Ulubiona Broń

Ulubiona Broń

Matilda
1
4%
W-870 Shotgun
8
32%
Lightning Hawk
6
24%
Chemical Thrower
0
Brak głosów
M19
1
4%
SLS 60
0
Brak głosów
Nóż
1
4%
Granaty
0
Brak głosów
Samurai Edge
1
4%
JMB Hp3
0
Brak głosów
Gm79 Grenade Launcher
5
20%
MQ-11
2
8%
Spark Shot
0
Brak głosów
Quickdraw Army
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 25

Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Ulubiona Broń

Post autor: Szakal »

Myślę, że akurat tutaj RVRE ma rację. Broń to tylko przedmiot. Co innego gdybyśmy zaczęli tutaj szczegółowo opisywać jak ją zdobyć.

Ps. Jedna osoba zagłosowała na nóż. Albo chodziło o ten niezniszczalny, albo to jakiś mega hardcor :P .
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Ulubiona Broń

Post autor: WESKER-DL »

No to skoro jest przegłosowane to można zmienić tylko jedna uwaga, może niech to ogarnie ktoś z modów bo przy dodawaniu nowej opcji wyboru resetuje głosy a tego byśmy nie chcieli :/
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Kraus3r
Posty: 44
Rejestracja: pn 28 sty, 2019

Re: Ulubiona Broń

Post autor: Kraus3r »

Swoją drogą nie uważacie, że Leon ma lepsze pukawki niż Claire? Na początku rewolwer Claire jest imo gorszy od pistoletu Leona, ponieważ ma tylko 6 naboi w magazynku i dość długo się przeładowuje, dopóki nie znajdziemy dodatkowej części. Karabinek maszynowy jest gorszą alternatywą dla shootguna, bo mimo, że ammo rzeczywiście jest dużo, to niestety ma śmiesznie niski dmg (nawet jak na tyle amunicji) i małą pojemność magazynka, przez co co chwila musimy go przeładowywać. Granatnik byłby spoko, gdybyśmy mogli sami robić pociski zapalające, bo kwasowe moim zdaniem słabe (więc Lighting Hawk Leona też tutaj wygrywa). Iskrownik beznadziejny - zużyłem go jedynie na bluszczowe zombie i po jednym strzale myślałem, że je zabiłem, a one zostały jedynie sparaliżowane, dlatego moim zdaniem lepszy jest miotacz ognia Leona.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Ulubiona Broń

Post autor: WESKER-DL »

Też odniosłem takie wrażenie ale gdyby wyrzucić inne bronię co zrobiłem przy speedrunie, czyli zostawiamy tylko dla Leona Shotguna a dla Claire granatnik to szczerze? Wypada bardzo podobnie a nawet szybciej pozbywamy się Lickerów pociskami zaplającymi Claire aniżeli trzema strzałami z shotguna Leona.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Ulubiona Broń

Post autor: Recoil »

Claire moim zdaniem ma za dużo broni. Trzy pistolety? Gdzie to to wszystko trzymać? Do tego granatnik z różnymi rodzajami amunicji (choć i tak mniej niż w oryginale). Używam głównie rewolwera, choć czas przeładowania jest absurdalny. Czas strzelania zresztą też. Iskrownik przemilczę. Chyba że nie umiem go używać ;) Mówcie co chcecie, ale w codziennym użytkowaniu karabinek z tłumikiem jest niezastąpiony.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Ulubiona Broń

Post autor: WESKER-DL »

Tylko za dużo amunicji idzie na przeciwników. Rewolwer dopiero po udoskonaleniu ma sens a inne handguny też przemilczę. Zestaw w jakim czuję się najlepiej i najbezbeczniej to:

- rewolwer wraz z kolejnymi upgarde’ami
- granatnik (tworzenie - proch zwykły + żółty = kwas) i znajdowanie pocisków zapalających
- iskrownik, tylko w lab bo po udoskonaleniu i przytrzymaniu przycisku akcji działa fenomenalnie
I koniec, nic więcej nie potrzeba czy to HC czy speedrunie (oczywiście self defense jaknajbardziej)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Ulubiona Broń

Post autor: Recoil »

Potencjał ma handgun z celownikiem laserowym. Tylko nie miałem do niego ammo prawie w ogóle. Znajdowałem same 45, a 9 jak na lekarstwo. Szkoda trochę, bo dobrze mi się jej używało.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Ulubiona Broń

Post autor: WESKER-DL »

Amunicję do niego możesz tworzyć ale moim zdaniem szkoda zachodu, potencjał świetny, na myśl przychodzi celowanie ala RE4, masz rację :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Ulubiona Broń

Post autor: Borek25 »

Ale wytłumaczcie mi jaki problem macie z iskrownikiem?
Przecież to świetna broń, zabija zombiaka 1 góra dwoma strzałami nawet na hardcorze.

