[Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Wygląda MEGA, ale czy przypadkiem ten koleś nie stwierdził, że nie ma zamiaru wypuszczać tej gry i że to jest tylko taki swoisty eksperyment? Ja tam czekam na konkrety od Invader Games.
Awatar użytkownika
Wladius666
Posty: 20
Rejestracja: sob 04 gru, 2010
Lokalizacja: CZ-ewa

Post autor: Wladius666 »

Kazuo pisze:Wygląda MEGA, ale czy przypadkiem ten koleś nie stwierdził, że nie ma zamiaru wypuszczać tej gry i że to jest tylko taki swoisty eksperyment? Ja tam czekam na konkrety od Invader Games.
No tak ale pisał już o tym przy swoim pierwszym filmiku a projekt idzie dalej ( wczoraj dał następny film ) wiedz może udostępni go innym.Nawet jakby nie skończył to znajdzie się ktoś kto zrobiłby to za niego tym bardziej że już spora część scenariusza A Claire została ukończona.
Awatar użytkownika
parsley81
Posty: 33
Rejestracja: wt 26 lip, 2011
Lokalizacja: Toruń

Post autor: parsley81 »

Gość tworzy filmiki ..nie grę ..prawda Kauzo :) hehe nie doczekasz się Wladius666
Awatar użytkownika
Wladius666
Posty: 20
Rejestracja: sob 04 gru, 2010
Lokalizacja: CZ-ewa

Post autor: Wladius666 »

parsley81 pisze:Gość tworzy filmiki ..nie grę ..prawda Kauzo :) hehe nie doczekasz się Wladius666
Za marzenia nie biją. :rad13: Może coś wyjdzie dalej.Przekaże ten " projekt " dalej i ktoś mógłby za niego to skończyć ( z resztą ten " ala remake " jest tylko do nauki czyli wychodzi na to że jakoś mega mu na nim nie będzie zależeć wiedz co mu będzie zależeć na to by " projekt " przekazać w czyjeś ambitniejsze ręce ).

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HOP_NnpBk58[/youtube]

Filmik kolesia który zainteresował się tym projektem i zrobił dla autora menu główne.Niby nic ale jest zainteresowanie.Oby twórca umożliwił ten projekt osobom postronnym ( dał możliwość pobrania swych prac osobom postronnym ) to na pewno znalazła by się grupa " fanatyków resa " którzy by popracowali więcej nad tą produkcją.Zauważyłem że sporą liczbe osób zainteresował ten projekt.No cóż , wszystko zależy od twórcy

Szakal: Używaj opcji edytuj.

Wybacz Szakal ale nie jestem obeznany.
Ostatnio zmieniony ndz 29 cze, 2014 przez Wladius666, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

Coś chyba moje przypuszczenia co do tego że to fejk się sprawdzą:P
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Kolejny news i to chyba lepszy, re2 hd też może się pojawić :) średnio wierzę w prawowity rimejk ale jakby się okazało to prawdą to będzie mega dla fanów serii w 2015 roku :)

http://m.ppe.pl/news-30133-resident_evi ... w_hd_.html
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Seriously? Kolejny news z cyklu "jakimś cudem natrafiłem na tą stronę, zrobiłem fotkę, ale zaraz po tym strona zniknęła i nikt inny jej nie widział" i gazety się na to łapią? Nie mówiąc już o profesjonalnie wykonanym logo i ogólnie wyglądzie strony na poziomie "mój pierwszy projekt w Photoshop". :pff1:
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

WESKER-DL pisze:Kolejny news i to chyba lepszy, re2 hd też może się pojawić :) średnio wierzę w prawowity rimejk ale jakby się okazało to prawdą to będzie mega dla fanów serii w 2015 roku :)

http://m.ppe.pl/news-30133-resident_evi ... w_hd_.html
Podany link na ppe już wygasł i wychodzi na to... że był to Fake, więc pewnie jeszcze poczekamy, aż Capcom złapie się za RE2 i zacznie tworzyć Remake.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Nie no, RE2 w HD.... nie no chłopaki, chyba sami w to nie wierzycie :smiech3:
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

[RONIN] pisze:Nie no, RE2 w HD.... nie no chłopaki, chyba sami w to nie wierzycie :smiech3:
Ja wierzę :P I jestem podekscytowanymi tymi wszystkimi newsami :smiech5:
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

kamil12697 pisze:
[RONIN] pisze:Nie no, RE2 w HD.... nie no chłopaki, chyba sami w to nie wierzycie :smiech3:
Ja wierzę :P I jestem podekscytowanymi tymi wszystkimi newsami :smiech5:
Młody jesteś i naiwny. W tej grze nie ma co podnosić do HD. Krew z 8 pikseli będzie miała 8000 :smiech2:
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

[RONIN] pisze:
kamil12697 pisze:
[RONIN] pisze:Nie no, RE2 w HD.... nie no chłopaki, chyba sami w to nie wierzycie :smiech3:
Ja wierzę :P I jestem podekscytowanymi tymi wszystkimi newsami :smiech5:
Młody jesteś i naiwny. W tej grze nie ma co podnosić do HD. Krew z 8 pikseli będzie miała 8000 :smiech2:
Wieżę że kiedyś Capcom zrobi Remake 2 :rad5: Wersja HD chyba by się tylko na 1 kwietnia nadawała :rad10:
Ostatnio zmieniony śr 06 sie, 2014 przez kamil12697, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Ktoś trafnie skomentował. RE2 HD nie ma sensu. Potrzebny jest remake, ale w to nie wierzę, bo do tego potrzeba włożyć serce.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

