Opinie, recenzje, wrażenia

Co sądzisz o najnowszej odsłonie?

Tytuł pierwszorzędny, który spełnił wszystkie oczekiwania
5
18%
Dobra gra, posiadająca drobne niedociągnięcia
9
32%
Mam mieszane uczucia, mogło być o wiele lepiej
12
43%
Słaba produkcja, zdecydowanie nie spełniła pokładanych oczekiwań
2
7%
Całkowite rozczarowanie, nic mi się nie podobało
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 28

Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: Salvin »

To dalej nie sprawia, że oryginalna gra jest dłuższa, bo nie jest. Ma inną konstrukcję, opartą w dużej mierze na bactrackingu. Samo miasto jest podobnych rozmiarów, tylko występuje "kluczomania". Cóż, dzisiejsze standardy gier wyglądają inaczej. Mało komu pewnie z młodszych graczy by się chciało latać tam i z powrotem.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1855
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: Szakal »

Ja naprawdę bawiłem się nieźle przy nowym RE3...przez pierwszą połowę gry. Od sceny na moście moje zadowolenie zaczęło gwałtownie spadać i z niedowierzaniem oglądałem to co się działo na ekranie. Kurna, wystarczyłoby mi dodatkowe dwadzieścia minut na zwiedzenie wieży zegarowej i gdyby nemek trochę dłużej pozostał w swojej pierwszej formie. I już odbiór tej gry byłby nieco inny :) .
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: RVRE »

Tutaj się zgodzę ze Nemesis za szybko mutuje. Powinien to zrobić dopiero w tym dziwnym miejscu gdzie zostaje zalany kwasem.
golibroda
Posty: 36
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: golibroda »

Ja wcześniej sie gameplayów naoglądałem i marudziłem na tą grę i nemesisa ale muszę wam powiedzieć, że nemesis jest kozacki w tej grze. Wygląd i animacje średnio mi się podobają ale za to zachowanie i to jak robi grę wyszło genialnie. Cholernie trudny jest i nie przewidywalny, wszyscy piszą, że w oryginale podnosił ciśnienie, za to dla mnie jakiś groźny nigdy nie był, a walka(a raczej często desperacka ucieczka) z nim w remaku jest o wiele bardziej że tak powiem zaciekła :smiech4: .

A co do reszty gry to wpadła mi taka myśl, że byłaby spoko gdyby wyszła jako ósemka, bo moje oczekiwania co do REMAKU zostały zawiedzione i ten numerek w tytule nie pozawala mi się cieszyć grą, bardziej na zasadzie "cooo ale bzdura ten zombiak nie powinien nawet wypaść z tego auta tylko z innego którego nawet nie ma w tym remaku bo nie ma 90% miejscówek).
Ja widziałem lepszy remake mapy z re 3 w edytorze do far cri 3
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: Borek25 »

Mało się udzielałem bo ostro ogrywałem trójeczkę i powiem wam że jednak gra daje radę, jest krótka ale za to świetnie się gra, bronie, masa różnych rodzajów przeciwników daje radę ;)

Mi tam jednak się podoba, byłem lekko rozczarowany ale jednak każde kolejne przejście gry dawało mi masę radochy, a Nicolai jest super czarnym charakterem, udał się Capcomowi świetnie i jest równie ciekawy co oryginalny mimo że jest inny trochę.

Drobna rada dla wszystkich którzy chcą speedrunować, rocket launcher jest niezbędny... sieje pogrom i nawet ultra trudny ostatni nemesis z RL jest osiągalny w miarę bezstresowo, zostały mi tylko 2 trofea i będzie platynka, rozwalić wszystkie figurki 15/20 i przejść z Rangą S na inferno, cóż mam tylko nadzieje na jakiś fajny DLC.

