[Ogólny] Dyskusje ogólne

Awatar użytkownika
Kraus3r
Posty: 44
Rejestracja: pn 28 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Kraus3r »

No ok, no to który RE2 jest kanoniczny? Bo mimo, że Ghost Survivor nie jest kanoniczny, to i tak dalsze losy Kendo w remake'u nie są nam znane (po prostu zamknął się ze swoją córką w budynku, nie wiemy co się z nim dalej działo), a w oryginale widzimy jak ginie, więc mamy dwie sprzeczne wersje.
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Patriota_1988 »

Zdobyłem ten nieskończony nóż i może mi ktoś powiedzieć , czy on zadaje większe obrażenia od tych noży zwykłych , albo może zadają te same obrażenia ??? Uprzejmie proszę o odpowiedź bo ja nie zauważyłem różnicy :)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Recoil »

Jeśli w '98 ginie, a w '19 nie jest to wprost powiedziane, ale za to dość mocno zasugerowane
Spoiler!
to chyba śmiało można przyjąć, że dla kanonu nie żyje.

A odnośnie do noża, to czemu miałby zadawać większe? Już bonusem samym w sobie jest to, że się nie zużywa.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Patriota_1988 »

Recoil pisze: ndz 03 mar, 2019 Jeśli w '98 ginie, a w '19 nie jest to wprost powiedziane, ale za to dość mocno zasugerowane
Spoiler!
to chyba śmiało można przyjąć, że dla kanonu nie żyje.

A odnośnie do noża, to czemu miałby zadawać większe? Już bonusem samym w sobie jest to, że się nie zużywa.
OK, dzięki za odpowiedź odnośnie noża 😉
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: RVRE »

Kendo akurat w tej grze i całej historii jest tak ważny jak każdy jeden pies, którego ubijamy. Równie dobrze mogliby go wywalić i nie miałoby to wpływu na nic.
No i scenę jego śmierci widzimy tylko w momencie jak zdecydujemy się wziąć naboje z półki. Jeśli je olejemy i wyjdziemy, to na schodach usłyszymy tylko trzask pękającej szyby, co też nie jest równoznaczne z tym że Kendo ginie. Tzn. my wiemy że kończy marnie ale to sugestia na takim samym poziomie co w wersji 2019.

Mnie się też wydaje że Capcom chce napisać historię od nowa i te rimejki będą pomostem między kolejnymi numerowanymi częściami gdzie historia z 4, 5 , 6 i tej zakały 7 w ogóle się nie wydarzyła.
minus_R
Posty: 15
Rejestracja: wt 11 sie, 2015
Lokalizacja: cz-dz

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: minus_R »

W oryginale jesli wyjdziemy ze sklepu nie biorac naboi to juz na zewnatrz uslyszymy jak Kendo jest atakowany i... możemy tam wrocic. Pamietam, że zombiaki sa wtedy porozstawiane po katach sklepu ale czy cialo Kendo lezy tam gdzie zawsze to juz nie pamietam:/ Łatwe do sprawdzenia bo to sam poczatek gry i z ciekawosci to nawet sprawdze ale dopiero wieczorem. No chyba, ze ktos z was to zrobi wczesniej i tu napisze jak jest...
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: RVRE »

Mi się wydaje że wrócić przez te drzwi już nie możemy, bo gra informuje że to zbyt niebezpieczne. Mogę się mylić jednak.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Recoil »

Od premiery RE2 (2019) minęło już grubo ponad miesiąc. Uznaliśmy więc, że czas zwolnić wszystkich użytkowników z brzemienia, jakim jest obowiązek używania filtra anty spoilerowego.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: FurryPiter »

W pewnym wywiadzie:
Some fans theorize that there are multiple Mr. Xs chasing you in the story of RE2, because there are multiple deaths across Leon's and Claire's paths. Do you want to address that theory, and tell us how many Mr. Xs we're really encountering?

There’s only one Tyrant. When designing the game, we wanted whichever scenario the player is currently in to be representative of the main story arc. You could say that each scenario could be considered a parallel world, which is why you see Tyrant appear multiple times.
Źródło: https://www.pcgamer.com/resident-evil-2 ... e-dmx-mod/

Dlatego nie wiem, czy jest jakikolwiek sens zastanawiać się który scenariusz, jakie wydarzenia, kto gdzie i z kim, należy do kanonu.
Spoiler!
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: RVRE »

Recoil pisze: pn 04 mar, 2019 Od premiery RE2 (2019) minęło już grubo ponad miesiąc. Uznaliśmy więc, że czas zwolnić wszystkich użytkowników z brzemienia, jakim jest obowiązek używania filtra anty spoilerowego.
No wreszcie. Tyrant ginie. Joł.

