Wrażenia, opinie, recenzje....

Ocena

1/5
0
Brak głosów
2/5
0
Brak głosów
3/5
0
Brak głosów
4/5
3
8%
5/5
34
92%
 
Liczba głosów: 37

Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Szakal »

Mogę nie pamiętać już szczegółowo co i jak w którym scenariuszu, ale remake jest obcięty i to bardzo.
Pierwszym bossem dla Leon A jest Mutang G, dla Claire B, był to Birkin ala G1 z metalową rurką i ona nie spotykała mutanta.
W takim razie chodziło mi Claire A i Leon B. Co to za różnica? Ważne, że w zależności od scenariusza spotykaliśmy innych bossów i cutscenki wyglądały nieco inaczej.
I śmierć Ady też ci się pokićkała. W Leon A spadała, w scenariuszu B dostawała strzała na maskę od Mr X-a.
Zatem pomyliłem literę scenariusza. No i?

https://www.youtube.com/watch?v=T44KZCWyA_c

Około 1:10 Ada spada, około 4:00 Ada umiera w ramionach Leona. Jest różnica w scenariuszu? Jest.

EDIT:

Claire walczy z Tyrantem:

https://www.youtube.com/watch?v=gAGlvOw21Tg
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: RVRE »

Szakal pisze: ndz 03 lut, 2019 Mogę nie pamiętać już szczegółowo co i jak w którym scenariuszu, ale remake jest obcięty i to bardzo.
Szakal pisze: ndz 03 lut, 2019 W takim razie chodziło mi Claire A i Leon B. Co to za różnica?
Szakal pisze: ndz 03 lut, 2019 Zatem pomyliłem literę scenariusza. No i?
Akurat w tej dyskusji litery scenariusza mają znaczenie. Ja dalej już w to nie brnę.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Szakal »

Zatem w ogóle nie rozumiesz o co mi chodzi :rad10: .
Ja też kończę, bo trochę za bardzo offtop się tu robi.
Złe oko moderacji czuwa.
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: carcass87 »

To teraz kolej na mnie.

W oryginalne RE2 grałem mając około 11-12 lat. Przechodziłem kilkadziesiąt razy, nigdy się nie nudząc. To samo z resztą z częściami 1 i 3 później.
Minęło 20 lat, teraz mam już żonę i dwójkę dzieci. Nie mam czasu za bardzo na gry, ale udaje mi się kilka wieczorów poświęcić graniu.
Teraz wyszedł nowy RE2 i co? I kombinuję jak mogę, żeby sobie pograć :) Przechodzę aktualnie po raz 3.... Nie pamiętam, kiedy ostatni raz przechodziłem jakąkolwiek grę więcej niż raz...

Grając towarzyszą mi te same uczucia, co 20 lat temu. Bać się raczej nie boję, ale się stresuję. Stresuję się w cholerę, a kiedy odpalam grę czuję nerwowość i na samą myśl, że już za chwilę będę przemierzał korytarze RPD ponownie, mam gęsią skórkę.

Ktoś, kto tego nie zna pomyślałby, że jestem chory psychicznie... Bo narażam się z własnej woli na stresy, nerwy i napięcie. Ale Resident Evil tak właśnie na mnie działał. A ja to lubiłem. Niestety, jak lubię części 4 i 5, tak nie potrafiły już one wywołać u mnie tych samych emocji. O RE6 nie wspominam, bo nawet dla takiego fanboya jak ja, ta gra była po prostu słaba. Skończyłem z poczucia obowiązku.

Namiastkę tych uczuć zaoferował mi RE7 - gra dla mnie naprawdę dobra, na pewno najlepsza od czasu RE4 (którego bardzo lubiłem za ten mroczny wiejski klimat).

W RE2 podoba mi się prawie wszystko.
Klimat, grafika (gram na PC i mnie zachwyca), postaci, zagadki, bossowie, ZOMBIAKI (zombiaki w tej części to cudotwórstwo), fabuła....

A napisałem "prawie", bo jest kilka zgrzytów (scenariusze A/B, czasem zachowanie Mr. X jest trochę "dziwne" i jego pojawianie się, zbyt krótki początek w mieście itp.). Wybaczam dlatego, że to w sumie nawet nie jest zwykły remake. To nowa gra bazująca na starej części, która wprowadza wiele zmian a ja jestem w stanie wybaczyć drobne potknięcia, bo całość jest po prostu genialna.

Jak dla mnie 9.5 / 10.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: WESKER-DL »

Fajna ocena zarówno RE2 jak i RE7 bo mam podobne odczucia a co do grania rozumiem Cię, Żona z chęcią podopinguje, pokomentuje itd ale wiadomo jak w dzisiejszych czasach z czasem :D mam ogromna chęć na platynę i już tylko dwa pucharki mi zostały do kompletu gdyby nie praca no ale.... poza RE2 na tą chwilę nic się nie liczy i konsole odpalam w jednym celu....Raccoon ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: carcass87 »

No ja staram się uczknąć kawałek czasu kiedy tylko mogę, choć w tym tygodniu jeszcze nie grałem, bo muszę skończyć najpierw pracę dyplomową ;-)
Ale później to już nic mnie nie powstrzyma ;-)
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Leon. KennedY »

