Resident Evil 2 Edycja Kolekcjonerska - wrażenia, unboxingi

Czy zamierzasz kupić Edycję Kolekcjonerską?

Tak
5
22%
Nie
15
65%
Poczekam do premiery i się zastanowię ;)
3
13%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Chris93 pisze:Chyba ich #$!@%$&^ z tą ceną. Jestem fanem serii, ale kolekjonerka nie ma nic, co pozwala wydać ten 1000zł. Kupuje podstawkę, a OST kupi się osobno. Pewnie i tak coś wytną i sprzedadzą później jako DLC, a potem dostaniemy reedycję w postaci Gold Edition :pff1: :pff1: :pff1: .
Na 100% będzie później jeszcze jedna wersja ;) większość RE tak ma więc tutaj będzie podobnie, nie ma wątpliwości. Zapowiedzą RE3 Remake a przy okazji Gold RE2 i tak się sprzeda :D
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

WESKER-DL pisze:Na 100% będzie później jeszcze jedna wersja większość RE tak ma więc tutaj będzie podobnie, nie ma wątpliwości. Zapowiedzą RE3 Remake a przy okazji Gold RE2 i tak się sprzeda
Dlatego nic nie mówią o DLC :P. Replika kluczy i figurka Leona to w dalszym ciągu za dużo jak na tą cenę. Rozumiem w tej cenie kurtkę Leona, jak było przy kolekcjonerce RE6, ale za plastik tyle sobie życzą? To nie poważne z ich strony.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Chris93 pisze:za dużo jak na tę cenę
Chyba za mało :rad12:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

W sumie to figurkę mam gdzieś ;) bardziej interesują mnie klucze, soundtrack na płycie i artbook.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Chris93 pisze:
WESKER-DL pisze:Na 100% będzie później jeszcze jedna wersja większość RE tak ma więc tutaj będzie podobnie, nie ma wątpliwości. Zapowiedzą RE3 Remake a przy okazji Gold RE2 i tak się sprzeda
Dlatego nic nie mówią o DLC :P. Replika kluczy i figurka Leona to w dalszym ciągu za dużo jak na tą cenę. Rozumiem w tej cenie kurtkę Leona, jak było przy kolekcjonerce RE6, ale za plastik tyle sobie życzą? To nie poważne z ich strony.
Według mnie cena adekwatna. Ale czy tak jest naprawdę, dowiem się kiedy gracze dostaną to do rączek, bo może się okazać że ficzery do tandeta. Ale wątpię. Inna sprawa że kolekcjonerek rzucili tyle że szkoda gadać.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

A ja się zgadzam z Chrisem. Przesadzili z tą ceną i to sporo. Dlatego jak już będę kupował to zwykłą edycję.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

A jakby tak się zastanowić to policzmy po takich cenach ogólnych, tak z czystej ciekawości:

1. Gra w wersji Deluxe w Steelbooku - cena około 299zł-319zł
2. Figurka w takim wykonaniu no powiedzmy 260zł choć na ultimie podobne widnieją za 800zł
3. Soundtrack - niech będzie za 50zl
4. Przypinka Made in Heaven to może koszt 10zł
5. Plakat RPD coś koło 50zł no i tutaj zależy od rodzaju papieru ale widziąc unboxing Capcomu to może nie być z papieru toaletowego
6. Replika kluczy też zależy od wykonania ale niżej niż 100zł to bym raczej nie szukał, samo pudełko plus fizyczne 4 klucze
7. DLC z pierdółkami to pewnie 30zł
8. Artbook - koszt około 80zł
9. No i całe pudełko w stylu Item Box, może 35zł

Łącznie wychodzi - 934 zł zakładając cenę gry w formie 319 i figurki 260 czyli wychodzi na to że cena nie jest jakoś przesadnie zawyżona. A jakby się zastanowić to i figurka mogłaby chodzić drożej i cena by przebiła oficjalną. To samo tyczy się jakości kluczy. W cenie 999zł również jest darmowa wysyłka i dwie dodatkowe bronie za preorder (wiem, to błahostki ale zawsze).
Ostatnio zmieniony śr 31 paź, 2018 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 4 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Po pierwsze 1000 zł to cena jaką rzucił dystrybutor. Jako że głównie on miał towar "pewny", mógł narzucić cenę taką jaką chciał. Koszt wyprodukowania takiej kolekcjonerki w Chinach to max 500 zł, a może i mniej. Ale według mnie, nie tutaj problem. Przegięta to jest kolekcjonerka DMC5 (ta ze szmatami ala ciuchy bohaterów). A ta z RE2 jest OK. Osobiście jednak celowałem w przedział cenowy do 700 zł i wersję na XO. Te niestety zniknęły w tempie expresowym (mam ku temu swoją teorię ale to się okaże bliżej 25 stycznia). Zobaczymy co przyniosą kontakty ;) Ale jeżeli z jakiegoś powodu nie uda mi się dorwać kolekcjonerki to w pełni zadowolę się tym steelbookiem.