Kolejna porada na INFERNO TRZEBA posiadać wspomagacze ze sklepu bo inaczej to chyba jest nierealne by to skończyć :P

Jednak świetny resident choć inny od 2 ale to dobrze, po co nam dwie takie same gry? tak to mamy wyraźnie dwie różne produkcje, a też jednak takie podobne jest zróżnicowanie, no cóż trzeba iść do pracy narazie :P
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: WESKER-DL »

Nasza recenzja Evil Tv:

https://youtu.be/tcl-2-hELMw

Pewnie większość się z nią zgodzi a ocena ostateczna to 8/10
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: Borek25 »

Taką ciekawostkę zauważyłem, wszyscy narzekali że z re3r wycięto decyzje, A jednak niedokonca w grze jest JEDNA decyzja którą można podjąć wiecie kiedy? ;)
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: RVRE »

Taki płacz nad tymi decyzjami jest, ja nie mogę :pff1: Naprawdę w 2020 roku ktoś by chciał aby dynamiczna gra mu się zatrzymała i wywaliła pytanie na pół ekranu czy chce walczyć z Nemesisem czy uciec? I jakby wybrał ucieczkę, to program sam sterowałby postacią do najbliższych drzwi. :pff6:

W rimejku też możesz podjąć decyzję i to ponad tysiąc razy czy chcesz walczyć czy może jednak uciec. Możesz podjąć decyzje czy zbierasz dodatkowe przedmioty czy nie. Grasz z bonusami czy nie. Tyle decyzji, więcej niż w klasyku, no ale kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1855
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: Szakal »

No tak, bo przecież nie można było zrealizować tego w inny sposób...
Po drugie w zależności od naszych decyzji zmieniały się nieco oglądane custscenki, co zmieniało, co prawda nieznacznie, ale jednak FABUŁĘ GRY. Przykładowo w jednej lokacji mogliśmy spotkać albo Carlosa, albo Nicholaia, sam Nicholai w finale ginął, albo uciekał śmigłowcem, wieże zegarową zwiedzaliśmy albo od strony głównego wejścia, albo od strony rozbitego pociągu itd. Tak, to były drobiazgi, które nie miały większego znaczenia na ogólny kształt gry, ale pozytywnie wpływały na jej regrywalność.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: RVRE »

No ale jak w inny sposób? Mieli zrobić z tego grę RPG z milionem dialogów i systemem moralnym? Sam piszesz że to drobiazgi więc czemu mieli poświęcać czas na nie?
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1855
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: Szakal »

Bo tak było w oryginale? I było to ciekawsze od całkowicie liniowej historii, która prowadzi gracza jak po sznurku?
A jakby to mieli wprowadzić? Wystarczyłoby dać większą swobodę w poruszaniu się po mieście. W innej kolejności zwiedzasz kluczowe lokacje i tym samym nieznacznie zmieniałaby się fabuła. Capcom jednak poszedł na łatwiznę, bo stworzenie całkowicie liniowego scenariusza jest dużo prostsze i wymaga mniejszego nakładu pracy i środków.
Ale pal licho już te wybory. Mogłoby ich wcale nie być, gdyby zawartość RE3R była większa. RE2R był kompletnie liniowy, ale oferował o wiele więcej. Remake trójki wygląda przy nim jak ubogi krewny.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: RON!N »

Szakal pisze: sob 11 kwie, 2020 Bo tak było w oryginale? I było to ciekawsze od całkowicie liniowej historii, która prowadzi gracza jak po sznurku?
A jakby to mieli wprowadzić? Wystarczyłoby dać większą swobodę w poruszaniu się po mieście. W innej kolejności zwiedzasz kluczowe lokacje i tym samym nieznacznie zmieniałaby się fabuła. Capcom jednak poszedł na łatwiznę, bo stworzenie całkowicie liniowego scenariusza jest dużo prostsze i wymaga mniejszego nakładu pracy i środków.
Ale pal licho już te wybory. Mogłoby ich wcale nie być, gdyby zawartość RE3R była większa. RE2R był kompletnie liniowy, ale oferował o wiele więcej. Remake trójki wygląda przy nim jak ubogi krewny.
Tylko problem jest taki, że tej zawartości ogólnie jest tyle samo :)
Wycięto kilka miejscówek, parę dodano, ale w ogólnym rozrachunku dostajemy praktycznie remeke doskonały. Ze wszystkimi plusami i minusami pierwowzoru.
I oczywiście, gdyby Capcom tą wieże zegarową dał do zwiedzenia (długości wątku Carlosa na R.P.D, z pewnością ból byłby mniejszy) ale do reszty trudno się doczepić.

