Opinie, recenzje, wrażenia

Co sądzisz o najnowszej odsłonie?

Tytuł pierwszorzędny, który spełnił wszystkie oczekiwania
5
18%
Dobra gra, posiadająca drobne niedociągnięcia
9
32%
Mam mieszane uczucia, mogło być o wiele lepiej
12
43%
Słaba produkcja, zdecydowanie nie spełniła pokładanych oczekiwań
2
7%
Całkowite rozczarowanie, nic mi się nie podobało
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 28

Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: Salvin »

Jak już ktoś gra i ma chęć podzielenia się wrażeniami to zapraszam :) Wcześniej jednak proponuję zapoznać się z warunkami działu aby nie popsuć gry innym ;)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: WESKER-DL »

Uff jestem już pod koniec gry, polecam od razu brać najwyższy poziom trudności :) zero spoilerów, czysty fun. Ta gra ma ogromny potencjał, sporo nowości i zmian wyszło na dobre ale co najważniejsze wciąga jak bagno.

Ps. Dziękuje osobom, które były na stream na moim kanale EVIL TV, jesteście Elitą ;) takiej motywacji dawno nie miałem
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: RVRE »

Przejszłem i trochę średnio. Grafika i Nemesis ok, pierwsze spotkanie z nim robi wrażenie ale wydaje mi się że cała gra jest wykastrowana. Nemesis za szybko mutuje, jest go za mało, mniej niż w pierwowzorze. Gra jest też o wiele prostsza od dwójki i mniej zawiła.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: Bzduras »

Po 7 godzinach gry - deczko słabiej niż RE2, ale jestem oczarowany. Więcej wrażeń w recenzji, która wleci niebawem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Naleśnik
Posty: 128
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: Craccoon City

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: Naleśnik »

Podzielam opinię przedmówcy, odrobinkę słabsza od RE2make, ale nadal to świetny Resident i wybornie się bawię w masterowanie. Z minusów to tylko brak taśm maszynowych, nawet na najwyższym poziomie trudności! To jest skandal, a nie brak tej czy tamtej miejscówki. Na plus cała reszta - grafika, lokacje, klimacior i bohaterowie (Carlos, Tyrell). Nowa Jill śliczna, zakochałem się :) A cut-scenki jak zwykle pierwsza klasa!

RE1make > RE2make > RE3make
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: WESKER-DL »

Skończone przy dwóch Strem’ach ;) deczko niżej niż RE2 a końcówka to już dno totalne ;) pełna recka na kanale EVIL TV!!! Stay Tuned

Ps. Jill brzydka jak noc w RC a sam Nemesis występuje tyle samo co w demie czyli nic! Brak pewnych lokacji oraz pójście na łatwiznę (strzelaj w punkty RE5/6) tworzy obraz średniej gry! Liczę na CV bo tutaj jest lekki niedosyt. Ciężko się oderwać ale koniec przygody to strzał w ryj dla fanów moim zdaniem.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
migda
Posty: 36
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Lokalizacja: Tworków

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: migda »

Pierwsze wejście nemka kozackie, ogólnie początek bardzo mi się podobał,chaos, panika,fajnie to było pokazane. Gra bardzo krótka, ukończenie na standardowym poziomie zajęło mi 5 godzin i 30 min aż żałuję że nie zacząłem od razu na hardkorowym co nie zmienia faktu że na dzisiejsze standardy 5 czy 6 godzin jest bardzo słabym wynikiem i to za pełną cenę.Ogólnie grało się dobrze ale jestem trochę zawiedziony, mało nemesisa,bardzo szybko zmutował,brak paru lokacji z oryginału, liczyłem na więcej zwiedzania miasta.Moja ocena to 7/10.Srednia ocen użytkowników na metacritic wynosi 6.2 ludzie narzekają na wycięty content w porównaniu z oryginałem,brak zagadek,nemka praktycznie nie ma, liniowość i czas gry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: Szakal »

