Wrażenia, opinie, recenzje....

Ocena

1/5
0
Brak głosów
2/5
0
Brak głosów
3/5
0
Brak głosów
4/5
3
8%
5/5
34
92%
 
Liczba głosów: 37

Zielony
Posty: 41
Rejestracja: śr 16 sty, 2019
Lokalizacja: Polska

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Zielony »

Mi tak właśnie został jeden klucz w kanałach, za chiny nie wiem gdzie mógłbym go użyć, a ze 3h spędziłem w tym przeklętym labiryncie ;f
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: WESKER-DL »

To nie jest czasem Facility Key? Jeżeli tak to możesz go użyć w dwóch miejscach. Każdy klucz da się wykorzystać, pamiętajcie o tym ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Zielony
Posty: 41
Rejestracja: śr 16 sty, 2019
Lokalizacja: Polska

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Zielony »

Tak ten. To ja się pytam gdzie jest to drugie użycie bo w obu scenario zostałem z tym kluczem :D
john0477
Posty: 85
Rejestracja: czw 26 lut, 2015
Lokalizacja: Stargard

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: john0477 »

To chyba jest zielony tak ?ja z Leon też go miałem.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: WESKER-DL »

Nie, facility ma brelok czerwony. W kanałach tam nieopodal kasety która leży przy żołnierzu masz drzwi, które możesz otworzyć. Może już to zrobiłeś, sprawdź na kluczyku w menu czy nie jest ptaszkiem odhaczony.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
papa50
Posty: 186
Rejestracja: sob 10 mar, 2007
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: papa50 »

Jestem po 2.15h w scenariuszu Claire B i co moge powiedzieć...Jest on TRUDNY. Nasza bohaterka jest o wiele mniej wytrzymała za to moim zdaniem ma lepsze bronie. Tylko czuje się trochę przytłoczony gdyż
Spoiler!
Doszedłem na chwilę obecną do
Spoiler!
i chyba jutro będę dopiero kontynuował. Ten scenariusz jest o wiele bardziej straszniejszy i emocjonujący niż Leona. Szybkie pytanko na koniec bo mam masę prochów do tworzenia amunicji. Bardziej się opłaci tworzenie amunicji do granatnika czy do pistoletów? I który pistolet powinienem oszczędzać?
Spoiler!
Spoiler!
Welcome to Survival horror
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Chris93 »

Co tu się dzieje? Nowy wygląd forum? Jak to się obsługuje? xD Kończąc offtop mogę napisać tylko tyle - NA TAKIEGO RESIDENTA CZEKAŁEM. Wszystko jest idealne, miłość do serii odżyła po tragicznym REVII. Wracam grać. Póki co GOTY 2019 :D.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Nemesis US »

RVRE pisze: ndz 27 sty, 2019 Szakal, ja jestem wyluzowany. ;)

Przeszedłem wszystkie 4 scenariusze i podtrzymuję swoją opinię że to najlepszy RE. Każdy kolejny mógłby mieć podobne fundamenty. Jedyne czego mi brakuje to New Game+ aby nie zbierać za każdym razem ulepszeń czy powiększeń slotów. Ale w sumie w oryginale też to za każdym razem zbieraliśmy więc wybaczam.
Stary, Ty to mnie jeszcze na żywo nie widziałeś tak btw. więc nie oceniaj xD Tutaj się ktoś chwali? Gdzie napisałem o sobie? Weź serio wyluzuj bo masz jakiś ból czterech liter chyba. I to chyba tylko siedzisz i grasz skoro już skończyłeś cztery scenariusze i to może Ty masz jakieś kompleksy?