PS. Usługa RE.NET (swoją drogą działa w RE3 tragicznie, żaden inny tytuł nie miał takich problemów a mam ograne większość na każdą platformę) traktuje przejście gry na każdym poziomie trudności jako 100% story. I tutaj przyznam rację Szakalowi, że gdyby gra na każdym poziomie trudności opowiadała lekko zmodyfikowaną historię, to wówczas była by true progress w stosunku do RE z 99. Na "easy" mamy złe zakończenie, gdzie wszyscy po za Jill giną itd., a na Inferno, to właściwe, idealne zakończenie. I tutaj powiedzmy Capcom dał ciała. Byłby wówczas powód by mieć większe parcie na przejście tego "faktycznego" piekła....
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: RVRE »

No ale tutaj dochodzimy do pętli. Klasyczne RE2 i cztery nieznacznie różniące się scenariusze są gorsze niż iluzoryczne i miałkie wybory w klasycznym jednym scenariuszu RE3. Z drugiej strony Rimejk dwójki z czterema nieznacznie różniącymi się scenariuszami jest lepszy niż rimejk RE3 gdzie wybory wtopiono w gameplay.

I zauważ też że cała dyskusja skupia się na zaledwie dwóch lub trzech lokacjach gdzie jest jakaś minimalna różnica. To jest jakiś absurd. To że wylądujesz przed głównym wejściem lub z tyłu nie wpływa ci na historię, bo ta pozostaje bez zmian- ucieknij z miasta, zabij Nemesisa. Bo tak było w oryginale. W oryginale mialeś też ostrzeżenie że gra zawiera brutalne sceny, a remake tego nie miał.

Rozumiem jakby ktoś oczekiwał zmian na zasadzie że można ocalić pociąg i ludzi walcząc z Nemesisem zanim odjedziemy. Wtedy mielibyśmy dostęp do innych lokacji, moglibyśmy iść szukać innych. Lub nie wiem, olać pociąg i pojechać samochodem lub iść pieszo. Wtedy też moglibyśmy trafiać do innych lokacji. Moglibyśmy też dostać wybór aby zabić Nicholaia, bo czemu nie. Wtedy Carlos by się odwracał od nas i musielibyśmy radzić sobie samemu.
No ale mówić że wejście do clock tower z dwóch różnych stron to "game changer" jest srogim nadużyciem.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: RON!N »

Dokładnie RVRE. Przepychamy się argumetami, ale nikogo nikt nie przeciągnie na swoją stronę :)

Prosta sytuacja.
RE3: zaczyna się jak Jill efektywnie wypada ze bramy swojego mieszkania, wcześniej skrótowo pokazano mam tylko "fotkę" jak siedzie na łóżku.
RE3R: mamy backstory planu ucieczki z miasta, koszmary jakie dręczą bohaterkę, oraz w jaki sposób drąży temat Umbrelli i jej brudnych rączek.

RE3: spotykamy Dario (krótka rozmowa), zabieramy supple i klucz, wypadamy na ulice miasta by ogólnie spotkać się z Bradem w knajpie.
RE3R: spotykamy Brada, przechadzamy się przez miasto (koło kina, klubu bilardowego, knajpy) i mamy scenę w knajpie.

RE3: Idziemy na komisariat. Spotykamy Brada + Nemka który go zabija, na R.P.D zabieramy wytrych i kamień do zagadki.
RE3R: Tu już historia mocno się tasuje, ale mamy parking, rozwalony helikopter, pomoc Carlosa, trafiamy do "pociągu".