Skończyłem i jestem rozczarowany.
Gra jest krótka i łatwiejsza niż RE2R. Nemesisa jest mało i pojawia się tylko w oskryptowanych sytuacjach, a do tego bardzo szybko mutuje, niczym Birkin w RE2. Finałowa walka to jakaś kpina. Jak zobaczyłem Jill z tym wielkim działem w rękach to omal nie parsknąłem śmiechem, bo skojarzyło mi się z jakąś durną postacią z jakiejś kretyńskiej mangi.
Do tego miasto. W oryginale było ono jednym z głównych bohaterów gry, gdzie spędziliśmy większość czasu, a tu dostajemy trzy ulice na krzyż, do tego kilka tuneli, kawałek posterunku, szpital i kolejne laboratoria Umbrelli. Słabo. Do tego brak wieży zegarowej, chyba najlepszej lokacji w originale. To wszystko sprawia, że końcowa scena z pociskiem nuklearnym nie ma takiego emocjonalnego ładunku jak ta sama scena z pierwowzoru. Ot coś pierdykło i tyle.
Nie było źle do czasu przejażdżki metrem. Potem jest coraz gorzej, a wydarzenia zaczynają następować po sobie z prędkością serii z karabinu maszynowego.
Nie takiego RE3R chciałem. Moja rada dla tych co jeszcze gry nie kupili: nie warto płacić za ten crap pełnej ceny.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: RVRE »

Clock Tower przecież było. Druga walka z Nemesisem. I nie jest to crap. Crapem był RE7.
Awatar użytkownika
migda
Posty: 36
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Lokalizacja: Tworków

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: migda »

Przechodzę grę 3 raz no i jakoś tak szkoda ze remake trzeciej części został zrobiony na szybko,wedlug mnie ta gra miała potencjał przebić dwójkę,mamy legendarne Raccoon,legendarnego nemka, jedną z ulubionych postaci serii-Jill. Starczyło zrobić ogromny teren do zwiedzania bo dla wielkich fanów powrót do Raccoon to świętość :rad6: nie wycinać żadnych lokacji, dodać zagadki, duuużo więcej nemka, w tle dodać ludzi którzy próbują przetrwać ten koszmar i mnie by osobiście kupili w 100%. No ale gdybać sobie można. Jak mówiłem gra sie dobrze ale ja jako wielki fan oryginalnych re2 i re3 czuje się jakbym dostał z liścia w twarz od Capcomu.
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: RVRE »

Gra jaka jest każdy widzi, trochę obcięli zawartość ale dziwią mnie ograniczenia jakie zrobili. W szpitalu gdy bronimy się przed hordą zombie, nie możemy wybić tych co stoją na zewnątrz. Tak samo finalny moment jak się przebijają przez drzwi. Stoją centralnie przed nami jak słupy i nie reagują na ostrzał. Zombie musi przejść i upaść na podłogę, wtedy jest podatny na obrażenia. To jest dziwne, bo w takim RE4 jakoś mogliśmy zabić Ganado za oknami i było to w 2005 roku. 15 lat później już nie ma takiej możliwości.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: Szakal »

Clock Tower przecież było
:roll:

Był tylko plac przed samą wieżą, ale wejść do środka i zwiedzić wnętrza się nie dało.
Dlaczego? To była uwielbiana przez wszystkich fanów miejscówka, a ograniczyli jej rolę do pojedynczej walki z bossem :pff2: .
czuje się jakbym dostał z liścia w twarz od Capcomu
Mam podobnie. Z tym, że pomimo kilku fabularnych potknięć w RE2R grało mi się świetnie, tak w przypadku RE3R nie mogę przejść do porządku dziennego nad tym jak wybrakowana i ograniczona względem oryginału jest ta gra.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: Patriota_1988 »

Mnie zawiodła tylko ostatnia walka , gdzie wujek Nemek wyglądał jak, co tu mówić "duża kupa " , a Jill niczym Hecules z tym działem xD
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: RVRE »

Ale w oryginale był jeszcze większą kupą. Tutaj wyglądał solidnie.

A co do Clock Tower, to jakoś najmniej zapadła mi w pamięci. Najbardziej pamiętam miasto, posterunek, szpital, pojedynek właśnie przed wieżą i to że potem musieliśmy melodyjkę dopasować, no i szpital.

Dla mnie najwiekszym mankamentem jest długość gry, jej prosta budowa, no i mała ilość Nemesisa. Cała reszta jest ok ale poziom niżej niż dwójka.
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: Patriota_1988 »

A i brakło grave digera ( wielka gąsienica ) , oj szkoda .
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: Recoil »

Słuchajcie, opinie, wrażenia i recenzje, a nie festiwal wymieniania co jest a czego nie ma w grze! Używajcie taga spoiler do zawartości fabularnej gry! To nie jest temat spoilerogenny, więc wchodzę w niego i już wiem wszystko co jest, a czego nie ma w grze, a jeszcze nie grałem. No miejcie trochę wyobraźni... I co premiera to samo. Jak do ściany... :pff1:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: RVRE »

No ale jak nie grałeś, to czemu wchodzisz i czytasz? Wydaje mi się ze ten wątek jest dla tych co juz grę przeszli, inaczej nie byłoby sensu. Poza tym, nikt nie pisze ze Carlos zginął ani nic takiego ważnego dla fabuły.
Deniu
Posty: 24
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Opinie, recenzje, wrażenia

Post autor: Deniu »

Generalnie dużo spoilerów będzie, więc uwaga spoilery
Spoiler!
6-6,5/10
Nie narobili się z tą grą i czekam na SOLIDNY DLC fabularny tak do RE 2 jak i do RE 3
czekam na Angry Joe jak będzie wrzeszczeć 5 HOURS !
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!).

