Wrażenia, opinie, recenzje....

Ocena

1/5
0
Brak głosów
2/5
0
Brak głosów
3/5
0
Brak głosów
4/5
3
8%
5/5
34
92%
 
Liczba głosów: 37

Zielony
Posty: 41
Rejestracja: śr 16 sty, 2019
Lokalizacja: Polska

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Zielony »

Widzisz, my starcy, po prostu kojarzymy, że wraz z częścią czwartą, resident evil przestał być resident evilem.
Re 4 to świetna, przełomowa gra, tylko kiepski resident evil :( , z resztą mocno od niego czuć assetami od DMC (szczególnie zamek)
Sam lubię Re 4 i 5. Jednak czuję, że to już jednak to nie to samo. Remake 2 za to zdecydowanie ma ten dobry , resowy feel ;]
Awatar użytkownika
Kraus3r
Posty: 44
Rejestracja: pn 28 sty, 2019

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Kraus3r »

Zielony pisze: czw 31 sty, 2019 Widzisz, my starcy, po prostu kojarzymy, że wraz z częścią czwartą, resident evil przestał być resident evilem.
Re 4 to świetna, przełomowa gra, tylko kiepski resident evil :( , z resztą mocno od niego czuć assetami od DMC (szczególnie zamek)
Sam lubię Re 4 i 5. Jednak czuję, że to już jednak to nie to samo. Remake 2 za to zdecydowanie ma ten dobry , resowy feel ;]
Ale z drugiej strony warto się zastanowić, czy nie byłoby to nudne, gdyby wszystkie Residenty miały polegać na tym samym schemacie, czyli ciągle zombie, eksploracja tych samych pomieszczeń i rozwiązywanie zagadek. Naprawdę nie chcielibyście jakiejś rewolucji? Moim zdaniem odświeżenie serii, jakie zobaczyliśmy po RE4 wpłynęło na nią dobrze (no może poza takimi epizodami, jak "kampania wojskowa" Chrisa RE6), a Plagas był wg. mnie dobrą alternatywą dla wirusa G (czy tam T xD).
Ostatnio zmieniony śr 27 lut, 2019 przez Kraus3r, łącznie zmieniany 1 raz.
john0477
Posty: 85
Rejestracja: czw 26 lut, 2015
Lokalizacja: Stargard

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: john0477 »

Mam pytanie ;)wywołałem film gram Claire a zdjęcie było :
Spoiler!
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Szakal »

Skoro i tak już wróciłeś na komisariat, aby wywołać film, to co ci szkodziło tam zajrzeć...? A w schowkach było:
Spoiler!
Złe oko moderacji czuwa.
Zielony
Posty: 41
Rejestracja: śr 16 sty, 2019
Lokalizacja: Polska

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Zielony »

Widzisz Krauser, popatrz na te rewolucje. Tak nas zapędziły, że po RE 6 i 7 to ludzie błagali o starego residenta ;]
Mnie właśnie bardzo odpowiada taki nieustanny backtracking, nauka danej lokacji na pamięć, rozwiązywanie zagadek. To jest własnie dla mnie resident.
A jak mam ochotę pograć w inny rodzaj gry, to wybieram inny tytuł proste ;)
Nie żeby coś, 4 jest fenomenalną grą. Tworzącą nowe schematy i mechaniki dla wielu przyszłych gier. Tylko po prostu dla mnie to już tam niewiele residenta. No i fabuła zaczęła ostro dziwaczeć. Mały knypek w 17 wiecznym stroju, zombie z bronią ? Ja rozumiem że udoskonalili Virusa, ale to już nie to dla mnie. Do tego scenki rodem z codeca z MGS...Res to była samotna walka o przetrwanie, a nie łączność satelitarna z bazą która podpowiadała Ci co i jak. W piątce Wesker z kompleksem Boga (cliche tak wymęczone we wszystkich możliwych fillerach anime, że ja Cię kręcę.) Już o 6 nawet nie wspominam co tam się działo ;D Sherry tajna agentka + Cliche Bad boy, Potwory też zaczęły w strasznie dziwną stronę mutować (taką owadzią), jakiś nieudany reboot Umbrelli po drodze. No nie, po prostu nie ;P

Tak czy siak trzymam kciuki za nadchodzące części serii :)
Awatar użytkownika
Kraus3r
Posty: 44
Rejestracja: pn 28 sty, 2019

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Kraus3r »

No ale trzeba przyznać, że 4 i 5 to jeszcze dobre były, odbiegały rzeczywiście dość mocno schematem od poprzednich części, ale przynajmniej w piątce wszystko się wyjaśniło i Wesker został ostatecznie pokonany. W sumie też jakby nie patrzeć, to moim zdaniem czwórka stanowi taki swoisty pomost pomiędzy piątką i poprzednimi odsłonami, bo to w 4 Ada zdobywa dla Weskera próbkę Plagasa, a do czego była mu potrzebna dowiadujemy się właśnie w piątce. Dlatego moim zdaniem nawet najbardziej "konserwatywni fani" RE powinni bez problemu zaliczać 4 i 5 do Residentowego kanonu i nie "wyrzekać się" tych części. :D

Moim zdaniem to właśnie remake dwójki pokazał, jak powinien wyglądać idealny Resident, dlatego jeżeli następne części, w tym także remake 3 będą wyglądać podobnie, to będzie to chyba najlepsze rozwiązanie dla serii.

