[Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: WESKER-DL »

Nie wiem Panowie skąd to wasze zwątpienie, Capcom już pokazał przy wydaniu REMAKE RE2 że można im zaufać a teraz przy RE3, dają chłopaki radę jeśli chodzi o słuchanie fanów a wy tacy sceptyczni, więcej radości bo lepszych czasów dla fanów chyba od czasu wydać na Gemcube’a nie było :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Deus Ex »

W przyrodzie powinna być równowaga - obok tych co się jarają jak dzieci, dobrze, by były również osoby sceptyczne :).

Lepiej się mile zaskoczyć niż gorzko rozczarować.

Nie zmienia to przecież faktu, że szykuje się dobra gra, może nawet hit na miarę RE2. Z tymi lepszymi czasami też nie do końca się zgodzę - RE4, RE5 czy RE7 były mocnymi tytułami, szeroko ogrywanymi i komentowanymi. Ludzie grają do dzisiaj. Seria trzyma się całkiem mocno od wielu lat. Raz gra akcji, raz horror. Capcom zaskarbił sobie rzeszę fanów, wychodząc na wprost oczekiwaniom fanom różnych gatunków.

Oryginalny Resident Evil 3 to gra mojego życia. Żadna produkcja nie wywarła już potem na mnie takiego wrażenia. Wiem (a na pewno do niedawna wiedziałem :P ) o niej prawie wszystko. Ale to było wiele lat temu, fascynacja grami minęła mi dawno, jednak ten tytuł obserwuję z zaciekawieniem. Nie ma co się oszukiwać, nie pobije w moim osobistym rankingu oryginału, i nie chodzi wcale o moje złe nastawienie. Bynajmniej. Chodzi o kontekst tamtych lat, innych zainteresowań, innego spojrzenia na świat. Inny odbiór tego rodzaju rozrywki z mojej strony, i naprawdę, bez znaczenia jest dla mnie znaczny postęp technologiczny w tym zakresie, to jest najmniej ważne w całym zagadnieniu. Jest to może też pewnego rodzaju tęsknota i rozczarowanie, że nie jestem w stanie zachwycić się nowym Residentem tak jak zachwycałem się klasykami.

W innym temacie napisałem kiedyś, że nie jestem psem ogrodnika, i jeżeli nowe RE mają dalej wychodzić, i ludzie będą mieć frajdę to super :) Mam nadzieję, że gra okaże się hitem i pobije remake dwójki pod każdym względem.

Bo przecież RE3 (1999) jest lepsze od RE2 (1998) ;D
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RON!N »

A ja miałem zawsze odwrotnie :)
Uważałem że RE3 (1999) to kop w jajca dla fanów. Kiedy w to grałem nie miałem jeszcze pojęcia o historii powstawania tego tytułu, co nie zmiana faktu, że uważam do dziś że to swoisty "kastrat". Nie żeby słaba gra czy coś w tym stylu. Mam jednak nadzieję, że tym razem w kwietniu Capcom zmaże z tej gry piętno niepisanego spinoffa :D Liczę na to...

I fantastycznie podoba mi się, że Cap subtelnie, ale stanowczo łączy RE2 z RE3. Coś co w klasycznej trylogii było w kwestii domysłów, tutaj staje się to mocno namacalne.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RVRE »

Ja miałem podobne zdanie co Ronin- uboga zawartość, krótki czas gry ale z drugiej strony jak przypomnę sobie wszystkie Residenty jakie ograłem, a katowałem każdą ograną część, to RE1 i 3 były jedynymi grami w których nie było nudnych dla mnie etapów. Grałem w nie jednym tchem. Nawet dzisiejszy Remake RE2 ma nudne etapy (kanały) pomimo że dla mnie to gra 10/10.

A co do bycia sceptycznym czy zbytnio napalonym- oba podejścia są wg mnie zdrowe. W końcu Capcom tutaj majstruje przy nostalgii jednocześnie próbując ubrać ją w dzisiejsze standardy. Zdecydowanie najgorsze podejście jakie może być to oczekiwanie gry przeniesionej 1:1 i w przypadku RE2 było sporo takich ludzi, którzy wytykali że coś zmienili.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: WESKER-DL »

Najnowsze info z CapcomTV:

Capcom jest zadowolony z pozytywnego odbioru RE3, choć ogłoszenie było trudne (nie powiedziane, ale sugerowane z powodu wycieków).

