1-Shot Demo - pierwsze wrażenia

Jaki oceniasz demo

Na to właśnie wszyscy czekaliśmy!
11
73%
Może być ale oczekiwałem czegoś lepszego
4
27%
Tragedia, anuluję preorder i nie kupuję w premierę
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 15

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No właśnie te elementy z RE7 interfejsu mnie irytują i choć w tamtej części były jak najbardziej okej to po co przenosić je praktycznie w skali 1:1? (Chyba że w pełnej coś zmienią) I podobne mam odczucia jak Ty, znaczniki może będzie dało się w opcjach wyłączyć?

Co jest strzałem w dziesiątkę to opcja poszerzenia pola widzenia, pobawcie się tym w opcjach bo efekt jest konkretny.
Ostatnio zmieniony pt 11 sty, 2019 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
damiank94
Posty: 38
Rejestracja: sob 13 lut, 2016
Lokalizacja: Pueblo

Post autor: damiank94 »

Gra na Xboksie One S wygląda jak najbardziej ok (przynajmniej dla mnie). Jest płynna i nie zauważyłem żadnych dziwnych zachowań. Przy tym nie jestem takim zboczeńcem jak Wesker i nie macałem każdej ściany :D. Same demo nakręciło mnie jeszcze bardziej, ale muszę sprawdzić wersję na PC.
Ostatnio zmieniony pt 11 sty, 2019 przez damiank94, łącznie zmieniany 1 raz.
Would you like to combine the Lighter with the Green Herb ?

> Yes No
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No płynność jest zachowana i z tego co widzę na różnych sprzętach jest stabilnie, nie dławi się nawet przy większej zadymie z tym że tak jak pisał Ronin na razie nie mamy hord przeciwników więc twórcy bezpiecznie podchodzą do tematu.

Edit. Ok, lecę z demem drugi raz może uda mi się coś nowego odkryć ;)

Edit 2. Ronin w menu opcji da się zmienić czy pokazuje znaczniki, o wiele lepiej się gra bez ukazanych ikonek także jest już po staremu ;)


Gore w tej grze jest po prostu mega:
http://pl.tinypic.com/r/jzdzdk/9
Ostatnio zmieniony pt 11 sty, 2019 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 4 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
john0477
Posty: 85
Rejestracja: czw 26 lut, 2015
Lokalizacja: Stargard

Post autor: john0477 »

Demo ogarniete ale tylko raz , czekam na pełną wersję.

Gdy ząbi leżą na podłodze ciach nożem a ty niespodzianka na czwartym ząbi nóż nie wiem czy pękł czy porostu zniknął ?

Ale widziałem że jest następny w magazynie w szafce. ;)

Finalna wersja może się różni menu zobaczymy mi to nie przeszkadza .
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Nóż możesz odzyskać, w trakcie ataku pojawi się ikonka noża jak jej użyjesz to nóż zostaje w przeciwniku ale jaki problem go odebrać? Po zabiciu przeciwnika podejdź i zabierz ;)

O jakie kwiatki teksturowe mi chodziło w poprzednim poście? Zwróćcie uwagę:

Tutaj mamy piękne i ostre tekstury na bramie obok Leona:
http://pl.tinypic.com/r/27xhl2/9

Nieco dalej przy zbliżeniu na barykadę ta wygląda okropnie:
http://pl.tinypic.com/r/nz0j6w/9

Druga zresztą też:
http://pl.tinypic.com/r/mhppag/9

Takie niuanse może wersji demo bo np inne tekstury wylewają się szczegółami, na każdym powyższym screenshocie model Leona i szczegóły w deszczu to pierwsza liga
Ostatnio zmieniony pt 11 sty, 2019 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 3 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
papa50
Posty: 186
Rejestracja: sob 10 mar, 2007
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: papa50 »

Kurcze tak chwalicie to demko, że chyba sie skusze i jutro sobie pobiorę i ogram. Skoro jest to to samo demko co na E3 to od jego czasu w pełnej wersji mogło się dużo pozmieniać na co liczę. Tylko dwa pytanka tak na szybko. Od którego momentu liczy się czas grania i czy zmiana profilu na inny po tych 30 minutach pozwoli mi zagrać w nie jeszcze raz. Rozumiem,że to jest 30 minut na jednego użytkownika/profil PSN racja?
Welcome to Survival horror
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

papa50 pisze:Od którego momentu liczy się czas grania i czy zmiana profilu na inny po tych 30 minutach pozwoli mi zagrać w nie jeszcze raz. Rozumiem,że to jest 30 minut na jednego użytkownika/profil PSN racja?
Demo liczy się od Holu czyli samego początku kiedy przejmujemy kontrolę nad Leonem, zapauzować grę i choćby pobawić się w ustawieniach możemy w każdym momencie i tutaj czas się zatrzymuje. Demo jest online więc jeżeli nas wywali z PSN to gra zostaje wstrzymana ale po ponownym uruchomieniu internetu zaczynamy od tego samego miejsca. 30 minut gry jest na jedno konto, ja właśnie ukończyłem na drugim z wynikiem:
http://pl.tinypic.com/r/1r9mb4/9

