[DLC] The Ghost Survivors

RetroGamerPL
Posty: 19
Rejestracja: pn 28 sty, 2019

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: RetroGamerPL »

Przedstawię swoje wrażanie z dlc.
The Ghost Survivors przeszedłem na poziomie treningowym w około 45 min. Na dodatek składają się 3 minikampanie
Spoiler!
Z fabularnego punktu widzenia w każdej z nich w historii znanej z głównej gry następuje pewne wydarzenie, na skutek którego bohaterowie dodatku przeżywają. Każda z kampanii podobna jest trochę do trybów 4th/Tofu Survivor. Tak jak tam zaczynamy w punkcie A i naszym celem jest przedostatnie się do punktu B. Mamy oczywiście inne trasy oraz ekwipunek, ale także każda z minikampanii posiada nowych unikalnych wrogów,
Spoiler!
którzy urozmaicają rozgrywkę wymuszając na nas zmianę taktyki. Oprócz tego w tym trybie mamy możliwość uzupełnienia ekwipunku! Tak jest, niektóre zombiaki posiadają specjalne plecaki. Po zabiciu ich można z tego plecaka wyjąć przedmioty (zwykle nowa broń lub proch). Jest też druga możliwość. W różnych miejscach na mapie stoją specjalne automaty. Mamy w nich po trzy przedmioty, jednakże zawsze możemy wyjąć tylko jeden z nich. Musimy się więc zastanowić co będzie bardziej potrzebne. Kolejnym ficzerem są nowe rekordy. Za zdobycie każdego z rekordów zdobywamy nowy przedmiot zwany rekwizytem. Jest to specjalny przedmiot, który możemy założyć przed rozpoczęciem rozgrywki. Później w grze w zależności od założonego rekwizytu możemy mieć na głowie maskę lickera albo tyranta. Są to jednak tylko przedmioty kosmetyczne (z małym wyjątkiem). Przy przechodzeniu dlc bardzo dobrze się bawiłem, jednak nie będę przechodził jej w nieskończoność. Jest to po prostu kolejny dodatkowy tryb i choć trochę przedłuża żywotność gry, to jednak gdyby nie był to darmowy update, tylko płatne dlc o wartości np. Banned Footage to był bym bardzo zawiedziony i żałowałbym wydanych pieniędzy.
Spoiler!
Reasumując, uważam że jak na darmowy dodatek jest on dosyć dobry, jednak mam nadzieję, że kolejne dodatki będą miały większą wartość fabularną, a ten oceniam na mocne 7/10
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: RVRE »

To zasługuje maks na 4/10 - po jednym punkcie za każdy "tryb". Tak jak RE2 uwielbiam tak z tym "dlc" strzelili ludziom w twarz po prostu.
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: Leon S. Kennedy »

Jednak jedno mnie urzekło:
Spoiler!
Niestety nawet jako historie "what if" wypadają ogólnie słabo. Jeszcze Kendo może być - prosty i sensowny cel. Ale reszta w sumie kompletnie losowa i bez pomysłu (chyba najbardziej córki burmistrza)
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: Leon. KennedY »

Bez przesady z tym strzałem w twarz. Dodatek daje radę jako swoista wyżynka zombie, do tego mamy nowych przeciwników ì fajną muzę, tylko fabuły mogło być więcej. Jako, że darmowe daje 6.5/10. Gdyby było płatne, to ocena na pewno spadła by na 5.5/10.

Co do córki burmistrza, to jej zakończenie jest dziwne. Uratowała gościa, który ginie w fabule, dziwne to...
Ostatnio zmieniony sob 16 lut, 2019 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: RVRE »

Przypomnę że rok temu dostaliśmy Not a Hero do znienawidzonej przeze mnie siódemki. Dodatkowy scenariusz na ok 1-2h który uzupełniał wątek Chrisa. To dlc może dostać 6 lub 7/10 ale to co dali tutaj jest po prostu słabe.
RetroGamerPL
Posty: 19
Rejestracja: pn 28 sty, 2019

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: RetroGamerPL »

Różnica też jest taka, że nad not a Hero pracowali przez większą ilość czasu. Banned Footage jest nawet podobne do tego dlc tylko że było tam minimalnie więcej fabuły i było płatne
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: D4rk_Roxas »

Leon. KennedY pisze: pt 15 lut, 2019 Bez przesady z tym strzałem w twarz. Dodatek daje radę jako swoista wyżynka grubszy, do tego mamy nowych przeciwników ì fajną muzę, tylko fabuły mogło być więcej. Jako, że darmowe daje 7/10. Gdyby było płatne, to ocena na pewno spadła by na 6/10.

Co do córki burmistrza, to jej zakończenie jest dziwne. Uratowała gościa, który ginie w fabule, dziwne to...
A dziwne nie jest to, że grasz osobą, która w fabule jest już martwa od razu? XD
To jest alternatywna wersja wydarzeń.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: Leon. KennedY »

Nie skończyłem jeszcze Claire. Więc nie mam 100% pewności jak tu się potoczyło jej historia... No teraz już mam.
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: FurryPiter »

Jak na razie, rzuciłem się tylko na...
Spoiler!
Jutro spróbuję się w kolejnych mini-kampaniach :)
Awatar użytkownika
migda
Posty: 36
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Lokalizacja: Tworków

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: migda »