No dobra, ale kończymy ten offtop, bo to temat do dyskusji o RE2 2019, a nie o tym, w jaką stronę poszła seria Resident Evil. :P
john0477
Posty: 85
Rejestracja: czw 26 lut, 2015
Lokalizacja: Stargard

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: john0477 »

Szakal pisze: czw 31 sty, 2019 Skoro i tak już wróciłeś na komisariat, aby wywołać film, to co ci szkodziło tam zajrzeć...? A w schowkach było:
Spoiler!
Szczerze bałem się mr.x a nawet nie chciało mi się szukać tych biurek ... następne podejście ogarnę temat ;)

Ale jak biegiem wywołać film to :
Spoiler!
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Szakal »

Na początku jak dajesz "Nowa Gra" to masz dwie postacie do wyboru. Są to tak zwane scenariusze Claire A i Leon A. Po ukończeniu jednego z nich pojawi Ci się nowa opcja "Nowa Gra 2nd run". Jeśli najpierw grałeś Leon A to tutaj pojawi się dodatkowy scenariusz Claire B, a jeśli grałeś Claire A to tutaj pojawi się Leon B. Dodatkowo jeśli ukończysz któryś ze scenariuszy B to drugi także się odblokuje.
Spoiler!
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Kraus3r
Posty: 44
Rejestracja: pn 28 sty, 2019

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Kraus3r »

Szakal pisze: czw 31 sty, 2019 Na początku jak dajesz "Nowa Gra" to masz dwie postacie do wyboru. Są to tak zwane scenariusze Claire A i Leon A. Po ukończeniu jednego z nich pojawi Ci się nowa opcja "Nowa Gra 2nd run". Jeśli najpierw grałeś Leon A to tutaj pojawi się dodatkowy scenariusz Claire B, a jeśli grałeś Claire A to tutaj pojawi się Leon B. Dodatkowo jeśli ukończysz któryś ze scenariuszy B to drugi także się odblokuje.
Spoiler!
Czyli z tego co napisałeś mam rozumieć, że Umbrella
Spoiler!
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Szakal »

Spoiler!
EDIT:
Leon A za mną i muszę napisać, że jest to kolejne rozczarowanie. Jeśli patrzeć tylko na sam gameplay to Remake 2 jest jednym z najlepszych residentów. Niestety fabularnie już nie.
Spoiler!
Złe oko moderacji czuwa.
john0477
Posty: 85
Rejestracja: czw 26 lut, 2015
Lokalizacja: Stargard

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: john0477 »

john0477 pisze: czw 31 sty, 2019
Szakal pisze: czw 31 sty, 2019 Skoro i tak już wróciłeś na komisariat, aby wywołać film, to co ci szkodziło tam zajrzeć...? A w schowkach było:
Spoiler!
Szczerze bałem się mr.x a nawet nie chciało mi się szukać tych biurek ... następne podejście ogarnę temat ;)

Ale jak biegiem wywołać film to :
Spoiler!

Gdzie znajdę te schowki ?
Zielony
Posty: 41
Rejestracja: śr 16 sty, 2019
Lokalizacja: Polska

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Zielony »

@ Szakal,
też mam takie wrażenie,
Spoiler!

Mocno, ale to mocno czekam na wersję extended z dodatkowymi scenkami i poszerzonym Labem. Capcom od czasu do czasu poszerza swoje gry w ten sposób, więc może, może :)
Awatar użytkownika
papa50
Posty: 186
Rejestracja: sob 10 mar, 2007
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: papa50 »