Tylko tym razem nie zwracałem uwagi na czas a po prostu na odwiedzenie wszystkich pomieszczeń i udało mi się dotrzeć do kilku nowych. Ta gra to będzie must Have tego możemy być pewni, kilka szczegółów do dopracowania i nie mam pytań.

W dzisiejszej sesji nieco bliżej przyjrzałem się mechanice Zombiaków i lepiej nie denerwować ich nożem jak już gdzieś leżą w kącie. Zagadek mamy sporo, mi udało się rozwiązać kilka w tym medaliony. Shotgun robi niezłe spustoszenie zwłaszcza po nogach. Headshoty wchodzą różnie ale większość miałem na jeden nabój. Za drugim razem aby oszczędzić czas pominąłem filmiki bo pamiętajcie, jeżeli zostaniecie wywołani przez radio a zostało wam trochę czasu w demie to NIE idźcie do holu, zostawcie sobie to na koniec.
Ostatnio zmieniony pt 11 sty, 2019 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 3 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
papa50
Posty: 186
Rejestracja: sob 10 mar, 2007
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: papa50 »

Ok dzięki za odpowiedzi. Pobieram jutro i sprawdzę o co tam chodzi (chociaż pre-order już dawno zrobiony). I z tego co widzę po Twoim screenie demo ma jednak swoje własne zakończenie, ale czy się do niego dotrze czy nie juz zalezy od nas. No intrygujące:)
Welcome to Survival horror
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

WESKER-DL pisze:Tutaj mamy piękne i ostre tekstury na bramie obok Leona:
http://pl.tinypic.com/r/27xhl2/9

Nieco dalej przy zbliżeniu na barykadę ta wygląda okropnie:
http://pl.tinypic.com/r/nz0j6w/9

Druga zresztą też:
http://pl.tinypic.com/r/mhppag/9
To wygląda jakby był jakiś problem z LOD-em. Zobaczymy jak pełna wersja będzie działać.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

RVRE pisze:
WESKER-DL pisze:Tutaj mamy piękne i ostre tekstury na bramie obok Leona:
http://pl.tinypic.com/r/27xhl2/9

Nieco dalej przy zbliżeniu na barykadę ta wygląda okropnie:
http://pl.tinypic.com/r/nz0j6w/9

Druga zresztą też:
http://pl.tinypic.com/r/mhppag/9
To wygląda jakby był jakiś problem z LOD-em. Zobaczymy jak pełna wersja będzie działać.
A ja myślę że te "deski" wrzucono na szybko aby zblokować explore tego rewiru i tyle.

Ktoś się bawił PC wersją? Może da się unlockować ten timer :P

Ktoś sprawdzał, czy demko aktualizuje jakieś dane na residentevil.net?

EDIT: Kwestia noża. Ten się zużywa. Można to porównac do Defense Itemsów z RE.
Ostatnio zmieniony pt 11 sty, 2019 przez RON!N, łącznie zmieniany 2 razy.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Na razie na RE.net nic nie ma. Możliwe że deski faktycznie na szybko są wrzucone dlatego pisałem o demie. Zobaczymy w pełniaku.

Ktoś zrobił porównanie konsol i sprawa dość dziwna bo teoretycznie na XOX powinno być lepiej a wypada gorzej, ktoś sprawdzał sam?

https://youtu.be/p9yhLLIiKak
Ostatnio zmieniony pt 11 sty, 2019 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

WESKER-DL pisze: na XOX powinno być lepiej a wypada gorzej, ktoś sprawdzał sam?
RON!N pisze:Ktoś się bawił PC wersją?
Z chęcią bym to pobrał i porobił screeny dla porównania ale nie chcę się hajpować za bardzo. Do premiery blisko-daleko i chcę konsumować RE2 nie znając tego jak wygląda.
RON!N pisze:A ja myślę że te "deski" wrzucono na szybko aby zblokować explore tego rewiru i tyle.
Też możliwe.
Awatar użytkownika
damiank94
Posty: 38
Rejestracja: sob 13 lut, 2016
Lokalizacja: Pueblo

Post autor: damiank94 »

PCtowcy już mają patenty na obejście limitu :okulary3:

https://steamcommunity.com/app/961440/d ... 638939367/
Would you like to combine the Lighter with the Green Herb ?

