Solucje Porady

Deniu
Posty: 24
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Solucje Porady

Post autor: Deniu »

Jako, że wszyscy już możemy zacząć naszą przygodę to myślę, że warto ten wątek zacząć ;)

po pierwsze : żałuję, że wybrałem hardkor, wszystko szło dobrze aż doszedłem Carlosem w szpitalu do pewnego pokoju.
Mam z 32 naboje w karabinie, z 5 w pistolecie i jeden granat błyskowy.
A tu 2 huntery, jeszcze jestem w stanie uciec z tego pokoju ale zaraz po ucieczce z niego...w korytarzu kolejny.
To się w ogóle da przejść na hardcore ? Próbuję robić ,,uniki'' Carlosem ale jedyne co osiągam to że się sam podsuwam zombim na pożarcie ...
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Leon. KennedY »

Napewno się da, musi się dać 😋
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Borek25 »

To jest nic chłopie, potem jest jeszcze większy hardcore... nie daje rady z zapasem spreyów i wagonem amunicji u carlosa...
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Szakal »

Ja to pomieszczenie przeszedłem korzystając z dwóch granatów błyskowych :) . Też gram na hardcore i jestem już bliski finału.

Moja rada dla Deniu? Wbiegnij szybko do środka i zabierz co się da, rzuć granat oślepiający, żeby zdezorientować huntery i ... uciekaj stamtąd.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Naleśnik
Posty: 128
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: Craccoon City

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Naleśnik »

Hardcore na hardcorze to jest finał, moim zdaniem przegięli tam z gąbkowatością bossa. Zabrakło mi amunicji, a miałem mnóstwo staffu przy sobie.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RON!N »

Borek25 pisze: pt 03 kwie, 2020 To jest nic chłopie, potem jest jeszcze większy hardcore... nie daje rady z zapasem spreyów i wagonem amunicji u carlosa...
Mówisz o tym miejscu, ala chatka z RE4?
Ten part gry trwa wieki...
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: WESKER-DL »

Hardcore nie jest taki zły natomiast huntery załatwiaj po kolei, strzelaj w pysk! Carlos amunicji aż nadmiar w trybie HC później będzie tylko łatwiej. Gorzej jak Cię teafią, wtedy lepiej uleczyć się bo wzorem poprzednich części można stracić głowę :D
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Borek25 »

RON!N pisze: sob 04 kwie, 2020
Borek25 pisze: pt 03 kwie, 2020 To jest nic chłopie, potem jest jeszcze większy hardcore... nie daje rady z zapasem spreyów i wagonem amunicji u carlosa...
Mówisz o tym miejscu, ala chatka z RE4?
Ten part gry trwa wieki...
Tak chyba z 10 razy powtarzałem to, bo te huntery... :P najgorszy moment w grze moim zdaniem.

No i z ostatnim bossem też się męczyłem, bo miał atak którego uniknąć się chyba nie da, a spreyów mało bo 4, ale jakoś poszło, teraz koszmar i... zastanawiam się jakie przedmioty kupić.
Deniu
Posty: 24
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Deniu »

Zrypałem i nie znalazłem magnuma a już jestem pod sam koniec i po prostu nei daję rady bez niego (a jestem na hardcore)
Ma ktoś poratować save na steam mnie więcej jak Jill zjeżdża do pod labolatorium (po zagadce Nikolaia? )

:(( potem przeciwników jest za dużo i nie daje rady z tym co mam
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RVRE »

Cudze sejwy nie działają, bo są przypisane do konta. It ain't 90's anymore.
Deniu
Posty: 24
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Deniu »

aaw, no szkoda.
poradziłem sobie, odtworzyłem sejwa (ktorego na szczescie zapisalem) z jeszcze Carlosa ,,z tego strasznego pokoju'' i potem juz spokojnie poszedlem po magnuma.
Dla wszystkich ktorzy to czytaja, bez magnuma na hardcore nie ma po co isc do labolatorium. Nie da rady tego przejsc bez armaty.
Gre przeszedlem z opcja C, 5.45 min mi to zajelo.
Idę pisać recenzję..
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Borek25 »

Panowie czy ktoś ma jakiś skuteczny bezstresowy sposób na pokonanie nemesisa w ostatecznej walce na koszmarze?

