Solucje Porady

Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Salvin »

Inferno. Nazwa zdecydowanie oddaje charakter tego poziomu. Jeżeli grasz od zera, czyli bez żadnych itemów ze sklepiku(a ja tak właśnie przechodziłem wszystkie poziomy) to będzie wymagane mnóstwo cierpliwości, małpia zręczność, dużo szczęścia i przydałyby się też moce nadprzyrodzone. Na liczniku łącznie mam ponad 50h. Dużo jest sytuacji, gdzie po prostu co byś nie zrobił i tak będziesz przechodzić etap po kilka razy, bo random sytuacji. Nemesis to istny wrzód, a etap gdzie musimy uciekać przed jego rakietami to szaleństwo. Strzela co sekundę rakietą, a każda zabija od razu. Nie mam pojęcia czy w ogóle da się zrobić przed nimi unik. Mnie się nigdy nie udało. Drugi moment to odparcie ataku Carlosem. Właściwie już od RPD trzeba bardzo celnie strzelać i marnować jak najmniej amunicji, zabijając tylko tych przeciwników, których trzeba. Inaczej w szpitalu będzie klops. A pomiędzy posterunkiem a szpitalem jest etap walki z bossem Jill. To teraz widać ile trzeba się cofać jak zabraknie ammo na obronie :) Gra ogranicza również miejsca zapisu, poprzez zmniejszenie ilości maszyn na mapach. W NEST 2 po "rozstaniu" się z Tyrellem nie ma save roomu, czyli całe laboratoria, gdzie są te nieszczęsne regenerujące się "blade twarze" trzeba przejść na raz. A mamy tam moment z 5 Hunterami w jednym pomieszczeniu, każdy z nich ma możliwość instant killa. Ogólnie można powiedzieć, że przez większość czasu gra jest trudna/bardzo trudna, ale mieści się w granicach balansu. Ten jednak znika jak przychodzi do przedostatniej walki z Nemesisem. Na Inferno jest najciężej z amunicją, bo przeciwnicy są wytrzymalsi i tak np. Gamma Hunter pada po dwóch strzałach zapalających z granatnika, a nie po jednym jak wcześniej. A co robi gra? Podczas starcia, gdzie i tak już krucho z ammo zasypuje regenerującymi się wrogami. Szczerze to te cholerstwa napsuły mi więcej krwi niż sam boss. Ale jakoś się udało. No i finał. Tu dopiero odpuściłem "uczciwą" grę, jak po około 20 razach nie udało mi się włączyć nawet jednej baterii. Ta walka jest wybitnie oszukana. Wykupiłem ze sklepiku monety na obronę, przez co dalej łatwo nie było, ale przynajmniej już nie ginęło się od razu. Jeśli ktoś szuka wrażeń, polecam :)
Wegiel1916
Posty: 2
Rejestracja: czw 19 mar, 2020

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Wegiel1916 »

Pytanie za sto pkt. Gre mam od wczoraj, przechodze historie na "hardkorze". Przed ostatnią walką, gdzie trzeba Nemesisa rozwalic z dziala a cieniutko u mnie z amunicja. Mam lacznie 4szt do shotguna i 9 w pistolecie. Jest szansa, zeby to ogarnąć? Czy odpalac gre od nowa
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Szakal »

Jakaś amunicja powinna leżeć w pomieszczeniu gdzie toczy się walka. Rozejrzyj się tam trochę. Może wystarczy.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RON!N »

Wegiel1916 pisze: pt 17 kwie, 2020 Pytanie za sto pkt. Gre mam od wczoraj, przechodze historie na "hardkorze". Przed ostatnią walką, gdzie trzeba Nemesisa rozwalic z dziala a cieniutko u mnie z amunicja. Mam lacznie 4szt do shotguna i 9 w pistolecie. Jest szansa, zeby to ogarnąć? Czy odpalac gre od nowa
Na hc teoretycznie jeszcze się da go przejść knife only.
Ale spokojnie, w otoczeniu działa jest fantów od groma.
Druga sprawa, gra ma dobrze rozplanowany system save'ów.
Jeżeli nawet się zatniesz, pozostaw punkt zapisu, uruchom grę od nowa, zdobądź punkty potrzebne do zakupu pistoletu ꝏ ammo.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RVRE »

Podejrzewam że gra i tak w końcu Cię puści. W dwójce męczyłem się tak z Birkinem w trzeciej mutacji i z Mr. X. Po jakimś milionie zgonów gra mnie łaskawie przepuściła z tą garstką amunicji.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RON!N »

RVRE pisze: pt 17 kwie, 2020 Podejrzewam że gra i tak w końcu Cię puści. W dwójce męczyłem się tak z Birkinem w trzeciej mutacji i z Mr. X. Po jakimś milionie zgonów gra mnie łaskawie przepuściła z tą garstką amunicji.
Si, masz rację ;)
Zarówno RE2, jak i siłą rzeczy RE3, posiada parametr DA który odpowiednio sterowany, nawet na Inferno powoduje że gra spada do poziomu HC.
Dla osób które nie wiedzą, DA to parametr który mierzy jak dobrze idzie nam w grze. Jeżeli gramy uber dobrze, jego wartość może być bardzo wysoka,
a to będzie skutkować bardzo agresywnymi przeciwnikami, olbrzymim demage jeżeli nas złapią, czy większym problemem w robieniu uników.
Dlatego warto czasem dać się ugryźć czy nie trafić w przeciwnika ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Salvin »