> Yes No
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

24 minuty zajęło mi przejście dema, przy czym z niczym się nie śpieszyłem a i trochę się rozglądałem :) Klimat pierwsza klasa, momentami się cykałem ale grając na słuchawkach w środku nocy inaczej być nie może, jest moc :okulary3: Co prawda na maksymalnych sobie nie pogram, bo sprzęt ma swoje lata, ale i tak na pre-order się skusiłem i nie mogę się doczekać premiery :) Do tego nie mogłem się powstrzymać i obejrzałem ten filmik na samym końcu który zdradza pewne niespodzianki, chociaż całkiem możliwe że i tak wszyscy już o tym wiedzą :rad12:
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Nie wszyscy. Nie mam zamiaru grać w demo i nie oglądam żadnych filmików w całości, jedynie fagmenty :P .
Wiem, że nie należało spodziewać się rozgrywki w stylu pierwszych resów, ale i tak jest lekkie rozczarowanie.
Kurcze, im więcej czytam o RE2 Remake tym bardziej się nakręcam :). Widzę, że oczekiwania są ogromne, oby tylko rimejk nie okazał się niewypałem.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Furry nie przejmuj się, 90% wie ;) zwłaszcza że wystarczy wejść na YouTube czy nawet oficjalnie na profil Capcomu, to już nie jest tajemnica kto będzie jeszcze, zresztą nigdy nie była bo to nie żadna nowość ;)

A czy Remake może okazać się niewypałem? Już chyba nie, co najwyżej może być oceniony w okolicach 7/10 lub 8/10, ja po demie daje mocne 9/10 a i mogę jeszcze raz tak maksymalnie w plusach i minusach wymienić co zagrało:

DEMO

+ Klimat
+ oświetlenie
+ poziom destrukcji Zombie
+ zagadki
+ opcje i ustawienia
+ dźwięk 7.1!

Minusy

- nierówna grafika
- mała destrukcja otoczenia
- bieg Leona jest nieco sztywny
- brak muzyki
- interfejs z RE7

Jeżeli w pełnej wersji ulepszą grafikę i animację plus będzie muza nawet ta z deluxe to już będzie hicior.
Ostatnio zmieniony sob 12 sty, 2019 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Zauważyłem jeszcze jeden "defekt" graficzny tej gry.
Spoiler!
Z bardzo daleka widać, że za oknem jest zombiak (;P). Jego "jakoś" i animacja to wczesny Gierek :) 5 fps, model w max 100 pikselach. Wygląda, jakby tam jaka pacynka na sznurkach skakała ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ronin bo z tego co wiadomo to przeciwnicy na dalszym planie są innej jakości / mniejszy klatkarz, praktyka zastosowana np w HALO 5 gdzie też dalszy plan był gorszej jakości. Taki zabieg stosuje się aby „odciążyć” plan bliski i wyciągnąć z niego jak najwięcej szczegółów. To może się w pełnej zmienić w kwestii zminimalizowania takiego efektu.
Ostatnio zmieniony sob 12 sty, 2019 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Ehm, ocena 7/10 dla RE 2 Remake może nie będzie totalną porażką, ale też trudno nazwać to sukcesem. RE 2to dla wielu gra kultowa i oczekiwania są naprawdę wysokie.
Ostatnio zmieniony sob 12 sty, 2019 przez Szakal, łącznie zmieniany 1 raz.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Myślę, że ocena to spokojnie 8/10. A co do desek, to bankowo zostały dodane, aby zablokować nam tymczasowo drogę. Co do Dema, to grało się świetnie. Klimat jest mocarny, jak i same zombiaki, ich wygląd również powala. Sama grafika dla mnie stoi na dobrym poziomie, tylko inwentarz z RE7 trochę drażni, ale cóż... Samego dema nie ukończyłem. Grałem dość powołanie i szczerze miałem dość ciemno i nie wszystko zauważyłem. Na ten moment negatywnie oceniam tylko dość szczatkową muzykę, reszta świetna.
Ostatnio zmieniony sob 12 sty, 2019 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”