[RE3] FAQ

Zablokowany
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

[RE3] FAQ

Post autor: Deus Ex »

Pozbierałem najważniejsze informacje w jednym miejscu :). Sugestie, uwagi mile widziane (PM).

Jakie grywalne postaci występują w podstawowej grze?
Jill Valentine i Carlos Oliveira.

Jakie są dodatkowe tryby w grze?
Jest tylko jeden – The Mercenaries.

Przeszedłem The Mercenaries ale nic nie dostałem
Dodatkowe bajery możesz kupić za zarobione w Mercenaries pieniądze.

Kupiłem za zarobione w Mercach pieniądze broń X ale zaczynając grę Jill nie ma jej w ekwipunku.
Broń znajdziesz w pierwszej napotkanej skrzyni.

Ile zakończeń ma gra?
2 zakończenia.

Kim jest osoba dająca walizkę z pieniędzmi po ukończeniu trybu The Mercenaries?
To jest komisarz Brian Irons.

Podczas próby otwarcia drzwi do pomieszczenia na stacji paliw Jill złamała korbę i nie wiem co dalej.
Użyj klucza francuskiego (znajdziesz go w tramwaju).

Skąd wziąć baterię do windy?
Musisz użyć Future Compass na posągu burmistrza Michaela Warrena w zaułku tuż za bramą.

Czego potrzebuję do uruchomienia tramwaju?
4 komponentów: Machine Oil, Oil Additive (zmieszane dają Mixed Oil), Fuse i Power Cable.

Nie wiem jak rozwiązać zagadką w szpitalu w pomieszczeniu z hunterami.
Wybierz kolejno dźwignie oznaczone I, III, A.

Nie potrafię zabić Nemesisa w końcowej formie.
Musisz do tego celu załadować specjalne działo (tzw. Paracelsus Sword) i zwabić mutanta na linię strzału.

Jak odblokować Jill’s Diary?
Musisz odnaleźć w kolejności wszystkie pamiętniki, zdjęcia, raporty itp. w grze.

Po przejściu gry na poziomie light/easy nie odblokował się żaden epilog.
Epilogi odblokowujesz tylko na poziomie hard/heavy.

Ile epilogów jest do odblokowania?
8.

Kim jest postać, którą możemy zobaczyć na ostatnim epilogu?
To jest HUNK, komandos USS, znany z misji The Fourth Survivor w Resident Evil 2.

Jak zdobyć ocenę A?
Nie wolno używać FAS’ów, przejść grę poniżej 2 h, unikać save’ów i grać na poziomie trudności hard/heavy.

Jak szybko można przejść grę?
Znane są wyniki poniżej 1 h 10 minut.

Co zrobić aby spotkać w grze Barry’ego?
Na początku gry w Death Factory musisz wybrać zepchnięcie Nemesisa z mostu.

Czy w grze występuje miotacz ognia?
Nie.

Gram Jill na poziomie hard i nie mogę znaleźć karabinu M4.
Karabin dla Jill dostępny jest tylko na easy/light.

Czy w trakcie rozgrywki można znaleźć do niego magazynki, ewentualnie stworzyć amunicję?
Jest to broń, w której amunicja jest liczona procentowo. Dostępne są tylko dwa magazynki w skrzyni; amunicji nie można stworzyć przy pomocy Reloading Tool i jakiegokolwiek prochu.

Co dostajemy za zabijanie Nemesisa na poziomie hard?
Kolejno: 1)Eagle Part 1, 2)Eagle Part 2, 3)First Aid Box, 4)Western Custom Part 1, 5)Western Custom Part 2, 6)First Aid Box, 7)nieskończona amunicja do wybranej broni/karabin M4.

O właśnie – dlaczego przy siódmym powaleniu Nemesisa raz dostajemy karabin a raz unlimited ammo?
Karabin dostajemy przy okazji pierwszego przechodzenia gry, każda kolejna kontynuacja i pojedynki z Nemesisem będą już nagradzane patentem na nieskończoną amunicję.

Jak stworzyć amunicję do Magnum?
Musisz zużyć sporo prochu – zmieszaj trzy pojemniki niebieskiego prochu C (proch powstaje przez zmieszanie prochów czerwonego z żółtym ) – otrzymany proch CCC może dać ci 24 naboje, przy większej ilości prób nawet 26.

Czy w grze są jakieś dodatkowe stroje?
Tak, jest ich w sumie pięć – można się w nie przebierać w sklepie z odzieżą w lokacji Uptown.

Ten sklep jest zamknięty, jak otworzyć drzwi?
Specjalnym kluczem – aby go zdobyć musisz ukończyć grę, w zależności od oceny otrzymasz dostęp do maksymalnie pięciu strojów.

Czy są jakieś dodatkowe stroje dla Carlosa?
Nie ma.

W jaki sposób zombiaki dopadły Dario? Przecież był dobrze zamknięty w przyczepie.
Dario w pewnym momencie opuścił przyczepę i nie udało mu się uciec przed zombie – został zabity w magazynie.

Dlaczego Nemesis poluje na członków STARS?
Tak został zaprogramowany. Członkowie STARS po incydencie w willi Spencera mieli informacje na temat nielegalnych działań Umbrelli i korporacja nie chciała dopuścić, by ktokolwiek z nich mógł zaświadczyć o jej niezgodnych z prawem procederach rządowi, opinii publicznej. Dlatego zdecydowała o wysłaniu Nemesisa do Raccoon, którym miał zabić tych co przeżyli misję w górach Arklay.

Dlaczego Jill musiała się dostać do wieży zegarowej?
To był umówiony punkt ewakuacji z miasta pozostałych przy życiu członków UBCS, pracowników Umbrelli; dźwięk dzwonu zaś miał być umownym sygnałem wezwania helikoptera ratunkowego.

Dlaczego Carlos zabił Murphy’ego?
Murphy został zainfekowany i zaczął się przeistaczać w zombie.

Czy wydarzenia z RE2 i RE3 pokrywają się czasowo?
Tak. Wydarzenia z RE2 mają miejsce w dniach, w których rozgrywa się też akcja RE3.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 8 razy.
Zablokowany

Wróć do „FAQ”