Ukończyłem w końcu! Mój czas to niespełna 11 godzin, co mnie w sumie bardzo cieszy. Końcowa walka z Birkinem okazała się dla mnie najbardziej wyczerpująca i po około 8 próbach na oparach udało się go pokonać. Moja ocena to super 9/10 Chyba jutro zaczne Claire.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Deus Ex »

Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale jedną drobną rzecz bym zmienił. Zbędne przedmioty powinny od razu znikać z ekwipunku albo po ostatnim użyciu gra powinna zaproponować ich wyrzucenie.
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: FurryPiter »

Deus Ex pisze: sob 16 lut, 2019 Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale jedną drobną rzecz bym zmienił. Zbędne przedmioty powinny od razu znikać z ekwipunku albo po ostatnim użyciu gra powinna zaproponować ich wyrzucenie.
Po cichu liczę, że te zbędne przedmioty które zdecydujemy trzymać się do samego końca, w jakiś sposób wynagrodzą gracza (jak było w pierwszym RE z dostępem do szafy). Może tutaj też coś jest, ale w postaci odblokowanej grafiki/modelu postaci czy czegoś tam jeszcze innego, co się zdobywa za jakieś tam akcje? Trzeba będzie samemu sprawdzić, bo niektóre bonusy są ukryte za znakami zapytania i do końca nie wiadomo co trzeba zrobić, żeby się odblokowały :)
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: D4rk_Roxas »

FurryPiter pisze: ndz 17 lut, 2019 Po cichu liczę, że te zbędne przedmioty które zdecydujemy trzymać się do samego końca, w jakiś sposób wynagrodzą gracza (jak było w pierwszym RE z dostępem do szafy). Może tutaj też coś jest, ale w postaci odblokowanej grafiki/modelu postaci czy czegoś tam jeszcze innego, co się zdobywa za jakieś tam akcje? Trzeba będzie samemu sprawdzić, bo niektóre bonusy są ukryte za znakami zapytania i do końca nie wiadomo co trzeba zrobić, żeby się odblokowały :)
Wydaje mi się, że jedynym wymaganiem do zdobycia klucza do szafy było uratowanie wszystkich, czyli zdobycie najlepszego zakończenia. Z tego co pamiętam nadal można było wyrzucać inne klucze.
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: RVRE »

FurryPiter pisze: ndz 17 lut, 2019
Deus Ex pisze: sob 16 lut, 2019 Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale jedną drobną rzecz bym zmienił. Zbędne przedmioty powinny od razu znikać z ekwipunku albo po ostatnim użyciu gra powinna zaproponować ich wyrzucenie.
Po cichu liczę, że te zbędne przedmioty które zdecydujemy trzymać się do samego końca, w jakiś sposób wynagrodzą gracza (jak było w pierwszym RE z dostępem do szafy). Może tutaj też coś jest, ale w postaci odblokowanej grafiki/modelu postaci czy czegoś tam jeszcze innego, co się zdobywa za jakieś tam akcje? Trzeba będzie samemu sprawdzić, bo niektóre bonusy są ukryte za znakami zapytania i do końca nie wiadomo co trzeba zrobić, żeby się odblokowały :)
Za trzymanie wszystkich przedmiotów, kluczy itd w skrzynce nic nie dostajemy.
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: FurryPiter »

Ups, a dałbym sobie rękę uciąć, że w którejś części taki motyw był... :szok4: Dzięki za uświadomienie!
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Leon. KennedY »

Claire druga runda ukończona. No i tak... Sądziłem, że zmiany będą jeszcze mniejsze, a jednak i początek i koniec to coś mocno odmiennego + dwie nowe lokacje i rzecz jasna nowe wstawki i postacie. Oczywiście zależności między scenariuszami nie było tyle co w oryginale i nie które rzeczy mocno się gryzły, ale i tak jestem bardzo zadowolony. Ostanie dwie konfrontacje były bardzo przyjemne i super, że każdy ma po jednym dodatkowym starciu z bossem. A i końcowa wstawka w końcu była długa i satysfakcjonująca, bo ta w scenariusza A taka króciutka... Moja końcowa ocena to ciągle mocarne 9/10 I już zmianie nie ulegnie.
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: D4rk_Roxas »

Ale te największe różnice są spowodowane graniem inną postacią. Claire 1 i Claire 2 poza innym (krótszym w 2nd runie) początkiem i dodatkowym bossem na końcu są takie same. Nie to cow oryginale, Claire A i Claire B były inne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Leon. KennedY »

No cóż tak już jest, ale scenariusz A względem B jest w miarę inny.
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: D4rk_Roxas »

No ma inny początek, szybszy i z mniejszą ilościącutscenek. Trochę średnio.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Leon. KennedY »

Tylko takie różnice zauważyłeś? Dziwne.
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Borek25 »

Bardzo dziwne bo scenariusz B jest ogólnie trudniejszy.
Wrogów jest więcej, amunicja jest inaczej wykonana, no i więcej jest tego bydlaka :)

A nie tylko mniej cutscenek...
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Leon. KennedY »

Końcowa jest np. o wiele dłuższa. Oólnie jest ich trochę mniej, bo np. Marvin, ale nie miałem odczucia, aby było ich dużo mniej.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: RVRE »

Ja odniosłem wrażenie że w 2nd Run przeciwnicy są tacy jacyś bardziej agresywni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”