Resident Evil 2 Edycja Kolekcjonerska - wrażenia, unboxingi

Czy zamierzasz kupić Edycję Kolekcjonerską?

Tak
5
22%
Nie
15
65%
Poczekam do premiery i się zastanowię ;)
3
13%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

StPaul pisze:
Wie ktoś czy te dodatkowe przedpremierowe bronie (żart jakiś) to w postaci maila z kluczem czy jakiejś kartki dlc?
Wzorem innych gier i zamówień w formie pre orderu to te konkretne dwie bronię powinny być wysłane w mailu przez merlina ;)

Gratuluję zakupu :rad10: raczej nie będzie y mieli sytuacji że przeproszą i zwrócą kasę bo po kontakcie ze sklepem byłem zapewniany że z zamówieniem będzie wszystko na tip top.
Ostatnio zmieniony pn 05 lis, 2018 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Też na merlinie kupiłeś?
Jakieś info, że ta sama wersja językowa co na move?
Stay Punk
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Info nie posiadam czy to takie same wersje ale podejrzewam że tak. Zakupiłem na Muve, już na ebay latają w cenach dwa razy droższych :rad5:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

WESKER-DL pisze:Info nie posiadam czy to takie same wersje ale podejrzewam że tak. Zakupiłem na Muve, już na ebay latają w cenach dwa razy droższych :rad5:
No słuchaj, to w zasadzie świetny interes o ile znajdziesz frajersa. Kupujesz za 1000 zł.
Sprzedajesz za 2000 zł. Inna sprawa czy ktoś Ci wyśle cash w ten sposób. Ale po premierze, wersja nie tknięta w folii może spokojnie pójść, zwłaszcza jak masz real fotki. Ale najbardziej chore jest w tym to, że takich kolekcjonerek powinno być spokojnie 20/30 razy więcej na rynku (ogólnie). Zawsze znajdzie się klient. Zwłaszcza że nie jest to limitowana kolekcjonerka (numerowana).
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No właśnie ciekawe czy sama figurka Leona nie będzie numerowana albo zestaw kluczy. W RE6 w elemencie emblematów mam z tyłu konkretny numer z podpisami Panów z Capcom.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Ok. Mam potwierdzenie, że na merlinie też dystrybucja cenegii. Wczoraj się sztuka jedna jeszcze na move pojawiła. Chyba ktoś anulował, bo z tego co mi napisali, capcom nie planuje więcej na Polskę. Teraz czekać na premierę, dobrą sprzedaż i zapowiedź remake 3 części ;)
Stay Punk
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Fajna ta edycja ale niestety nie wydam tylu pieniędzy na nią. Teraz jej cena pewnie jeszcze bardziej podskoczy.
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Dostałem maila od Merlina:

"Szanowni Państwo,
W związku z informacją jaką otrzymaliśmy od naszego dostawcy dotyczącą braku wystarczającej liczby gry Resident Evil 2 Collector’s Edition (PS4), jesteśmy zmuszeni anulować Państwa zamówienie.
Bardzo przepraszamy za tę sytuację.
Niestety gra cieszyła się tak dużym zainteresowaniem wśród Klientów nie tylko naszego sklepu, że spowodowało to blokadę u dostawcy i informację o konkretnej liczbie produktów, jaką może nam dostarczyć i zrealizować."

Czyli jednak przewidziałem, że sprzedają więcej niż dostaną. ;)

Na szczęście jak ktoś anulował na muve.pl to udało mi się wciągnąć drugi egzemplarz dla pewności na taką sytuację. Mam nadzieję, że muve nie zawiedzie, ale cenega dzwoniła i potwierdziła, że ma być cacy. Tylko, że to samo wcześniej pisał Merlin. Liczyłem, że będą dwie sztuki i drugą będzie można odsprzedać jakiemuś spuźnialskiemu fanowi po oryginalnej cenie, no ale jednak Merlin miał inny plan.
Stay Punk
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Trzymam mocno kciuki, że Muve nie zawiedzie bo szkoda by była wielka jakby zamówiony egzemplarz nie dotarł.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Widocznie bardzo mało sprowadzili tych limitek i nie spodziewali się, że będzie na nią taki popyt. Cena może i wysoka ale w sumie zawartość jak WDL wyliczył i tak jest warta więcej jeśli idzie o osobną sprzedaż. Pomyślcie ile ten pakiet będzie warty za kilka lat...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Z pewnością sporo ale nie zamierzam go sprzedawać, mając na uwadze marny nakład tymbardziej docenię kolekcjonerkę i jej zawartość.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Nemesis US pisze:Pomyślcie ile ten pakiet będzie warty za kilka lat...
Tyle samo co teraz. To że u nas nie ma rynku na to, nie znaczy że reszta świata jest upośledzona w tym temacie.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Nakład mizerny nie tylko w PL był, wystarczy sprawdzić ceny i możliwości na innych rynkach sąsiednich. Mało tego, ten pakiet jeszcze przed oficjalną premierą już jest droższy! Zwracam honor jak ktoś znajdzie za cenę 999zł teraz gdziekolwiek na świecie z możliwością zamówienia!
Ostatnio zmieniony sob 08 gru, 2018 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Ale to trzeba być głupim aby kupić to po zawyżonej cenie. Gra naprawdę musi być białym krukiem aby realnie podbić jej wartość, bo inaczej to jest tylko próba wyciągnięcia kasy. Sam wyciągnąłem kolekcjonerkę MGR na PS3 po dwóch latach od premiery i zapłaciłem normalną cenę, a wydania na PS3 tej edycji były niezwykle rzadkie.