RE2 i RE3 były robione jednocześnie.

Nemesis został stworzony, aby być mądrzejszym i bardziej przerażającym prześladowcą niż Pan X.

W Resident Evil 2 starali się trzymać na wiele sposobów bliżej oryginału, aby uchwycić jego ducha, ale w Resident Evil 3 wprowadzą większe zmiany w grze. Mówią nawet, że niektóre wydarzenia z historii mogą zostać radykalnie zmienione niż to, co pamiętamy.

Jednym z głównych celów w RE3 Remake było uczynienie obsady postaci bardziej interesującymi

Dario Rosso ma DUŻO większą rolę

Potwierdzono, że Hunter Beta jest w grze, ale Kawata sugeruje, że może zachowywać się zupełnie inaczej, dla współczesnej epoki i stylu gry.

Pracują teraz nad drugim zwiastunem, w którym będzie więcej Carlosa i Nemesis pokaże kilka ciekawych rzeczy.
Zwiastun trafi na początku przyszłego roku, prawdopodobnie w styczniu.

14-stronicowy artykuł Famitsu, który ukaże się jutro, będzie zawierał znacznie więcej nowych informacji.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: WESKER-DL »

ALERT SPOILEROWY!!! RODZAJ SPOILERA: 2/10
Spoiler!
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Leon. KennedY »

Liczę na epicką ucieczkę z pokoju podczas pierwszego pojawienia się Nemka.
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Borek25 »

Ale wątpię by nemek pojawił się w apartamencie gdzie mieszka jill, bo pewnie akcja gry zacznie sie w pokoju jill, jako taki wstęp jak stacja benzynowa w re2, i wątpię by już na początku gry pojawił się sam nemek, tzn może tak będzie ale ja w to wątpię było by to trochę bezsensu i zepsuło by aspekt horroru, pewnie nemek wyskoczy jakoś podczas spotkania z bradem

Recoil: Używaj interpunkcji i shiftu. okej wiem, pisałem to z telefonu w robocie...
Awatar użytkownika
damiank94
Posty: 38
Rejestracja: sob 13 lut, 2016
Lokalizacja: Pueblo

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: damiank94 »

damiank94 pisze: śr 11 gru, 2019 Oficjalnie

https://twitter.com/janeshishlyann/stat ... de%3Dfalse

W sumie... Jordan ładniejsza :rad6:


Fak. Jak zamieścić tu post z Twittera?
https://biohazardcast.com/sasha-zotova- ... y-as-jill/

A jednak nie. Najwyraźniej ktoś próbuje wybić się na hajpie na grę. Trza czekać aż Capcom sam potwierdzi co i jak.
Would you like to combine the Lighter with the Green Herb ?

> Yes No
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Salvin »

https://pl.ign.com/resident-evil-3-rema ... a-xbox-one

Gra ma ważyć na Xboxie razem z tym dodatkiem 43GB, a samo RE3 21,93GB, czyli nieco więcej niż całe RE2. Może jednak RE3 nie będzie takie krótkie, bo graficznie pewnie nie będzie zbytnio różnicy.
Awatar użytkownika
papa50
Posty: 186
Rejestracja: sob 10 mar, 2007
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: papa50 »

Nowe informacje z magazynu OPM.

Spoiler!

by Deus Ex: Proszę takie informacje oznaczać jako spoilery!
Poprawię się:)
Welcome to Survival horror
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: PSKING »