Prędzej Ci z Invadergames zrobią tego remaka niż Capcom ;p
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Ktoś trafnie skomentował. RE2 HD nie ma sensu. Potrzebny jest remake, ale w to nie wierzę, bo do tego potrzeba włożyć serce.
Należy też zadać sobie pytanie czy na pewno chcemy remake'a skoro obecnie są większe szanse aniżeli nie na to że ktoś schrzani sprawę? Wykluczam Capcom oni nie wiedzą już jak robić dobre gry :P Powiem tak, udało się z Remake'm pierwszej części, ale nie kuśmy losu ;)
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

A co to za filozofia? Niech mechanika pozostanie bez zmian i tylko niech dopakują grafikę. Ciężko byłoby to schrzanić.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Kazuo pisze: Ciężko byłoby to schrzanić.
Nie doceniasz Capcomu... :pff1:
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

A co to za filozofia? Niech mechanika pozostanie bez zmian i tylko niech dopakują grafikę. Ciężko byłoby to schrzanić.
Jakoś nie chce mi się wierzyć że pozostawili by mechanikę taką samą jak w oryginalne - ewentualnie z lekkim liftingiem. Za dużo naczytałem się o narzekaniach na mechanikę w starszych wersjach - zwłaszcza ludzi którzy zaczęli od RE4 a potem sięgnęli po wcześniejsze części - aby sądzić że Capcom zaryzykował by coś takiego. Poza tym nie oszukujmy się Capcom kieruje się dwiema zasadami
1) Jaki jest trend - np. nacisk na kooperację i fajerwerki który wprowadzili od RE5 i przewijał się on przez RE6, Revelations oraz ORC.
2) Jak im jest wygodnie tzn powtarzanie określonej mechaniki, która w zasadzie od RE4, jest nieomal taka sama i która moim zdaniem zestarzała się jeszcze szybciej niż klasyczny gameplay. Jeśli miał by się pojawić remake RE2 to byłbym bardzo zdziwiony (pozytywnie) gdyby Capcom wbrew sobie pokusił się o tradycyjny gameplay a nie 4-wski. Po prostu w etyce Capcomu - przynajmniej jeśli idzie o RE jest powtarzanie pewnego wzorca, niestety jeszcze nie odkryli chyba takiego który byłby odpowiedni dla RE w obecnych czasach.
Ostatnio zmieniony sob 09 sie, 2014 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

To jak będzie wyglądał remake RE2 (i czy w ogóle stanie się faktem) może bardzo dużo zależeć od przyjęcia remake'u jedynki. Raz, że Capcomowi zależy na kasie wydając teraz tę grę na nowe platformy, a dwa, że być może w ten sposób badają właśnie grunt pod ewentualne rimejki kolejnych odsłon. Jeżeli Remake sprzeda się zadowalająco i nie będzie zbyt dużego zrzędzenia na jego archaiczność, to chyba śmiało można założyć, że odświeżone RE2 będzie mogło wyglądać podobnie.
Ostatnio zmieniony ndz 10 sie, 2014 przez Kazuo, łącznie zmieniany 2 razy.
ArcyArcy
Posty: 3
Rejestracja: pn 31 mar, 2014
Lokalizacja: Rosja

Post autor: ArcyArcy »

Kazuo pisze:To jak będzie wyglądał remake RE2 (i czy w ogóle stanie się faktem) może bardzo dużo zależeć od przyjęcia remake'u jedynki. Raz, że Capcomowi zależy na kasie wydając teraz tę grę na nowe platformy, a dwa, że być może w ten sposób badają właśnie grunt pod ewentualne rimejki kolejnych odsłon. Jeżeli Remake sprzeda się zadowalająco i nie będzie zbyt dużego zrzędzenia na jego archaiczność, to chyba śmiało można założyć, że odświeżone RE2 będzie mogło wyglądać podobnie.
Bardzo wątpliwe. Remake to będzie tak naprawdę zwykły port. Jak na razie wszystkie pogłoski/wycieki na to bezsprzecznie wskazują. Do tego będzie wykonany po najmniejszej linii oporu (czyt. najmniejszym kosztem). Dlatego zapowiada się ta marna namiastka 16:9 i rozdzielczość 1080p ale tylko na obiektach 3d. Chodzą plotki, że ten wysyp klasyków (RE4 i RE:Remake) jest wynikiem słabszej niż oczekiwano sprzedaży ostatnich gier Capcomu. Dlatego szukają jak najwięcej gotówki jak najmniejszym kosztem.
Dlatego nie liczyłbym na remake RE2 od Capcomu w ogóle. Z drugiej części nie da się wyciągnąć praktycznie nic. Musieliby grę od podstaw zrobić. Na to już musieliby przeznaczyć dużo większy budżet. A to z kolei oznaczałoby, że klasyczna forma RE2 by odpadła w przedbiegach.
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”