Wrażenia, opinie, recenzje....

Ocena

1/5
0
Brak głosów
2/5
0
Brak głosów
3/5
0
Brak głosów
4/5
3
8%
5/5
34
92%
 
Liczba głosów: 37

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: WESKER-DL »

Jak już wiemy nowy Resident Evil zagościł już u niektórych w domu. Od północy zaczną grać kolejni a już jutro wszyscy zainteresowani. Zapraszam do opisu wrażeń z pełnej wersji w tym temacie (dyskusje przedpremierowe jutro prawdopodobnie zostaną zamknięte). Przypominam o ukrywaniu newralgicznych spoilerów w stosownych tagach i zapraszam do dyskusji a jest o czym.

Recenzje odświeżonej wersji nie pozostawiają złudzeń. Resident Evil 2 po świetnie przyjętym demie rozbudził apetyt na dalsze zmagania a recenzenci nie skąpili najwyższych ocen dla produkcji. Mamy hit i do tego najbardziej rozpoznawanej i uznawanej przez fanów odsłony. W ankiecie zapraszam do własnej oceny w skali o 1 do 5. Ok, pomału lecimy z wrażeniami, gry jeszcze nie skończyłem ale cóż to za początek.

Po odpaleniu gry wita nas standardowo już patch do pobrania (mały), potem świetne intro i pierwsze wspomnienia wracają jak bumerang. Początek gry to....(gdzie jest opcja spoiler?) Polecam i zachęcam do wybrania wyższego poziomu trudności bo jak narazie niższe nie wchodzą w grę, jest zwyczajnie za prosto. Grafika to już dużo zależy od rodzaju TV i ustawień w samej grze, bo oświetlenie w HDR urywa głowę i demo to była taka alfa możliwości pełniaka. Demko już nas przygotowało na sterowanie i teraz jest zdecydowanie łatwiej.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
opel222PL
Posty: 2
Rejestracja: wt 23 paź, 2018
Lokalizacja: Strzyżowice

Post autor: opel222PL »

A mi nawet jeszcze nie wysłali :( nie wiem jak wytrzymam do poniedziałku, ehh...
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Nemesis US »

Pierwsze 2h za mną. Jest tak jak być powinno. Intro tym razem dłuższe i bardziej epickie. Droga do komisariatu jest krótsza niż w oryginale i póki co zostały pominięte dwie znane z klasycznego RE2 momenty ale pewnie pojawia się później w trakcie gry. Kto grał w demo to nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Warto pozabijac każde napotkane drzwi deskami bo trupy wpadają sobie regularnie co jakiś czas i w pewnym momencie zaatakowała mnie horda. Aha, i jak spotkacie już Lickera to nie walczcie z nim, on nie widzi i reaguje na dzwiek więc można go łatwo obejść. Gramy dalej!
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Leon. KennedY »

Szkoda, liczyłem jednak, że droga do komisariatu zostanie tutaj trochę wydłużona.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Recoil »

Koniecznie potrzebny jest tag spoiler...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
papa50
Posty: 186
Rejestracja: sob 10 mar, 2007
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: papa50 »

Jestem po 1 godzinnie i 15 minutach gry w Kampanii Leona (według licznika w grze) i co moge powiedzieć. Gra jest niesamowita. Klimat,oświetlenie,posterunek nowej generacji z masa pokoi do przeszukania itd itd. Doszedłem na razie do pierwszego spotkania z Claire. Gra jest według mnie trudna nawet na normalnym poziomie trudności na jakim gram i z wyłączonymi wszystkimi podpowiedziami razem z celownikiem (Niestety potwierdziły się moje obawy co do tej sprawy technicznej), ale celowanie idzie mi już coraz lepiej trzeba je po prostu wyczuć. Zombiaki są cholernie wytrzymałe przyjmują na siebie do 10 strzałów w ciało. Zagadki sa interesujące i ulepszone w stosunku do oryginału. O intrze wypowiedzieli się już poprzednicy. Podładuje pada i wracam do tej genialnej gry. Na razie to tyle odemnie by więcej nie spoilerować. Powodzenia wszystkim w przeżywaniu koszmaru :)
Welcome to Survival horror
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Recoil »

Dobra Misie, Migoo zaimplementował opcję spoiler. Działa tak, jak na poprzedniej wersji. Korzystajcie z niego kiedy tylko można. Nawet w tak błahych sprawach jak czas dojścia do komisariatu czy różnice w obu wersjach (że niby coś pominięto, a coś innego dodano). To wyjątkowo ważna premiera dla wielu z nas i nie psujmy innym wrażeń.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: WESKER-DL »

Dobra, po godzinie z hakiem komisariat skończony, przynajmniej na razie ;)
Spoiler!
Tutaj nie będzie kompromisów, WYBIERAJCIE HARCORE, serio mówię, dobrze mi ktoś doradził że na normalu ta gra jest za łatwa, zresztą
Spoiler!
. Tryb Hardcore to taki normal na PSXa czyli dla nas wybór jednoznaczny!
Gra zaczyna się na
Spoiler!
Ogólnie jakość od dema za bardzo nie odbiega ale klimat tak wciąga że miałem chwilę odpalić a skończyłem łącznie po 2,5 godzinie gdzie 30 minut ustawiałem opcje :D Świetnie zrobili mimikę twarzy postaci podczas różnych wariacji poziomu zdrowia naszej postaci.