Wczoraj o godzinie 1.30 w nocy skończyłem scenariusz Claire B i był on dla mnie o wiele ciekawszy od Leona głownie ze względu na nowe miejscówki które odwiedzaliśmy w tym
Spoiler!
. Scenariusz ten był też zdecydowanie trudniejszy ze względu na
Spoiler!
które pojawiały się w dużych ilościach. Claire miała przewalone. Jednak tak jak poprzednicy muszę się do tego tez przyczepić. Brak interakcji z Leonem przez cały scenariusz nie wiem dlaczego Capcom zrezygnował ze spotkań z nimi skoro byli na komisariacie w tym samym czasie. Nie rozumiem tej logiki przez co nie można było poczuć aż takiej głębi między nimi jak w klasycznej części. Mam nadzieje, że zrobia jakiś dodatek który to naprawi. Walki z Birkinem rownież były lepsze niż u Leona ze względu na
Spoiler!
Zakończenie tez dużo lepsze bo w końcu prawdziwe. Takie trzy pytania na koniec. Czy ktoś z was podczas tego scenariusz użył Sparkshota bo dla mnie to jest beznadziejna broń albo nie umiem jej używać. Po drugie nie rozumiem czemu niektóre pomieszczenia były zamknięte dla Claire mimo, że były otwarte wcześniej np
Spoiler!
I po trzecie czy warto jest grać Scenariusze Leona B i Claire A. Czy różnią się one czymś czy tylko gramy inną postacią taką samą fabułę jak Leon A czy Claire B?
Welcome to Survival horror
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Szakal »

Sparkshot
Spoiler!
Szopa:
Spoiler!
Scenariusze:
Spoiler!
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: RVRE »

Niewielkie zmiany wynikają z tego że Capcom miał w planach tylko jeden scenariusz. Po drodze zdecydowali inaczej i w efekcie mamy w sumie tylko dwa, bo dwa pozostałe to tylko model swap.

Poza tym, oryginał też miał niewielkie zmiany względem scenariuszy. Inaczej zdobywało się niektóre przedmioty i w innym czasie. Claire miała część innych lokacji i to samo Leon. Jedyne co obcięli to ich interakcję między sobą, która zresztą też nie była jakoś rozbudowana w 1998 roku. Z waszych postów można wywnioskować że oryginał był złożony z 4 osobnych i odmiennych od siebie gier i zrobili remake tylko jednej lub 1 i 1/2.

Zgodzę się za to z lekkim pomieszaniem fabularnym w laboratorium. Tutaj właśnie wychodzi to że oryginalny plan zakładał jeden scenariusz-
Spoiler!
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Szakal »

Mylisz się. W oryginale było więcej różnic między scenariuszami. Przykładem niech będzie fakt, że w Leon A finałowym bossem był G4, a w Claire B Mr. X. Zaś w Claire A i Leon B było odwrotnie.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: RVRE »

Zdaję sobie z tego sprawę. Leon A nie miał też walki z G1, a Mutantem. Leon walczył dopiero z G2. Claire walczyła też gdzie indziej z G3. Ma ktoś jakieś źródło, które pokaże mi wszystkie różnice w scenariuszach A/B w oryginale? Już ich nie pamiętam dokładnie. Mi się wydaje że nie było ich aż tak wiele aby mówić że Remake potraktował to po macoszemu. Zresztą nie mamy też do czynienia z remakiem w klasycznym tego słowa znaczeniu. Capcom nie nazywa tej gry jako RE2 Remake tylko po prostu RE2 i na moje oko po prostu na nowo napisali znaną już historię i nie powinno się porównywać starego z nowym.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Nemesis US »

To jest nowa gra zbudowana na podstawie legendy RE2. Wiele rzeczy jest nowych ale udało się zachować ducha klasyki. Laboratoria wyglądają przeswietnie po prostu. Tak samo jak podobają mi się relacje między postaciami.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Szakal »

RVRE pisze: ndz 03 lut, 2019 Mi się wydaje że nie było ich aż tak wiele aby mówić że Remake potraktował to po macoszemu.
Źle ci się wydaje.
Jeśli grałeś Leon A to spotkałeś: G1, G3 i na końcu G4. W przypadku Claire B to był mutant G, G-2, Tyrant i G5. A jeśli grałeś Claire A i Leon B to było odwrotnie. W Leon A Ada "umiera" w ramionach Leona, a w Leon B spadała z mostu. I takich różnic było więcej w zależności od tego który scenariusz graliśmy.
A przynajmniej tak to zapamiętałem, bo ostatni raz grałem ładnych kilka lat temu.
To jest nowa gra zbudowana na podstawie legendy RE2.
Tak, to jest nowa gra zbudowana na schemacie starej, ale o ile gameplay jest świetny to fabułę obcięto niemiłosiernie względem pierwotnej wersji. Nie mogę tego przeboleć po prostu...
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: RVRE »

Nope. Leon w scenariuszu A nie spotykał Birkina w pierwszej formie. Walczył dopiero z nim na platformie w formie drugiej, z pazurem już. Akurat Leon A pamiętam na pamięć, bo miałem płytę tylko z tym scenariuszem więc przechodziłem go milion razy. Pierwszym bossem dla Leon A jest Mutang G, dla Claire B, był to Birkin ala G1 z metalową rurką i ona nie spotykała mutanta. I śmierć Ady też ci się pokićkała. W Leon A spadała, w scenariuszu B dostawała strzała na maskę od Mr X-a.

Może Remake nie jest obcięty, tylko mało pamiętasz z oryginału? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”