[Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Tyle lat oczekiwania i w końcu jest szansa na odnowienie najlepszej z części. Wystarczy remake jak w przypadku re1 i 0, jestem mega zadowolony no i oczywiście wydanie pudełkowe :) pozostaje czekać na choćby jednego screena ale wiadomo, że to potrwa :) na szczęście nadzieja jest więc można spokojnie oczekiwać
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
parsley81
Posty: 33
Rejestracja: wt 26 lip, 2011
Lokalizacja: Toruń

Post autor: parsley81 »

Tylko na takiego czekam a od next-gen Evil Resident 4,5,6 itd. mam odruchy wymiotne. Dzisiaj Invader Games ogłosili na Facebook, że zamykają fanowski projekt Resident Evil 2 Reborn a wszystko przez CRAPCOM, który miał dawniej pomysł na projekt, ale niby, podobno nie mogli tego zrobić aż do dzisiaj. Grupa Invader Games została zaproszona na spotkanie z SHITCOM/RAPECOM w celu omówienia dalszych pomysłów.
https://www.facebook.com/InvaderGamesIT?fref=ts
MAM SIĘ ŚMIAĆ CZY PŁAKAĆ? Jeżeli skośnoocy zrobią oldschoolowy Remake Resident Evil 2 jak ten z 1998 na Psx lub w stylu GC/WI/REMASTER (2002/2008/2015) to przestane ich nazywać jak powyżej za "cukierki smakujące jak goowno" Przypominam, że mają u mnie przesrane od 2004r. Jak zrobią ponownie Call of Duty/Gears of War + karate to niech PMWD :butthead:
Awatar użytkownika
Reman
Posty: 44
Rejestracja: wt 26 lip, 2011
Lokalizacja: Południe

Post autor: Reman »

Ehh :placz1: Już miałem nadzieję, że pojawi się Reborn, teraz pozostaje wyciągnąć z szafy Psx'a i grać w klasyczną trylogię w oczekiwaniu na Zero. Smutek wielki mnie ogarnął w tym momencie, założę się, że mieli już spory progress, mogli to dokończyć, wypuścić alphę i wtedy zakomunikować, że kończą pracę. Wielka szkoda, kolejny fanowski projekt umarł.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Wylądował by tylko na PC... Więc mi w sumie nie jest, aż tak tego żal.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Cokolwiek by o tym nie myśleć - dla gości z Invader Games jest to jak najbardziej korzystna sytuacja, bo mają dobry pretekst do zaprzestania dalszych prac. A nie oszukujmy się, tego typu projekty (zorientowane na grę na miarę, umownie to nazwijmy, "pełnoprawnej i komercyjnej", przy wykorzystaniu jedynie własnych środków i kumpli pomagających przy tworzeniu) w większości przypadków nie są nigdy ukończone. Mnie osobiście przychodzi do głowy (z ukończonych) tylko ta nieoficjalna kontynuacja Broken Sworda (2.5), która powstała po kilku latach perturbacji i której można sporo zarzucić, ale mimo wszystko jest to projekt tego typu. Pewnie jeszcze kilka gier by można wymienić.. Ale kluczowe jest tu to słowo "kilka". I nie liczę tutaj projektów pokroju Battle for Wesnoth, bo jakkolwiek nie odmawiam mu kompleksowości i wysokiego poziomu wykonania (po wielu latach łatek :)), to jednak nie jest "ta półka".

Szczerze wątpię, czy Invader Games kiedykolwiek by ukonczyło ten cały Remake (czy jak to się zwało), skoro wypuszczenie pierwszej grywalnej alfy zaliczało tak gargantuiczne obsuwy i problemy po drodze. A porównując scenę fanowską RE do "scen" innych gier - odnoszę wrażenie, że nigdy nie była specjalnie owocna jeśli chodzi o twórczość, grową w szczególności (nawet jeśli mowa o modach - tak, wiem że to właśnie moderzy w dużej mierze przyczynili się do naprawienia pierwszego wydania RE 4 na pc-tach, ale chodzi mi o modyfikacje dodające nowe elementy rozgrywki, a nie techniczne).