W przypadku niepowodzenia nie dawałem kontynuacji, a wczytywałem save. Przez to na końcu w wyniku gra nie pamiętała ilości zgonów i mam ich 0. Czy wtedy też działa DA? Pomimo wielu zgonów nie odczułem, że gra mi obniża poziom trudności.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RON!N »

Salvin pisze: pt 17 kwie, 2020 W przypadku niepowodzenia nie dawałem kontynuacji, a wczytywałem save. Przez to na końcu w wyniku gra nie pamiętała ilości zgonów i mam ich 0. Czy wtedy też działa DA? Pomimo wielu zgonów nie odczułem, że gra mi obniża poziom trudności.
Logicznym jest, że wczytując save, ustawi się DA z zapisu. Ale na 100% nie powiem, gdyż w wersji konsolowej nie można mierzyć tego parametru.
Najlepiej jest sobie zainstalować na PC programik który tą wartość pokazuje (to nie jest tajemnica).
DA jest tak kluczowym elementem, że przykładowo w speedrun'ach, aby ogólnie móc normalnie ukończyć Inferno, nawet trzeba grać słabo!
Jednym z przykładów jest ilość amunicji jaką przyjmie na klatę Nemmy. Przy wysokim DA, trzeba wywalić parę pestek więcej z granatnika lub strzelby (demage broni jest niższy).

To co ja zauważyłem, kiedy robiłem Inferno z RL, i wczytywałem save, Nemmus zawsze sadził mi ten cios gdzie trzeba zrobić 5/6 uników pod rząd.
Kiedy parę razy Cie utłucze (kontynuacja), pojawienie się tego ataku spada do poziomu okazjonalnego.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Salvin »

Pokonałem złamasa bez wspomagaczy dwoma pistoletami i magnumem :)

https://www.youtube.com/watch?v=yBdnoum6BaU
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RON!N »

Salvin pisze: sob 18 kwie, 2020 Pokonałem złamasa bez wspomagaczy dwoma pistoletami i magnumem :)

https://www.youtube.com/watch?v=yBdnoum6BaU
Nooo, nie mam pytań! Perfecto robota.
Całe Inferno na "legalu" pobite?
A, i na liczniku ponad 60 godziny gry.

Okazuje się, że podczas pierwszego powalenia Nemusa, możliwe jest wciśnięcie dwóch baterii. Oczywiście na Inferno.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Salvin »

Tak, całe Inferno tak przeszedłem, powyższe moje wywody właśnie tego dotyczyły. Dlatego tyle godzin wyszło :) To co mam na filmie to praktycznie całe ammo jakie mi zostało. Jeszcze parę pestek do shotguna i dwa pociski do granatnika miałem w skrzynce. Tę baterię najbliżej bossa zostawiłem sobie jako drugą, bo wtedy jest troszeczkę więcej czasu, jak Nemesis robi się czerwony. Nie zmienia to faktu to, że ten boss jest chyba najtrudniejszym jakiego kiedykolwiek ta seria widziała. A na pewno z tych części, w które ja grałem.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RVRE »

A zastanawia mnie czy te baterie można wsadzać po trochu czy musi być cała od razu. Bo jeśli gra jej nie wypycha, to można by skończyć te walke bez ani jednego wystrzału.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Salvin »

Można po trochu, ale to się nie uda. Jak podejdziesz za blisko bossa to załącza się cutscenka z instant killem :) Tzn. jak próbujesz wcisnąć baterię kiedy jest przytomny. Kilka razy tak miałem i odpuściłem tę metodę.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RVRE »

A fakt, zapomniałem o tej baterii co jest przy jego łapach. W takim razie tylko ją można wsadzić po zestrzeleniu bąbli, a reszte wsuwać po trochu i uważać aby nas nie złapał.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Salvin »

To nie ma znaczenia, która. Ta scenka jest oskryptowana. W momencie gdy spróbujesz obojętnie jaką od razu chwyta Jill i rozgniata ją.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RVRE »

No to w taim razie to chyba tylko Inferno dotyczy bo na HC czy Nightmare trochę mija zanim cię sięgnie i delikatnie możesz ją wsunąć. A jedną baterię na 70% zawsze uda się włożyć bez strzelania w bąble.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Salvin »

Brawo wygrałeś talon :) Da radę to zrobić na HC rzeczywiście. Wcisnąłem tak dwie baterie, przy trzeciej mnie zabił. Ale trwa to wieki, bo po każdej udanej próbie świecą mu się łapy na czerwono i nie możesz podchodzić kolejny raz. Musisz czekać aż mu "zgasną" i znowu.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RON!N »

Pisałem chyba w którymś poście, że do HC, można grę Knife Only przejść.
Nemm4 na KO polega właśnie na powolnym wpychaniu baterii i unikaniu jego łapiszczonów.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Leon. KennedY »

Na tym nightmares jakoś nie wyrabiam i nie daję rady robić tych uników na czas przy ostatnim starciu z Nemkiem. Ktoś coś podpowie? 😆
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RON!N »

Leon. KennedY pisze: wt 28 kwie, 2020 Na tym nightmares jakoś nie wyrabiam i nie daję rady robić tych uników na czas przy ostatnim starciu z Nemkiem. Ktoś coś podpowie? 😆
Jak korzystasz z shop itemów, to ja radze wszystkie monety + poradnik Chrisa.

Jak bez shop item - nauka uników pozostaje.
Można dwie baterie (te co dwie na jednej ścianie są) wcisnąć podczas jednego KO Nemmiego.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 (2020)”