Ale fakt, 1000 zł za grę, boli :szok9:
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ronin wiadomo jaki jest koszt produkcji pewnych dóbr i nie tylko jeśli chodzi o kolekcjonerki ale wszystkiego produkowanego, czy to auta, ciuchy, telefony. Bardziej chodzi o przykład cen jakie my konsumenci płacimy. Wiadomo, że nikt nie będzie szedł do sklepu Armaniego i kłócił się o ceny bo produkcja jest tańsza a oni zarabiają. W tym przypadku jest podobnie ale faktycznie nie wziąłem jeszcze pod uwagę zarobku samego sklepu bo przecież marża jakaś jest :)

BTW. Kolekcjonerka już wyprzedana również w wersji na PS4, jeżeli ktoś nie zdążył to mam nadzieję że pojawi się drugi rzut. Na razie nie wiemy jaka ilość pojawiła się na naszym rynku ale domniemam iż znikoma. Na razie jestem spokojny, na razie.... :D
Ostatnio zmieniony czw 01 lis, 2018 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

To ankieta trochę źle zrobiona :) Powinno być:

Czy zamierzasz kupić Edycję Kolekcjonerską?
- tak, o ile zdążę
- nie

Trzecia odpowiedź raczej zbędna, bo po premierze to już po ptokach będzie :)
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Salvin pisze:To ankieta trochę źle zrobiona :) Powinno być:

Czy zamierzasz kupić Edycję Kolekcjonerską?
- tak, o ile zdążę
- nie

Trzecia odpowiedź raczej zbędna, bo po premierze to już po ptokach będzie :)
Bardzo dobrze powiedziane :)

Sprawdzałem każdego dnia, czy kolekcjonerka się pojawiła na stronie Muve.pl.
Kiedy się pojawiła wersji na XO już nie było ;) Wersja na PS4 zniknęła w dwa dni.
Polacy kasiorki nie mają ale produkt znikł jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki :)

Nie ma co się martwić. Po premierze pewnie elementy tej kolekcjonerki zostaną "powielone" przez skośne oczka za 20$ + free shipping :D

Chciałbym ten plakat i klucze w skrzyneczce. Plakacik zawisłby nad monitorem, a klucze powiesiłbym w korytarzu dla ozdoby. Fenomenalna sprawa.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ostatnie zamówienie zostało zrobione na wersję PS4 wczoraj (31.10) o godzinie 13:25, przynajmniej takie info wyskakuje na stronie kolekcjonerki w adnotacjach. Z ciekawości jutro zadzwonię do Muve i podpytam ile około sztuk dostali na obie konsole :smiech6:

Pamiętam analogiczną sytuację z RE7, wtedy kolekcjonerka zniknęła w około tydzień od pre ordera, zamówiłem za 679zł od razu a później było ciężko dostać przez dłuższy czas. Teraz jak widzę to sam domek ludzie wystawiają za 500zł! :smiech3: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7532555681 a na ebay kolekcjonerka bez gry prawie 4,600 zł :szok6: https://www.ebay.com/itm/Biohazard-7-Co ... 442a92ef4f aż pójdę zetrę z kurzu swoją :rad1:
Ostatnio zmieniony czw 01 lis, 2018 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 7 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

