Solucje Porady

Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Salvin »

Najgorszy jest ten główny atak prawą łapą, bo tutaj trzeba się wstrzelić idealnie w timing. Z końcem jednego uniku już musisz zaczynać następny, ale też nie można za szybko. Trudno to na początku wyczuć, z czasem jednak dochodzi się do wprawy. Inna sprawa, że ten atak to po prostu chamski troll. Ilość uderzeń jest zmienna, od 5 do 8, z czego na pewno są 4 z rzędu, a później to już loteria do 7. Ostatnie zawsze jest z sekundowym opóźnieniem. I to jest właśnie ten troll, bo na wyczucie czy ostatnie uderzenie w combo będzie 4, 5, 6, 7 a potem kończące masz dosłownie ułamek sekundy. Powoduje to sporo komplikacji. Jeżeli zrobisz unik instynktownie, a on ma właśnie opóźnienie to giniesz i cała walka od początku. Jak się minimalnie spóźnisz, bo uznasz że jednak dany cios jest ostatnim w combie a nie będzie, też giniesz.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: RVRE »

No widzisz, a takie Soulsy są rozchwytywane, bo przeciwnicy są hiper OP, a nasza postać to lojtas spod sklepu.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Salvin »

I ten Nemesis to jest przykład źle zaprojektowanej walki. Ludzie już chcą, żeby tego bossa osłabić i ... nie dziwię się. To potyczka z systemem 0-1. Jeżeli lubisz grać bez wspomagań to będzie się to wiązało z mnóstwem podejść i frustracją albo po którymś niepowodzeniu sięgniesz po nieskończoną broń i inne dodatki, bo już masz dość. Ok fajnie jak rozgrywka jest trudna i wymaga taktycznego myślenia. Tutaj tego nie ma, liczy się tylko zręczność i jak najszybsze klikanie. Wystarczy zobaczyć ile osób w temacie RE5 narzekało na Ndesu na poziomie professional. No może nie narzekało, ale ilu sprawiał problem ten etap. A przecież tamta walka nie była skomplikowana, ot tylko mierzysz i strzelasz, nawet się nie poruszamy. A serio, brodaty El Gigante to jest "nic" przy Nemesisie na Inferno. Taka tam wskazówka dla osób, które będą podchodzić do gry ;)
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: Solucje Porady (spoilery inside)

Post autor: Borek25 »

Ja zauważyłem że największy problem to ogromna losowość jak atakuje z łapy ten nemesis, raz walnie 3 razy, a raz 5! czasem i 6... nigdy nie wiadomo ile razy walnie i ciężko wyczuć kiedy można już bezpiecznie zrobić kontrę po uniku, parę razy padłem bo już myslałem ze więcej razy jak 5x z rzędu nie walnie... no i walnął kolejny i od nowa...

Ale po chyba 20 próbie zaczęła drażnić nawet ta animacja gdy jill podnosi tego rail guna, po co mi to oglądać tysiąc razy...
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Solucje Porady

Post autor: Patriota_1988 »

Witam próbuje wbić trofeum mól książkowy, ale zbierając akta z pokoju Jill,to te akta nie są wliczone,wie ktoś co to może być??? Gram na Xbox series s jeśli ma to znaczenie.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Solucje Porady

Post autor: Nemesis US »

Sekiro przy tym starciu pachnie rozgrzewką dla bobasków.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 (2020)”