Błędy w grze, sekrety itp.

Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Błędy w grze, sekrety itp.

Post autor: Arc »

W Remake dwójki jeszcze nie grałem, nie posiadam PS4 ani XO ale trzymam rękę na pulsie w temacie RE :smiech6:

Tytuł tematu w zasadzie wyjaśnia co tutaj będzie.

Jako pierwszy na początek podam błąd, który już pewnie znacie. Trzeba dać się ugryźć leżącemu zombiakowi będąc u szczytu schodów, załącza się animacja ugryzienia, postać się wyrywa i ... idzie dalej w powietrzu będąc na tej samej wysokości co w momencie ugryzienia :smiech1: a dalej to już można wyjść poza mapę, widziałem nawet na innym filmie jak z poza mapy ktoś wziął klucz z zamkniętego jeszcze pokoju, wrócił z powrotem do mapy i dzięki temu mógł użyć zdobyty klucz gdzie trzeba i tym sposobem ominąć spory fragment gry oszczędzając na czasie. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem o co chodziło :)

EDIT: ehh zapomniałem podać film z trikiem :)

https://youtu.be/HhlQ8YiONj4?t=52
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Błędy w grze, sekrety itp.

Post autor: RVRE »

Ten błąd można wykorzystać aby pominąć helikopter (czyli nie mamy Mr X-a na posterunku), pierwszą walkę z Birkinem i całe kanały. Zostało to też już załatane i wykonanie tej sztuczki jest już mega trudne.
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Błędy w grze, sekrety itp.

Post autor: Borek25 »

To chyba błąd ale znalazłem przedmiot który nie zaznacza nam na mapce obszaru na "czerwono".

Grałem Claire B, gdy już otworzymy na parkingu wrota wyjściowe na miasto to zaraz po prawej obok hydrantu jest zielona roślinka, ona nie zaznacza się na mapie w tym obszarze na czerwono, wygląda jakby nic nie było, a jednak jest.
Nie wiem jak u Leona teraz to odkryłem.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Błędy w grze, sekrety itp.

Post autor: Arc »

Miałem sytuację przechodząc, że "dostałem za darmo" wieżę w kanałach.
Zwyczajnie wyszedłem z gry a następnym razem gdzieś po 2 dniach przerwy od konsoli w menu głównym gry dałem kontynuuj zamiast wczytywać.
No i wieża była, i to już umieszczona z lewej po środku.

Pomniejsze podobne akcje podczas gry też się zdarzały.
I mały problem na samym końcu, byłem pewien, że pomyśleli o tym, no więc grając jako Claire tuż przed finałową walką trzeba wziąć dwie baterie i umieścić w odpowiednim miejscu ale nie było nigdzie skrzyni więc chcąc a dokładniej nie chcąc musiałem usunąć z ekwipunku coś, tylko, że wszystko było potrzebne heh, nie dało się obejść (aż zatęskniło się za mechaniką z "zerówki" :rad7: )
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Błędy w grze, sekrety itp.

Post autor: RVRE »

Ciekawostka: Mr X boi się postaci większych od siebie.

https://www.youtube.com/watch?v=uO5MDpJdN1Y
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 2 (2019)”