Patenty takie jak
Spoiler!
, zagadki robią najwyższą robotę i jeszcze nie raz coś czuję w innym scenariuszu wrócę w trę same miejsca. Sporo też miejsc uległo solidnej zmianie co zobaczycie sami.

Ta gra to esencja survivalu ale podkreślam, na poziomie najwyższym gdzie zapisujemy grę za pomocą TAŚM (ahh sentyment), czuć ciężar w pewnych momentach, dwa razy miałem sytuację krytyczną gdzie wymijanie zombiaków odbywało się z podwyższonym tętnem (serio). Przez 1:30h dobiłem 17% pucharków więc lecę zaraz do tematu o nich spisać porady na tą chwilę.

Jednego jestem już pewny Panowie i Panie mamy dumę i 10/10 a dalej będzie chyba już tylko lepiej.

Aha początek gry i sławny:
Spoiler!
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: FurryPiter »

Najtrudniejszy tryb + Steam controller którego użyłem tylko do przejścia któregoś Batmana = tragedia :smiech2:

Już na samym początku...
Spoiler!
Ogólnie jest zarąbiście, gdybym nie musiał rano wstać to pewnie dalej bym siedział no ale niestety :) Jutro drugie podejście, chyba nawet od początku zacznę żeby się nie okazało, że porażki ze Steam padem odbiją mi się na późniejszym etapie gry :rad12:
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Bzduras »

Po 3 godzinach wyłączyłem grę (organizm nie wytrzymał tych skumulowanych emocji, tam była ekscytacja, szok, nerwy, niedowierzanie, radość, stres... ;) ) i co mogę powiedzieć? Ten tytuł będzie jeszcze długo pojawiać się w artykułach traktujących o remakach jako przykład wzorcowy i niedościgniony ideał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikey
Posty: 96
Rejestracja: czw 15 gru, 2011
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Mikey »

Powiem tak, obejrzałem pierwsze gameplay i jedno mnie zaskoczyło
Spoiler!
Recoil: Spoiler!!! :pff6:
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: RON!N »

Mikey pisze: pt 25 sty, 2019 Powiem tak, obejrzałem pierwsze gameplay i jedno mnie zaskoczyło
Spoiler!
Te scenariusze to tak troszkę inaczej teraz funkcjonują :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Mikey
Posty: 96
Rejestracja: czw 15 gru, 2011
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Mikey »

RON!N pisze: pt 25 sty, 2019
Mikey pisze: pt 25 sty, 2019 Powiem tak, obejrzałem pierwsze gameplay i jedno mnie zaskoczyło
Spoiler!
Te scenariusze to tak troszkę inaczej teraz funkcjonują :D
No to teraz już wiem, że trzeba kupić. Do ostatniego momentu się wahałem czy warto. Widzę że tak <3
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Bzduras »

Cała gra inaczej funkcjonuje. Nie zdziwcie się, że to nie jest remake - to jest raczej nowa gra na starych fundamentach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Nemesis US »

Na normalnym poziomie ta gra jest dla mnie za łatwa. Zmieniam na hardcore. Chcę się poczuć jak za dawnych czasów.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: WESKER-DL »

Generalnie ten poziom nie jest jakiś trudny, trzeba tylko pamiętać o kilku rzeczach i starać się mniej strzelać a wymijać i będzie dobrze. Taśm mamy może na początku nie za wiele ale później na spokojnie można sejwować.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: RVRE »

Bzdursky pisze: pt 25 sty, 2019 Cała gra inaczej funkcjonuje. Nie zdziwcie się, że to nie jest remake - to jest raczej nowa gra na starych fundamentach.
Capcom w sumie nie nazywa tego remakiem tylko po prostu RE2.

Przeszedłem trochę za posterunek i dla mnie to 10/10, RE na jakiego czekałem. Siódemka może zostać skasowana i jeśli wrócą do FPP znaczy ze są debilami. To jest prawdziwy Resident na jakiego czekaliśmy od RE4, a może i nawet dłużej. Pare rzeczy mi się nie podoba ale minusy jak narazie to margines przy tonach zalet.
Awatar użytkownika
migda
Posty: 36
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Lokalizacja: Tworków

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: migda »

Gra jest piekna! :-) 3h kampanii za mna i jest dokladnie tak jak oczekiwalem, po tylu latach mamy prawdziwego residenta-klimat, gameplay, wszystko na najwyzszym poziomie, jedynie do czego moglbym sie troszke przyczepic to muzyka ktora nie zrobila na mnie tak ogromnego wrazenia jak reszta aspektow gry no ale przy drugim przejsciu zmienie sobie soundtrack bo posiadam wersje deluxe. Puki co moje ocena 10/10.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Nemesis US »

Zmieniłem na Hardcore i po poltorej godziny zaliczyłem mój pierwszy zgon . Ale to jest dobre!
Ricardos
Posty: 77
Rejestracja: czw 28 kwie, 2011
Lokalizacja: Białogard

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Ricardos »

Jak narazie obserwując Twich'e oraz gameplaye z yt stwierdzam iż to gra na którą każdy czekał LATAMI. Mamy tutaj to czego dusza zapragnie .. klimat, klimat i klimat nasycony dodatkowo klimatem. Prawdziwy Resident .. zombie, gore, zagadki no i klimat :P

Już się boję co to będzie jak zrobią remake RE3 Oo
Gwiazdy świecą i migocą ale tylko późną nocą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”