Tylko wiecie że po strzale trzeba przytrzymać przycisk aby ładunek elektryczny się zwiększał, a nie strzelać tym jak z pistoletu? :P
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Ulubiona Broń

Post autor: Szakal »

Recoil amunicja 45 występuje tylko w scenariuszu B. W scenariuszu A zamiast niej jest zwykła amunicja 9 mm. Jest to spowodowane tym, że w obu scenariuszach B nasze postacie otrzymują dodatkowy pistolet, właśnie na amunicję 45.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Ulubiona Broń

Post autor: Recoil »

A, no widzisz. Dobrze wiedzieć. Zatem pobawię się tą pukawką w Claire A ☺

Borek, 2 strzały z iskrownika, broni zajmującej 2 miejsca a mającej 7 strzałów, to nie trochę słabo. To bardzo słabo. Taka broń powinna kłaść 2 zombiaki jednym strzałem. Jak granatnik czr shotgun. Do tego trzymać przycisk, żeby broń pieściła umarlaka, kiedy w ponieszczeniu są jeszcze trzy inne zombiaki... Nie, dziękuję. W oryginale iskrownik miał więcej do powiedzenia.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Ulubiona Broń

Post autor: carcass87 »

Recoil pisze: pn 11 lut, 2019 W oryginale iskrownik miał więcej do powiedzenia.
To w oryginale był iskrownik? :O
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Ulubiona Broń

Post autor: Borek25 »

Recoil pisze: pn 11 lut, 2019 A, no widzisz. Dobrze wiedzieć. Zatem pobawię się tą pukawką w Claire A ☺

Borek, 2 strzały z iskrownika, broni zajmującej 2 miejsca a mającej 7 strzałów, to nie trochę słabo. To bardzo słabo. Taka broń powinna kłaść 2 zombiaki jednym strzałem. Jak granatnik czr shotgun. Do tego trzymać przycisk, żeby broń pieściła umarlaka, kiedy w ponieszczeniu są jeszcze trzy inne zombiaki... Nie, dziękuję. W oryginale iskrownik miał więcej do powiedzenia.
Nie no zgadza się, ale jest to idealna giwera jeśli nie chce się tracić amunicji do cenniejszych broni, taka broń idealna by nie marnować tych lepszych :P
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Ulubiona Broń

Post autor: Recoil »

carcass, zobacz tu

Borek, owszem, ale kosztem miejsca. 7 strzałów w stosunku do 2 miejsc w inwentarzu. W ogólnym rozrachunku nazwanie tej broni świetną jest trochę na wyrost.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Re: Ulubiona Broń

Post autor: Finka »

W tym remaku bronie bardzo mnie rozczarowały, szczególnie shotgun. Shotgun to w każdym residencie był bronią-pewniakiem a tutaj nie jest i dotyczy to również hawka. Odgłos wystrzałów też pozostawia dużo do życzenia, czasami miałam wrażenie, że strzelam z broni tekturowej. Najbardziej jednak rozczarował mnie nóż i nie dlatego, że się zużywał co zresztą i tak jest dziwne ale dlatego, że ma on inną moc na PC aniżeli konsoli. Z tego co wyczytałam w internecie, nóż swoją moc zawdzięcza ilości fps. Próbując zabić Birkina nożem podczas pierwszego spotkania czułam jak bardzo bezsensowne jest to co robię. Czy naprawdę Capcom nie mógł tego jakoś rozsądnie rozwiązać ?
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Ulubiona Broń

Post autor: Nemesis US »

Shotgun jest raczej bardziej realistyczny w tej grze. Nie odrzuca calej hordy jak w RE4. U mnie rządzi Matilda Leona. Najlepiej gra mi się z nią. Nie znoszę machine guna. Bardzo malo użyteczna zabawka.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Re: Ulubiona Broń

Post autor: Finka »

Nemesis US pisze: pn 11 lut, 2019 Shotgun jest raczej bardziej realistyczny w tej grze.
Realizm w tej grze jest mocno zachwiany. Nie wiem jak w realu działa taka broń bo w rękach trzymałam tylko wiatrówkę :rad10: ale noża używam codziennie i wiem, że nie zużywa się po trzech ani tysiąc razach. Ten z remaku wystrugany chyba został z marchewki.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Ulubiona Broń

Post autor: RON!N »

Finka pisze: pn 11 lut, 2019
Nemesis US pisze: pn 11 lut, 2019 Shotgun jest raczej bardziej realistyczny w tej grze.
Realizm w tej grze jest mocno zachwiany. Nie wiem jak w realu działa taka broń bo w rękach trzymałam tylko wiatrówkę :rad10: ale noża używam codziennie i wiem, że nie zużywa się po trzech ani tysiąc razach. Ten z remaku wystrugany chyba został z marchewki.
Może i z marchewki, ale na dowolnego bossa w tej grze nie ma lepszego oręża jak dla mnie :)
Co do realności pozostałych pukawek, myślę że Claire nie była by w stanie podnieść pewnej "końcowej" broni, a co dopiero utrzymać jej odrzut :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Ulubiona Broń

Post autor: Recoil »

Tempo, w jakim strzela z rewolweru też jest imponujące.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Ulubiona Broń

Post autor: RVRE »

Shotgun, realizm i RE2 lub jakakolwiek inna gra. To sie nie dodaje. Ale i tak lepszy Shotgun niż granatnik Claire.
Spoiler!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”