W pewien sposób można powiedzieć, że goście z IG dopięli swego - chodziło o to, żeby powstała"uwspółcześniona" treść (niekoniecznie forma) dwójki, no i wygląda na to, że takowa wyjdzie. Nie spod ich rąk, ale jednak.

Swoją drogą - coś czuję, że akurat tutaj sukces "nowej" dwójki byłby na rękę Capcomowi, bo idąc za ciosem wyszłaby "nowa" trójka, która mogłaby pełnymi garściami czerpać z zasobów graficznych dwójki - żyć, nie umierać, recykling jak się patrzy ;) (nie to, że potępiam jakoś takie praktyki, przecież taki stareńki Fallout 2 też brał co niemara z zasobów graficznych jedynki, a w niczym nie umniejszało to jego jakości).
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

kal3jdoskop pisze:żyć, nie umierać, recykling jak się patrzy
Kto jak kto ale Capcom kocha recycling - z resztą nie on jeden ;)

Jak dla mnie? remake RE2, przyjdzie o kilka ładnych lat za późno, to powinno już być najpóźniej w 2004 lub 2005 piątym roku. Niemniej jednak trzymam kciuki aby wyszła z tego naprawdę dobra gra, godna kontynuacja Remake'a pierwszej części, a także godne odnowienie jednej z najlepszych odsłon serii. Po tylu latach miałkich gier akcji sygnowanych marką RE, nam fanom serii należy się prawdziwy Resident Evil, a nie kolejny twór jak RE 4 albo jemu podobny.
Ostatnio zmieniony czw 20 sie, 2015 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

nemesisdestro pisze:Jak dla mnie? remake RE2, przyjdzie o kilka ładnych lat za późno, to powinno już być najpóźniej w 2004 lub 2005 piątym roku.
Czyli w czasie, gdy CAPCOM stwierdził, że nie warto robić klasycznych RE, bo się nie sprzedają (patrz: sprzedaż REmake i Zero) i się już ludziom przejadły (patrz: recenzje RE z tamtego okresu, w którym narzekano na sterowanie, statyczne kamery, odgrzewanie kotletów itp; pozytywne opinie mas na wieść o zmianach w RE4 itp.)? To nie byłby chyba dobry pomysł :P
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Mr_Zombie pisze:To nie byłby chyba dobry pomysł
Jak dla mnie? efekt byłby podobny, RE zaczęło umierać wraz z czwórką. Co z tego że marka istnieje dalej, skoro jest to już tylko mniej lub bardziej udana seria gier akcji - nijak ma się do tego z czym kojarzymy serię RE i za co ją cenimy. Przynajmniej w moim odczuciu. Oczywiście że z punktu widzenia producenta jak najbardziej opłaca się kontynuować schemat, który przywrócił serii popularność, tyle że to już nie moja bajka i szkielet który stworzono przy RE4 zestarzał się jeszcze szybciej od tego który wykorzystano na początku serii.
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

Mr_Zombie pisze: Czyli w czasie, gdy CAPCOM stwierdził, że nie warto robić klasycznych RE, bo się nie sprzedają (patrz: sprzedaż REmake i Zero) i się już ludziom przejadły
Akurat tutaj możemy podyskutować czy wydanie gier na konsolę która w porównaniu z PS2 nie miała zbyt imponujących wyników sprzedaży było dobrym pomysłem :smiech6: .

Zastanawia mnie w sumie czy historia nie potoczyła by się troszkę inaczej gdyby Remake i Zero od początku były multiplatformami.

