Jak grać, czyli porady taktyczne :P

carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Jak grać, czyli porady taktyczne :P

Post autor: carcass87 »

Hej,

Może zacznę od tego, że jestem tu nowy. Od czasu do czasu czytam forum, ale się nie udzielam. Dziś postanowiłem to zmienić ;-)
W serię RE zagrywam się od samego początku - miałem jakieś 9 lat, gdy wyszedł RE1 i się zakochałem od razu. Przechodziłem każdą część milion razy.
Teraz chyba już za bardzo się zestarzałem, bo nie radzę sobie aż tak dobrze jak kiedyś ;-)

Ale do sedna:

Jakie macie sposoby na przejście gry, aby otrzymać ocenę S / S+ ?
Do tej pory przeszedłem grę 2 razy - Claire A / Leon A, czasy to odpowiednio : 6:36 / 3:52.

Aktualnie gram Claire B, ale już widzę, że nie wyrobię się w 3 godziny (zebrałem właśnie wszystkie wtyczki szachowe, a czas aktualnie mam 2:40).

Co robicie z zombiakami? Zabijacie? czyścicie pomieszczenia? Ja zauważyłem, że największy problem z grą mam w momencie, kiedy pojawia się już Mr. X i chcę przejść przez korytarz we wschodniej części posterunku na parterze, gdy są tam lickery. Staram się zabijać wszystkie okna deskami, ale jest ich tam tyle, że zombiaki i tak wchodzą. Kolejna miejscówka sprawiająca mi problemy to korytarz, gdzie na początku spotykamy zombiaka walącego o maszynę z napojami. Tam to jest sajgon zawsze - 2 lickery + zawsze pojawiający się w tym miejscu Mr. X. Ginę przynajmniej raz za każdym razem ;-)

Dodam, że póki co nie zebrałem się w sobie na tryb hardcore i gram na standard. Za jakiś czas, gdy już nabiorę więcej pewności na pewno jednak HC odpalę :)

A jak to u Was wygląda?
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Jak grać?

Post autor: Szakal »

Zamiast pisać nowy temat mogłeś zapytać w temacie "problemy z przejściem gry" . Teraz jestem w pracy, ale jak wrócę to przeniosę.
Co do Twojego problemu...
1. Korytarz na wschodzie posterunku odwiedza się tylko raz, więc nie ma sensu zabijać tam okien deskami.
2. Z lickerami nie walcz. Są ślepe i reagują tylko na dźwięk.
Złe oko moderacji czuwa.
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Jak grać?

Post autor: carcass87 »

Ok, sorry za zamieszanie.

Walnąłem się - nie miałem na myśli korytarza na wschodzie, tylko na zachodzie (za recepcją)....

Z lickerami oczywiście, że staram się nie walczyć - ale tak jak mówiłem - w tamtym miejscu zawsze pojawia się (przynajmniej u mnie to tak działa....) Mr. X - a więc nie ma szans, żebym mógł się spokojnie przechadzać między lickerami....

A zazwyczaj potrzebuję stamtąd zabrać hip pouch, bo gdzieś na tym etapie znajduje się drugi klawisz....

Czy może jest jednak inny sposób?
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Jak grać?

Post autor: Szakal »

1. Tak, ten koło recepcji. Na lewo od głównego wejściana posterunek. Cały korytarz przemierzamy tylko raz. Leonem idziemy tam drugi raz tylko do pierwszych drzwi, które były wcześniej zamknięte na klucz i wracamy.

2. Jeśli zależy Ci tylko na dobrym czasie tozbieraj jedynie te przedmioty które są konieczne aby przejść dalej. Klawisze nie są.

3. Jeśli Mr. X się tam pojawia to dlatego, że narobiłeś hałasu. On też reaguje na dźwięk.
Złe oko moderacji czuwa.
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Jak grać?

Post autor: carcass87 »

Aktualnie gram Claire B, więc musiałem tym korytarzem przebiec dalej (żeby zabrać lewarek). Co do klawisza - fakt, jest opcjonalny, ale hip pouch się przydaje :)
Zapamiętam Twoje rady, dzięki.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Jak grać?

Post autor: Recoil »

Może zostawić ten temat jako porady taktyczne? A tamten przeznaczyć stricte na problemy z przejściem? To jednak problemy nieco innej natury ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Jak grać?

Post autor: Szakal »

Carcass87 w Claire B idziesz tam tylko raz. Bierzesz ze sobą nożyce do metalu, przecinasz łańcuch i odblokowujesz te drzwi i następne. A potem po lewarek wchodzisz od strony schodów i ciemni, a nie od strony korytarza.
Problem może być w Claire A, bo pierwszy raz idziemy tam bez nożyc. Za drugim razem przyda się granat ogłuszający, aby chwilowo obezwładnić zombie i szybko dostać się do drzwi z łańcuchem.

Recoil, można się nad tym zastanowić :rad10:. .
Złe oko moderacji czuwa.
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Jak grać?

Post autor: carcass87 »

Masz rację, za drugim podejściem faktycznie poszedłem tam od strony schodów.
Widzę, że muszę jeszcze dokładnie opracować strategię :)
Awatar użytkownika
Kraus3r
Posty: 44
Rejestracja: pn 28 sty, 2019

Re: Jak grać, czyli porady taktyczne :P .

