The 4th Survivor - Rekordy i porady

Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: RVRE »

Dzielcie się w tym temacie swoimi czasami, poradami i taktykami jak najszybciej i efektywnie przejść dodatkowy tryb.
Mnie póki co udało się go skończyć dwa razy- raz na PC z czasem 11:31 i na XOX z czasem 10:07.
Spoiler!
Większość prób kończy się zjedzeniem na komisariacie lub w samej końcówce gdzie zazwyczaj brakuje mi broni defensywnych i łapie mnie Ivy.
Jako że nie radzę sobie w tym trybie za dobrze, to moja jedyna porada brzmi tak:
Spoiler!
W kanałach przy dwóch mutantach najlepiej dać się złapać i nie marnować czasu na nie. Jak mamy strzelać do zombie (np na schodach) to walimy shotgunem po nogach. Strzelamy tylko w sytuacjach bez wyjścia i mamy nadzieję że nic nas nie zajdzie za plecami.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: Finka »

Ten tryb jest dużo łatwiejszy niż w oryginale. Hunkiem mam około 13 minut ale granie nim na razie sobie odpuszczam bo skupiam się na Tofu, te serki są genialne.
Te potworki w kanale można poczęstować granatem wybuchowym, okazuje się on być bardzo skuteczny. Dwa granaty warto zostawić na ostatnią prostą.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: FurryPiter »

Ktoś próbował czy prawie sam koniec, jak schodzimy wyjściem pożarowym, da radę przejść bez użycia granatów? Patrzyłem sobie filmiki speedrunerów, i jakieś inne gdzie ludzie sobie świetnie radzą, a jak ja próbuję to odtworzyć to w tym momencie jestem na jedno ugryzienie i nie mam co rzucać :zmiesz1:
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: Finka »

Mi nigdy nie udało się przejść tego odcinka bez granatu i dlatego w poście wyżej o nich napisałam. Nie wiem na czym grasz ale z tego co zauważyłam najmniejsze problemy mają grający na PC bo tam postać szybciej biegnie. Na konsoli zapewne trzeba mieć farta. W czasie biegu używaj magnum aby nie narażać się na utratę zdrowia. Złotego środka chyba nie ma.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: RVRE »

Jakoś nie zauważyłem aby na PC postać była szybsza, a gram na dwóch platformach- PC i Xbox. Może sprawiać wrażenie szybszej rozgrywki przez odblokowany klatkaż. Pomimo stałych 60 klatek na XOX, zawsze mam wrażenie że na PC jest to płynniejsze nawet jak się zablokuje klatki do 60.
Co do końcówki, to trzeba mieć w ogóle szczęście. Mnie raz się udało tylko z jednym flashbangiem i potem drugi raz tylko z jednym nożem, bo Mutant był po mojej stronie i gdy trzymał mnie Ivy, tamten postanowił sobie pierdyknąć łapą o ziemię i zmieść wszystkich pozostawiając mi drogę wolną.

A jeśli chodzi o Tofu- jaki jest cel tej postaci? Jest jakaś geneza dlaczego go zrobili i czym (oprócz serkiem) on jest?
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: Deus Ex »

W oryginale powstał jako narzędzie do wykrywania kolizji w grze.
Awatar użytkownika
migda
Posty: 36
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Lokalizacja: Tworków

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: migda »

https://m.youtube.com/watch?v=oPz--LlLPLI tutaj mój gameplay z dzisiejszego dnia,moj czas to 9:50.Ogólnie popelnilem dwa wielkie bledy, w miejscu gdzie wychodzimy z windy i czeka na nas horda i na pierwszym pietrze posterunku gdzie zombie i mrx zrobili mi mały gangbang😊 Natomiast grając tofu byłem bardzo blisko ukończenia ale po wyjsciu z środka komisariatu zombie leżący na ziemii złapał mnie i game over i odechciało mi się bo margines błędu tam jest bardzo mały ale pewnie jeszcze spróbuje.

EDIT: Teraz nie popełniłem tych błędów i udało mi się ukończyc w czasie 08:41 :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: RVRE »

Dwie uwagi. Generalnie taktyka podobna do tej której sam używam. Dziwi mnie tylko że marnujesz czas na celowanie w głowy. Lepiej po nogach kosić shotgunem, zanim one upadną i ogarną że teraz mają się czołgać, to dawno już pobiegniesz dalej. Tak samo niepotrzebnie zabijasz tego jednego czołgającego się zombie na dachu z Lickerami.

Druga uwaga/pyanie: Ustawiałeś ręcznie jasność/kontrast w RE2? Zakładam że tak, bo filmik jest strasznie ciemny. Jasne miejsca są ok ale prawie nic nie widać tam gdzie jest odrobinę ciemniej. A sam początek to w ogóle plama czerni.
Awatar użytkownika
migda
Posty: 36
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Lokalizacja: Tworków

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: migda »

To było dopiero moje drugie przejście, ostatni raz grałem 4th survivor jakieś półtora tygodnia temu a że oglądałem filmiki innych graczy na YT to samemu chciałem sprobowac jak mi pójdzie ich taktyką. Pograłem jeszcze później godzinkę i od początku strzelałem tylko w nogi z strzelby albo karabinu i udało mi się zrobić fajny czas- 8:41. W piątek wychodzi dlc, metro i crackdown więc do tego czasu pewnie jeszcze pogram w ten tryb, no i może tofu ale w tym trybie straciłem dużo nerwów gdzie byłem tak blisko ukończenia a zawsze popełniłem jakiś mały błąd który doprowadził do porażki. Co do kontrastu ustawiałem ręcznie i o ile na moim xboxie gra wygląda okej tak na YT widzę że jest ciemno.
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: RVRE »