Ale wracając na temat, czytając wasze wypowiedzi o nowym content'cie uświadomiłem sobie przerażającą rzecz. Żyjemy w czasach cholernego DLC.
Co jeżeli Capcom wpadnie na genialny pomysł scenariusza Ady i Sherry za 19,99 $ / szt. ? Taki obrót spraw wydaje mi się aż nazbyt prawdopodobny.
They see me Rocket Launching, they hatin'
Awatar użytkownika
kane11
Posty: 29
Rejestracja: ndz 11 paź, 2015
Lokalizacja: Pl

Post autor: kane11 »

Mam nadzieję, że zachowają tła w 2d, jak RE1 remake. Mogli by też wykorzystać kilka lokacji z RE 1.5.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Ciekawe czy w tym roku uraczą nas jakimiś informacjami?
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Leon. KennedY pisze:Ciekawe czy w tym roku uraczą nas jakimiś informacjami?
Marzę o paru screenach, ewentualnie trailer na Gwiazdkę.
Akurat chyba 6 miesięcy by minęło.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Co najwyżej pewnie jakiś concept trailer. Na nic większego bym nie liczył. Zarówno RE6 jak i Revelations 2 zostały ujawnione (pierwsze screeny, trailer) zaledwie na kilka miesięcy przed premierą, kiedy gry były już w dosyć zaawansowanym stadium produkcji.

EDYCJA: A z najnowszego dokumentu opublikowanego przez Capcom wynika, że aktualnie celują w 2,5-roczny cykl produkcyjny dla gier z popularnych serii:
Obrazek

http://www.capcom.co.jp/ir/english/data ... 015_01.pdf
Ostatnio zmieniony wt 13 paź, 2015 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

2.5 roczny? To by było świetne dla serii, każdy by zdążył za nią zatęsknić.Ale z tego by wynikało że po tej nowej strzelance nie wyszło by nic aż do Re2 Remake...gdyby nie fakt że niedawno mówili o corocznym wydawaniu Re. (Dawno mnie tu nie było (; )
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Capcom potwierdził, że to nie będzie zwykły remaster a pełnoprawny remake :) od podstaw
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

W koncu ucieli te głupie domysły o remasterku :rad6:
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Ta,ale mimo wszystko zabawnie się czytało o fanach którzy dostawali zawał po zobaczeniu znaku handlowego Re2 Remaster :smiech5:
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Jeden z producentów potwierdza, że nowa wersja RE2 będzie czymś więcej niż tylko remasterem jak myśli część graczy.
Some confusion was caused yesterday, thanks to Capcom’s recent investor report. In it the publisher stated that the upcoming Resident Evil 2 revival project would be a remastered game. This led many to believe that Capcom was going to just settle for remastering the visuals of a 1998 PlayStation game. Thankfully that’s not the case.
Capcom UK senior marketing director Stuart Turner has confirmed to fans that the game would actually be a full remake:
Seems to be a few people picking up a mistranslation in our own investor report. RE2 will be a full from the ground up remake NOT a remaster
— Stuart Turner (@OnlyOneT) December 3, 2015
I mean, this shouldn’t really be a surprise at all. Since its first reveal, including the teases we got, it was basically already set out to be a remake as opposed to a remastered game. But at least this will clear the confusion!
Awatar użytkownika
kane11
Posty: 29
Rejestracja: ndz 11 paź, 2015
Lokalizacja: Pl

Post autor: kane11 »

Na prywatnym profilu Yoshiaki Hirabayashi zapytałem, o jakieś nowinki odnośnie remaku, ale nie dało rady nic wydusić, tajemnica i koniec.
"Thank you & Sorry…. I can't talk about Project RE2R at here. When I want to talk about Project RE2R, I'll talk Official FB."
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

E3 jest bardzo blisko wbrew pozorom, a to jest najważniejszy projekt od czasu Re6. I jakby nie patrzeć przy Re6 była podobna cisza. Nie mogą tego spieprzyć , ta gra ma być odbudowaniem zaufania do serii. E3 to największa możliwa szansa aby zabłysnąć, wystarczy patrzeć na szał po FF VII Remake po głupim teaserze lub po samym tytule Shenmue 3.

To co naprawdę mnie martwi to pocięcie tytułu.
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”