WESKER-DL pisze:... aż pójdę zetrę z kurzu swoją :rad1:
No i tyle zazwyczaj z kolekcjonerek pozostaje :)
Świat się na Polsce nie kończy. Na pewno jeszcze będzie opcja dorwania...
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Napewno się jeszcze dorwie, może będzie drugi rzut, jutro postaram się czegoś więcej dowiedzieć. Jeżeli u nas się nie da to są jeszcze sąsiedzi i zamawianie, coś się powinno zdziałać. Ja osobiście uwielbiam kolekcjonerskie wydania ale tylko do serii do których mam silną więź. Resident Evil to podstawa i żadnej kolekcjonerki nie żałuję a wręcz przeciwnie, prezentują się fenomenalnie a sam moment otwierania i późniejszy widok w specjalnym miejscu na lata napawa wewnętrznym szczęściem. Innej serii jaką ostatnio zakupiłem to MGS 4 i 5 i też świetnie się prezentują.
Ostatnio zmieniony czw 01 lis, 2018 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Deus Ex pisze:Chyba za mało
Dzięki, tak to jest jak pisze się posty w pracy na szybko zamiast pracować :P.
WESKER-DL pisze: Resident Evil to podstawa i żadnej kolekcjonerki nie żałuję a wręcz przeciwnie, prezentują się fenomenalnie a sam moment otwierania i późniejszy widok w specjalnym miejscu na lata napawa wewnętrznym szczęściem.
Nie mówię, że nie prezentują się ładnie/fajnie/klimatycznie, ale jak teraz patrzę na to hobby, to potem nie ma gdzie tego trzymać i albo ląduje to na strychu, albo zagracamy sobie pokój, aby kurz miał gdzie się zbierać. Każdy wydaje pieniądze jak chce, ale czy warto płacić 1000zł za coś, co za jakiś czas zniknie z danego miejsca i trafi do kartonu? Chyba, że ktoś ma osobne mieszkanie na takie bajery, wtedy miejsca nie szkoda :).
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No ja w swoim mieszkaniu przygotowałem specjalną szafkę wiszącą na serię RE w salonie, tylko i wyłącznie tam lądują wszystkie RE wraz z kolekcjonerskim i jeszcze jest sporo miejsca :rad11: zaś typem kolekcjonera nawet się nie uważam, nie lubię trzymać setek gier czy sprzętów, starsze zwyczajnie sprzedaje. Mam jedno miejsce które skumulowało serię i jest zamknięte [ale w żadnym wypadku nie w pudle, na strychu czy piwnicy), nawet napiszę więcej, nie lubię jak gry są wystawione gdzieś na widoku bo mieszkanie szykowałem raczej w tonacjach czerni i bieli.

EDIT:
Skontaktowałem się i dowiedziałem kilka fajnych szczegółów na temat ilości EK, niestety nie mogę napisać z jakiego konkretnie źródła ale na nasz rynek z tego konkretnego zamówienia były 2 sztuki na Xone i 5 na PS4, w odpowiedzi również usłyszałem, że taka dysproporcja wynika z mniejszego zainteresowania konsolą MS w PL ale cała ilość i tak rozeszła się w mgnieniu oka.

Szakal: Minął tylko jeden dzień od Twojej poprzedniej wiadomości należało więc skorzystać z opcji edycji zamiast pisać posta pod postem.

Edit 2. Przepraszam
Ostatnio zmieniony sob 03 lis, 2018 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 5 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

WESKER-DL pisze:Skontaktowałem się i dowiedziałem kilka fajnych szczegółów na temat ilości EK, niestety nie mogę napisać z jakiego konkretnie źródła ale na nasz rynek z tego konkretnego zamówienia były 2 sztuki na Xone i 5 na PS4, w odpowiedzi również usłyszałem, że taka dysproporcja wynika z mniejszego zainteresowania konsolą MS w PL ale cała ilość i tak rozeszła się w mgnieniu oka.
Potwierdziłeś moje przypuszczenia :)
W temacie kolekcjonerki na PS4, jedną kupiłeś TY, drugą autor strony na FB "Kolekcjonerzy", jedną tymczasowo kupiłem ja (:P). Oznacza to, że dwie sztuki poszły do bliżej mi nie znanych osób. Ogólnie, jak na oficjalny sklep Cenegi, to lekka kpina :) Rozumiem że to towar za 1k PLNów, ale 5 sztuk na Polskę i dwie na XO !?! No cóż, pozostają inne źródła.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Tutaj pewnie dystrybutor dał ciała bo potraktował nasz kraj jak trzeci świat i pewnie wybrał bezpieczną opcję, kolekcjonerki do innego kraju a PL rzucili przynajmniej na razie tyle sztuk żeby poszło ale nic straconego bo może to wymusi drugi rzut.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Udało mi się dostać jedną dla spóźnialskich na merlinie. Mam nadzieję, że to to same wydanie (w sensie polskie) i że wszystko poszło ok, bo dostałem tylko potwierdzenie przelewu, bez żadnych szczegółów zamówienia. Liczę po cichu, że nie dostanę w styczniu maila w stylu "przepraszamy, ale zabrakło dla Pana". :)

Wie ktoś czy te dodatkowe przedpremierowe bronie (żart jakiś) to w postaci maila z kluczem czy jakiejś kartki dlc?
Stay Punk
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

StPaul pisze:Udało mi się dostać jedną dla spóźnialskich na merlinie. Mam nadzieję, że to to same wydanie (w sensie polskie) i że wszystko poszło ok, bo dostałem tylko potwierdzenie przelewu, bez żadnych szczegółów zamówienia. Liczę po cichu, że nie dostanę w styczniu maila w stylu "przepraszamy, ale zabrakło dla Pana". :)

Wie ktoś czy te dodatkowe przedpremierowe bronie (żart jakiś) to w postaci maila z kluczem czy jakiejś kartki dlc?
Na 99% będzie ulotka z kodem.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”