[Ogólny] Dyskusje ogólne

Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Salvin »

Tylko z tego względu, że zapewne zaciąłby się na jakiejś zagadce i błądził w kółko po mieście, nie wiedząc co zrobić. Można powiedzieć, że oryginał jest bardziej skomplikowany i tym sposobem straci więcej czasu, ale to =/= dłuższa gra.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1855
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Szakal »

Też mi się wydaje, że oryginał jest nieco dłuższy. Wystarczy zobaczyć ile czasu mija do uruchomienia pociągu, a potem mamy wieżę zegarową (lokacje której nie ma w remake), później jest szpital (który nieznacznie rozbudowano w RE3R) park (kolejna lokacja pominięta w remake) i dopiero Fabryka Śmierci/Gniazdo 2.
Oczywiście jak ktoś wie gdzie ma iść i co zebrać to przejdzie tą grę w trimiga, ale mówimy o pierwszym podejściu, a nie o speedrunach.
Złe oko moderacji czuwa.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Salvin »

Uruchomienie tramwaju w oryginale to max godzina, no może do półtorej. Na posterunku, który zajmuje ~30m zabierasz niebieski gem. Bierzesz zardzewiałą korbę od razu, kabel zdobędziesz już po drodze. Idziesz do restauracji albo wydawnictwa po zielony diament. Przechodzisz przez bramę, udajesz się do tramwaju i możesz użyć przewodu zasilającego, zabierając klucz. Zaraz obok masz stację benzynową, gdzie używasz zardzewiałej korby oraz tego klucza i masz część oleju. Wracamy po książkę. Udajesz się po kompas i masz akumulator, aby zdobyć bezpiecznik. Potem backtracking po wąż oraz drugą część oleju i tadam. Można już odjeżdżać. Ot cale miasto przed Clock Tower. Zagrajcie jeszcze raz w oryginał i zobaczycie jak to wygląda.

Dlatego mówię, oryginał jest bardziej skomplikowany z prawdopodobieństwem zacięcia się, ale to nie czyni z niego dłuższej gry.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: RON!N »

Ale za to mamy dłuższe kanały (które były mega krótkie w oryginale).
Według mnie nie można 1:1 porównywać lokacji w tych grach. Plus tegorocznej produkcji jest taki, że tutaj jeszcze mogą coś dodać.
Ale pominięcie wieży zegarowej faktycznie było niepotrzebne. Brakuje tego elementu, i prawdopodobnie gdyby nam zaoferowano chociaż kawałek tej lokacji (która tam stoi jakby nie patrzeć) czara goryczy była by mniejsza. Tego elementu nigdy nie negowałem.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Salvin »

Dokładnie, remake jest inaczej wypozycjonowany.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: RVRE »

Longplay na Hardzie na YT trwa 3 godziny. Nie jest to speed, wszystko brane po kolei, walki z Nemesisem za każdym razem odbębnione dla nagrody oraz każdy przeciwnik po drodze zabity. Remake na Hardcore bez dodatkowych broni i wspomagaczy zajmie najmniej 4-5 godzin zakładając że zabijasz wszystko i walczysz z Nemesisem dla nagród oraz zbierasz wszystkie rzeczy.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: RON!N »

Jak wcześniej pisałem. Mamy wrażenie że RE3 jest dłuższe, gdyż jest bardziej powolne, bardziej nastawione na eksploracje. RE3R jest mega dynamiczną grą, więc i odczucie czasu jest szybsze.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deniu
Posty: 24
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Deniu »

Nie wierzę, żeby ktoś pierwszy raz grając w re3 przeszedł ją w 3h na hardzie. No nie uwierzę :(
tak czy siak nowy Re3 remake tak naprawdę residentem staje się dopiero koło szpitala kiedy trzeba pobiegać w te i nazad, poszukać itemów, mały backtracking, powalcyzć z niewystarczającym inwentory. Dopiero tam czułem, że gram w resident evil
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1511
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Leon. KennedY »