Zgadzam się, że to najlepszy Resident od czasu RE4.
john0477
Posty: 85
Rejestracja: czw 26 lut, 2015
Lokalizacja: Stargard

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: john0477 »

WESKER-DL pisze: ndz 27 sty, 2019 Nie, facility ma brelok czerwony. W kanałach tam nieopodal kasety która leży przy żołnierzu masz drzwi, które możesz otworzyć. Może już to zrobiłeś, sprawdź na kluczyku w menu czy nie jest ptaszkiem odhaczony.
Nie czerwonego wogóle nie miałem tylko zielony został i nie jest odchaczony .
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Szakal »

Papa50 wszystko jest opisane w notatce w biurze na posterunku gdzie jest biurko Leona.

Claire może z prochu stworzyć:
- zwykłą amunicję 9 mm (zwykły proch + zwykły proch),
- amunicję do pistoletu maszynowego (biały proch + biały proch)
- granaty kwasowe (zwykły proch + biały proch),
Oczywiste, że najlepsze z tego są granaty kwasowe.

Leon może stworzyć
- zwykłą amunicję 9 mm (zwykły proch + zwykły proch),
- amunicję do strzelby (żółty proch + żółty proch),
- amunicje do magnum (zwykły proch + żółty proch),
Najlepsza z tego jest oczywiście amunicja do magnum.

Zielony klucz to chyba trefl z komisariatu...

Nemesis US, RVRE spokój ma być. Piszę to teraz do wszystkich, skończcie z osobistymi wstawkami, albo posypią się zaraz osty.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Nemesis US »

Polecam świetna analizę Digital Foundry. Od korzeni aż po efekt końcowy

[url]https://m.youtube.com/watch?v=-YP5CqxL7P4/url]
Awatar użytkownika
papa50
Posty: 186
Rejestracja: sob 10 mar, 2007
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: papa50 »

Szakal pisze: ndz 27 sty, 2019 Papa50 wszystko jest opisane w notatce w biurze na posterunku gdzie jest biurko Leona.

Claire może z prochu stworzyć:
- zwykłą amunicję 9 mm (zwykły proch + zwykły proch),
- amunicję do pistoletu maszynowego (biały proch + biały proch)
- granaty kwasowe (zwykły proch + biały proch),
Oczywiste, że najlepsze z tego są granaty kwasowe.

Leon może stworzyć
- zwykłą amunicję 9 mm (zwykły proch + zwykły proch),
- amunicję do strzelby (żółty proch + żółty proch),
- amunicje do magnum (zwykły proch + żółty proch),
Najlepsza z tego jest oczywiście amunicja do magnum.

Nie no wiem jakie połączenie Tworzy jaka amunicję dlatego pytam po prostu która jest najbardziej opłacalna. Dobrze wiec dziękuje za odpowiedź, że należy zrobić granaty kwasowe:)
Welcome to Survival horror
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Szakal »

Okej, ale w takim razie nie wiem nad czym się w ogóle zastanawiałeś... :rad10:
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
papa50
Posty: 186
Rejestracja: sob 10 mar, 2007
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: papa50 »

Szakal pisze: ndz 27 sty, 2019 Okej, ale w takim razie nie wiem nad czym się w ogóle zastanawiałeś... :rad10:
W końcu Claire ma wiele broni do których ammo mozę się przydać. Dlatego wolałem się upewnić do czego warto robić bo pewnie amunicji kwasowej jak się domyślam znajduje się najmniej. Od po prostu tyle:)
Welcome to Survival horror
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: RVRE »

Zielony klucz jest użyteczny chyba w dwóch miejscach tylko. W korytarzu gdzie znajdujemy policjanta z odpadającą szczęką oraz na najniższym poziomie posterunku gdzie w sumie nie musimy go używać o ile nie zależy nam na guziku do panelu w zbrojowni.
john0477
Posty: 85
Rejestracja: czw 26 lut, 2015
Lokalizacja: Stargard

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: john0477 »