Jeśli ktoś liczy że ta kolekcjonerka zyska na realnej wartości z czasem, musi chyba wierzyć jeszcze w Świętego Mikołaja albo że dzieci przynosi bocian.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

RVRE pisze:Jeśli ktoś liczy że ta kolekcjonerka zyska na realnej wartości z czasem, musi chyba wierzyć jeszcze w Świętego Mikołaja albo że dzieci przynosi bocian.
FANatyk zawsze będzie ślepo bronił swoich racji i w tym przypadku zawyżał wartość tej kolekcjonerki ;) ja również uważam, że nie warto przepłacać za tego typu rzeczy, bo po pierwsze ani to fajne, ani to do pochwalenia się nie jest i potem brak miejsca do składowania tego typu rzeczy i albo ląduje w koszu, albo na strychu, albo sprzedajemy, aby cokolwiek odzyskać.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jasne, każdy ma prawo do własnego zdania i podejmowania decyzji, są gracze którzy kupują tylko pudełka czy cyfrówki danej serii a są też kolekcjonerzy ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

W takim razie polecam Wam sprawdzić po ile śmiga teraz na zagranicznych aukcjach limitowana wersja RE7 z dioramą domu Bakerów i wtedy się wypowiadajcie bo zwyczajnie nie macie pojęcia o czym piszecie albo po prostu zżera Was zawisc, że tak ograniczony nakład limitek RE2 nie trafi w Wasze ręce.

Edycja kolekcjonerska RE2 zyska o 1\4 więcej wartosci już parę tygodni po światowej premierze.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Nemesis US pisze:W takim razie polecam Wam sprawdzić po ile śmiga teraz na zagranicznych aukcjach limitowana wersja RE7 z dioramą domu Bakerów i wtedy się wypowiadajcie bo zwyczajnie nie macie pojęcia o czym piszecie albo po prostu zżera Was zawisc, że tak ograniczony nakład limitek RE2 nie trafi w Wasze ręce.
Zawiść? O co? O to, że ktoś będzie miał plastikową replikę kluczy, z którymi nic nie zrobi? O plakat, gdzie taki sam, albo i lepszy będę mógł sobie zrobić w drukarni? o kartę z DLC, które i tak wyjdą za jakiś czas w Gold Edition? Przypinka Made in Heaven? Również do ogarnęcia we własnym zakresie. Na uwagę zasługuje tylko figurka Leona i artbook oraz OST. W dalszym ciągu kwota jest za duża jak na ten zestaw przynajmniej dla mnie. Po za tym nie wiem co miałbym zrobić z figurką i gdzie ją postawić, aby nie psuła wizualizacji mojego mieszkania (figurki są dobre dla dzieciaków).

Oczywiście, że kolekcjonerka RE2 zyska na wartości... bo jeśli komuś będzie bardzo zależało, a nakład jest niski to i tak kupi nawet po jeszcze bardziej zawyżonej cenie. Tylko powiedzmy sobie szczerze... nikt o zdrowych zmyslach nie da jeszcze więcej za to, co było taniej w sklepie. Więc skończy się jak zwykle, albo kolekcjonerka pójdzie po regularnej cenie, aby wyszło na zero, albo znajdzie się jakiś frajer, który przepłaci.
Ostatnio zmieniony pn 10 gru, 2018 przez Chris93, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Uderz w stół a nożyce się odezwią. Chris przecież już to wcześniej pisałeś, po co się tłumaczyć i licytować?
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Wesker, ale chodzi o sam fakt hasła rzuconego przez Nemesisa:
Nemesis US pisze:zżera Was zawisc
Zawiść? Serio? Ja rozumiem jak by limitka zawierała coś bardzo unikatowego, ale dla samego artbooka i OST uważam, że nie warto. Mam prawo do własnej opinii i akurat Ty to uszanowałeś, ale jak widać Nemesis ma ból czterech liter, że ktoś ma odwagę skrytykować limitowaną edycję kolekcjonerską. Fajnie, że ktoś kupuje jak ma miejsce to gdzie składować i lubi zaśmiecać sobie mieszkanie. Z chęcią obejrzę Twój unboxing i radość, która ta czynność Ci da. Ja niestety troszkę się zdystansowałem do serii. Może ten remake przywróci mi dobre wspomnienia i rozgrzeje we mnie na nowo miłość do tej serii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”