A co do kanoniczności, to generalnie co za różnica? Historie między częściami i tak albo wcale nie są powiązane albo jakoś strasznie luźno. To nie poziom fabularny MGS-a aby zastanawiać się nad historią jak nad fizyką kwantową.
Awatar użytkownika
Kraus3r
Posty: 44
Rejestracja: pn 28 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Kraus3r »

minus_R pisze: pn 04 mar, 2019 W oryginale jesli wyjdziemy ze sklepu nie biorac naboi to juz na zewnatrz uslyszymy jak Kendo jest atakowany i... możemy tam wrocic. Pamietam, że zombiaki sa wtedy porozstawiane po katach sklepu ale czy cialo Kendo lezy tam gdzie zawsze to juz nie pamietam:/ Łatwe do sprawdzenia bo to sam poczatek gry i z ciekawosci to nawet sprawdze ale dopiero wieczorem. No chyba, ze ktos z was to zrobi wczesniej i tu napisze jak jest...
To możesz sprawdzić i jeszcze to, czy po ataku zombie na Kendo, można wyjść drzwiami do pierwszej lokacji w grze, a jeśli nie, to jaki pojawia się komunikat przy próbie otwarcia drzwi.
Byłbym wdzięczny.
minus_R
Posty: 15
Rejestracja: wt 11 sie, 2015
Lokalizacja: cz-dz

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: minus_R »

Sprawdzone. Po zignorowaniu naboi, wyjściu ze sklepu i usłyszeniu już na zewnątrz krzyku Kendo, MOŻNA wrócić. Ciało Kendo wraz z shotgunem (z czterema nabojami) leży tam gdzie zawsze. Tak jak pamiętałem - zombie nie żrą już zwłok tylko stoją w różnych miejscach, np. jeden stoi za ladą na końcu, skąd bierzemy naboje do pistoletu. Do pierwszej lokacji, czyli na ulicę nie da się już jednak wrócić. Przy próbie otwarcia drzwi pojawia się komunikat: "the streets are no longer secure". Grałem Leonem ale Claire ma pewnie tak samo.
dark_throne
Posty: 67
Rejestracja: sob 06 lut, 2016
Lokalizacja: OST

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: dark_throne »

Wiadomo już cos może o następnym DLC, jakies drobne szczególiki czy cos?
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: FurryPiter »

dark_throne pisze: wt 05 mar, 2019 Wiadomo już cos może o następnym DLC, jakies drobne szczególiki czy cos?
Nic :( Trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Awatar użytkownika
Kraus3r
Posty: 44
Rejestracja: pn 28 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Kraus3r »

Macie jakieś pomysły, jak mogłoby wyglądać to dlc?
Mi przychodzą do głowy dwie opcje:

1. Rozwinięcie wątku Ady, czyli co robiła w Raccoon City, dopóki nie spotkała Leona i nie wydostali się z posterunku. Wtedy to DLC byłoby dla RE2 takim Separate Ways z RE4. No i mogliby pokazać, co się stało z Adą po ostatnim spotkaniu z Leonem, czyli jak przeżyła upadek z wysokości i jej ucieczka z miasta.

2. Przedstawienie wydarzeń sprzed akcji gry, np. początek infekcji w Raccoon City, jak to wszystko wyglądało. Głównym bohaterem mógłby być np. Marvin lub jakiś zupełnie nowy protagonista.
Ostatnio zmieniony śr 06 mar, 2019 przez Kraus3r, łącznie zmieniany 1 raz.
RetroGamerPL
Posty: 19
Rejestracja: pn 28 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: RetroGamerPL »

Ja byłbym za tym, żeby wydalic remake Outbreak w formie dlc z co-opem. 😀
A tak na serio to fajnie by było poznać historię z początku "apokaplisy" w raccoon.
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Patriota_1988 »

Kurde jaja miałem problemy ze strzelaniem do lickerów, a przy użyciu noża idzie załatwić sprawę i nie stracić ani troszkę zdrowia.
Zna ktoś taki fortel? Pozdrawiam 😉
Ostatnio zmieniony pn 11 mar, 2019 przez Patriota_1988, łącznie zmieniany 1 raz.
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Borek25 »

Patriota_1988 pisze: pn 11 mar, 2019 Kurde jaja miałem problemy ze strzelaniem do lickerów, a przy użyciu noża idzie załatwić sprawę i nie stracić ani troszkę zdrowia.
Zna ktoś taki fotel? Pozdrawiam 😉
Fotel z lickera?

Hmmm....
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Patriota_1988 »

Borek25 pisze: pn 11 mar, 2019
Patriota_1988 pisze: pn 11 mar, 2019 Kurde jaja miałem problemy ze strzelaniem do lickerów, a przy użyciu noża idzie załatwić sprawę i nie stracić ani troszkę zdrowia.
Zna ktoś taki fotel? Pozdrawiam 😉
Fotel z lickera?

Hmmm....
Miałem na myśli fortel czyli opcja walki z lickerami, więc nie wiem po co te łapanie za słówka 😆
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Borek25 »

Ja wiem wiem, tylko nie mogłem się powstrzymać hehe... :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”