I gdyby tak wszystko rozłożył na cegiełki i poukładał obok każdego tytułu, kilka cegiełek by pozostały po jednej jak i drugiej stronie.
Gierka na mocne 9/10. Być może rzeczy o których piszę w wcześniejszym poście, mocniej przypadła innym graczom, ale trudno. Ja akceptuje to w takiej formie. A ewentualne DLC przecież jeszcze mogą się pojawić. A bardzo bym chciał.....i to takie fabularne ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1855
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: Szakal »

dostajemy praktycznie remeke doskonały
Do doskonałości to mu dużo brakuje :) . Dostaliśmy grę dobrą po prostu, ale nie tak dobrą jak mogłaby być.
No ale tutaj dochodzimy do pętli. Klasyczne RE2 i cztery nieznacznie różniące się scenariusze są gorsze niż iluzoryczne i miałkie wybory w klasycznym jednym scenariuszu RE3. Z drugiej strony Rimejk dwójki z czterema nieznacznie różniącymi się scenariuszami jest lepszy niż rimejk RE3 gdzie wybory wtopiono w gameplay.
Nigdy nic takiego nie napisałem :pff4: .
Słowem nie wspomniałem o oryginalnej dwójce i nie wiem skąd to wziąłeś.
I zauważ też że cała dyskusja skupia się na zaledwie dwóch lub trzech lokacjach gdzie jest jakaś minimalna różnica. To jest jakiś absurd. To że wylądujesz przed głównym wejściem lub z tyłu nie wpływa ci na historię, bo ta pozostaje bez zmian- ucieknij z miasta, zabij Nemesisa.
Im więcej zmiennych w gameplayu i fabule tym lepiej, bo za każdym razem można pograć nieco inaczej. Nie zmienia to całej gry, ale nie mamy też wrażenia monotonii kiedy przechodzimy ją ponownie :) .
Zresztą tłumaczę Ci, że mi wcale nie zależy na tych wyborach z trójki. Gdyby RE3R oferował więcej zawartości np. dwa scenariusze jeden dla Jill, jeden dla Carlosa to słowem bym o tym nie wspomniał.
Po prostu w obecnej postaci RE3R jest gorszy zarówno od starego RE3 jak i RE2R.
Złe oko moderacji czuwa.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: Salvin »

Remake jest gorszy od starego RE3, ale nie dlatego że czegoś mu brakuje. Tylko, że zepsuli Nemesisa, a z Jill zrobili prostacką pannicę. I to są dla mnie główne wady, bo tu pierwowzór wypadł zdecydowanie lepiej. Brakuje co prawda rozbudowanego Clock Tower, ale za to są rozwinięte inne miejscówki, więc tutaj mogę przymknąć oko. A klasyczne RE2? Sorry, ale ja dalej uważam, że to słaba gra :) Z tego względu ominąłem jej remake szerokim łukiem :)
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: Borek25 »

Widzę RE3R to gra która podzieliła fanów ;)

Wiecie co? wszyscy macie rację, ta gra nie mogła się spodobać każdemu, mnie z początku też lekko rozczarowała ale za każdym następnym podejściem grało mi się lepiej i lepiej, i gra w sumie jest bardzo dobra, jest po prostu inna od klasyka ale to nic że brakuje miejscówek jak Clock Tower, zawsze możecie zagrać w starego RE3 i to będzie ;)

Btw: Z przecieków wynika że nie będzie DLC do RE3R i niby Capcom pracuje nad remake Code Veronica.
Deniu
Posty: 24
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: Deniu »