Tyle lat czekałem na remake mojej ulubionej klasycznej części. Re2 zawsze było na końcu w trylogii. Zanim ktokolwiek się przyczepi, to mój gust, i nic nikomu do tego, to nie tak że wielbię jakiegoś crapa który niszczył rynek. Fani Re2 dostali co mieli dostać, było nawet cholerne Tofu, nieprawdaż? A co słyszę tu? Cieszyła mnie wieść o darmowym doklejeniu Resistance, ale nie kosztem oryginalnego trybu! I znowu, zanim ktoś napisze o tym że nie jest on do niczego potrzebny, to to samo można powiedzieć o dodatkach w dwójce, zawsze mogli zamiast nich dać tylko te darmowe scenariusze. O ile pierwsza rzecz jest dyskusyjna, tak drugiej nie wybaczę. Kochałem Re3 za tą swego rodzaju nieliniowość. Różne ścieżki, różne decyzje, różne zakończenia. I co? I nic, bo zostaną one usunięte. Co z tego że gra będzie rozwinięta w stosunku do pierwowzoru, a poprzednie dwie nie były? Domyślam się że Capcom tworzy jakiś nowy kanon i stąd jedno zakończenie, tylko szkoda że akurat ta część na tym straci.
I NIE DEUS, NIE UWAŻAM ABY TE INFORMACJE POWINNY BYĆ OZNACZANE JAKO SPOILER, PONIEWAŻ PRZEZ TO ŻE PATRZE Z PERSPEKTYWY FANA TEJ GRY, WIEM ŻE TO SAMO MOGĄ CZUĆ INNI.
Ps. Zazdroszczę niektórym nade mną. Też chciałbym być antyfanem tej części aby mnie to nie ruszyło.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Szakal »

Pewna nieliniowość w rozgrywce nadal może się pojawić. Po prostu do tego samego finału dotrzemy dwoma różnymi drogami. A Merce mogą wyjść jako DLC. Tak, wiem, że to próżne nadzieje, ale zawsze jest taka szansa.

EDIT: Ja tu nie widzę jakiś strasznych spoilerów. Przecież o samej fabule i zakończeniu gry nie napisano nic.
Złe oko moderacji czuwa.
john0477
Posty: 85
Rejestracja: czw 26 lut, 2015
Lokalizacja: Stargard

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: john0477 »

Spokojnie tryb wyjdzie w dodatku DLC
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RVRE »

Ej ale o co jest ten płacz? Bo przy walce z Nemesisem nie pojawi ci się opcja czy chcesz walczyć czy uciec? Naprawdę, 2/10, crap roku.
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Borek25 »

Spokojnie panowie, pamiętacie co było przed premierą RE2 remake?
Że Capcom oświadczył że NIE BĘDZIE scenariuszy B?

No i nie mamy scenariuszy B, mamy za to 2nd run :D

Także, moze capcom zrobi coś podobnego?
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Deus Ex »

RVRE pisze: pt 10 sty, 2020 Ej ale o co jest ten płacz? Bo przy walce z Nemesisem nie pojawi ci się opcja czy chcesz walczyć czy uciec? Naprawdę, 2/10, crap roku.
Spoiler!

Co się tyczy spoilerów, to należy używać tagu [ spoiler ] również dla informacji niezwiązanych z fabułą, a innymi aspektami, których zbyt wczesne ujawnienie może komuś popsuć zabawę z rozgrywki. Obecność lub nie trybu Mercenaries czy fakt, że będziemy uruchamiać tramwaj JEST/MOŻE BYĆ taką informacją. Dlatego proszę korzystać z tego tagu :)


Żeby była jasność, mnie osobiście żadne, nawet grube spoilery nie przeszkadzają, bo szybko w to pewnie nie zagram (o ile w ogóle ;)). Chodzi raczej o tych, którzy chcą powoli, samodzielnie obczaić każdy szczegół bo czekali na grę 20 lat.

Obowiązek oznaczania spoilerów (każdego rodzaju) wygaśnie krótko po premierze. Myślę, że dwa tygodnie wystarczą, zobaczymy :)
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RVRE »

Deus, a nie przesadzasz czasem? Jakby to były spoilery, to nikt by trailerów lub gameplayów nie robił aby pokazać grę, bo przecież zdradzi wszystko. Albo idźmy o krok dalej i dlaczego ktoś kto czeka na remake 20 lat, ma się dowiedzieć że taki powstaje wcześniej niż w dzień premiery?

Capcom wyrzeźbił Nemesisa, potem go zeskanował i dał skrypty Mr X-a z RE2. No dzięki za spoiler, grać się już nie da.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Deus Ex »

Jeżeli nie chcecie takich restrykcji to ich nie będzie :)

Tak jak napisałem wyżej, dla mnie może nie być żadnych ograniczeń.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RVRE »

Spoilery zawsze dotyczyły fabuły, niczego więcej. Nie popadajmy w paranoję. :)
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil 3 (2020)”