Speedrun

Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Speedrun

Post autor: RVRE »

Podawajcie wyniki jeśli ktoś będzie się bawić w speedruny.
Dla mnie to było drugie podejście do 2nd Run. Trochę błędów zrobiłem, zwłaszcza w kanałach. Nie wiem też czy filmiki doliczają się do czasu gry.
Spoiler!
john0477
Posty: 85
Rejestracja: czw 26 lut, 2015
Lokalizacja: Stargard

Re: Speedrun

Post autor: john0477 »

Bardzo dobra ocena ja miałem C i 27 Save czas :
Spoiler!
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Speedrun

Post autor: RVRE »

Najlepszy czas jaki udało mi się wykręcić. Używany tylko EL 5, całą resztę broni zostawiłem tam gdzie leżała. Wszystkie opcjonalne rzeczy pominięte.
Spoiler!
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Speedrun

Post autor: Szakal »

Mój najlepszy czas jak do tej pory to 6 godzin i 10 minut. 23 zapisy i końcowa ranga to B :D .

Ps. Mówiłem, że speedruny to nie moja bajka :D .
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
TheMitu97
Posty: 159
Rejestracja: sob 23 mar, 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Speedrun

Post autor: TheMitu97 »

Claire A na Hardcore: około 2 godzin, ranga S. Ale używałem nieskończonego MP5 :D
john0477
Posty: 85
Rejestracja: czw 26 lut, 2015
Lokalizacja: Stargard

Re: Speedrun

Post autor: john0477 »

Kazuo jest dobry dostałem wiadomości. Wszystko poniżej 2 godz hardcore S+
Awatar użytkownika
Mroczny444
Posty: 10
Rejestracja: pn 31 paź, 2011
Lokalizacja: Miechów

Re: Speedrun

Post autor: Mroczny444 »

Drugie podejście do gry (pierwsze było na wparciu dla poznania gry), więc chyba nie najgorszy czas :rad6: Za cholerę nie mogę się nauczyć celować na padzie :rad11: więc nie wiem czy uda się obniżyć ten czas.
Spoiler!
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Speedrun

Post autor: WESKER-DL »

Jak już ludzie takie rzeczy wymyślają jak poniżej to idea speedrunów idzie w cholerę :(

https://youtu.be/Ym21y4vItkA
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Speedrun

Post autor: Recoil »

Też go już widziałem. Działa to to przy każdych schodach. Obszedł całą fontannę bez potrzeby szukania medalionów. Ktoś fajnie skomentował:
Jak Mr X nauczy się tej sztuczki wszyscy mamy przewalone!*
*Tłumaczenie luźne :smiech3:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Speedrun

Post autor: WESKER-DL »

Niestety schody w grach od lat są problemem twórców gier. Motyw z biblioteką też widziałem, lipka trochę.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Speedrun

Post autor: RVRE »

Hmm... jest to do sprawdzenia czy za każdym razem można to wywołać czy jest to randomowe. Już pal licho speedruny ale pomocne aby zaliczyć tryb HC na S+.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Speedrun

Post autor: Bzduras »

Idea speedrunu to skończenie gry w jak najszybszym czasie, za wszelką cenę, wykorzystując glitche i furtki zostawione przez programistów. Od zawsze tak było - speedrunning to nie pokaz skilla, to pokaz znajomości kodu gierki i exploitów, jakie można z niej wycisnąć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Speedrun

Post autor: Szakal »

Sam nie jestem speedrunerem, ale wykorzystywanie wszelkiego rodzaju czitów, czy błędów w kodzie jest niesportowe i bardzo nie fair wobec osób, które grę przechodzą w uczciwy sposób.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Speedrun

Post autor: RVRE »

A na moje oko są dwie kategorie speedrunów. Te które zakładają zwykłą grę bez wspomagaczy i to aby wykorzystać wszystko co się da aby grę skończyć. Oficjalne statystyki nie są prowadzone, bycie na szczycie listy na jakimś randomowym forum nie jest jakimś osiągnięciem więc nie ma co się spierać czy coś jest fair czy nie.