Na reddicie jest też żywa dyskusja nt. oceny tej gry (przeważają fan boye) i jest dyskusja nt. wołania o DLC
wg. mnie ta gra nie zasługuje na swoją cenę po prostu i to wszyscy też piszą, a na metacriticu gra została dosłownie zmiażdżona w recenzjach od graczy.
Jeśli pracują nad Code Veronica to spoko. Za to co zrobili z RE3 poczekam sobie na przecenę VC nie mam ochoty ślepo sponsorować dalej tego co robią z moją ukochaną marką.
Jeśli nie wydadzą DLC do RE3 to pokażą jak bardzo mają gdzieś markę.
Przeszedłem niedawno Shadow of Tomb Raider. Na liczniku 25h ( a robiłem tylko main story i główne groby) gra pod względem contentu jest oszałamiająca. Za te same pieniądze dostajesz 5 x tyle contentu co RE3. I też tu jest replayability. Wiem, że to nie ten sam rodzaj gier etc. ale chcę żebyście zobaczyli co tutaj porównuję. I tu i tu mamy topowe studio, robiące główną grę z serii, nie jakiś spinoff. Ta sama cena 60 $ na starcie. I teraz porównajcie ile miłości i pracy dostało RE3 od swoich twórców a ile Shadow of Tomb Raider....

EDIT:
Wgl. teraz, kiedy już emocje opadły mam jeszcze dwa-trzy negatywy, które mnie ubodły, a w natłoku rzeczy negatywnych zapomniałem o tym napisać.
Reżyseria w kilku miejscach kuleje.
Po pierwsze filmik rozpoczynający grę, nie tłumaczy aż tak dobrze, czemu miasto jest tak doszczętnie zniszczone (rozwalone metro np) Co jest, Jill przespała na tych prochach dwa dni ostrej bitwy z wykorzystaniem środków wybuchowych ? I nikt do niej nie dzwonił ani nie szedł sprawdzić co się u niej dzieje ?
Kolejną złym wyborem było od razu zaprezentowanie głównego złego w filmiku rozpoczynającego grę. Jill ten filmik mogła gdzieś po drodze obejrzeć, cokolwiek. Zamiast tego, z braku laku zamiast lepszego wprowadzenia do sytuacji to nam zaserwowano raz jeszcze materiał promocyjny, od razu na początek. No która gra na dzień dobry pokazuje od razu głównego złego i jego historię ? OG dużo lepiej wprowadził Nemesisa. Żeby nie było, dwójka też mogła jakoś lepiej wprowadzić MR. X, tzn samo jego wejście jest mega spoko, ale fajnie by było znaleźć gdzieś jego kapsułę np.
Kolejną źle wyreżyserowaną sceną była scena znana z dema kiedy Nemi robił kuku zombie i tworzył mix Zombie / Pasożyt. Jill beznamiętnym głosem (nawet twarzy Jill nie widać) pyta ,,what's he doing to them" ? Przypominam, że dopiero go poznaje, boi się go, chce uciec. Powinna być przerażona. Dodatkowo widzi ta scenę z paru metrów. Zamiast tego retorycznie zadaje pytanie, jakby oglądała tą scenę z bezpiecznej odległości przez kamerę, albo lornetkę. No chyba, że dalej na nią te prochy działają, przez które przespała kilka dni ostrej rozróby
No i na koniec filmik końcowy. Dużo gorszy niż oryginał, gdzie widać jak było niszczone miasto, ikoniczne miejsca. Zamiast tego widzimy jako tako zrobiony wybuch.
No ta gra na każdym szczeblu zawodzi :(

Boję się co będzie z CV jeśli go zremakują i jeszcze dołożą więcej sosu anime do Bliźniaków, Steve'a...
Ta gra to takie sobie DLC tak naprawdę..
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: RVRE »

A czy oryginał pokazywał dlaczego miasto zostało zniszczone i opanowane przez zombie? A co do Jill, to przypominam że to członkini STARS, jest doświadczoną policjantką, a nie jakąś lalką co boi się myszy.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1855
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: Szakal »

Tak, pokazywał :). Może nie wszystko, ale w intrze możemy zobaczyć jak policja i UBCS zostają zmasakrowane przez zombie :) .

Ps. Deniu zacznij używać opcji edytuj. Zwracam Ci na to uwagę po raz drugi.
Złe oko moderacji czuwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 (2020)”