Resident Evil 2 - Wersja PC

Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: RVRE »

Ja bym jeszcze sprawdził wersję DirectX w jakiej odpalamy RE2. Gra często mi crashowała po drugiej walce z Birkinem (ale tylko u Claire), po zmianie DX z 12 na 11 problem ustąpił.
alex83
Posty: 15
Rejestracja: czw 31 sty, 2019

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: alex83 »

U mnie nawet zmiana z directX nie poskutkowała. Czekam, może CAPCOM wypuści jakąś łatkę w postaci optymalizacji gry. A niezależnie od tego już ustawiłem świnkę skarbonkę z napisem GeForce :-)
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: carcass87 »

DirectX12 obowiązkowo WYŁĄCZONE.

Wiele artykułów w necie wspomina, że jest klęska, a DX11 ma lepsze osiągi.
Awatar użytkownika
damian2412
Posty: 25
Rejestracja: pn 17 paź, 2011
Lokalizacja: Radlin

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: damian2412 »

U mnie gra sama ustawiła od początku na DX12 i żadnych problemów, żadnej zacinki czy crasha na RTX 2060.
Obrazek
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: carcass87 »

Zmień na DX11, różnica jest w FPS ;-)
Awatar użytkownika
damian2412
Posty: 25
Rejestracja: pn 17 paź, 2011
Lokalizacja: Radlin

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: damian2412 »

Przy 140 fps i spadku czasami maksymalnie do 115/120 chyba nie ma potrzeby zmiany na dx11 :rad12:
Obrazek
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: carcass87 »

Nie ma, chyba że jesteś maniakiem :P
alex83
Posty: 15
Rejestracja: czw 31 sty, 2019

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: alex83 »

Udało mi się odpalić grę.
Może pomogę komuś z podobnym problemem.
U mnie poskutkowało odinstalowanie Windows 7 codec pack.
Nie wiem dlaczego, ale podziałało.
Nareszcie widok faceta wpierniczającego bułkę za kierownicą cieszy, a nie irytuje :smiech5:
No to teraz czas na zabawę :rad7:
reseth89
Posty: 6
Rejestracja: czw 12 cze, 2014
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: reseth89 »

Witam ma ktoś podobny sprzęt i gra na minimalnych ustawieniach działa?? zastanawiam się czy jest sens inwestować w kupno.
Podaję specyfikacje kompa może ktoś z góry bezie wiedział czy na minimalnych wymaganiach gra będzie w miarę chodzić:
Intel i5-6200 CUP 2,3GHz 2,4GH turbo Bost
8GB ram
64-bitowy system operacyjny win 10
Grafika AMD radeon R5 M330 2GB ram taktowanie pamięci/procesora 870/800 MHz
Pozdrawaim prosze o porady.
You will never walk alone - The Reds The Best FC Liverpool od 1999 forever
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: FurryPiter »

@reseth89
Gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana, ale nie mam pojęcia jak może działać na laptopach. Bo to jest chyba laptop? Karta graficzna wstukana w google przynajmniej tak mi podpowiedziała). Na sprzęcie bardzo średniej jakości sprzed 7 lat gra na minimalnych (wszystko na minimum/wyłączone, dosłownie) chodziła, chociaż grywalne to nie było. Na Steamie jest fajna sprawa, możesz grę zwrócić zanim nabijesz w niej 2 godziny na koncie. Więc jeśli nie zależy Ci na pudełku, albo będziesz chciał przetestować sobie grę przed kupnem wersji pudełkowej, zrób zakup na Steamie i pilnuj czasu. Ze zwrotem gry kłopotu nie będzie a przynajmniej będziesz miał pewność co do tego, jak śmiga ci gra :)
alex83
Posty: 15
Rejestracja: czw 31 sty, 2019

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: alex83 »