Najważniejsze to czerpać przyjemność z grania.

EDIT: sam wykorzystam ten błąd aby zrobić szybciej drugiego calaka.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Speedrun

Post autor: Szakal »

Zatem, jeśli to bez znaczenia, to jaki w ogóle jest sens tworzenia tematu o speedrunach?
W kwestii wyjaśnienia. NIE jestem speedrunnerem, a mój wynik zdobyłem grając na luzie, odwiedzając każde pomieszczenie i zbierając wszystkie dostępne przedmioty, a do tego korzystałem tylko ze standardowych broni. I naprawdę nie rusza mnie, że ktoś wykręca lepszy czas ode mnie, ale jestem wręcz alergicznie uczulony na wszelkiego rodzaju oszustwa.
Złe oko moderacji czuwa.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Re: Speedrun

Post autor: Deus Ex »

Szakal chyba zbyt serio do tego podchodzisz :) Jakie ma znaczenie kto w ile przeszedł grę? Te rankingi są tylko dla zabawy. Każdy ma swoją wizję swojego szybkiego przejścia i o tym jest dyskusja.
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Speedrun

Post autor: carcass87 »

Jak dla mnie wykorzystywanie bugów w tak perfidny sposób to jest kpina. Zawsze podziwiałem speedrunnerów, ale takich "prawdziwych".
To co jest na tym filmiku jest żałosne.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Speedrun

Post autor: Szakal »

Deus po prostu nie lubię czitów. Gry to rozrywka i każdy ma prawo grać jak chce. Ale podobnie jest z wieloma rzeczami. Jeśli nie oszukuje grając w piłkę z kumplami to czemu mam to robić grając w gry? Nikomu nie bronię korzystać z "ułatwiaczy". Ale zwykła ludzka uczciwość wymaga aby razem z wynikiem podawać w jaki sposób go zdobyto.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Speedrun

Post autor: RVRE »

Jeśli chodzi o piłkę, to czy symulowanie fauli aby zyskać na posiadaniu piłki nie jest oszustwem? Takim właśnie exploitem w regulaminie piłki nożnej?

Poza tym, przekładając football na gry wideo, jest to multiplayer, a wiadomo że w multi się nie oszukuje, bo co to za przyjemność zyskać przewagę nad kimś oszukując?
No i zauważ że w temacie nie umieściłem nic o rankingach czy innych takich duperelach, bo to nie ma znaczenia kto jest szybszy. Po prostu dzielimy się naszymi najszybszymi czasami dla zabawy. Jak ktoś ma porady do speedów, to też niech pisze. Jeśli ktoś wykorzysta jakieś błędy gry do tego, to owszem, wypadałoby o tym napisać ale myślę że nie z uczciwości tylko po prostu dla wiadomości innych, którzy może sami skorzystają z takich informacji. Bo tak na prawdę, taka osoba w mojej opinii nie oszukuje nikogo prócz gry. No, oszukuje też sama siebie jeśli traktuje to super serio.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Speedrun

Post autor: Szakal »

Ale takie symulowanie budzi niesmak wśród pozostałych graczy i widzów. To, że sędziowie często dają się na to nabrać nie sprawia, że staje się to mniej naganne.
Dla ciebie oszukiwanie w multi jest be, ale w singlu już nie? Jeśli ktoś używa kodów, czy innych "ulepszeń" w zaciszu swojego domu i nikomu się tym nie chwali, to przyznaje Ci rację. Kij mi do tego kto co robi we własnym zakresie, ale jeśli już upublicznia swoje wyniki, chociażby w takim miejscu jak to forum, to jest to już celowe oszukiwanie i wprowadzanie społeczności w błąd.
Sam jestem przeciętnym graczem, dlatego szanuje osoby, które po wymaksowaniu danego tytułu potrafią osiągnąć niesamowite wyniki np. przejść jakiegoś resa samym tylko nożem, ale dla cziterów nie mam szacunku.
Złe oko moderacji czuwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”