Speedrun

Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Re: Speedrun

Post autor: Finka »

Absolutnie zgadzam się z Szakalem. Można korzystać z różnych bugów i cheat_ów ale wyłącznie dla własnych potrzeb, natomiast wrzucanie takich wyników jako osiągnięcia jest zwykłym oszustwem.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Speedrun

Post autor: RVRE »

Dla mnie wszystko jest ok jeśli ktoś się nie upiera że zrobił wszystko normalnie choć ewidentne widać że korzystał z cheatów.

Dlatego tez chciałem temat bez rankingu aby nikt nie miał parcia na wynik. Chciałem tez uniknąć właśnie takiej burzy. Po prostu się bawmy i informujmy jeśli korzystamy z takich „ułatwiaczy”. :)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Speedrun

Post autor: Recoil »

Rozwiazanie jest proste: używasz cheatow - nie trafiasz na listę.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Speedrun

Post autor: Bzduras »

To nie jest cheat, to jest znaleziony bug w kodzie gry. Spróbujcie odszukać chociaż jeden na taką skalę w zaciszu domowym i na własną rękę :rad12:
Obrazek
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Speedrun

Post autor: Recoil »

Nie widzę związku. Nie jest to mechanika oficjalna, którą twórcy przewidzieli, ergo - jest cheatem. W oficjalnych speedrunach, jak chcesz dostać się na ranking, korzystaj z mechanik, które twórcy świadomie dają do dyspozycji graczy.

W ogóle dziwi mnie ta dyskusja. Dla mnie to naturalne, dla Szakala widzę też. Ale zawsze znajdzie się jakiś cwaniak... :pff1:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Speedrun

Post autor: Bzduras »

Cwaniak? Po prostu podziwiam typów, którzy takie obejścia nie dość, że znajdują to jeszcze wiedzą jak je zastosować. Dla mnie przechodzenie gierek nie jest serius biznes i nie oglądam speedrunnerów ani kawałka. Zamiast oglądać jakiegoś typa wolę pograć sam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Speedrun

Post autor: Recoil »

To nie było personalnie do Ciebie. Nie mam nic przeciwko takim exploitom. W porzadku. Fajnie, jak ludzie szukają takich rzeczy, to, powiedzmy, cześć pasji grania. Każdy gracz jest inaczej ukierunkowany. Ale nie można takiego czegoś stawiać na równi z uczciwym graniem.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Speedrun

Post autor: carcass87 »

Nie rozumiem jak dla kogoś takie znajdowanie a potem wykorzystywanie błędów może być w ogóle OK. Sam fakt, że ktoś siedzi i traci czas na takie rzeczy jest dla mnie dziwny. Mi by to popsuło odbiór gry... No ale skoro to lubią...

Dla mnie to to samo, co korzystanie np. z trainerów... Albo i gorzej.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Speedrun

Post autor: Bzduras »

Jak załatają to w którymś patchu to napiszcie do tego człowieka to samo, co tutaj :)
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Speedrun

Post autor: RVRE »

Recoil pisze: wt 05 lut, 2019 W oficjalnych speedrunach, jak chcesz dostać się na ranking
Nic takiego nie jest prowadzone. A nawet jeśli jest jakiś leaderboard na RE.net, to pewnie zhakowany przez chińskich magików, którzy przeszli RE2 w 7 minut. Każdy kto się nie urodził wczoraj wie że wszystkie leaderboardy nie są wiarygodne. I dlatego powtórzę się- nie chciałem w tym temacie żadnych rankingów. Po prostu, przechodzimy jak najszybciej grę. Jeśli przejdziesz ją z haksami, napisz z czego korzystałeś.
Bzdursky pisze: wt 05 lut, 2019 Dla mnie przechodzenie gierek nie jest serius biznes
That's the point.

Btw. wrzucam mój najnowszy czas z 2nd Run Claire. 100% legit, no scam. Zwiesiło mi tylko grę i jak odwiesiło, to były napisy końcowe. Platforma: Xbox Two Y.
Spoiler!
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Speedrun

Post autor: Szakal »

Hehe, dobre :P .
RVRE pisze: wt 05 lut, 2019 Po prostu, przechodzimy jak najszybciej grę. Jeśli przejdziesz ją z haksami, napisz z czego korzystałeś.
Tyle mi wystarczy. Nie musi mi się to podobać, ale też to nie moja sprawa kto jak gra. Przynajmniej reszta z nas będzie wiedzieć co jest osiągalne w "normalny" sposób, a co nie.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Speedrun

Post autor: Bzduras »

Nadal jednak cheaty =/= wykorzystanie buga w grze.
Obrazek
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Speedrun

Post autor: WESKER-DL »

Wczoraj w sumie nie spiesząc się a uważając na kroki (14000 plus nie otwieranie skrzyni), bez infinity ammo czas 2 godzinki. Nawet speedun to nie był aczkolwiek mój obecny chyba najlepszy czas w scenariuszu A
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: Speedrun

Post autor: FurryPiter »

Moje dwa wyniki, może do najlepszy nie należą, ale jestem trochę z nich dumny ;)
Spoiler!
Tutaj się rozpędziłem i zacząłem używać pistoletu z nieskończoną amunicją, tak to też miałbym S+. Chociaż czas jest trochę lepszy :)
Spoiler!
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Speedrun

Post autor: Patriota_1988 »

Siemka może mi ktoś powiedzieć jak zdobyć tę broń El 5 i wiem, że to karabin? Uprzejmie proszę o pomoc 🙂
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Speedrun

Post autor: RVRE »

Trochę nie w tym temacie. Aby go odblokowac musisz zdobyć ocenę S na Hardcore w scenariuszu Claire.
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Re: Speedrun

Post autor: D4rk_Roxas »

Mi się dziś udało osiągnąć to! Było naprawdę ciężko, ale jest! Została Claire. :D
Spoiler!
Obrazek
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Speedrun

Post autor: carcass87 »

Mój pierwszy :)
Zrobiłem sporo błędów, i czasem musiałem się posiłkować zewnętrznymi źródłami.... Jeszcze nie wszystko pamiętam... szczególnie kanały mi dają w kość.
Spoiler!
Awatar użytkownika
shaq_psx
Posty: 8
Rejestracja: ndz 17 lut, 2019
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Re: Speedrun

Post autor: shaq_psx »

Leon S. Kennedy [1st Run] - S+
Claire Redfield [1st Run] - S+

Dla dociekliwych - tu macie link do mojego profilu Steam, gdzie już na starcie pokazuje powyższe screeny z wynikami. Tak tylko piszę, gdyby ktoś pytał się o autentyczność screenów ;)
I regret nothing.
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: Speedrun

Post autor: FurryPiter »

Mega aktualizacja czasów :)

Leon:
Spoiler!
Celowałem poniżej 2 godzin i się udało :)

Claire:
Spoiler!
Nie ukrywam, tutaj chciałem poniżej 1:30, ale końcówka laboratorium + dwie ostatnie walki straaasznie mi przeciągało. Lickery mnie łapały, jak już myślałem, że jeden padł, to tylko niestety tak mi się zdawało i zdecydowanie za dużo motania się. Przy dużym Birkinie z kolei zapomniałem o ognistych nabojach do granatnika i tylko męczyłem go kwas + pistolecik. To samo jak już zmutował na kolejny poziom, strasznie niecelnie strzelałem z miniguna, za bardzo się śpieszyłem i zamiast dobrze, wyszło jak wyszło. Chociaż i tak, to mój najlepszy wynik ever :rad12:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”