Problemy z przejściem gry

Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Leon. KennedY »

Przechodzę Claire i zaraz opuszczam kanały, a po raz kolejny został mi klucz do kanałów ( raz użyty), i to narzędzie do otwierania przejść również w kanałach. Gdzie jeszcze można ich użyć?

PS: Pytam tutaj, bo problem z przejściem gry to nie jest :smiech3:
Awatar użytkownika
Kraus3r
Posty: 44
Rejestracja: pn 28 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Kraus3r »

Ale to pytanie jak najbardziej pasuje do tematu "Problemy z przejściem gry".

Kluczyk możesz użyć do otwarcia drzwi do pomieszczenia w kanałach, z którego możesz się wrócić na posterunek (przejście jest ukryte za szafą, którą trzeba przesunąć). Wajcha w kształcie litery T będzie Ci potrzebna do ponownego otwarcia przejścia do sekretnego pokoju pod posągiem Bogini.
Ja sam jak przeszedłem grę za pierwszym razem, to z kanałów nie wróciłem na posterunek, ale zapewniam, że da się wrócić, tylko trzeba dobrze poszukać przejścia.
Ostatnio zmieniony ndz 17 lut, 2019 przez Kraus3r, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: Szakal »

Pytam tutaj, bo problem z przejściem gry to nie jest
Nie jest, bo nie jest to problem, który uniemożliwia ukończenie gry? Nieważne, wszelkie pytania typu co zrobić z kluczem X, czy gdzie znaleźć przedmiot Y powinno się zadawać w tym temacie.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: Leon. KennedY »

Otworzyłem to pomieszczenie w którym jest szafa, a zanim ukryte przejście, zatem dlaczego nie pojawiła się ikonka informującą o zużyciu klucza i możliwości wywalenia to z inwentarza? Jestem tego pewien.
Nie jest, bo nie jest to problem, który uniemożliwia ukończenie gry? Nieważne, wszelkie pytania typu co zrobić z kluczem X, czy gdzie znaleźć przedmiot Y powinno się zadawać w tym temacie.
W sumie racja :smiech7:
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: RVRE »

Bo klucz otwiera dwie pary drzwi. Te za którymi jest przejście oraz te za mostem który się podnosi gdy wyjmujemy szachowego pluga.
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: Patriota_1988 »

Ma ktoś może jakieś rady na walkę z 1 formą Birkina na hardcore ?? Próbowałem z tym nożem , ale na ps4 to nie działa .
Uprzejmie proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: WESKER-DL »

Noża użyj od razu na samym początku, podbiegasz od strony oka i ciachasz, później to już jak wolisz, ja dobijam handgunem.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: Borek25 »

A ten sposób na "nóż" działa także na PS4?
Czy to tylko trik który działa na PC?
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: Recoil »

To nie jest sposób ani trik. Po prostu na PC nóż zadaje więcej obrażeń (ściślej rzecz biorąc tyle samo, ale częściej w stosunku do konsol). Dlatego sposób oczywiście działa, ale wymaga więcej czasu.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: euroo »

Patriota_1988 pisze: pn 18 lut, 2019 Ma ktoś może jakieś rady na walkę z 1 formą Birkina na hardcore ?? Próbowałem z tym nożem , ale na ps4 to nie działa .
Uprzejmie proszę o pomoc.
Najpierw nóż na samym początku walki. potem pistolet do skończenia naboi po 2-3 strzały i zabawa z bieganiem w kółko. Warto ekwipować jeden granat (jak już zaczynamy uciekać) na wypadek złapania. Walka trwa dłużej ale warto oszczędzać ammo na później do szotguna.
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: D4rk_Roxas »

Patriota_1988 pisze: pn 18 lut, 2019 Ma ktoś może jakieś rady na walkę z 1 formą Birkina na hardcore ?? Próbowałem z tym nożem , ale na ps4 to nie działa .
Uprzejmie proszę o pomoc.
Żaden nóż, najpierw ciśniesz do niego z handuguna przez jakiś czas póki się miota, zanim skończy rzucasz mu granata pod nogi a potem na zmianę ładujesz go z shotguna i handguna w duże oko na ręce. Oczywiście musisz być w ciągłym ruchu by unikać ataków, oddalasz się na trochę i strzelasz z handguna, shotguna używaj, gdy na chwilę się zatrzyma bo ta broń lepiej działa z bliska. W końcu padnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: Patriota_1988 »

Dziękuję za radę, teraz spróbuję 2 nd run i tam mu dowalę z magnuma z długą lufą i powinien teraz paść :)
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: D4rk_Roxas »

Na spokojnie da radę go pokonać na hardcore bez użycia magnuma. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: Patriota_1988 »

Dobra dziadyga padł już , ale teraz utrapieniem są liker koło depozytów bo chciałem wziąć dodatkową kieszeń z miejscem i jeszcze te cholerne układanie kostek do celi Bena ,a na zwieńczenie tego zakichany mister x gania za mną po całym komisariacie ;) :P
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: RVRE »

Lickery są głupie jak but. Jak zaatakujesz je nożem i będziesz atakować bardzo szybko, to wpadną w tzw. stun animation loop i nic ci nie zrobią. Mało tego nie reagują na strzały wytłumionego pistoletu maszynowego nawet jeśli strzał pada bezpośrednio przy nich. Reagują na to gdzie uderzają kule.

Na hardcore warto iść z nieskończonym nożem, wtedy powalamy zombiaki rozwalając im nogę i dobijamy nożem.
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: Patriota_1988 »

Tak wiem, ale mam nie skończone ammo do pistoletu więc o zombiaki się nie martwię, gorzej mnie denerwuje łysy jak za mną wszędzie łazi 😉
Awatar użytkownika
shaq_psx
Posty: 8
Rejestracja: ndz 17 lut, 2019
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: shaq_psx »

Mr. X do niektórych pomieszczeń nie może się dostać, np. pokój S.T.A.R.S albo dzwonnica, więc jak tam wejdziesz to cię najzwyczajniej w świecie oleje i pójdzie sobie gdzieś ;)
I regret nothing.
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: Patriota_1988 »

Wiem, ale przez większość gry potrafi uprzykrzyć 🙂
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: D4rk_Roxas »

Nie zgodzę się z tym, bardzo łatwo go wymijać. Było strasznie dopóki nie odkryłem, że nie wchodzi do niektórych pomieszczeń, pamiętam jak na początku potężnie spięty i gotowy do zwarcia chowałem się w save roomach i gdy mnie nie znajdował to myślałem, że mnie zgubił... do czasu aż odkryłem, że nie moze wchodzić w niektóre miejsca. :/ Wolałbym jakby mógł wszędzie się dostać.
Ostatnio zmieniony wt 19 lut, 2019 przez D4rk_Roxas, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Problemy z przejściem gry

Post autor: WESKER-DL »

Można go omijać na tzw. Przynętę. Podbiegasz, prowokujesz go do ataku w tym samym momencie odbiegasz w tył i kiedy wykona atak mijasz go na luzie.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”