Mam 2 monety obrony, plus poradnik na uniki lighting hawka z 30 nabojami, i z 7 przedmiotów leczących, ale co z tego jak wystarczy że raz trafi jill sie przewraca jest wtedy bezbronna a on dobija nas trzy razy z łapy i nie żyjemy, i absolutnie nic nie da się zrobić, czy w ogóle jest to mozliwe pokonać tego nie sprawiedliwego bossa na koszmarze?


EDIT:

Okej udało się po 100 razie chyba...

Całą sztuka polega na tym by wcisnąć dwa bezpieczniki za pierwszym razem gdy nemesis traci przytomność po rozwaleniu tych bulw, trzeba to zrobić od prawej od tego bezpiecznika najbliżej niego i OD RAZU po zniszczeniu ostatniej bulwy, to trudne ale wykonalne, wtedy mamy większą szanse na unikniecie ataków niż wtedy gdybyśmy robili to trzy razy, wtedy szansa na faila jest dużo większa, niestety lepszego sposobu chyba nie ma :/
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RVRE »

Tak, farmić punkty i kupić nieskończoną broń. Wtedy pyknie szybko. Bez tego wg mnie jest to nie do przejścia.
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Borek25 »

Tak ale tu nie chodzi o dobrą broń, bo ja miałem ponad 30nabojow do magnum, sztuka polega na tym by przeżyć i unikać jego ataków, mi nawet nie pomagały monety na obronę bo jak trafi nas nemek kombosem to dosłownie natychmiastowa śmierć, bez szansy na użycie leczenia
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RVRE »

A widzisz, tu nie o moc chodzi a szybkostrzelność. Magnumem jak pierdzielniesz, to owszem, critical ale twoja postać jest wyłączona z ruchu na ułamek sekundy przez odrzut. A takim karabinkiem pykniesz szybko serie i możesz szybko uciec. Staraj się też być w ruchu, momentalnie jak zacznie się gra po pierwszym wystrzale, to biegnij pod niego zbijać bąble. Jak zacznie atakować pod siebie, to uciekaj. Pierwszy akumulator (ten po lewo) często udaje się włożyć bez zbijania bąbli Nemesisowi, dopiero przy kolejnych cię złapie na 100%
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Borek25 »

A widzisz do niego nie podchodziłema całą walkę oparłem o uniki, i nawet nie wiedziałem że da się zrob9c tak ze bez zabijania bąbli uda się ten bezpiecznik wsadzić bo ona strasznie wolno to robi, mi się udało na 1 ogłoszeniu wsadzić dwa z prawej A potem kolejna walka na fartownne uniki i rozwalanie bąbli i jakoś się udało ale Już nerwy mnie mocno brały, no i tyle meczarni A pkt mało zdobyłem ledwie 1 item kupiłem:/ , chyba zagram na hardcore i będę musiał pofarmic pkt by zagrać na hell
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Salvin »

Ja gram na nightmare bez żadnych bonusów i jestem zaskoczony jak gra się różni. Inne rozmieszczenie przedmiotów i przede wszystkim wrogów sprawia, że rozgrywka jest nowa. Nie wiadomo czego się spodziewać. Bardzo miłe :)

EDIT
Tak irytującej i po prostu oszukanej walki z bossem już dawno nie widziałem. Próbuję przejść na nightmare całą grę bez bonusów. Właściwie przez większość czasu jest względnie prosto. Co prawda inni przeciwnicy w różnych miejscach, ale nie są wytrzymalsi i amunicji jest stosunkowo dużo. Jednak finałowa walka to jakieś nierozumienie. Po 30 razach udało mi się dwie baterie włożyć :pff6: Ndesu w RE5 na pro w singlu to przy tym pikuś. Zrobiłem sobie przerwę i myślę czy jednak nie zajrzeć do sklepiku po jakieś monety.
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Borek25 »

No widzisz, dlatego tyle osób w tym ja pisało że na finalnego nemesisa monety obronne to niestety konieczność inaczej trzeba grać dosłownie perfekcyjnie.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Salvin »

Już go przeszedłem bez żadnych pomocy ;) Wbrew pozorom na nightmare pewne błędy są dopuszczalne i nie są potrzebne monety. Konieczność to wyćwiczyć uniki, to wszystko. Niestety bez tego ani rusz i jeżeli się nie nauczymy tego to będzie mordęga.
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Borek25 »

Dlatego też nie podchodź do inferno bez monet, bo tam już naprawdę nie można popełnić błędu z nemkiem, bo jest jeszcze trudniejszy :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 (2020)”