RVRE pisze: ndz 27 sty, 2019 Zielony klucz jest użyteczny chyba w dwóch miejscach tylko. W korytarzu gdzie znajdujemy policjanta z odpadającą szczęką oraz na najniższym poziomie posterunku gdzie w sumie nie musimy go używać o ile nie zależy nam na guziku do panelu w zbrojowni.
Użyłem go na górze tam gdzie policjant i zaraz jest jeszcze czerwony obok następnie użyłem go żeby zdobyć guzik do panelu i nie został odchaczony czyli jeszcze gdzieś? Albo błąd?
Ostatnio zmieniony ndz 27 sty, 2019 przez john0477, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Leon. KennedY »

Widzę, że wszyscy nic tylko zachwalają!!! Nikt nie jest rozczarowany. Super sprawa. Oczywiście i ja jestem pod wielkim wrażeniem i bije pokłony przed Capcomem i proszę bardzo, ale to baardzo o remake trzeciej części.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: RVRE »

john0477 pisze: ndz 27 sty, 2019
RVRE pisze: ndz 27 sty, 2019 Zielony klucz jest użyteczny chyba w dwóch miejscach tylko. W korytarzu gdzie znajdujemy policjanta z odpadającą szczęką oraz na najniższym poziomie posterunku gdzie w sumie nie musimy go używać o ile nie zależy nam na guziku do panelu w zbrojowni.
Użyłem go na górze tam gdzie policjant i zaraz jest jeszcze czerwony obok następnie użyłem go żeby zdobyć guzik do panelu i nie został odchaczony czyli jeszcze gdzieś? Albo błąd?
Widocznie błąd. Sprawdziłem nawet w internecie i ten klucz pasuje tylko do dwóch drzwi.
Leon. KennedY pisze: ndz 27 sty, 2019 Widzę, że wszyscy nic tylko zachwalają!!! Nikt nie jest rozczarowany. Super sprawa. Oczywiście i ja jestem pod wielkim wrażeniem i bije pokłony przed Capcomem i proszę bardzo, ale to baardzo o remake trzeciej części.
W czym tu być rozczarowanym? Każdy raczej jest zadowolony z tego ze to klasyczny RE w nowych szatach. Takie minusy jak niszczejące noże są przysłonięte przez gameplay najwyższych lotów. Ja w sumie jestem tez zaskoczony tym jak zdołali połączyć klasyczny styl rozgrywki z kamerą TPP i nie zamienić tego w rzeźnie jaką były 4, 5 i 6. A szczerze, to spodziewałem się ze tak to będzie wyglądać.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: WESKER-DL »

Szakal pisze: ndz 27 sty, 2019 Papa50 wszystko jest opisane w notatce w biurze na posterunku gdzie jest biurko Leona.
Leon może stworzyć
- zwykłą amunicję 9 mm (zwykły proch + zwykły proch),
- amunicję do strzelby (żółty proch + żółty proch),
- amunicje do magnum (zwykły proch + żółty proch),
Najlepsza z tego jest oczywiście amunicja do magnum.
Zwykły proch + żółty to naboje do shotguna a nie do magnum. Jak chcemy wytworzyć amunicję do magnum to łączymy dwa żółte.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Wrażenia, opinie, recenzje....

Post autor: Szakal »

Scenariusz Leon B za mną, tym samym obejrzałem prawdziwe zakończenie Remake. Co mogę powiedzieć, jest to niemal idealny Resident Evil. Niemal, bo też ma kilka słabszych punktów, a i nieścisłości fabularne też się pojawiają.

Wiem, że już o części z nich wspominałem po ukończeniu pierwszego scenariusza, ale teraz mogę ocenić grę jako całokształt. Do słabych punktów RE 2 2019 zaliczam:
Spoiler!
Jeśli zaś chodzi o nieścisłości fabularne:
Spoiler!
Zwykły proch + żółty to naboje do shotguna a nie do magnum. Jak chcemy wytworzyć amunicję do magnum to łączymy dwa żółte.
Tak masz racje, mój błąd.
Złe oko moderacji czuwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”