Co Was rozczarowało

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Co Was rozczarowało

Post autor: WESKER-DL »

Wiadomo jak nowy Resident Evil 2 Remake został przez graczy na całym świecie przyjęty. Najwyższe oceny, dobrze przyjęte recenzje ale czy cokolwiek Was rozczarowało? Większość z nas ma już swoje oceny i opinie a i rzeczy które by dodali lub ulepszyli czasem totalnie odrzucił. W całym zachwycie nad nową wersją z prwnością coś się znajdzie. Zapraszam do dyskusji, w tym temacie możecie „ponarzekać” ;) No i przypominam o tagu spoiler.

Co u mnie nie zagrało? A raczej do czego doczepiłbym się? Poruszanie się bohaterka w kwestii manewrowania między przeciwnikami. Owszem da się wymijać ale efekt „pływania postaci” wręcz to tak utrudnia że minięcie zombie na milimetry jest już niemożliwe jak to mnie przyzwyczaiły inne Residenty. Ten aspekt mnie nieco irytuje. Czasem gorszej jakości tekstura aczkolwiek w patchach będzie to zapewne poprawione. Mała ilość przeciwników podstawowych i broni trochę też kłuje, nie chodzi mi o re4 ale ze 2-3 więcej by się zwyczajnie przydały. To by było na tą chwilę tyle i chyba dobrze ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: Szakal »

Mała ilość pospolitych przeciwników. Z oryginału zabrakło
Spoiler!
Dość ubogi arsenał, po aż trzy pistolety dla każdej postaci. Wpadki fabularne, które wypisałem w temacie o wrażeniach, dublowanie zagadek dla obu postaci.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: Nemesis US »

Póki co uważam tylko, że brakuje trybu pomiędzy Normal a Hardcore i w opcjach powinna być możliwość wyłączenia autosave nawet na zwykłym poziomie trudności.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: Bzduras »

Muzyka to w zasadzie jedyna rzecz, na której się zawiodłem. Przede wszystkim jest jej przeraźliwie mało, a jeśli już się pojawia to przeważnie stanowi ambient, który nie zapada w pamięci. Są dwa lub trzy wyjątki od tej reguły, ale jednak brakuje mi pompatycznych utworów, które podkreśliłyby wydarzenia na ekranie.
Obrazek
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: RON!N »

Ja mam uwagi w dwóch kwestiach ale opartych tylko o scenariusz Leona.

1st)
Kwestia postaci pobocznych. Marvin i Kendo dokładnie. Marvin dostał "drugie życie" ale za to jego śmierć, a w zasadzie przeistoczenie się w zombie totalnie bez wyrazu... Podchodzimy do niego i o, jestem zombie. W oryginale mieliśmy mocno zarysowany wątek Marvina, łącznie z tym, że jego zmiana miała charakter emocjonalny. No i jestem ciekaw jak to co Marvin robił na komisariacie wplotą w ewentualny RE3. Natomiast Kendo... w zasadzie to nie Kendo :D I nie chodzi mi o to że nie zginął, czy coś w ten deseń, ale córka, ogólne zachowanie się jego postaci.... Eh, nie pasowało mi to. Wiem że Capcom planuje dla tej postaci jeszcze drugie dno, ale zawsze ;)

2nd)
Bossowie. Ogólnie średnio mi leżą. Są OK, ale mam wrażenie, że jakby wciśnięci na siłę w swoje miejscówki. Ale Mr. X. Rozumiem że gość nas gania. Ale bardzo sztucznie to wygląda. Powrót na komisariat powinien być utrudniony tak jak w oryginale czy poprzednich częściach, czyli wysypem Licków. Podejmujesz ryzyko przemierzania korytarza celem dorwania brakującego elementu broni. Spoko, ale eksplorowanie miejscówki z ogonem.... Takie sobie. Sztuczne utrudnienie.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: Szakal »

Twoim zdaniem zwiększenie ilości lickerów jest sensowniejsze i mniej sztuczne od podniesienia inteligencji i natarczywości Tyranta...Powiedziałbym, że jest odwrotnie.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: Nemesis US »

Każdy ma swoje zdanie. Można się doczepić też tego, że w pewnych momentach gry nie ma cut-scenek jak w klasyku ale właśnie chyba o to tutaj chodziło. Jak w RE2 pojawiała się legendarna scena z Lickerem to mieliśmy chwilę, żeby się mentalnie przygotować do starcia a teraz po prostu musimy działać i reagować instynktownie. Zabieg jak dla mnie in plus.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: RON!N »

Szakal pisze: pn 28 sty, 2019 Twoim zdaniem zwiększenie ilości lickerów jest sensowniejsze i mniej sztuczne od podniesienia inteligencji i natarczywości Tyranta...Powiedziałbym, że jest odwrotnie.
Tak było w RE z 2002 i tak było w oryginalnym RE2. Teraz masz sytuacje, że Tyrant chodzi za nami, a my musimy robić swoje wiedząc że za chwilę możesz wyłapać plombę na twarz. Do tego dochodzi jeszcze jeden problem. Jak Cię chwyci, a nie masz granatu/noża..... kisiel z mózgu. W mojej opinii tutaj prosi się patch, aby jednak można było się wyzwolić kosztem jednego stanu zdrowia.