Włącz sobie PC RGB w ustawieniach obrazu Xboxa. Wtedy poprawia się paleta barw w grach i nagrywane rzeczy nie będą takie ciemne. Walczyłem z tym samym problemem. :)

No a Tofu też mnie lekko irytuje. Zjadają mnie w okolicach końca posterunku, najczęściej w drzwiach gdzie wpada kilka zombie. Szkoda że Capcom nie pokusił się o dodatkowe animacje dla Tofu jak go zjadają i zombiaki nagle wyrywają mięso zamiast oderwać kawałek serka.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: Recoil »

A propos tofu, to znalazłem takie rzeczy:
https://residentevil.fandom.com/wiki/Flan
https://residentevil.fandom.com/wiki/Konjac
https://residentevil.fandom.com/wiki/Uiro-Mochi
Odblokował ktoś coś takiego? Czy to może tylko na rynek japoński?
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
damian2412
Posty: 25
Rejestracja: pn 17 paź, 2011
Lokalizacja: Radlin

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: damian2412 »

Po przejściu Tofu odblokujesz kolejne 2 rodzaje serka, a po przejściu jednym z odblokowanych następne 2 rodzaje.

Tak to u mnie obecnie wygląda :rad6:
Obrazek
Obrazek
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: Borek25 »

Kurde, ale zabawa zwykłym Tofu ( ten co ma same noże ) jest mega ultra ciężka, nawet oglądając poradnik jak to zrobić, nie dawałem rady bo z jakiegoś powodu robiąc dokładnie to co koleś na YT, zombie i inne potworki i tak mnie gryzły w efekcie czego ukończenie Tofu jest prawie nie możliwe, i nie mam pojęcia jak to zrobić.
( wersja na ps4 )
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: Finka »

Biegnąc z Tofu , który ma noże, najlepiej stosować taką zasadę: jeżeli wiesz że przeciwnika nie ominiesz to stawaj do niego frontem a następnie nóż i do przodu. Unikniesz w ten sposób ataków od tyłu, które tylko zdrowie odbierają.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: RVRE »

A co wnoszą te inne serki?
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: Finka »

Nie wiem w jakim sensie wnoszą. Każdy ma inne uzbrojenie ale nie każdy ma środki lecznicze. Do samej gry nic nie wnoszą ale zabawa jest dobra. Nie przeszłam jednego ale będę próbowała.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: Borek25 »

Finka pisze: wt 12 lut, 2019 Biegnąc z Tofu , który ma noże, najlepiej stosować taką zasadę: jeżeli wiesz że przeciwnika nie ominiesz to stawaj do niego frontem a następnie nóż i do przodu. Unikniesz w ten sposób ataków od tyłu, które tylko zdrowie odbierają.
Yep, tyle wiem ale są miejsca gdzie nie idzie się obronić nożem, tak czy inaczej potrzeba mi chyba więcej wprawy albo więcej szczęścia z lickerami.
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: FurryPiter »

Dzięki @Finka za rady i @migda za filmik, bo trochę się nim kierowałem ;) Pierwszy raz udało mi się ukończyć Hunka z czasem 10:30. Szału nie ma, na pewno będę chciał zejść poniżej 10 minut :okulary3:
A zabawy serkami chyba zostawię na inną okazję, skoro aż tyle ich jest :rad12:
Awatar użytkownika
migda
Posty: 36
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Lokalizacja: Tworków

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: migda »

@RVRE dzięki,pomogło,kolory są ostrzejsze i ogólnie jakość obrazu jest lepsza;)Wreszcie mi się udało ukończyć tofu z czasem 9:17,satysfakcja była ogromna:D i przy jednym maratonie postanowiłem ukończyć z wszystkimi serkami,najbardziej miałem fun grając tofu z granatami.Udało mi się także pobić rekord Hunkiem i teraz wynosi 8:08
@FurryPiter cieszę sie że mój filmik ci pomógł,wkrótce wrzuce nowy gdzie pobiłem swój rekord,mam nadzieję że teraz jakość będzie lepsza.

Edit: https://m.youtube.com/watch?v=OPx8PasaTCk jakość nadal pupy nie urywa.
Właśnie zobaczyłem klip gracza który przeszedł ten tryb w 7min! Kurcze nie wiedzialem o tym triku z celowaniem gdzie można szybciej biec po schodach czy że można jednym strzałem z light hawka ominąć roślinki.Może jeszcze bedę piłował Hunka ale narazie mam dosyć:-)
Obrazek
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: The 4th Survivor - Rekordy i porady

Post autor: FurryPiter »

Udało mi się przejść ten tryb pierwszym Tofu :rad8:
https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ ... 9D5E6F91E/
Czas lepszy od Hunka, chociaż podejście było na "byle jak". Wszystkie rośliny zmarnowałem jeszcze zanim dotarłem na posterunek, za to tam tak ładnie śmignąłem, że dopiero zombiaki przed samym końcem mnie zraniły :okulary3:

Kolejne Tofu bardzo fajne chociaż wydaje mi się, że ten z granatami to będzie jeszcze większe wyzwanie :rad6:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”