Post autor: Kraus3r »

Moja rada jak sobie poradzić z Tyrantem (przepisze tutaj mój post z innego tematu):
Spoiler!
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Jak grać, czyli porady taktyczne :P .

Post autor: carcass87 »

Wpadłem na pomysł, żeby może umieścić tu taki skrót przejścia gry. Zamysłem jest, żeby każdy, kto nie zgadza się z jakimś punktem, uważa że można zrobić coś w innej kolejności itp. zmienił taki punkt i wkleił całość na nowo. Może po jakimś czasie powstanie z tego ostateczna, oficjalna wersja :) Póki co zrobiłem tylko etap RPD + Parking, dopisujcie śmiało resztę jeśli dobrze już znacie rejony. Ja póki co jeszcze w kanałach / laboratorium nie czuję się zbyt pewnie.
Spoiler!
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Jak grać, czyli porady taktyczne :P

Post autor: Borek25 »

Taka porada dla osób uciekających przed wielkim złym "tyranem" :D

Miejsca gdzie nie może on wejść:

Wieża zegarowa, ta gdzie wkładamy tryby do maszyny i zdobywamy część elektroniczną.
Pokój S.T.A.R.S.

i UWAGA do głównego holu gdzie siedzi Marvin MR.X MOŻE WEJŚĆ!
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Jak grać, czyli porady taktyczne :P

Post autor: Recoil »

Nie wchodzi też do saveroomów i toalet na przykład, pokojów przesłuchań i pewnie kilku innych miejsc ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
john0477
Posty: 85
Rejestracja: czw 26 lut, 2015
Lokalizacja: Stargard

Re: Jak grać?

Post autor: john0477 »

Szakal pisze: wt 05 lut, 2019 Carcass87 w Claire B idziesz tam tylko raz. Bierzesz ze sobą nożyce do metalu, przecinasz łańcuch i odblokowujesz te drzwi i następne. A potem po lewarek wchodzisz od strony schodów i ciemni, a nie od strony korytarza.
Problem może być w Claire A, bo pierwszy raz idziemy tam bez nożyc. Za drugim razem przyda się granat ogłuszający, aby chwilowo obezwładnić zombie i szybko dostać się do drzwi z łańcuchem.

Recoil, można się nad tym zastanowić :rad10:. .
Przecież zanim tam dojdzie drugi raz to zdarzy przebieg i zombie go nie złapią. Ja tak miałem
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Jak grać, czyli porady taktyczne :P

Post autor: Szakal »

Może zdąży, a może nie zdąży. Granat może się przydać, choć nie musi. Nie mniej warto go mieć.
Złe oko moderacji czuwa.
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Jak grać, czyli porady taktyczne :P

Post autor: Borek25 »

Coś zauważyłem.

grając Claire i używając SLS ze wzmocnioną amunicją byłem w stanie załatwić dwa zombiaki jednym strzałem.

Tzn tak się ustawili że gdy trafiłem pierwszego i rozsadziło mu łeb to i temu drugiemu też :D
Także pociski ( te z mocnych giwer ) przechodzą na wylot.
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Jak grać, czyli porady taktyczne :P

Post autor: Patriota_1988 »

Siemka, nie wiem czy dobrze pisze ale chciałbym prosić o pomoc, a mianowicie czy wie ktoś jak zdobyć wyrzutnie rakiet i np mini guna z nieskończonym ammo? Uprzejmie proszę o odpowiedź 🙂
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Jak grać, czyli porady taktyczne :P

Post autor: RVRE »

Musisz przejść scenariusze Leona i Claire na Hardcore z oceną S+. Czyli min. 3 zapisy na grę i nie używanie broni z nieskończoną amunicją.
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Jak grać, czyli porady taktyczne :P

Post autor: Patriota_1988 »

O cholera, na hardcore gram z nieskończonym Samurai Edge i mam problemy, a bez tego to bym miał całkowitą katastrofę 😉, ale i tak dziękuję za pomoc 🙂
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Jak grać, czyli porady taktyczne :P

Post autor: Patriota_1988 »

Z grą na normalu można sobie spokojnie poradzić, ale na hardcore nawet z Samurai Edge z nielimitowaną amunicja, gra potrafi dać się we znaki 😉
carcass87
Posty: 39
Rejestracja: wt 05 lut, 2019

Re: Jak grać, czyli porady taktyczne :P

Post autor: carcass87 »

Dwie ciekawostki.

1. Claire biega szybciej w stanie CAUTION niz FINE - udowodnione
2. Grając na PC im więcej FPSów, tym większe są obrażenia zadawane nożem. Dzieje się tak dlatego, że gra sprawdza częściej kolizje. Są filmiki, gdzie ludzie pokonują Birkina kilkunastoma ciachnięciami nożem.

Tutaj post na reddit, omawiający obie z powyższych rzeczy:

https://www.reddit.com/r/residentevil/c ... n_caution/

A tu Birkin zaciachany nożem w niecałą minutę (10:51)

https://www.youtube.com/watch?v=wkBLT1Cvwhc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”