[Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Borek25 »

Trochę ten RESISTANCE to nie wypał, wypuścili demo czy tam betę i jedyne co się udało sprawdzić to samouczek, bo grać się nie da i przetestować, to jaki cel miało to demo kiedy zaraz wychodzi full game, i tam to się sprawdzi?
Nie rozumiem tego... 10gb zmarnowanego miejsca.

Dobra co innego mnie zaczyna martwić, przeszedłem sobie ponownie klasyczne RE3, które znam na pamięć i tak niby się nie śpiesząc, zbierałem wszystko, na koniec biegałem z nieskończonym magnum po dropie z nemka, ciekawiło mnie jaki wynik czasowy będę miał no i miałem 3h 15min.

uwaga możliwy spoiler:
Spoiler!
Awatar użytkownika
dimek196
Posty: 19
Rejestracja: czw 26 mar, 2020
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: dimek196 »

Według mnie po prostu jakiś speedrun to jest. Wyczytałem, że recenzje gry pojawią się dzisiaj lub jutro - w zależności jaka strefa czasowa była u ludzi, którzy to pisali. Recenzje mają zostać wrzucone o godzinie 11AM EST (czyli jak rozumiem, to 17:00 u nas). Opinie rzekomo bardzo mieszane i dużo hejtu spływa na grę od ludzi, którzy grali. Nawet wisiał materiał z recenzją czy coś, gdzie tam były głosy niezadowolenia, ale Capcom po chwili zdjął materiał (tutaj na 99,9% przez złamanie embargo, a nie hejt).

A co do hejtu na grę, to głównie chodzi o "wykastrowanie" gry z elementów, które były w oryginale.

No i taki BARDZO DUŻY SPOILER odnośnie ""We removed certain enemies to keep the game more realistic"
Spoiler!
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Borek25 »

Mnie nie przeszkadza to jeśli nie będzie wyborów, czy clock towera czy szpitala, czy jeszcze czegoś, nawet jeśli 90% gry dzieje się tylko w mieście, to bardzo dobrze tak długo jeśli klimat będzie gęsty a samo miasto tak dorobione jak te z dema, baaaa, nawet gorsza fizyka i słabszy gore mi nie przeszkadza, ale chciałbym tylko jedno aby ta gra nie była krótsza od oryginalnego re3, chciałbym tylko wiedzieć czy faktycznie jest to krótsze od oryginału czy jest bardziej rozbudowane ( chodzi mi o normalne eksplorowanie ) a nie o speedruny...
Więc to mnie ciekawi najbardziej czy gameplay jest krótszy od oryginału czy nie.
Awatar użytkownika
dimek196
Posty: 19
Rejestracja: czw 26 mar, 2020
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: dimek196 »

Oficjalnie dzisiaj schodzi embargo na recenzje :) Pojawią się one w okolicach godziny 17:00.

Obrazek
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Borek25 »

I jak z tymi recenzjami Hit czy Kit? ;)
Awatar użytkownika
migda
Posty: 36
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Lokalizacja: Tworków

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: migda »

Na metacritic 80% na 44 recenzji czyli gra bardzo dobra ale do hitu jakim był re2 troszkę brakuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Recoil »

Heh, jeden z graczy na tweeterze, zniesmaczony zresztą, pisze, że RE3 nie może się zdecydować, czy iść w kierunku RE2 czy RE4 :)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Salvin »

GOL dał 8/10. Gra skończona w 7h na normalu. Czyli wybierając hard od razu może być 8-9h. Nie jest źle :)
Awatar użytkownika
dimek196
Posty: 19
Rejestracja: czw 26 mar, 2020
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: dimek196 »

Borek25 pisze: pn 30 mar, 2020 I jak z tymi recenzjami Hit czy Kit? ;)
Opencritic 81%, a grę poleca 82% recenzujących (przy liczbie 49 recenzji). Najbardziej chyba odpłynął serwis PCGamer, gdzie ocenił grę na 58 / 100 (przewaga ocen to teoretycznie od 8 do 9). Znajdzie się też kilka not 10/10. Wszystko można przeczytać na stronce z odnośnikami do poszczególnych recenzji: https://opencritic.com/game/8746/reside ... -3/reviews
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Borek25 »

Udało mi się też przeczytać że gra jest bardziej liniowa a zagadki są tylko okazjonalne, liniowa w takim sensie że nie ma tak że ciągle wracamy do main lobby jak w RE2R bo możemy dostać się do innej części budynku, no i polecają grac na hardzie bo normal jest łatwiejszy niż normal w RE2R, a tak to około 5-6h NIE MA NEW GAME PLUSA, może w jakimś dlc będzie...

Ale za to jest jakiś sklepik gdzie kupujemy sprzęt za punkty jakie uzyskujemy w grze za jakieś czynności, w sumie w merceneries też kupowało się za punkty te całe 4 przedmioty, tutaj jest więcej, więc myślę że jest to bardzo podobne, ale recenzje są zgodne w jednym RE2R był lepszy, czy to znaczy że mamy tragedie z RE3R? mam nadzieję ze nie i klimat poratuje.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RON!N »

Proponuję zamknięcie tematów do premiery robi się nieprzyjemnie.....
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Arc »

Bez obrazy ale bawi mnie takie wyczekiwanie, sprawdzanie, o której godzinie pierwsze recenzje i odliczanie czasu do premiery :D już nawet nie chodzi o RE3. Nie lepiej się odciąć, przeczekać nadmuchany balon hype'a, i bez większego zagłębiania się w to jak ją opisują, czego zabrakło, z czym przesadzili itp. załączyć grę miesiąc po premierze i na chłodno bez ciśnień takich sobie zwyczajnie pyknąć w nowego Resa ? ;)
Może ze mną coś nie tak ale nigdy tak nie miałem by czekać z wywalonym jęzorem i sekundnikiem w ręku na jakiś tytuł.