Szakal pisze: czw 09 kwie, 2020 Też mi się wydaje, że oryginał jest nieco dłuższy. Wystarczy zobaczyć ile czasu mija do uruchomienia pociągu, a potem mamy wieżę zegarową (lokacje której nie ma w remake), później jest szpital (który nieznacznie rozbudowano w RE3R) park (kolejna lokacja pominięta w remake) i dopiero Fabryka Śmierci/Gniazdo 2.
Oczywiście jak ktoś wie gdzie ma iść i co zebrać to przejdzie tą grę w trimiga, ale mówimy o pierwszym podejściu, a nie o speedrunach.
Szczerze, to pojęcia nie mam ile mi zajął oryginał za pierwszym razem. Wiem, że teraz w remake'u będę miał jakie 9 godzin. Więc nie jest źle, nie jest źle 😋 Co szpitala, to wydaje mi się, że w remaku jest on zdecydowanie dłuższy, a nie tylko o ciuteńkę. Przynajmniej ja tam trochę czasu spędziłem.
Ostatnio zmieniony śr 15 kwie, 2020 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Borek25 »

Panowie, przed premierą RE3R ograłem klasyka RE3 z PSX, i przeszedłem tą gre dokładnie w 3h 15min, a zrobiłem wszystko co się dało, ( każdy przedmiot i notka podniesiona, tak łącznie z powrotem do Dario )

RE3R jest w najgorszym przypadku tak samo długi co pierwowzór.
Deniu
Posty: 24
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Deniu »

eh i jeszcze żeby posypać nasze rany solą Capcom ogłosił dodatki i rozwijanie dalsze re:project resistance. Gry w którą nikt nie gra (a to topowe studio, kiedy w taką grę green hell gra po 10k osób na steam)...

EDIT:

Aż napisałem maila z żalami do Capcomu. Tak mnie boli ten remake ..

Szakal: Nie pisz kolejnego posta pod swoim postem. Korzystamy z opcji edycji.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Salvin »

Dziwne, że nikt o tym nie wspomniał, ale ciekawostka. Nemesis
Spoiler!
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1511
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Leon. KennedY »

No co Ty, fajnie 😋

Mnie się bardzo podobało i mega zdziwiło gdy do pomieszczenia z dowodami wparował mi
Spoiler!
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Salvin »

To jest dość stresogenny etap, bo na tym poziomie trudności masz zredukowaną ilość maszyn do pisania, a Nemesis potrafi zabić na hita na full HP. To pomieszczenie z zapisem jest kluczowe, a niemożność z jego skorzystania sprawia, że musisz dwie potyczki przejść za jednym zamachem.
Awatar użytkownika
papa50
Posty: 186
Rejestracja: sob 10 mar, 2007
Lokalizacja: Swarzędz

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: papa50 »

Na steamie zostały dodane nowe pliki DLC. Nie musi to oczywiście nic oznaczać lecz może coś się wydarzy. Chociaż podejrzewam, że to będzie takie samo DLC jak do Resident Evil 2 czyli odblokowanie wszystkiego bez przechodzenia.
Spoiler!
Welcome to Survival horror
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: RON!N »

Za szybko na coś godnego uwagi.
Pewnie jakieś śmieci ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: RVRE »

Clock Tower DLC. ;)
golibroda
Posty: 36
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: golibroda »

Jak wypełniałem ankiete capcomu nt. re3r (Https://bit.ly/2VvGqyn) było pytanie co bym chciał zobaczyć w dlc.
Szukałem na tej długiej liście zawierającej z 20 pozycji jakiś nowych map czy kampani czy coś w ten deseń ale do wyboru były nowe stroje, nowe skiny i inne tego typu duperele :D

Nie róbcie se nadziei :D

BTW w końcowej tekstowej ocenie gry na tej ankciecie użyłem zwrotu "<ciach> capcom" z 4 razy i "i shit on you capcom, give my money back" 1 raz (nie kupiłem gry tylko konto xbox z grą na allegro za 10 zł ale zawsze za to mogłem mieć ze 3 browarki)
eh i jeszcze żeby posypać nasze rany solą Capcom ogłosił dodatki i rozwijanie dalsze re:project resistance. Gry w którą nikt nie gra (a to topowe studio, kiedy w taką grę green hell gra po 10k osób na steam)...
Niech rozwijają, gdy dobiorą się do tej gry moderzy, wywalą master minda, zrobią pare poprawek to może wyjdzie z tego całkiem spoko gierka

Szakal: Nie przeklinamy na forum.
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: Borek25 »

Te nowe DLC to pewnie do resistance, bo miała się pojawić Jill tam :/
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Ogólny] Dyskusje ogólne

Post autor: RVRE »

Jill i chyba Nicholai.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 (2020)”