Mały edit.
Ale żeby nie było. Sposób w jaki ginie Ben z rąk Tyrka - perfekcja! Scena idealna ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: Szakal »

Oprócz niektórych cutscenek mi jeszcze brakuje upiornego głosu w menu głównym: Resident Evil 2 :P. Tak jak to było w oryginale i chyba we wszystkich odsłonach.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: RVRE »

Bzdursky pisze: pn 28 sty, 2019 Muzyka to w zasadzie jedyna rzecz, na której się zawiodłem. [...] brakuje mi pompatycznych utworów, które podkreśliłyby wydarzenia na ekranie.
Na sam koniec gdy uciekamy do windy to gra przecież całkiem dobra muzyka. Podczas walki z Tyrantem również.
Szakal pisze: pn 28 sty, 2019 Oprócz niektórych cutscenek mi jeszcze brakuje upiornego głosu w menu głównym: Resident Evil 2 . Tak jak to było w oryginale i chyba we wszystkich odsłonach.
Głos jest po zamienieniu dźwięków. Nie jest tylko taki doniosły jak w oryginale.
RON!N pisze: pn 28 sty, 2019 Ale żeby nie było. Sposób w jaki ginie Ben z rąk Tyrka - perfekcja! Scena idealna
To nie Tyrant go zabił tylko Ada. ;) Zauważ, że po chwili się zjawia jakby nic takiego się nie stało.

Mnie w sumie rozczarował brak niezniszczalnego noża, który trzeba zdobyć. Cała reszta jest dla mnie akceptowalna.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: WESKER-DL »

Być może problem z muzyka polega na tym że ona nie gra non stop a naprawdę kawałków jest dużo. Wtrącę płytkę z Soundtrackiem z edycji kolekcjonerskiej, wiecie kto tam muzykę tworzył? Jak sporo jest kawałków i jak są długie? ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: Szakal »

To nie Tyrant go zabił tylko Ada
Tak a później przyszła tam jakby nigdy nic z miną niewiniątka, żeby Leon się nie zorientował. "O, Ben nie żyje, jak to się stało?" : P.
Tym sposobem w końcu wydało się jak przeżyła upadek z mostu. Ada jest Tyrantem (grzmoty)...
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: Recoil »

A Snape zabił Dumbledora. Możecie używać SPOILERA??? Już posypałem trzy warny jednego dnia za spoilery m.in. Mam sypać dalej? Panie moderatorze, Ciebie też się tyczy, bo złe oko moderacji chyba śpi a nie czuwa.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Zielony
Posty: 41
Rejestracja: śr 16 sty, 2019
Lokalizacja: Polska

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: Zielony »

troche spoilerów fabularnych więc uwaga :
Spoiler!
Mam nadzieję, że wydadzą jak zarobią jakąś wersję director's cut, z dodatkowymi scenkami, wrogami czy poszerzonym nieco komisariatem i labem :))
Nawet za cenę braku spodziewanych DLC z Ironsem, czy Córką Burmistrza. Wolałbym poszerzenie głównej kampanii + jakieś Extreme Battle ;)
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: Bzduras »

RVRE pisze: pn 28 sty, 2019
Bzdursky pisze: pn 28 sty, 2019 Muzyka to w zasadzie jedyna rzecz, na której się zawiodłem. [...] brakuje mi pompatycznych utworów, które podkreśliłyby wydarzenia na ekranie.
Na sam koniec gdy uciekamy do windy to gra przecież całkiem dobra muzyka. Podczas walki z Tyrantem również.
To tylko dwa utwory... Przeszedłem dwa razy z muzyką z rimejku i już nigdy, przenigdy nie zmienię w opcjach ustawienia OST z oryginału na nowe aranżacje :rad12:
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: RVRE »

Zielony pisze: pn 28 sty, 2019 troche spoilerów fabularnych więc uwaga :
Spoiler!
Mam nadzieję, że wydadzą jak zarobią jakąś wersję director's cut, z dodatkowymi scenkami, wrogami czy poszerzonym nieco komisariatem i labem :))
Nawet za cenę braku spodziewanych DLC z Ironsem, czy Córką Burmistrza. Wolałbym poszerzenie głównej kampanii + jakieś Extreme Battle ;)
Punkt 1:
Spoiler!
Punkt 2.
Spoiler!
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: Szakal »

Spoiler!
Złe oko moderacji czuwa.
Zielony
Posty: 41
Rejestracja: śr 16 sty, 2019
Lokalizacja: Polska

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: Zielony »

Po prostu nigdzie nie jest to wyjasniono po co mu on był i to mnie boli, w oryginale jednak wiadomo do czego on służy, nawet z tego powodu Mr. X za nimi po to ganiał ;)

Zauważyliście, że pewne wiadome okno jest już zniszczone na komisariacie ? ;> Podejrzewam, ze łazienka też rozwalona jest nie bez powodu ;p
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: Szakal »

Moim zdaniem logiczniejsza jest wersja z rimejka. Kto normalny daje tak cenną rzecz małej dziewczynce?
Złe oko moderacji czuwa.
Zielony
Posty: 41
Rejestracja: śr 16 sty, 2019
Lokalizacja: Polska

Re: Co Was rozczarowało

Post autor: Zielony »

ten kto myśli, że nie będą tak mocno przeszukiwać rzeczy dziewczynki.
Spoiler!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”