Post autor: Recoil »

RVRE pisze: sob 04 kwie, 2020 No ale jak nie grałeś, to czemu wchodzisz i czytasz? Wydaje mi się ze ten wątek jest dla tych co juz grę przeszli, inaczej nie byłoby sensu. Poza tym, nikt nie pisze ze Carlos zginął ani nic takiego ważnego dla fabuły.
1. Bo w nazwie tematu nie jest zaznaczone [spoilery]. Wtedy wiem, że temat jest luźny i mogę wejść, wiem też, że jako odpowiedzialni ludzie, jak napiszemy coś, co mogłoby popsuć zabawę, to użyjemy odpowiedniego tagu - po to on jest. Takie zasady panują na forum OD ZAWSZE. A na takie miny mimo wszystko najczęściej wsadzają starzy użytkownicy...

2. Bo jestem moderatorem i mam obowiązek czytać każdy post. A jeśli jest oznaczony odgórnie jako [ spoiler ] to wiem, że inny moderator, który grał, albo ma na tytuł wywalone, się nim zajmie.

3. Bo recenzje, opinie i wrażenia czytam po to, aby dowiedzieć się czegoś o grze PRZED zakupem. Po co mam czytać recenzję po ograniu? To jest dopiero bez sensu.

Czyjaś śmierć to nie jedyny powód by umieszczać tag spoiler. Są inne rzeczy, które psują zabawę, np. właśnie to, że wywalacie mi całą zawartość lokacji i potworów, albo, jak ktoś popłynął przy okazji RE2, że Mr X pojawia się w pierwszym scenariuszu...

Chcecie podawać konkrety - załóżcie temat (jaki zresztą jest w każdym dziale): Co Wam się podobało? Mi się podobało, że Carlos nie żyje, albo mi się podobało, że jest/nie jest grave digger; Co Was rozczarowało? Mnie rozczarowało, że nie ma/jest wieża zegarowa, albo że Jill umiera na raka.

Tu jest temat o opiniach, np. w mojej opinii gra jest taka a taka, a nie w mojej opinii nie ma wieży zegarowej - to nielogiczne.

Tu jest temat o recenzjach, które dobrze napisane powiedzą: gra jest okrojona z pewnych lokacji, a nie gra jest okrojona z wieży zegarowej - to byłoby chamskie.

Tu jest temat o wrażeniach, np. mam pozytywne wrażenia z gry, a nie mam wrażenie, że nie ma wieży zegarowej - to też nielogiczne.

I tak co premierę... :pff6:

... :zmiesz2:

EDIT: Ktoś założył temat o nazwie: Solucje Porady (spoilery inside). Prawda, że miło? Od razu wiadomo, że w środku są spoilery i jak wejdę to na własną odpowiedzialność.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Opinie, recenzje, wrażenia (Uwaga spoilery!)

Post autor: RVRE »

Z jednej strony przyznam Ci rację ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zbudowałeś zdania pasujące pod Twoją narracje, a można też napisać że "w mojej opinii brak wieży zegarowej to solidny minus". W recenzji też możesz wymienić jakich lokacji brakuje, w tym nie ma nic złego, bo nie jest to istotny element dla fabuły. Spoilery z definicji dotyczą tylko kwestii fabularnych, a ludzie w ostatnich latach popadają w paranoję i nie można powiedzieć że w jakiejś grze się strzela, bo uznają to za spoiler. Wg tego co piszesz, zakładam też że nie widziałeś okładki, która zdradza wygląd facjaty Nemesisa.

To samo tyczy się wrażeń. Mam negatywne wrażenia bo usunęli niektóre lokacje. Wszystko jest na swoim miejscu Recoil. Jak będę chciał napisać coś o fabule, to użyję spoileru choć z drugiej strony, ktoś kto zna oryginał (jest na forum ktoś kto nie grał?) w rimejku nie odnajdzie zbyt wielu nowości
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 (2020)”