Tylko wg. mnie Jill w tym demie jak biegnie to ma strasznie szeroką miednicę i duży tyłek? Proporcje trochę zaburzone.
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RVRE »

Skoro czekasz na jakiś tytuł, to czemu masz ograć go miesiąc po premierze? O ile sprawdzanie recenzji uważam za mało istotne, tak nie widzę nic złego w tym że odliczasz dni do premiery. Capcom ogólnie mógłby już puścić grę 1 kwietnia w obecnej sytuacji.
Awatar użytkownika
dimek196
Posty: 19
Rejestracja: czw 26 mar, 2020
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: dimek196 »

Dokładnie. Ja zazwyczaj na gry jak na Residenta czekam może raz, dwa razy do roku na dany tytuł. Dla mnie przykładowo oprócz Ori, Residenta i nowego Halo - nic się już nie liczy w segmencie gierek na ten rok :) Według mnie nie ma nic w tym złego, że ktoś jest "nahajpowany" na daną grę. Ot tak normalna kolej rzeczy.

Wiadomo swoją drogą coś odnośnie preloada na Steamie? Dodatkowo przy okazji beta Resistance na PC ruszyła (co prawda chyba 4 dni opóźnienia, ale ruszyło)

Obrazek
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Borek25 »

Mnie zastanawia teraz jedno, producenci mówili że re3r jest bardziej rozbudowany i jest więcej eksploracji niż w oryginale itp itd, A recenzje mówią co innego, choć też nie wszystkie, bo np: nasze rodzime są pozytywne, to komu wierzyć? Na ps4 też działa już beta resistance?
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RON!N »

Borek25 pisze: wt 31 mar, 2020 Mnie zastanawia teraz jedno, producenci mówili że re3r jest bardziej rozbudowany i jest więcej eksploracji niż w oryginale itp itd, A recenzje mówią co innego, choć też nie wszystkie, bo np: nasze rodzime są pozytywne, to komu wierzyć? Na ps4 też działa już beta resistance?
Nikomu :) Tylko sobie ;)
Ogólnie już dawno "nie ufam" recenzentom. Mam kilku których oglądam, później ewentualnie wyciągam średnią.
Ale zasadniczo już można sobie jakiś zarys produkcji naszkicować. No i mam wrażenie, Capcom popełnił ten sam błąd co ponad 20 lat temu :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Borek25 »

Spoko RON!N, po prostu tak się nahypowałem na RE3R bo R3 z psx'a ogrywałem tyle razy że nie jestem w stanie zliczyć, był jedną z moich ulubionych gier z psx a re2 wydawał się mi strasznie sztywny w porównaniu do RE3( psx ) i plusem było to właśnie ze był dość krótki, bo ani przez chwilę nie męczył a i tak długość była moim zdaniem idealna, no ale chyba przez te negatywne recenzje hype mi opadł i teraz sam nie wiem jak to będzie, ale pewnie masz rację zagra się i samemu oceni ;)

Ciekawostką jest że Polskie recenzje mówią o 7h długości, ale muszę powiedzieć że zły jestem na recenzje na YT, bo niestety nie da się ich oglądać, bo chyba każda pokazuje jakieś spoilery z fragmentów których nie ma w demie tylko w full, no kurde...
Dobrze że ogrywając demo widziałem tylko 2 pierwsze ulice nawet do nemesisa nie dochodziłem, sprawdzałem tylko uniki i fizykę zombi :]


Chciałbym wiedzieć jak to wygląda w kwestii backtrackingu, czy da się np: wrócić do początkowej lokacji? tak jak w oryginalnym RE3 do magazynu z Dario, czy może już zbadana część miasta będzie odcięta od powrotu do niej.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: WESKER-DL »

W demie po patchu został zmieniony kod do sejfu
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
dimek196
Posty: 19
Rejestracja: czw 26 mar, 2020
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: dimek196 »

I jak wrażenia odnośnie Resistance? Według mnie pozytywnie - jakaś taka odskocznia dla mnie od Dead by Daylight, gdzie mam przegrane setki godzin :) Trochę na wyrost te opinie, że twórcy kopiowali produkcją studia Behaviour 1:1, ale z innymi teksturami.

Co do zbyt "przesadzonego" i mało "zbalansowanego" Masterminda, to ja bym się wstrzymał z tymi opiniami (nawiązując do narzekania m.in. na Steam). Fajniej musi się grać z odpowiednią ekipą, a nie randomami (co jest oczywiste), gdzie Mastermind tak łatwo nie będzie mógł eliminować graczy. Przykładowa pierwsza lepsza akcja. Trzeba zdobyć elementy do odblokowania drzwi, ale reszta stoi w miejscu i nie wie co robić dalej (mimo wyświetlania komunikatów w grze). Mija minuta, wszyscy leżą, kary czasowe, koniec gry.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RON!N »

WESKER-DL pisze: wt 31 mar, 2020 W demie po patchu został zmieniony kod do sejfu
To w dzisiejszych czasach nawet dema się patch'uje :D :smiech6:
Czemu ten zabieg miał służyć? Pewnie wycieli opcję plusowania za komplet figurek.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil 3 (2020)”