Gdy Panowie z Capcomu zapowiedzieli dlc ghost survivor byłem pewien że dostaniemy coś ala minikampanie gdzie każda z nich bedzie trwała jakieś 20min a w zamian dostajemy coś na wzór 4th survivor. Jestem rozczarowany ale jak na darmowe dlc to nie ma też tragedii(do dzisiaj pamiętam jak wycięte zostało multi w re5 które swoją droga było słabiutkie by później dodać je jako dlc za cenę 20zł a ważyło jak dobrze pamiętam 500kb na ps3 i 2mb na xboxie! ) Poziom w Ghost Survivor jest okej, wiadomo, za pierwszym razem wydaje się ciężko ale jak już się zapamięta lokacje i przeciwników to później już łatwo się przechodzi. Moja ocena to 6/10.
Obrazek
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: Recoil »

Nie jestem fanem Hunka czy Tofu, a już tym bardziej Mercenaries. DLC też nie jest dla mnie. Ale obiektywnie jak mi się wydaje jest to całkiem przyzwoite. Przeszedłem każdą z kampanii na treningu bo chciałem po prostu rzucić okiem na tryb i mini fabułę, która się za tym kryje. I rzeczywiście pomysł na córkę burmistrza jest słaby. Był w ogóle wcześniej ich wątek jakoś poruszany? Nie przypominam sobie. Sam gameplay w porządku. Fajny pomysł z opancerzonymi zombie, natomiast trujące i te pseudo bashery (czy jak miały te obwiesie z RE6) mocno wybijające z klimatu. Wg ilości gwiazdek Duch miał być najtrudniejszy, ale mi grało się najłatwiej. Kłopot miałem z Kendo przez dorosłe G. Generalnie fajna rzecz dla fanów Hunka, którzy lubią wyzwania i maksowanie, ale ja pozostanę przy wątku głównym. Aha, chyba jednak wolałbym nie alternatywą historię jak postacie przeżyły, tylko wydarzenia, ktore doprowadziły je do śmierci.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
RetroGamerPL
Posty: 19
Rejestracja: pn 28 sty, 2019

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: RetroGamerPL »

Recoil pisze: sob 16 lut, 2019 Aha, chyba jednak wolałbym nie alternatywą historię jak postacie przeżyły, tylko wydarzenia, ktore doprowadziły je do śmierci.
Spoiler!
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: Recoil »

Każdy wie co się wydarzyło. Ja bym chciał wiedzieć jak do tego doszło :pff1:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: WESKER-DL »

Dla mnie to takie interaktywne epilogi z RE3, patent fajny (zwłaszcza wstawki) ale zgodzę się z Rvre są dość słabe pod kilkoma względami. Krótkie ale każdy ze scenariuszy sprowadza się do tego samego. Mogliby troszkę uspokoić w pewnych momentach tempo. Odnosi się przez to wrażenie że wypuścili za szybko dodatek i żeby wydłużyć każdy scenariusz nadali mu odpowiednio wyższy poziom trudności. Mamy chaos, muzę z mercenaries i rankingi. Podoba mi się za to meeega nowy przeciwnik z sierocińca bo kojarzy mi się z labiryntem fauna del toro ale świecące zombie już średnio.

Więcej wrażeń w jutrzejszym Evil Tv. Skończyłem wszystkie scenariusze i wstępna ocena to 6+/10
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: FurryPiter »

Jestem po kolejnych scenariuszach i może jestem jakiś dziwny, ale im mniej gwiazdek miał dany scenariusz, tym trudniej mi się grało :smiech3: Córka burmistrza to był jakiś koszmar, a już przypadek w którym strzał z magnum w psa (w bok) nie załatwił go za jednym strzałem, no gorzej być nie mogło. Dopiero po godzinie (jak nie dłużej) udało mi się cudem dobiec do więzienia, ale jak musiałem zminimalizować grę żeby komuś odpisać to już do niej wrócić nie mogłem, czarny ekran :smiech2: Później było trochę lepiej, bo trzecia próba zakończyła się bardzo słabym stanem amunicji i 2x zielona+czerwona roślinka, udało mi się cudem przebiec i nigdy więcej. Oby nigdy nie dali dla jej scenariusza osiągnięć :rad12: A Hunk łatwizna, za drugim podejściem udało się przejść. Oba scenariusze grałem na standardowym poziomie trudności. I teraz...
Spoiler!
Przy okazji, czy ktoś się orientuje czy przejście The Ghost Survivors na tym niższym poziomie trudności również...
Spoiler!
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: Recoil »

Odpowiadając na pytanie: tak, odblokowuje. Nie ma tylko rankingów.

Mi też najłatwiej grało się Duchem a najtrudniej córką burmistrza. Te białe zombiaki są koszmarne...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: WESKER-DL »

No te białe kozacko wyglądają a działa na nie jeden pocisk wzmocniony, freezuje na czas ominięcia ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: Recoil »

Koszmarne nie dlatego, że są kozackie, trudne (choć są dość trudne) czy straszne, tylko dlatego, że są brzydkie i nijak pasują do tytułu. Podobnie zresztą jak te fioletowe trujaki. Jedynie opancerzone mają dla mnie sens.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: Leon. KennedY »

Tak jak w Evil TV gadali sam bym chętnie te białe zombiaczki zobaczył w głównej kampanii w laboratorium.
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Re: [DLC] The Ghost Survivors

Post autor: euroo »

Dodatki ciężkie, ale dobrze że można przejść sobie tryb trening wybrać, co moim zdaniem jest dobrym rozwiązaniem bo przynajmniej da się to przejść bez większego wkurzania się. Mini story ciekawe. Dwa z tych czterech, nawet w sumie mogły by do kanonu wejść.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”