Gra zoptymalizowana jest, żeby ruszyła na słabym sprzęcie, to fakt. Jednak jest z nią masa problemów. Można sprawdzić na forum Steam. Pod oficjalnym zestawem porad technicznych jest na chwilę obecną 30 podstron napisanych przez ludzi, którzy mimo spełniania zalecanych wymagań, zgłaszają problemy z grą. Ja mam podobnie. Chwialiłem, że gra ruszyła, ale tylko do walki z pierwszym bossem. Gdy zaczynają się jakieś większe rozbłyski świetlne, iskry, wybuchy, itp., od razu wyrzuca mnie do pulpitu. Zmniejszenie ustawień graficznych do absolutnego minimum nic nie daje. Pojawia się tylko komunikat, że sterownik NVIDIA przestał działać, ale odzyskał sprawność.
Nie wiem jaki jest odsetek takich jak ja w skali wszystkich PC-owców, ale mam nadzieję, że CAPCOM nie oleje problemu i już pracują nad jakimś patchem.
Dodam, że gra odpalona na służbowym laptopie z kartą GeForce 840M nie ma takich problemów. Są przycinki, czasem nawet pokaz slajdów, ale chociaż można ją ukończyć.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: RVRE »

A sprawdzaliście jaki DirectX macie ustawiony? :pff1:
alex83
Posty: 15
Rejestracja: czw 31 sty, 2019

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: alex83 »

DirectX to podstawa. U mnie na 12 wogóle nie ruszyło. Cofnąłem do 11 i po odinstalowaniu Windows Codec Pack tak, jak pisałem wcześniej. Do pierwszego bossa szło grać. Sterowniki od karty najnowsze. Później zdegradowane do wcześniejszych (tak polecają w oficjalnym poradniku technicznym). Ja przerabiałem już różne konfiguracje. No może poza reinstalacją Windows'a....
A takie tytuły jak Assassin's Creed Origins, czy Odyssey idą u mnie bez zająknięcia
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: RVRE »

Z tego co pobieżnie wyczytałem, to RE2 wykorzystuje systemowe codeci do odpalania filmików więc w sumie nie dziwię się że jakaś dograna paczka mogła powodować błędy.

Ciekawym faktem w ogóle jest że najwięcej problemów pojawia się na kartach Nvidii. Na kartach AMD nie działa dobrze tylko DX12 ale to już wina Capcomu.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: Bzduras »

RVRE pisze: śr 13 lut, 2019 Ciekawym faktem w ogóle jest że najwięcej problemów pojawia się na kartach Nvidii. Na kartach AMD nie działa dobrze tylko DX12 ale to już wina Capcomu.
Czemu jest to ciekawe? Gra jest optymalizowana pod AMD tak, jak jakieś 95% gier jest optymalizowana pod Nvidię.
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: RVRE »

Jakieś oficjalne info że Capcom współpracuje z AMD?
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: Bzduras »

A czy współpracują to nie wiem, ale gra jest zoptymalizowana pod rodzinę AMD.

https://www.guru3d.com/news-story/resid ... adeon.html
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: RVRE »

Jako posiadacz Radeona RX480 bardzo się z tego cieszę że coraz więcej firm decyduje się na współpracę z AMD, a nie tymi hienami z Nvidii. Mam nadzieję że wszystkie gry Capa będą teraz robione pod ich sprzęt.
alex83
Posty: 15
Rejestracja: czw 31 sty, 2019

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: alex83 »

Panowie PC-owcy, mam pytanie.
Wchodząc w ustawienia graficzne gry, w prawym dolnym rogu jest informacja o wykorzystaniu karty graficznej.
U mnie sam wybór ustawień graficznych powoduje wyświetlenie powiadomienia, że karta jest przeciążona, co może skutkować poważnymi problemami, itd.
Jednak co jest najlepsze - wykorzystanie mojej karty pokazuje jako 1,78 gb / 0,06 gb :szok3:
Poza moją nVidią (4 gb) mam też zintegrowaną kartę, której pojemność to właśnie mniej więcej 0,06 gb.
No, ale przecież podłączony kabel hdmi mam do karty tej lepszej.
Może tu tkwi mój problem. Gra widzi tylko tę gorszą kartę. Może ktoś mógłby mi to wyjaśnić? Albo poradzić, co zrobić, żeby gra widziała 4 gb

z góry dzięki
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Resident Evil 2 - Wersja PC

Post autor: RVRE »

Ustaw sobie w Biosie aby system widział kartę Nvidii, a nie integrę. Gra sama nie decyduje którą woli kartę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”