007 przez saper99, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
b3Rt
Posty: 26
Rejestracja: pn 03 gru, 2007
Lokalizacja: Konoha

Post autor: b3Rt »

Serious Sam pisze:Miałem ten sam problem i stworzenie nowego folderu na dysku c: o nazwie RESIDENT_EVIL_2_SAVE pomogło. Tylko nie zapomnij ustawić w oppcjach gry miejsce sejwowania. ;]
A ten folder to stworzyłeś bezpośrednio na C: czy w folderze w którym zainstalowałeś gre. Bo ja go stworzyłem w folderze z zainstalowaną grą, ustawiałem wszystkie możlowości w trybie zgodności a i tak nie moge otwierać ani nowych sejwów z obecnej gry, ani starszych i ściągniętych z neta
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Przedstawiamy profil :: Serious Sam
Dołączył: 13 Maj 2007 09:59
Ostatnia wizyta: 10 Wrz 2007 19:35 (Minut: 7)
Wizyt: 127 Łączny czas wizyt Godzin: 6.4
SS raczej Ci szybko nie odpowie
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
b3Rt
Posty: 26
Rejestracja: pn 03 gru, 2007
Lokalizacja: Konoha

Post autor: b3Rt »

W sumie to nie chodziło mi konkretnie o jego odpowiedź, a o pomoc osoby która miała podobny problem i jakimś cudem z niego wybrneła. Nie mniej czekam na pomoc od KOGOKOLWIEK.
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Pisałeś do niego, wiec zaznaczyłem że dawno sie nie udzielał na forum i raczej nie udzieli Tobie pomocy. Pamiętam gdy re2 zainstalowałem pierwszy raz to
save'y działały normalnie do pewnego momentu a pozniej kicha :/ Nie mogłem zapisać ani tez wczytac stanu gry bo robił sie tylko zepsuty zapis ''Leon A'' gdy grałem Clairie. W drugą strone było też tak samo, nie pomogło tworzenie nowego, identycznego folderu z save'ami. Może coś źle robiłem ale zamiast sie głowić na tym poszedłem szukać po domu psx'a... :)
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Amok
Posty: 67
Rejestracja: pn 15 paź, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Amok »

Ja ci moge udzieli odpowiedzi, a wiec folder z saveami musisz zrobic bezposrednio na dysku, czyli np. C:savy, potem ustawic ten adres jako domyslny do zrobienia zapisu
Awatar użytkownika
b3Rt
Posty: 26
Rejestracja: pn 03 gru, 2007
Lokalizacja: Konoha

Post autor: b3Rt »

Wielkie dzięki. Nareszcie działa.

Nie wiem jak u was, ale ja jeszcze nie moge go zainstalować, bo wtedy sejwy też nie działają. Jeśli ktoś ma taki problem to niech zrobi sobie obraz płyty, otworzy go np. w Deamon Tools i uruchamia bezpośrednio z niego. Mi to pomogło.
Awatar użytkownika
Aliensik8
Posty: 18
Rejestracja: śr 12 gru, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Aliensik8 »

miałem ten sam problem z save'mi wystarczyło zmienić zgodność gry na windows 98 i zrobić nowy folder z save'mi :rad5: a co do dzwi to po prostu wciskałem spacje i je pzewijałem
__
l l))
l l\\esident
------evil----
Awatar użytkownika
franc_uz
Posty: 79
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: z pod mostu

Post autor: franc_uz »

Zmieniłem godność i folder save'ów.Leonem przeszłem normalnie(i na berserkera :rad11: ),a Claire TYLKO na berserkera z (nie)prostych przyczyn, jak chcę zapisać grę Claire to pisze normalnie na czerwono i lokację. Ale jak biorę load to jest dokładnie LeonA_01_WAITING ROOM > dla porównania zapisywałem w labolatorium!
Jakieś sugestie? Dodam, że płyta był wcześniej używana przez brata, ale nie sądzę żeby coś gmerał. Z góry dzienx
r3sid3nt 3vil j3st th3 b3st!! :D
Awatar użytkownika
19gaara10
Posty: 6
Rejestracja: sob 16 lut, 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: 19gaara10 »

CD2 niewidzi save'ow z CD1 i na odwroti niemoge zagrac Leon B ani ClaireB. plz o porade... a jeszcze jedno wy tez macie ten problem ze CD2 nie widzi save'ow z CD1 i na odwrot??? ;/

[ Dodano: 14 Mar 2008 23:14 ]
CD2 niewidzi save'ow z CD1 i na odwroti niemoge zagrac Leon B ani ClaireB. plz o porade... a jeszcze jedno wy tez macie ten problem ze CD2 nie widzi save'ow z CD1 i na odwrot??? plz o opis jak odpalic Leon B i Claire B... (ja gram na psx jak cos) :okulary3:
alex1602
Posty: 1
Rejestracja: ndz 16 mar, 2008
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: alex1602 »

Witam serdecznie,
Sporo macie tych porad odnosnie sejwow, ale niestety ustawienie zgodnosci i zmiana folderu docelowego dla zapisu gry nie pomaga. Dalej gra nie widzi zapisanych gier. Macie moze jeszcze jakies pomysly? Sprzet: athlon xp 2,8 1gb ram g4s mx 440, OS XP sp2 (orginalny)

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Również próbowalem wszystkich wymienionych sposobów, jednakowoż ŻADEN nie działał... Ale jednym tchem też idzie RE 2 przejść, więc nie ma problemu... A jaka adrenalinka!
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Mi tez sejwy nie chodza, a choc gre umialbym przejsc za jednym podejsciem to czasem trzeba jednak przerwac - do roboty isc, spac sie klasc albo prad wylacza (albo windows sie sam wylaczy... jak to windows). Zreszta kazdemu moze sie omsknac palec na klawiaturze, a taki Licker ma atak z wyskoku (niczym Wolverine), ktory potrafi zabic postac o ile nie miala statusu FINE (max). Mogliby jakies laty zrobic na nowsze kompy/windozy, bo sejw mi sie robi(l), ale wczytac sie nie daje. Poza tym trzeba miec sejwy zeby zaczac nowy scenariusz albo dokopac sie do Extreme Battle czy tez 4th Survivor i nie wierze, ze ktos probowal to WSZYSTKO przechodzic ciagiem za jednym podejsciem.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2”